Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Под наем или На заем ?

Публикувано от barbaron 
Re: Под наем или На заем ?
26-05-2010 - 12:24:14
avatar
Quote
greenbul


Не знам, барбароне не знам...
Всеки си има критерии. За мен нормални бяха хората купили за по 300-400 евро с 3-5 години заем.
Всичко от там нататък за мен е лудост.
Пак казвам, нека бурята отмине и да смятаме след година-две.
Най-страшен наем платиха тези купили преди 2 години. представи си примерно вноска 600 лв. по кредит плюс 50000 лв спад в цената, които обаче се връщат двойно за целия период на заема, така че пиши ги 100 000 лв. За 24 месеца, това прави по 4800 лв наем на месец. Нарочно подчертавам наем,

защото жилището, което обитават не е тяхно, а на банката.

:} Ти добре ли си?!Това са пълни глупости!
Re: Под наем или На заем ?
26-05-2010 - 13:26:16
Ходи ги питай тези дето са се набалбукали дали е глупост и дали могат да спят?
Аз познавам един (далечна рода ми е) - върна се да живее при родителите си - нищо че банката не му е взела още апартамента. Ама с кво да го прави - голи стени - ни баня, ни кухня, ни мебели ... Ни жена му работи, че е с малко дете, ни заплатата му вдигнаха, даже напротив - няма ни един бонус
Re: Под наем или На заем ?
26-05-2010 - 14:11:20
Quote
TZARS
Quote
barbaron
Сигурно има и в български сайт с калкулатор за оценка - да се живее ли под наем или да се купува.
Знаете всичко: цени, наеми в даден район и тенденции, лихвени проценти, доходи и от там възможност за месечна вноска. Чудно ми е защо вместо размяна на безсмислени подхвърляния не покажете - кое е по-изгодно в момента !
Барбароне, за всички е ясно, че в момента е по-изгодно да живееш под наем, спрямо покупка и изплащане на вноски по кредит. Обаче, това е валидно само за определен период. Повечето дискусии се водят за това, колко ще продължи този период. Погледнато кардинално, притежаването на собствен имот няма алтернатива. Едва ли има щастлив човек в България живеещ под наем. Както няма и проспериращ бизнесмен живеещ под наем.

eye popping smiley
Re: Под наем или На заем ?
26-05-2010 - 14:20:08
avatar
Бочаров беше прав-бетонни глави...Колкото и пъти да ви се обяснява,че имотът не е на банката кредитодател...На нея имот не и трябва и няма да си го...вземе:]Това имах предвид ,че е глупост...
А за бонуса-при такива роднини -това му е бонуса.Типична черта на българина-да не живее задружно и да не помага в труден момент,а да злорадства...
neo
Re: Под наем или На заем ?
26-05-2010 - 16:47:44
Наемите в София падат по-бързо от цените на жилищата
[www.profit.bg]
Re: Под наем или На заем ?
26-05-2010 - 18:36:02
Quote
neo
Наемите в София падат по-бързо от цените на жилищата
[www.profit.bg]

Нормално, наемите все пак се плащат, докато оферирнето на имоти е нещо като риболов в река без риба, хорта хвърлят въдици, то не кълве и не кълве.

Какви са тия глупости за срив на пазара. Нека след исканите суми да напишат не евро а лева, пък да видим дали кешовоците няма да развържат кесийте. Нито имотитите ще са евтини, нито ще има стегнация на пазара...
Re: Под наем или На заем ?
26-05-2010 - 22:47:05
И този чака евтиното. Дано ви чуят строителите, че да ви построят повечко, че станахте много.
Re: Под наем или На заем ?
26-05-2010 - 23:02:24
avatar
Quote
Imotko
И този чака евтиното. Дано ви чуят строителите, че да ви построят повечко, че станахте много.

Пепел ти на езикаwinking smileyИмаше тук една тема-"Какво ще замени панелките?" или нещо подобно..Въпросът е-Какво ще замени некачественото "ново" строителство...:]
Re: Под наем или На заем ?
26-05-2010 - 23:04:54
Quote
TZARS
Барбароне, за всички е ясно, че в момента е по-изгодно да живееш под наем, спрямо покупка и изплащане на вноски по кредит. Обаче, това е валидно само за определен период. Повечето дискусии се водят за това, колко ще продължи този период. Погледнато кардинално, притежаването на собствен имот няма алтернатива. Едва ли има щастлив човек в България живеещ под наем. Както няма и проспериращ бизнесмен живеещ под наем.

Грешиш! Сигурен съм поне за един winking smiley
Спокойният сън струва повече от всеки имот.
Re: Под наем или На заем ?
26-05-2010 - 23:07:38
avatar
Quote
lamiata_spaska
Quote
TZARS
Барбароне, за всички е ясно, че в момента е по-изгодно да живееш под наем, спрямо покупка и изплащане на вноски по кредит. Обаче, това е валидно само за определен период. Повечето дискусии се водят за това, колко ще продължи този период. Погледнато кардинално, притежаването на собствен имот няма алтернатива. Едва ли има щастлив човек в България живеещ под наем. Както няма и проспериращ бизнесмен живеещ под наем.

Грешиш! Сигурен съм поне за един winking smiley
Спокойният сън струва повече от всеки имот.

Спокойният сън под чужд покрив...И сънуваш ...чужди сънища...:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход