Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Банките

Публикувано от TZARS 
Re: Банките
09-02-2012 - 23:56:47
Добре де съгласих се има по 2 сделки годишно на брокер. ама и ти не забравяй че като има 2 брокера се зема само половината. а да не забравяме че брокера взема около 50% от комисиона другото остава за агенцията.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-10 00:00 от nradev.
Re: Банките
10-02-2012 - 09:14:59
Брокера взема 30-35%.
сделките и брокерите
10-02-2012 - 10:10:30
avatar
Quote
nradev
Да не забравяме че от тия 20 000 сделки има доста дето са между роднини и доста дето се продават идеални части между съсобственици така че продажби в истинския смисъл не повече от 10 000.Да речем половината с посредник при 1500 агенции това прави по 3-4 сделки на агенция. ако една агенция има средно 3-4 брокера се пада по 1 сделка на брокер годишно . Ай честито

Аз ти бях отговорил тук, но сигурно не си обърнал внимание *book*
Агенциите в София на книга са около 1300, но от тях фиктивните с по две-три-пет оферти са повече от 500-600. Те реално не работят и ако правят и по една сделка годишно ще е ок за тях в сбободното време когато на карат таксито или не са лелки в детската градина, това са бивши брокери, които продават по един-два лични имота и някой на техен роднина и са се писали агенция колкото да не ги тормозят обърканите начинаещи брокери. Част от тези 600 са и строителни фирми с по едно-две строежчета, които си продават "директно от строителя" произведенията. От останалите около 700 агенции в София - сериозните са по-малко от половината - всяка година правя старателно проучване по темата, защото проучвам конкуренцията. Не се заблуждавайте с измислени цифри. Освен това софийските агенции правят сделки и извън София-град. Разделете 20 000 продажби и 10 000 наема на около 700 - 800 агенции и ще получите приблизителни цифри макар, че част от сделките стават без брокери, но те са под 20% от общия брой и реално около 15-20% от агенциите държат половината от пазара в столицата, но това е тема, която вас не ви вълнува толкова smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-10 10:19 от Продавач.
Re: Банките
10-02-2012 - 10:22:41
Добре де нрадев, в крайна сметка какво искаш да кажеш ? Смяташ, че брокерите са зле, ще стават по-зле и от това ти става хубавичко, или искрено ги съжаляваш ?
Re: сделките и брокерите
10-02-2012 - 10:42:24
avatar
Quote
Продавач
Агенциите в София на книга са около 1300, но от тях фиктивните с по две-три-пет оферти са повече от 500-600. Те реално не работят и ако правят и по една сделка годишно ще е ок за тях в сбободното време когато на карат таксито или не са лелки в детската градина, това са бивши брокери, които продават по един-два лични имота и някой на техен роднина и са се писали агенция колкото да не ги тормозят обърканите начинаещи брокери. Част от тези 600 са и строителни фирми с по едно-две строежчета, които си продават "директно от строителя" произведенията. От останалите около 700 агенции в София - сериозните са по-малко от половината. Не се заблуждавайте с измислени цифри.

Ето нещо много точно написано от човек работещ в бранша.
Това като пропорции е валидно за всички градове.
2006-2008 половината адвокати се изписаха агенции, сега се кротнаха.
Re: сделките и брокерите
10-02-2012 - 10:48:17
avatar
Мнозинството подготвя специален закон за ипотечните кредити, с който ще се намалят таксите при предсрочно погасяване, съобщи пред телевизия "Европа" депутатът от ГЕРБ Диан Червенкондев. Проектът е съгласуван с БНБ, Министерството на финансите и Асоциацията на търговските банки. Лихвените проценти по потребителските кредити трябва да са ясни и открити за потребителите, но е трудно да се каже дали трябва стойността им да е обвързана с фондовите индекси "Юробор" и "Софибор". Таксата за предсрочно погасяване – тя ще бъде редуцирана сериозно като нашите очаквания е тя да бъде на нивата на таксата за потребителския кредит т.е. при фиксиран лихвен процент банките да могат да събират някаква такса за предсрочно погасяване, а съответно при плаваща лихва т.е. нефиксирани лихви за целия период, такава такса не трябва да се дължи.
Re: сделките и брокерите
10-02-2012 - 13:43:24
avatar
Quote
TZARS
Мнозинството подготвя специален закон за ипотечните кредити, с който ще се намалят таксите при предсрочно погасяване, съобщи пред телевизия "Европа" депутатът от ГЕРБ Диан Червенкондев. Проектът е съгласуван с БНБ, Министерството на финансите и Асоциацията на търговските банки. Лихвените проценти по потребителските кредити трябва да са ясни и открити за потребителите, но е трудно да се каже дали трябва стойността им да е обвързана с фондовите индекси "Юробор" и "Софибор". Таксата за предсрочно погасяване – тя ще бъде редуцирана сериозно като нашите очаквания е тя да бъде на нивата на таксата за потребителския кредит т.е. при фиксиран лихвен процент банките да могат да събират някаква такса за предсрочно погасяване, а съответно при плаваща лихва т.е. нефиксирани лихви за целия период, такава такса не трябва да се дължи.

Най-после комунизма да дойде и в България! Ех, ... мечти*beer*
Re: сделките и брокерите
10-02-2012 - 14:01:56
а бе не знам дали само 20 %. са без брокер. аз от личен опит знам че не са толкоз. аз и моето семеиство за последните 15 години имаме 15 сделки. от тях 6 с брокер и 9 без.това прави 60% без брокер. а за привинцията не ми говори. там брокерите не участват в пазара. ако продавам къща на село в село с 1000 жители за какво ми е брокер, то пускаш слух че си продаваш къщата и на другия ден целото село знае така продадох 1 наследствена къща. купи я съседа
Re: Банките
10-02-2012 - 15:23:01
Ти му говориш, то рупа ли рупа. Като не разбираш грам от един пазар и една професия, защо се опитваш по напълно неестествен начин с безсмислени сметки да разбереш кой каква работа върши и колко пари изкарва?
Имам едни познати момичета, от Нова година имат 6 сделки трима човека. Едни други, стари брокери от 20 години, за миналата година цялата имат 3 сделки. Работят от вкъщи. Та нещата са много относителни.
А що се касае до големите фирми, тях въобще не ги мисли, не си представяш дори в кризата фирми като Мире-а, Явле-а, Адр-с, Оли-п и др. такива какви обороти правят.
Re: Банките
11-02-2012 - 00:10:13
Среден ефективен годишен процент за жилищни заеми в евро за срок от над 10 години:
1)
- в края на 2007г. в България беше 7.43%
- в края на 2011г. в България беше 8.01%
2)
- в края на 2007г. в Германия беше 5.01%
- в края на 2011г. в Германия беше 3.54%

Ех как им се иска на някои лихвите за жилищните заеми да са под лихвите дори и в Германия.
:] :] :] :]


[www.bnb.bg]
[www.bundesbank.de]
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.