Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 19:55:56
avatar
Ама линкове с реални оферти май нямаме за сега...*huh*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 20:49:15
Освен пича със 120 000, за който и сега има оферти бол, другото са фантазии. Пишете си мечти, ако може без пари. Дайте реални неща. За мен например четиристаен 160 кв.м. с 2 гаража в Иван Вазов или Стрелбище би бил напълно достатъчен.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
24-06-2010 - 10:22:51
Quote
house md
1. Къща, не апартамент.
2. В съседство да има стотици такива като моята еднотипни с малки дворчета, като за "средна" класа. Съседи даскали, доктори, художници, с малък бизнес и т.н.
3. Да има нормален път, за да стигам до него със спортната кола от пенсията ми като стана на 70. Без овчи л**** по пътя.
4. Парк с футболно игрище, детска площадка и алея за разходка и тичане до половин километър (т.е. да се стига пеш).
5. Нова детска градина, добри началано и средно училище на до 15 километра.
6. Летище до час път с кола.
7. Къщата да е стандартна 2-етажна като за "средна" класа: 3 спални (1-та по-голяма), 2 бани.
8. Къщата да има двор до 200 кв.м, тъй като съм "средна" класа и не мога да си позволя имение от 10 дка с гора, градини, фонтани и т.н.
9. Къщата да е в задънена улица, т.е. децата да могат да играят на федербал, на топка, ластик и т.н. спокойно.
10. До работата ми, която ще е в голяма и непроменяща се институция / фирма да има не повече от 15 кръгови и 2 светофара.

Тъй като това в България за средна класа няма да го има никога имам 2 опции: в чужбина или под наем. Засега съм на №2, вероятно винаги ще бъда на №2, освен ако не ми писне тук и не се преместя със семейството си в "по-добрите земи".

Това е, аз бих намалил малко критериите winking smiley.

Това, което искам е някой (или консорциум, че бая пари ще трябват) да вземе поляната между Мрамор и Волуяк и да направи селище от немски или американски тип.
Това означава:
1. Къща от 100-150м2 чиста площ, градинка 10м2 пред нея и заден двор 50м2.
2. Наоколо още такива
3. Два три минимаркета (бакалии).
4. 4-5 приятни ресторантчета
5. Училище и поне две детски градини
6. Парк с езерце и детски площадки
7. Полицейско управление, контролиран достъп, ограничение на скоростта вътре на 20км/час
8. Асфалтирани алеи с дървета и цветя отстрани
9. Живущите да се избират с конкурс - може и IQ тест да се прави smiling smiley - никакви "социално слаби", "добре облечени джентълмени", любители на турбо фолка и т.н.
10. В селището да не могат да се отглеждат селскостопански култури и животни.
11. Местоположението осигурява - близост до метрото и до две градски магистрали (в проект) - Ломско шосе и Околовръстното

За това съм готов да платя и 2000Е/м2, ама надали ще го видя в този живот :cry:
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
24-06-2010 - 10:28:21
Имаш ли 500 000 евро, или само си пишеш. Щом го няма, значи няма търсене.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
24-06-2010 - 10:34:02
Quote
Imotko
Имаш ли 500 000 евро, или само си пишеш. Щом го няма, значи няма търсене.

Що пък 500 000 - така сметнато е между 200 и 300. А и имам какво да продам, така че ще си осигуря поне половината. Другата - ипотечен кредит winking smiley. И ще ми дреме на черупката тогава кой какво си пише тука - на верандата на къщичката, като ме напече слънчето отзад на барбекюто да обръщам кюфтаците и да пробвам температурата на биричката winking smiley
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
24-06-2010 - 11:06:31
Тези неща които сте ги писали по-горе просто ги НЯМА в БГ - няма детски градини, няма градинки, нищо няма! Такива имоти не съществуват или ако съшествуват са на зверски цени!
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
24-06-2010 - 11:31:07
Quote
Пламен Николов
Quote
house md
1. Къща, не апартамент.
2. В съседство да има стотици такива като моята еднотипни с малки дворчета, като за "средна" класа. Съседи даскали, доктори, художници, с малък бизнес и т.н.
3. Да има нормален път, за да стигам до него със спортната кола от пенсията ми като стана на 70. Без овчи л**** по пътя.
4. Парк с футболно игрище, детска площадка и алея за разходка и тичане до половин километър (т.е. да се стига пеш).
5. Нова детска градина, добри началано и средно училище на до 15 километра.
6. Летище до час път с кола.
7. Къщата да е стандартна 2-етажна като за "средна" класа: 3 спални (1-та по-голяма), 2 бани.
8. Къщата да има двор до 200 кв.м, тъй като съм "средна" класа и не мога да си позволя имение от 10 дка с гора, градини, фонтани и т.н.
9. Къщата да е в задънена улица, т.е. децата да могат да играят на федербал, на топка, ластик и т.н. спокойно.
10. До работата ми, която ще е в голяма и непроменяща се институция / фирма да има не повече от 15 кръгови и 2 светофара.

Тъй като това в България за средна класа няма да го има никога имам 2 опции: в чужбина или под наем. Засега съм на №2, вероятно винаги ще бъда на №2, освен ако не ми писне тук и не се преместя със семейството си в "по-добрите земи".

Това е, аз бих намалил малко критериите winking smiley.

Това, което искам е някой (или консорциум, че бая пари ще трябват) да вземе поляната между Мрамор и Волуяк и да направи селище от немски или американски тип.
Това означава:
1. Къща от 100-150м2 чиста площ, градинка 10м2 пред нея и заден двор 50м2.
2. Наоколо още такива
3. Два три минимаркета (бакалии).
4. 4-5 приятни ресторантчета
5. Училище и поне две детски градини
6. Парк с езерце и детски площадки
7. Полицейско управление, контролиран достъп, ограничение на скоростта вътре на 20км/час
8. Асфалтирани алеи с дървета и цветя отстрани
9. Живущите да се избират с конкурс - може и IQ тест да се прави smiling smiley - никакви "социално слаби", "добре облечени джентълмени", любители на турбо фолка и т.н.
10. В селището да не могат да се отглеждат селскостопански култури и животни.
11. Местоположението осигурява - близост до метрото и до две градски магистрали (в проект) - Ломско шосе и Околовръстното

За това съм готов да платя и 2000Е/м2, ама надали ще го видя в този живот :cry:

Вие сте лесни. Веднага ви казвам, къде го има това от вашите мечти готово на 85% - Гърция. Къщи, дворчета, пътища, паркове, алеи, детски и спортни площадки, ресторанти, магазини. Езерцето е Бяло море. Метро няма и не знам да се предвижда. За работата, това вече не е свързано с имотите, зависи си изцяло от твоите умения. Това за доста под 2000е/м2. Естествено има и кусури де - най-вече езика. Но за един човек на пост-средна възраст с вече изучени и самостоятелни наследници, осигурени доходи и състояние малко над средното е перфектно.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
24-06-2010 - 11:35:38
Quote
pitbull20
Тези неща които сте ги писали по-горе просто ги НЯМА в БГ - няма детски градини, няма градинки, нищо няма! Такива имоти не съществуват или ако съшествуват са на зверски цени!

За съжаление си прав. Щото нашите пишман инвеститори направиха София на г..з. Не че преди не беше панелно гето, ама всички се юрнаха да строят в централните части и стана ад.

Затова предлагам една пуста поляна, която на пръв поглед е около 20 000 декара с добра локация откъм транспортни връзки, място предостатъчно да се направи едно скучно американско предградие.

И нямам нищо против зверските цени, както казах съм готов да дам и 2000Е на м2 чиста площ в предградието срещу тук коментираните 149Е на жълтите павета. За жълтите павета, Раковска, Граф Игнатиев, Лозенец и останалите гета тип ново строителство не бих дал нищо.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
24-06-2010 - 12:39:07
Грешен подход!!!

Участниците във форума излагат своите критерии и очакват някой да им прати оферти!!!...
ПОДХОДА Е КОРЕННО РАЗЛИЧЕН!

Вашите критерии се оформят в офиса на фирмата за НИ в ДОГОВОР за търсене на НИ, внася се АВАНС по ДОГОВОРА и в рамките на фиксирания срок по същия, ПОСРЕДНИКА ви изпраща информация (оферти) и подготвя огледите, за тези НИ, които искате да видите...

Вие си поръчвате "търсене" по зададени параметри, а не имот. Дали ще има на пазара продавач(и) на "такова животно" - въпрос на ХАЗАРТ!

Така, че само олигофрен би Ви пращал оферти по претенции във форума...


*black eye*
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
24-06-2010 - 13:41:55
Quote
iciltd
Грешен подход!!!

Участниците във форума излагат своите критерии и очакват някой да им прати оферти!!!...
ПОДХОДА Е КОРЕННО РАЗЛИЧЕН!

Вашите критерии се оформят в офиса на фирмата за НИ в ДОГОВОР за търсене на НИ, внася се АВАНС по ДОГОВОРА и в рамките на фиксирания срок по същия, ПОСРЕДНИКА ви изпраща информация (оферти) и подготвя огледите, за тези НИ, които искате да видите...

Вие си поръчвате "търсене" по зададени параметри, а не имот. Дали ще има на пазара продавач(и) на "такова животно" - въпрос на ХАЗАРТ!

Така, че само олигофрен би Ви пращал оферти по претенции във форума...


*black eye*

Участниците във форума само си чешат езиците драги. И не чакат никакви оферти. Ако мислиш тук да си намериш клиенти, просто си объркал рейса. Бай ти Пешо си чака 149Е на жълтите павета, Тинки Уинки си чака квадратен хол, аз си чакам някой да ми построи село на поляната. Както се казва - лаф да става winking smiley.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход