Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Банките

Публикувано от TZARS 
Re: Банките
24-08-2010 - 10:53:48
--



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-25 10:06 от king_for_a_day.
Re: Банките
24-08-2010 - 10:56:43
Твърдят,че печалбата на банките в БГ е 2 милиона лв. на ден. Не е за хвалене. Сигурно са и по-малко ,тъй като реалните лоши кредити не са известни.
Re: Банките
24-08-2010 - 11:31:13
По-важното е на кои банки е печалбата winking smiley
Re: Банките
24-08-2010 - 14:52:04
Quote
antoninus_pius
Банките не бързат с ипотеките eye popping smiley

Банките закъсаха с жилищата на борчлиите. Дори и евтини, апартаментите трудно се продават на търгове, разказаха съдия-изпълнители. По закон наддаването за жилища започва от 75% от пазарна цена.

Ако не се намери купувач, при следваща публична продан цената пада още. В много от случаите се явява само един кандидат-купувач, а доста често и въобще няма мераклии.

Така банките не успяват да вземат желаната сума за имота и при няколко пропаднали търгове сами спират процедурата.

Затова повечето от тях дават устно съгласие длъжниците да продадат сами недвижимата си собственост. В този случай кредиторът взима добра сума, а остатъкът прибира собственикът.

Вече имало и случаи на писмено съгласие от банки. Документът е за успокоение на купувача, че няма да "изгори" с покупка на запорирано жилище. Хората масово губят работата си, а банките търпеливо изчакват, защото и те са на колене в тази ситуация.

Едва при липса на каквато и да било инициатива от длъжника, започват дела. Засега у нас кредитните институции нямали интерес към собственост.

Те се опитвали бързо да се освободят от имотите на длъжници, вместо да чакат по-добро търсене и да плащат данъци върху придобитите жилища.

Източник: в. Стандарт

По данни на БНБ в края на юни 2010г. домакинствата са имали над 65 хиляди депозита като всеки от тях е с над 50 хиляди лв., а сумата на всички тези депозити е над 7.46 милиарда лв.?!?!
Между другото в края на юни 2010г. жилищните заеми са по-малко от 9.1 милиарда лв.
Защо ли въпреки това няма кандидати купувачи? :] :] :] :]


[www.bnb.bg]
Re: Банките
24-08-2010 - 16:49:40
Защото при ЦСИ са само боклуци, за другите имоти си има купувачи.
Re: Банките
24-08-2010 - 17:10:03
Днес Хампарцума в едно предаване мънкаше тоест криеше истината за таксите взимани от банкомата при теглене.Праят хората балами , един друг пич в интервюто настояваше за повече прозрачност поне таксата да е изписана на банкомата , но го обори с това че искало милиони за промяна на софтоера -аре бе.
Re: Банките
24-08-2010 - 21:19:04
Quote
Inform
... По данни на БНБ в края на юни 2010г. домакинствата са имали над 65 хиляди депозита като всеки от тях е с над 50 хиляди лв., а сумата на всички тези депозити е над 7.46 милиарда лв.?!?! ...

Според мен една голяма част от тези депозити, да не кажа по-голямата - са от т.н. Емигрантски преводи. През последните години те надхвърлят 1 милиард евро годишно - за 2007 (изрових го с Google) - са били 1.854 млрд. долара.

Вярно е, че част от тези пари са инвестирани в недвижимо, но далеч не всички - по-вероятно е тези от по-ранните години да са наливани в недвижима собственост в БГ.

Колкото повече минава времето обаче, толкова повече емигрантите се обвързват с новото си местожителство, и по-вероятната причина да пращат пари насам е да се възползват от по-изгодните условия на банковите депозити у нас - на запад лихвите са ниски, а и се дължат данъци върху постъпленията от лихви.

Дали в края на краищата вместо да си приберат парите обратно ще инвестират в БГ? Аз познавам такива хора, но нито един от тях няма да го направи...
Re: Банките
24-08-2010 - 23:06:28
Чини ми се, че част от повишенето на тези депозити тази година в българските банки не се дължи на българи, а повечето е за сметка на гърци, които бягат от тяхната банкрутирала банкова ситема (визирам депозити на домакинства). Няма да се учудя. ако банките-майки също вкарват пари заради по-висока лихва. *book*
Re: Банките
25-08-2010 - 04:49:08
avatar
Quote
ppetrov

Според мен една голяма част от тези депозити, да не кажа по-голямата - са от т.н. Емигрантски преводи. През последните години те надхвърлят 1 милиард евро годишно - за 2007 (изрових го с Google) - са били 1.854 млрд. долара.

Вярно е, че част от тези пари са инвестирани в недвижимо, но далеч не всички - по-вероятно е тези от по-ранните години да са наливани в недвижима собственост в БГ.

Колкото повече минава времето обаче, толкова повече емигрантите се обвързват с новото си местожителство, и по-вероятната причина да пращат пари насам е да се възползват от по-изгодните условия на банковите депозити у нас - на запад лихвите са ниски, а и се дължат данъци върху постъпленията от лихви.

Дали в края на краищата вместо да си приберат парите обратно ще инвестират в БГ? Аз познавам такива хора, но нито един от тях няма да го направи...
Един приятел вече бурканира, и то в евро.....
Абе човече, му викам, нали държавата гарантира вложения до 100 хил.лв., т. е. около 50 хил. евро.
Е, какво като гарантира, като няма да има да ти ги даде....
Ще ти каже, ела другия месец за да ти дадем още сто евро....
Тъй ми говори той, а на мен ми изстива от отдолу....
На кой да вярваш...????
Анонимен потребител
Re: Банките
25-08-2010 - 07:07:41
Що не вземеш да прочетеш ако евентуално нещо стане каква е процедурата вместо да слушаш приятеля си.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.