Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Банките

Публикувано от TZARS 
Re: Банките
27-05-2012 - 17:52:35
Българите са по-добре от гърците, каза президентът Росен Плевнелиев в интервю за CNN. Той направи сравнение, че младите гърци имали планини от дългове, докато младите българи - не. "Като министър аз бях и кризисен мениджър", обясни още президентът в своето интервю.
България е икономически стабилна и българите са в много по-благоприятна ситуация в сравнение с гърците, заяви президентът Росен Плевнелиев в интервю за CNN, излъчено в събота. Той призна, че безработицата в страната е висока - 11,5 процента, но перспективите въпреки това са положителни.

"Младите българи са в много различна, по-интересна и положителна ситуация, отколкото младите гърци, защото младите българи нямат планини от дълг. Така че те ще бъдат свободни сами да решават приоритетите си и ще бъдат в състояние да ги финансират", каза Плевнелиев.

По думите на държавния глава правилният баланс за излизане от кризата е да се изразходва толкова, с колкото страната разполага, а не колкото й се иска. Вероятно в момента за много страни правилната дума не е растеж, а напредък, подчерта той.


ps: Млад, без дългове, българин, да харчиш, колкото имаш, а не колкото искаш!

Има ли някой имотковец с такива качества?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-27 18:03 от paul.
Re: Банките
27-05-2012 - 18:31:09
Да обясня новината на всички копторообитатели, не само на Сахиб, защото явно трудно разбират каквото и да е!

Ако някой твърди, че нещо има стойност, то не е само заради самия него, а заради околните. Тоест, той търси разбиране. Разбиране, че има нещо,

което според него е ценно.

Следователно, за имотковците - това е коптората, която трябва да се продаде (скоро по принуда).

Те са настоящи продавачи или бъдещи такива - това няма
значение!

Какво ни се казва по-горе: живей според изкараното, не според очакваното!

Разбрахте ли намека копторообитатели?

Не очаквайте мечтите да се сбъднат в този живот - изкарвайте пари, че скоро няма да има кой да ви храни!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-27 18:36 от paul.
Re: Банките
27-05-2012 - 18:48:16
avatar
Quote
paul
Да обясня новината на всички копторообитатели, не само на Сахиб, защото явно трудно разбират каквото и да е!

Ако някой твърди, че нещо има стойност, то не е само заради самия него, а заради околните. Тоест, той търси разбиране. Разбиране, че има нещо,

което според него е ценно.

Следователно, за имотковците - това е коптората, която трябва да се продаде (скоро по принуда).

Те са настоящи продавачи или бъдещи такива - това няма
значение!

Какво ни се казва по-горе: живей според изкараното, не според очакваното!

Разбрахте ли намека копторообитатели?

Не очаквайте мечтите да се сбъднат в този живот - изкарвайте пари, че скоро няма да има кой да ви храни!
Като типичен форумен сривльо си се вторачил в тези дето имат, а не в младите българи дето хем нямат нищо, хем не могат и лесно работа да си намерят. Нещо много смени таргет групата за когото е написана цялата статия! Имотковците нито сме млади, нито сме в нужда, та както казва Камелия недей да плачеш на чужд гроб, щото не знаеш къде му е главата, да не се окаже че му плачеш на чучура:}:}:}
С нищо не се различаваш от останалите смешни и огорчени от непадащите цени сривлогари. И речника ти е копи пейст едно към едно.:}
Re: Банките
27-05-2012 - 20:03:59
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ
Като типичен форумен сривльо си се вторачил в тези дето имат, а не в младите българи дето хем нямат нищо, хем не могат и лесно работа да си намерят. Нещо много смени таргет групата за когото е написана цялата статия! Имотковците нито сме млади, нито сме в нужда, та както казва Камелия недей да плачеш на чужд гроб, щото не знаеш къде му е главата, да не се окаже че му плачеш на чучура:}:}:}
С нищо не се различаваш от останалите смешни и огорчени от непадащите цени сривлогари. И речника ти е копи пейст едно към едно.:}

Абе балоно-презентаторю :] ,отдавна не се котираш в този форумwinking smiley Пишеш пълни глупости(на които не биха се вързали и малките деца*angel*),а междувременно цените си падат,като гнили круши....:ami: !Аз ако бях на мястото на,този който ти плаща ,за тези драсканици ,отдавна щях да ти спра мангизите,защото не се справяш никак добре с поставената задача winking smiley !
Re: Банките
27-05-2012 - 20:09:51
avatar
Quote
Курояма нагазаки
Quote
панелообитателя САХИБ
Като типичен форумен сривльо си се вторачил в тези дето имат, а не в младите българи дето хем нямат нищо, хем не могат и лесно работа да си намерят. Нещо много смени таргет групата за когото е написана цялата статия! Имотковците нито сме млади, нито сме в нужда, та както казва Камелия недей да плачеш на чужд гроб, щото не знаеш къде му е главата, да не се окаже че му плачеш на чучура:}:}:}
С нищо не се различаваш от останалите смешни и огорчени от непадащите цени сривлогари. И речника ти е копи пейст едно към едно.:}

Абе балоно-презентаторю :] ,отдавна не се котираш в този форумwinking smiley Пишеш пълни глупости(на които не биха се вързали и малките деца*angel*),а междувременно цените си падат,като гнили круши....:ami: !Аз ако бях на мястото на,този който ти плаща ,за тези драсканици ,отдавна щях да ти спра мангизите,защото не се справяш никак добре с поставената задача winking smiley !
Моите имоти и според статистиката само растът в последното тримесечие и като цени и като наеми предвид посочените квартали и градове.
А съм познат единствено като човек който печели басове в този форум, така, че щом твърдиш, че съм платен драскач, аз ти казвам, че не съм . Ако си сигурен в твоите твърдения искаш ли бас на бутилка Глендфидих. Това ми е тарифата. Питай НРАДЕВ.:}
1.9
Re: Банките
27-05-2012 - 21:18:34
Яяяяяяя Сахиба бил жив?!? Бря, тази панелка да не е изоставен бункер бря?
Re: Банките
27-05-2012 - 21:35:44
avatar
Quote
1.9
Яяяяяяя Сахиба бил жив?!? Бря, тази панелка да не е изоставен бункер бря?
Жив съм бря! Само се притеснявам за тулите при 8 по Рихтеро. Панеляка ми ще издържи и на чилийско земетръсене, но комина на старите ми къщи ке паднат! А може и да се понапукат. Ако можех с магическа пръчка да си превърна всички имоти в панели))))1*rose**bow*
Re: Банките
28-05-2012 - 10:00:01
Банките вече няма да продават застраховки, без клиентите им подробно да са се запознали с условията по полиците и да са ги приели. Това ще стане с промени в Кодекса за застраховането, подготвени от Комисията за финансов надзор.

При теглене на заем почти задължително условие е сключването на застраховка "Живот". Тя обаче се прави предимно от банката и често клиентът не знае за полицата или за някои клаузи от нея, въпреки че цената е включена във вноските по заема. Така при евентуална смърт или загуба на трудоспособност вместо банката да поиска дължимите пари от застрахователя, има случаи тя да тормози клиента си или роднините му, като не споменава за наличието на застраховка. Възможно е в застраховката да има и условия за отказ на плащане, с които клиентът на банката не би се съгласил, ако е имал възможност внимателно да прочете договора. Има случаи банки да продават и застраховки срещу източване на дебитни и кредитни карти, като дават на клиентите си доста оскъдна информация за условията на полицата.

С готвените промени в Кодекса за застраховането банките няма да могат да продават застраховки, без клиентът подробно да се е запознал с условията и да е дал съгласието си. За да бъде валидна полицата, кредитополучателят ще трябва да прочете общите условия, да изрази писменото си съгласие и да се подпише. Така той и семейството му ще знаят, че има застраховка и всички условия по нея.


PS: Кой ли вече ще иска заем, а и на кого ли ще дадат щом и застраховките стават прозрачни?
1.9
Re: Банките
28-05-2012 - 20:44:03
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
1.9
Яяяяяяя Сахиба бил жив?!? Бря, тази панелка да не е изоставен бункер бря?
Жив съм бря! Само се притеснявам за тулите при 8 по Рихтеро. Панеляка ми ще издържи и на чилийско земетръсене, но комина на старите ми къщи ке паднат! А може и да се понапукат. Ако можех с магическа пръчка да си превърна всички имоти в панели))))1*rose**bow*

Което показва, че не си виждал панеляк по време на строеж... Не просто няма да го купиш, но и няма да пожелаеш дори да пренощуваш вътре...
Чилийско земетресение е нещо сериозно, не е чилийското вменте, което пиеш...
Re: Банките
28-05-2012 - 20:50:39
avatar
Quote
1.9
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
1.9
Яяяяяяя Сахиба бил жив?!? Бря, тази панелка да не е изоставен бункер бря?
Жив съм бря! Само се притеснявам за тулите при 8 по Рихтеро. Панеляка ми ще издържи и на чилийско земетръсене, но комина на старите ми къщи ке паднат! А може и да се понапукат. Ако можех с магическа пръчка да си превърна всички имоти в панели))))1*rose**bow*

Което показва, че не си виждал панеляк по време на строеж... Не просто няма да го купиш, но и няма да пожелаеш дори да пренощуваш вътре...
Чилийско земетресение е нещо сериозно, не е чилийското вменте, което пиеш...
Ти май не си виждал как се строи новото, пестейки от всичко. Точно след земетресението един строител обясняваше как българина - строител пести от най-важното -конструкцията. За панелите съм бил 10-13 годишен когато ги строяха в квартала и съм бил свидетел на целия процес. Един заварчик го проверяваха комисия от 10 човека! Комина който изкъртих миналата година е с бетон по-твърд от диамант. А ти си тотално заблуден сривльо!:}
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.