Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влога е "сериозна" инвестиция!!!

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 18:27:43
avatar
Моля да откриете човека, който е създател на тази блестяща идея. Ще му съдействам за получаване на нобелова награда!
Досега никой икономист или финансист не се е досетил и дори подозирал каква благодат е влога като инвестиция. Да си скъташ парите на сигурно място- на сушина. Да тръпнеш в очакване на лихвата която се трупа ли трупа и те прави все по-богат и все по-богат! БЕЗЦЕННО!
Да гледаш с презрение на всички други доскорошни обекти на инвестиране като - имоти, петрол, злато, акции, облигации, фючърси!
Всички те бяха в миналото. Днес има само една инвестиция-влога! Влог е Бог ! Всички банки трябва да минат единствено на влогове и не трябва да раздават кредити. Понеже те не са благотворителни дружества трябва да бъдат субсидирани от Държавата. Това е естественото продължение на идеята за влога като единствената инвестиция. Затова ще претендирам за съавторство.winking smiley
Анонимен потребител
Тухлата е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 18:42:49
Моля да откриете човека, който е създател на тази блестяща идея. Ще му съдействам за получаване на нобелова награда!
Досега никой икономист или финансист не се е досетил и дори подозирал каква благодат е тухлата като инвестиция. Да си скъташ парите на сигурно място- на сушина. Да тръпнеш в очакване на ЪП-а. който те прави все по-богат и все по-богат! БЕЗЦЕННО!
Да гледаш с презрение на всички други доскорошни обекти на инвестиране като - влог, петрол, злато, акции, облигации, фючърси!
Всички те бяха в миналото. Днес има само една инвестиция-тухлата! Тухлата е Бог ! Всички инвеститори трябва да минат единствено на тухли и не трябва да раздават никакво производство. Понеже те не са благотворителни дружества трябва да бъдат субсидирани от Държавата. Това е естественото продължение на идеята за тухлатаа като единствената инвестиция. Затова ще претендирам за съавторство.winking smiley
Анонимен потребител
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 18:45:57
Quote
СТОПАНИН ... .
Да гледаш с презрение на всички други доскорошни обекти на инвестиране като - имоти, петрол, злато, акции, облигации, фючърси!

Защо никой не инвестира в ПРОИЗВОДСТВО?
Защо всеки иска да спечели без да РАБОТИ?

Ще кажеш не от всеки става предприемач. Така е.
Затова даваш парите на банката - тя ги дава на предприемача.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 18:50:47
avatar
Quote
Тинки Уинки
Защо никой не инвестира в ПРОИЗВОДСТВО? Защо всеки иска да спечели без да РАБОТИ?
Ще кажеш не от всеки става предприемач. Затова даваш парите на банката - тя ги дава на предприемача.

За да си предприемач трябва дупе. За влог в банка .......... (нека някой да продължи)
Анонимен потребител
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 19:03:46
Не може всички да сме предприемачи.
Дето се вика не може всички в една армия да са генерали.

Има различни видове хора.
Едно е да проектираш космически кораби, друго е да ги управляваш.
И от двата вида хора има нужда.

В този ред на мисли не може да обвиняваш "влогарите", че не искат да стават предприемачи.
Всеки трябва да се занимава с това за което е учил и което може да прави. Не може космонавта да проектира космически кораби.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 19:04:04
avatar
То е ясно, че за да си вложиш паричките в тази "сериозна" инФестиция- депозита не се изисква дори да мислиш! Някой друг мисли вместо теб! Затова ти дава толкова малко за опериране с толкова много. Но ми хрумна една друга идея от твоята мисъл. Не трябвя да генерализираме само в двете крайности влог-имот. Примерно взаимните фондове, уж също бяха нискорискови като влога но в САЩ май изгоряха доста бъдещи пенсионери от тях. Държавните облигации също са относително безрискови защото една държава трудно ще фалира, но вече като гледам не е и невъзможно. Което ме подсеща, че разделението между влог и взаимни фондове и облигации от една страна и бизнес, акции, имоти и петролни фючърси от друга са двете лица на инвеститора. Първото лице е на шубелията, страхливия инвеститор, вечно пресметливия на дребно. Типично е за слабия духом и е аксиома за пенсионерите. Втория тип са мъжкарите, които рискуват, борят се, залагат всичко на една карта и в крайна сметка или се провалят, каот си дават сметка че няма кой знае какво да изгубят защото са тръгнали от нулата или успяват и стават пример за близкото си обкръжение или в регионален национален или международен план.
1.9
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 19:25:26
Алоо, имотковците, дето треска ви тресе от спада на цените.
Как да разбирам повика ви - за Бога братя, купувайте, че изгоряхме, а цените продължават да падат, ли?
Тинки ви даде достатъчно примери.
Ами успокойте се най-после! Пазара е свободен и никой не гарантира сигурна печалба. Ще има и спечелили и загубили.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 19:30:55
avatar
Ами успокойте се най-после! Пазара е свободен и никой не гарантира сигурна печалба. Ще има и спечелили и загубили.
..........................................
Е, що ни го казваш чак сега? Ние на теб разчитахме!eye popping smiley Ко ша прайм ся? Да скоча ли от височко? И вий депозитарчетата се успокойте все някой по-дързък ваш внук ще закупи.
Анонимен потребител
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 19:57:53
Човек не е нужно винаги сам да мисли.
Като ми се развали колата - отивам в сервиза, не си я оправям сам.
Според теб трябва да се правя на "мъжкар" и да седна сам да си я оправям без да разбирам нищо от коли ли?

За мен просперитет ще има когато има производство.
Т.е. да се произведе нещо - домати, краставици, коли и т.н., а не да си разменяме някаки виртуални "пари" и да печелим от курсови разлики.

Относно хората за "пример".
Преди време бях писал в този форум за преекспонирането на успеха. За мен това е щатски трик за ... да го кажем извличане на максимум от човека с цел печалба и то не на самия човек.
Казват ти - Бил Гейтс е тръгнал от един гараж, скъсал си е задника и е успял. Станал е за пример. Ти се ентусиазираш и почваш да си скъсваш задника то работа с цел да станеш като него(естествено с това ни най-малко не призовавам хората да не работят). Е няма да станеш просто защото "положителния" пример е преекспониран. На теб ти казват за Бил Гейтс, но спестяват, че по онова време сигурно е имало стотици хиляди като него с гаражчета, ама са успяли я има я нямя десетина.

Човек след определена възраст не може да рискува. Не може да заложиш на карта бъдещето на семейството си. В един момент вече не отговаряш само за себе си, а и за хората около теб.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 20:14:51
avatar
Съгласен съм Тинки Уинки, че след определена възраст някои хора трябва да търсят сигурност за семейството си. Аз съм на такава възраст, че не мога да си позволя да правя резки маневри. Само че достигнах до друга идея. Сигурен съм че следиш политиката. Виждаш че сега ще вдигат пенсионата възраст. След това работата е несигурна. Срахът от уволнение в кризата винаги го има.
Кое е по сигурно да си държиш парите на влог или да закупиш апартамент, който след 20 години ще е на двойна цена примерно и отдавайки го под наем ще си осигуряваш една пенсия от твоята инвестиция, без да разчиташ на държавата или на фондове като "Съгласие" или "Доверие". Чуй ги само как звучат! Депозита е нещо твърде нетрайно - човек винаги има опр.планове за него. Временно може да ти тушира някакви нужди, но не ми казвай че масовите влогари държат пари които ще им стигнат да се изхранват години наред! Предполагам си изпитал на гърба си и това колко лесно се харчат готови пари.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход