Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Банките

Публикувано от TZARS 
Re: Банките
04-08-2010 - 22:57:33
Quote
Imotko
Не ми е нужно да имам дипломи, за да знам, че не картинките правят бизнеса. Иначе нямаше да има криза, нали?
Щото на Уолстрийт и в тоя форум разбирачи от картинки има много, ама успели и познали от картинки поне в тоя форум има малко, да не кажа хич.
Ми те разбирачите са си ОК - Голдман яки бонуси си наляха отново, въпреки че стоят в основата на лайняното торнадо.
Изгоряха тия дето се мислеха за разбирачи, а таквиз бол. А тези, дет са се ушили с ипотека на върха на балона, изобщо не визирам теб, да не си помислиш нещо, са най-големите разбирачи. Та те пък картинки въобще не гледат.
Re: Банките
05-08-2010 - 11:28:22
И сега ще има ли Кейнсиански мерки или не.Възможно ли е драстично падане на лихвите по ипотеките , как ще се отрази това на депозитите , и съответно накъде ще тръгне пазара на имоти и цените.Типично по български да не надуем нов балон -всеки да се юрне отново да тегли кредит с лихва 0,5 -1 % и да купува мечтата си .Да помечтаем а .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-05 11:56 от filmatoplo.
Re: Банките
06-08-2010 - 01:56:00
Quote
filmatoplo
И сега ще има ли Кейнсиански мерки или не.Възможно ли е драстично падане на лихвите по ипотеките , как ще се отрази това на депозитите , и съответно накъде ще тръгне пазара на имоти и цените.Типично по български да не надуем нов балон -всеки да се юрне отново да тегли кредит с лихва 0,5 -1 % и да купува мечтата си .Да помечтаем а .

След като населението в САЩ успя през 2009г. да плати за жилищните си кредити лихви на стойност 662,992 милиона долара или 4.7% от БВП, тогава населението в България трябва да "може" също да повиши лихвените плащания за своите жилищни заеми от само 1.2% от БВП през 2009г.
:]

[bnb.bg]
www.bea.gov/national/xls/mortfax.xls
Re: Банките
06-08-2010 - 12:03:26
Тя лихвата не съществува , плати ли се -значи голяма част от паричната маса е извън играта-тоест някой някъде ще остане без средства.
Re: Банките
06-08-2010 - 12:21:51
Quote
filmatoplo
Тя лихвата не съществува , плати ли се -значи голяма част от паричната маса е извън играта-тоест някой някъде ще остане без средства.

Опс.... тази тема не ти е силата не я коментирай.
Re: Банките
06-08-2010 - 21:18:30
Да ама съм прав-ако в един затворен кръг има 100 човека с изтеглен кредит на обща стойност 1 милион лева и започнат да го изплащат -то те ще имат парична маса само този милион -парите за лихвата не съществуват.Толкова е просто че нормалния разум го отхвърля .Нали затова в даден район с кредити парите изчезват и се налага гурбетчийството да спасява положението.Така е -пари има в играта колкото за главницата , но не и за лихва -ако 80 човека я платят 20 няма откъде да я вземат .Сам знаеш че няма как всички да си върнат дълга едновременно , както и всички не могат да си изтеглят депозита едновременно.Нали ме разбрахте -1 човек от стоте -взима 10 000 лв кредит да прави хранителен магазин .Като инвестира парите -в стрителни материали и услуги -тоест парите съществуват те са вече в обращение и оттук нататък този човек ще си ги събира обратно тези 10 000 лв че и 5000 лв лихва .Всички които са спечелили от първоначалната инвестиция и не само те ще му посетят магазина и ще му върнат известни суми които като збор ще направят парите които са му необходими за погасяне на кредита .Та понеже играта почти не спира -все някой взима нов кредит и не се забелязва недостиг на пари.Но ако банките затегнат кредитирането , след известно време ще се почувства свиване и мамаляне на парите и неспособност на да се погасят задълженията.Сега разбра нали-жалко че аз без да ми е силна темата го коментирам .



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-06 22:01 от filmatoplo.
Re: Банките
06-08-2010 - 22:03:20
filmatoplo,цапни му едно мохито*drink2* и си спомни какво казваше приятеля на Франк Лойд Райт, архитект Ястребовски: "Какво са парите? Парите са тор на нивата на човешкото благополучие!"winking smiley*drink2*
Re: Банките
06-08-2010 - 22:08:01
Quote
filmatoplo
Да ама съм прав-ако в един затворен кръг има 100 човека с изтеглен кредит на обща стойност 1 милион лева и започнат да го изплащат -то те ще имат парична маса само този милион -парите за лихвата не съществуват.Толкова е просто че нормалния разум го отхвърля .Нали затова в даден район с кредити парите изчезват и се налага гурбетчийството да спасява положението.Така е -пари има в играта колкото за главницата , но не и за лихва -ако 80 човека я платят 20 няма откъде да я вземат .Сам знаеш че няма как всички да си върнат дълга едновременно , както и всички не могат да си изтеглят депозита едновременно.Нали ме разбрахте -1 човек от стоте -взима 10 000 лв кредит да прави хранителен магазин .Като инвестира парите -в стрителни материали и услуги -тоест парите съществуват те са вече в обращение и оттук нататък този човек ще си ги събира обратно тези 10 000 лв че и 5000 лв лихва .Всички които са спечелили от първоначалната инвестиция и не само те ще му посетят магазина и ще му върнат известни суми които като збор ще направят парите които са му необходими за погасяне на кредита .Та понеже играта почти не спира -все някой взима нов кредит и не се забелязва недостиг на пари.Но ако банките затегнат кредитирането , след известно време ще се почувства свиване и мамаляне на парите и неспособност на да се погасят задълженията.Сега разбра нали-жалко че аз без да ми е силна темата го коментирам .

Гледал си филми за банковата система, но също както и авторите им не разбираш как работи. Лихви има доста отдавна и това не е сринало света и парите не са свършили. Как става така? Пълна изненада, а може би чудо?
Re: Банките
06-08-2010 - 23:31:49
Не е пълна изненада , парите не свършват защото се печатат нови и нови , създават се от нищото -дават се от световната банка на пострадали народи като нашия .Айде де Върколак -защо само гатанки пускаш -светнине.Добре де темата е банките -мен ме интересува това за което пиша а не това което банките искат да знам и пускат като информация .Съгласен съм че тази материя не я знае всеки тук от форумците , ама ти защо пускаш само недомлъвки и критикуваш -отговори ми с 5 изречения смислено .Ако следиш на всеки писанията по темите излиза следното , че за продавачите -тези които купуват са малоумни и обратното за купувачите -тези които продават са идиоти.Интересна тема , ама много мудна .



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-07 10:05 от filmatoplo.
Re: Банките
07-08-2010 - 11:00:06
Не е страшно, че ще бъдат отпечатани хартийки, ако насреща има продукт. И бъди сигурен, че се печатат постоянно. Стойността на парите се опредяля от тяхната покупателна способност. И въпреки спекулите, че събарянето на борда ще обезцени лева - статистиките сочат точно обратното. Покупателна способност

Обърни особенно внимание на линка на евростат в статията.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-07 11:01 от Върколак.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.