Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Под наем или На заем ?

Публикувано от barbaron 
Re: Под наем или На заем ?
03-06-2010 - 19:48:39
avatar
Quote
10000 eur/m2
Quote
TZARS
Ето ви данни за сравнение:
Допускаме, че човек притежава 100.000 лв. кеш
Вариант 1 - ДСК срочен влог 1 месец = 100.000 лв. – 3.9 % = 3.900 лв. : 12 = 325 лв. - (месечен наем)
Вариант 2 - Купуване на апартамент за 100.000 лв.
Нека всеки избере своя път.

100к - ап. Овча купел 70 - 80 кв. без довършителни или 50 - 60 с довършителни, наем около 400 лв.
Правим така:
1. Слагам 5к на месечен депозит и земам първи месец лихва 20 лв + дърпам главница 380; и т.н. до 12-ти месец
2. Слагам 95к на годишен депозит на 7% и земам след година - 6650 лихва
Кво става след година:
Имам от т.2 - 95 главница + 6,65 лихва = 101,65 к
с т.1 съм си плащал наема и пак са ми останали около 300-400 лв да си плащам нета като бонус.

С една дума избираш вариант 1 - влог, само, че в малко развъртян вид.
Според мен слабото място е, че 95.000 лв. са забити за една година.
Аз, ако затворя толкова пари за цяла година, няма да имам спокоен сън.
Всеки обаче сам избира своя път.
Re: Под наем или На заем ?
03-06-2010 - 22:38:09
Ааааа друго си е да ги забиеш в тухли и киреч дето падат с 15% на година. И да теглиш още една бала пари при кръвопийски условия. И да ги плащаш 1/3 от разумния си живот.
Е тогава вече ще спиш като бебе (през един час ще се будиш да ревеш и по 2 пъти на нощ ще се посираш).
Re: Под наем или На заем ?
03-06-2010 - 23:27:13
Mдаааа
Абе защо при сметките дето ги правите никой не отчита инфлация?
Re: Под наем или На заем ?
03-06-2010 - 23:47:10
Quote
tuomas
Абе защо при сметките дето ги правите никой не отчита инфлация?
Щото няма значение. winking smiley
Re: Под наем или На заем ?
03-06-2010 - 23:54:50
Quote
10000 eur/m2
Quote
TZARS
Ето ви данни за сравнение:

Допускаме, че човек притежава 100.000 лв. кеш

Вариант 1 - ДСК срочен влог 1 месец = 100.000 лв. – 3.9 % = 3.900 лв. : 12 = 325 лв.

Вариант 2 - Купуване на апартамент за 100.000 лв.

Нека всеки избере своя път.

100к - ап. Овча купел 70 - 80 кв. без довършителни или 50 - 60 с довършителни, наем около 400 лв.

Правим така:

1. Слагам 5к на месечен депозит и земам първи месец лихва 20 лв + дърпам главница 380; и т.н. до 12ти месец
2. Слагам 95к на годишен депозит на 7% и земам след година - 6650 лихва

Кво става след година:

Имам от т.2 - 95главница + 6,65 лихва = 101,65к

с т.1 съм си плащал наема и пак са ми останали около 300-400 лв да си плащам нета като бонус.

Спестил съм си - данък сгради, такса смет, и съм амортизирал кухни, хладилници, перални, мебели на Собственика....

След година е дошла 2рата вълна /чакай я още наесен/ и другата пролет ще пазарувам по-ефтино....

Триумф!!! Дори не осъзнавате какви глупости пишете. Не сте виждали крупната сума 100000 накуп или що, та само тая боза с лихвите ви е в главите.
Re: Под наем или На заем ?
04-06-2010 - 00:07:56
Quote
Imotko
Триумф!!! Дори не осъзнавате какви глупости пишете. Не сте виждали крупната сума 100000 накуп или що, та само тая боза с лихвите ви е в главите.
Аз си признавам че не съм виждал 100 000 накуп. Ти виждал ли си? Дори и да си виждал, какво от това?
Не стана ясно какво точно е глупавото. Поясни, моля.
Re: Под наем или На заем ?
04-06-2010 - 09:54:05
Цялата схема с лихви да се изкарват пари за жилище е тъпа, а особено глупавото е главно в последното изречение-2-та вълна, после 3-тата и т.н. Докато станат без пари. Глупавото е, че тъпите банкови депозити се разглеждат като перпетум мобиле, лихви, та лихви. С лихви може да платиш някое наемче, нищо повече. За жилище не се изкарват пари с лихви от депозити.
Парите трябва да работят, не да стоят в банките. Банките направиха бума, те направиха и кризата. сега пълнят главите на влогарите с лихви и пак правят пари. Ако същите пари се завъртят в икономиката, обществото ще има много по-голяма полза, а не гръцките банки. И не ми говорете за Кайенчета, силиконче и други такива.
Re: Под наем или На заем ?
04-06-2010 - 10:49:49
avatar
Quote
Imotko
Цялата схема с лихви да се изкарват пари за жилище е тъпа, а особено глупавото е главно в последното изречение-2-та вълна, после 3-тата и т.н. Докато станат без пари. Глупавото е, че тъпите банкови депозити се разглеждат като перпетум мобиле, лихви, та лихви. С лихви може да платиш някое наемче, нищо повече. За жилище не се изкарват пари с лихви от депозити.
Парите трябва да работят, не да стоят в банките. Банките направиха бума, те направиха и кризата. сега пълнят главите на влогарите с лихви и пак правят пари. Ако същите пари се завъртят в икономиката, обществото ще има много по-голяма полза, а не гръцките банки. И не ми говорете за Кайенчета, силиконче и други такива.

Това ще стане когато има условия за бизнес. Сега има ли???
За имотите - колкото по-бавно се нормализират цените, толкова повече парите ще стоят в банките. Така, че продължавайте в същият дух...
Re: Под наем или На заем ?
04-06-2010 - 15:37:56
Приятели,
В белите страни по света, голямото мнозинство от хората, 80-90% от тези над 18 години, си живеят живота, и си работят това за което са учили и което могат - строители, архитекти, инженери, лекари, работници и т.н., и 90% от доходите им /без да включваме наследство - пари или имоти от починали родители/ идват от заплати, хонорари, възнаграждения, бизнес печалба и т.н. Много малка част от доходите на хората идва от лихви или покачване цената на къщата му. Т.е., хората живеят главно от труда си, а не от това че са изкарали някаква лихва или цената на апартамента им се е покачила... Така, че айде всеки да си гледа и да набляга на работата - комисионната, заплатата, хонорора. С много приказки и тарикатлъци - повечето хора до никаде не стигат.
Re: Под наем или На заем ?
04-06-2010 - 16:04:40
avatar
Е да де , в белите страни има условия за това което казваш, тук не е така в масовия случай. Когато ти искат 20 бележки и некой лев, ходи прай бизнес, чакай си ДДС-то и фондовете и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход