Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Банките

Публикувано от TZARS 
Re: Банките
02-07-2010 - 16:59:18
Quote
TZARS
Днес около 15.30 ч. отидох до една банка да врътна 100 евро в кинти (хляба го продават в левчета).
Охранителя се оказа далечен познат. Каза ми, че съм втория човек стъпил днес в офиса им.
Банката е голяма ( 5 - 6 офиса само във Варна). В този офис работеха 7 - 8 служители.

Подобна ситуация - и аз ходих да сменя едни 600Е, мацката на гишето първо се втрещи и вика: "Ами аз нямам толкова пари!!!". Другата и тя нямаше, ама ходиха да ровят в някакъв сейф и извадиха 1000лв. на по десет и скалъпиха положението winking smiley.
Re: Банките
02-07-2010 - 18:22:27
Някой от форума си е изтеглил лихвите, затова са останали без пари.
Re: Банките
12-07-2010 - 14:50:32
avatar
Броят на отпуснатите ипотечни кредити расте, но средният им размер през последния месец се е понижил с над 16 на сто. Това показват данни от анализ на кредитна консултантска компания за юни, съобщава БТА. В малките областни градове предимно се купуват жилища на цена между 20 000 и 30 000 евро, като често за това се теглят кредити от 10 000 - 15 000 евро. Това означава месечна вноска от 160 до 250 лева при срок за изплащане от 20 години. През последния месец, привлечени от ниските цени, се завръщат и българите, които работят в чужбина, отбелязва Тихомир Тошев, изпълнителен директор на компанията. Средният размер на изтеглените през юни ипотечни кредити е 30 480 евро. Съотношението евро - лева на изтеглените кредити се запазва в полза на еврото.
Re: Банките
12-07-2010 - 18:17:16
avatar
ОЩЕ ДОРБИ НОВИНИ ЗА ПРИТЕЖАТЕЛИТЕ НА ДЕПОЗИТИ *bow*:Предлагат вдигане гаранцията на депозитите на 100 000 евро
Re: Банките
12-07-2010 - 21:21:07
avatar
Това е добра новина. Ако се уточни категорично и срока в който, при фалит на банка, когато и последния вложител ще си вземе гарантираната сума, то нещата ще са успокоителни.
Re: Банките
15-07-2010 - 13:54:14
avatar
Методологията за изчисляване на базовия лихвен процент, според който се формира и крайната лихва при потребителските кредити, да не може да се променя едностранно от кредитора след сключването на договора - това решиха депутатите, като приеха окончателно поправките в Закона за потребителския кредит. Избраниците задължиха банките да обявяват на интернет страниците си как изчисляват т.нар. референтен лихвен процент.
Re: Банките
15-07-2010 - 14:04:16
Quote
TZARS
Методологията за изчисляване на базовия лихвен процент, според който се формира и крайната лихва при потребителските кредити, да не може да се променя едностранно от кредитора след сключването на договора - това решиха депутатите, като приеха окончателно поправките в Закона за потребителския кредит. Избраниците задължиха банките да обявяват на интернет страниците си как изчисляват т.нар. референтен лихвен процент.

До тук добре, а как стои въпроса с ипотечните кредити (жилищни и инвестиционни)?

*black eye*
Re: Банките
15-07-2010 - 14:22:12
avatar
Пичове всички пари са в Банките и никога няма да излязат от там! Другото е жълти стотинки (хартийки)

като се купува имот се плаща по банков ПЪТ, никой не разнася куфарчета smiling smiley
Всяко по-сериозно плащане е също с банков превод smiling smiley

Така че банките са стабилни, да му мислят гордите ипотекари. Инфлация също не се вижда близките 10 години. Дефлация може smiling smiley
Re: Банките
15-07-2010 - 14:22:27
avatar
На този въпрос трябва да отговори някой банкер (кредитен инспектор).
Re: Банките
15-07-2010 - 14:56:15
Промоции!

Банките се сетиха за хората :g: ама късно. Нашите малоумни банкери се сетиха, че ако не продават пари ще фалират. Да, ама доверието на хората в тях се срина окончателно. Не може в разгара на кризата, когато на хората и на бизнеса им беше най-тежко да спреш напълно кранчето на кредитите, да вдигаш лихвите според фазите на луната и да очакваш същите тези хора да ти имат доверие. Сега могат да си правят какви ли не промоции, да вадят от девет кладенеца вода ама освен някой пълен балък друг няма кой да се хване.

Миналата година бяхме решили да си подновим овърдрафта в "НАШАТА" банка. Въртяха, сукаха и намериха начин да не го подновят. Този овърдрафт не ми трябваше реално, просто исках да го имам като застраховка. Още повече ставаше въпрос за смешна сума - около 25 000лв. (заплатите за един месец). И не ни го дадоха. Сега с какви очи ще ми предлагат кредитни продукти - да си гледат работата!
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.