Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-07-2010 - 20:14:40
avatar
Quote
Imotko
Рискът е немъчени пари??? Лесни? Браво, нямам други думи. Не рискувал никога явно.
В системата постъпват от време на време нови пари, добавя се стойност, така че, не всичко, спечелено от някой, е загубено от друг. Ако аз построя един апартамент и ти го купиш, за да живееш в него, аз ще спечеля някакви пари. Но защо ти да си загубил, ако цената му си расте с инфлацията, а не пада рязко, както се случи сега. ...

Значи според теб да дезинформираш хората и да вземаш 6 % комисион от сделки за 50 - 100 хил евро са мъчени пари ?! Тепърва ще разберете какво са кинтите изкарани с много труд и четене на дебели книжки / не на български език /.
За постъпването на нови пари - специално Бг е в борд - парите в обръщение отговарят на резервите на БНБ в конвертируеми валути. Резервите последните 2 години намаляват, така че и БНБ изтегля парична маса, за да държи курса 1.95583. Като намалява предлагането на пари оборотите падат и продажбите стават все по - трудни, просто у хората няма пари, не важи само за имоти, а за всичко.
Очаквайте бум на бартерните сделки следващата година - две. Примерно Голф 4, 1.9 TDI, 1999 г. чист бартер за гарсониера в Младост winking smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-07-2010 - 20:21:26
avatar
Quote
drakkar
Очаквайте бум на бартерните сделки следващата година - две. Примерно Голф 4, 1.9 TDI, 1999 г. чист бартер за гарсониера в Младост winking smiley
Точно този пример не е удачен.
Бартерните сделки може би ще навлязат здраво на пазара.
Автомобил за апартамент едва ли ще намери почва.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-07-2010 - 21:00:25
avatar
Quote
peterbg
аз съм си харесъл едно местенце в южен парк и ще взема да вдигна 20 кв.м. ламаринена постройка и ще подам документи за Узаконяване. После ако знаете на какви пари ще я продам, минимум 1500 евро кв.м., все пак е южен парк.

Тук има идея, но изпълнението е трудно - три месеца непрекъснат плаж, да добиеш съответния тен, два умрели скункса под мишниците - вързани със "свински опашки", Голф 2, "Цветна Нокия", дълги, черни нокти на краката и Ивана от Хастофона на гоУфа.

После се целиш във високия сегмент - Борисовата градина.

Равносметка -

Три месеца на море, басейн в София и солариум - 10 000лв.

Винкел, ламарина, тел, поп-нитачка и две легла плюс маса и Хастофон и касетка на Ягодка - нелицензирана - 563,25 лв.

Мат рялите ще ги прекара брад чеда с каруцата - ракия - 8.50 лв.

Вдигаш коптора, викаш маа лата и почваш с дискриминацията.

Най - скъпо излиза момата.

14 годишна - заХпазена 30 000 лв. Зестра - имоти като на Оунър Бг и изражение като на Пунди. Владее български език като Тумнио, интелект - като на Имотко, има характер като Собственик 31, но с два шамара нещата ще си дойдат по местата.

Така.

Какво имаме дотук -

10 000 + 563,25 + 8,50 + 30 000 = 40 000 571,75лв.

Ако завардиш имотче около 100 кв. м. застроена площ, то при продажба можеш да искаш около 4 000 лв. квадрат със земята - щом си вече мангал, всичко е твое - и да направим сметка колко си на далавера.

За около шест месеца труд, пот, смрад и пиянски нощи с "братята" - като изключим разбитите като на брокер в криза нерви - си продал местенцето за 4 000 000 лв.

Е, това е съвременният бизнес.

Малко тъмна кожа, развален български, малко разходи и търпение и закопаваш Дянков.

ПетерБг, аз на твое място бих патентовал идеята, така се печели от брокери...
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-07-2010 - 21:05:06
Вие двамата нещо от жегата, а?
Драккар, защо, ама наистина защо решавате, че като вие нямате пари, и всички други нямат.
За многото дебели книги-подпри си масата с тях. Ако бизнесът вървеше по книжките, всичкото на мама и татко ученото в странство щеше да е богато и пребогато, а не да пуска по 20 СиВи-та на ден и да чака 1000 лева заплата. Както и да реве по форумите.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-07-2010 - 21:20:44
avatar
Всеки с по-слаби нерви би напълнил гащите от рев на лъв в Африка - примерно.

Тук аборигените пълнят гащите от рева на гладни брокери - а то си е страшно - и бягат за самоубийствени кредити.

По принцип за всичко си има лек - точно затова Хомо Сапиенс е на върха на хранителната верига - просто е измислил пушката.

Пушката важи в джунглата - при лъва, а тук - инвестицията в бизнес - не в имоти.

Винаги съм си задавал въпроса - ако всички брокери и имотни си продадат имотите - лични или на клиенти - какво ще правят с парите? Кеш?! Абсурд - това ще ги направи влогари и ще изпъкне лицемерната им същност, в която всички сме убедени.

Ще ги инвестират в производство?! Ами имотите като най-добра инвестиция - къде останаха?!

В този ред на мисли - ще си купят имоти при падащ пазар?!

Интересно....
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-07-2010 - 21:32:58
avatar
Quote
дидо
Винаги съм си задавал въпроса - ако всички брокери и имотни си продадат имотите - лични или на клиенти - какво ще правят с парите? Кеш?! Абсурд - това ще ги направи влогари и ще изпъкне лицемерната им същност, в която всички сме убедени. Ще ги инвестират в производство?! Ами имотите като най-добра инвестиция - къде останаха?!
Защо не допуснеш, че има брокери и живеещи на свободен наем.
Брокер, не е = на собственик, това е професия.
В момента затруднения изпитват огромна част от всички сектори на бизнеса.
Това се отразява и на броя на сделките на брокерите.
Дори продажбата на имот и инвестиция в производство, не е = гарантиран успех.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-07-2010 - 21:35:09
avatar
Дидо, ей братко доживях да ме признаят за имотен.
Друго си е.
Някак добре ми тръгна зелевата салата от оняден.
То домашнярката да беше повечко, па и хладилника да работеше да я студна.
Ама нейсе.
Нема пълно щастие.
Айде лека че иде Айшето, тва де Анчето и мъкне нови нотриални актове.
*drunk*:cry:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-07-2010 - 21:36:50
avatar
Quote
OwnerBG
Дидо, ей братко доживях да ме признаят за имотен.
Друго си е.
Някак добре ми тръгна зелевата салата от оняден.
То домашнярката да беше повечко, па и хладилника да работеше да я студна.
Ама нейсе.
Нема пълно щастие.
Айде лека че иде Айшето, тва де Анчето и мъкне нови нотриални актове.
*drunk*:cry:

Найс, а?!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-07-2010 - 22:14:14
avatar
Quote
TZARS
Quote
дидо
Винаги съм си задавал въпроса - ако всички брокери и имотни си продадат имотите - лични или на клиенти - какво ще правят с парите? Кеш?! Абсурд - това ще ги направи влогари и ще изпъкне лицемерната им същност, в която всички сме убедени. Ще ги инвестират в производство?! Ами имотите като най-добра инвестиция - къде останаха?!
Защо не допуснеш, че има брокери и живеещи на свободен наем.
Брокер, не е = на собственик, това е професия.
В момента затруднения изпитват огромна част от всички сектори на бизнеса.
Това се отразява и на броя на сделките на брокерите.
Дори продажбата на имот и инвестиция в производство, не е = гарантиран успех.

Естествено, злобното ми мнение не е целево насочено към брокерите, а към бльокитата - заемащи 90 % от пространството във този форум.

Не те виждам в тези проценти.

А и явно не съм се изразил правилно - става въпрос за бльокитата, които бранят интереса само на продавача - сакън да не падне цената, че отиде процента, а в Син - Сити курва трябва да се храни.

Това имах предвид "техни" имоти....



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-07-19 22:44 от дидо.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-07-2010 - 22:22:42
Нали съм интелигентен. Колко дебели книги съм прочел, край нямат. Знам, че трябва да си инвестирам парите в подходящи имоти на подходяща цена. Не че това е най-добрата инвестиция, но в България и в определени моменти е така.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.