Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
27-06-2010 - 17:02:26
avatar
Quote
Imotko
Алооо, сривльовците, като сте толкова начетени, да ми кажете защо минаха две години от началото на кризата и хората още вземат кредити за покупка на имот. Вие сте най-умните, що ли. А, впрочем, тия пък от чужбина учените, са от най-най-умните, щото са от чужбина де, пък ние тука ядем колците с доматите. И не щем да живеем под наем.
Та да повторя въпроса-защо още не сме фалирали и измрели от глад поради финансовата ни неграмотност и защо хората продължават да вземат кредити за покупка на имот.

Алооо, огладнелия и озверял брокер. Това са хората които щяха да купят и преди 2 или 3 години, но се светнаха и сега им идва дюшеш. Други не чакайте, нема отде.
Кои сте тия които не искате да живеете под наем???
За фалирането - много ти се иска; сега заради тези неграмотни цървули ще плащаме всички.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
27-06-2010 - 18:59:57
Ааа, светнаха се значи. И защо не ги светнете да почакат още 2-3 месеца, да дочакат 149 евро/кв.м. Купуват си хората, защото знаят, че по-голям гювеч скоро няма да има, няма да го има и тоя. Ако не купуваха, щяха да ви се сбъднат светлите мечти, ама на-не ще.
Тези, които не щем да живеем под наем, сме тези, които сме си в България. Репликата беше към чуждоземните разбирачи на живота. Как е квартирката в Англия? А в Масачузетс?
Ти специално нищо няма да плащаш, защото на босия няма кой да му вземе цървулите.
Идеята, че съм брокер, много ме забавлява.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
27-06-2010 - 19:17:18
avatar
Quote
Imotko
Ааа, светнаха се значи. И защо не ги светнете да почакат още 2-3 месеца, да дочакат 149 евро/кв.м. Купуват си хората, защото знаят, че по-голям гювеч скоро няма да има, няма да го има и тоя. Ако не купуваха, щяха да ви се сбъднат светлите мечти, ама на-не ще.
Тези, които не щем да живеем под наем, сме тези, които сме си в България. Репликата беше към чуждоземните разбирачи на живота. Как е квартирката в Англия? А в Масачузетс?
Ти специално нищо няма да плащаш, защото на босия няма кой да му вземе цървулите.
Идеята, че съм брокер, много ме забавлява.

Колко хора купуват?
И кога точно се очертава поскъпването, ако не е тайна?
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
27-06-2010 - 23:30:11
avatar
Quote
Imotko
Алооо, сривльовците, като сте толкова начетени, да ми кажете защо минаха две години от началото на кризата и хората още вземат кредити за покупка на имот. Вие сте най-умните, що ли. А, впрочем, тия пък от чужбина учените, са от най-най-умните, щото са от чужбина де, пък ние тука ядем колците с доматите. И не щем да живеем под наем.
Та да повторя въпроса-защо още не сме фалирали и измрели от глад поради финансовата ни неграмотност и защо хората продължават да вземат кредити за покупка на имот.

И колко вземат ипотеки, стига си повтарял като папагал едно и също - че пазара си вървял.
А това, че българина е финансово неграмотен го разбраха и малоумните - факта, че банките цакат 95% от кредитополучателите си с над 10% ГПР при под 4-5% в нормалните държави говори достатъчно.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
27-06-2010 - 23:56:11
СЪОБЩЕНИЕТО Е ИЗТРИТО ПОРАДИ НЕСПАЗВАНЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА !!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-28 09:37 от moderator.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
28-06-2010 - 00:02:31
Остави ги де. Добре са си дошли.
Ипотеки вземат колкото трябва. На пазара не му е нужна предишната истерия, а по-читавото да премине кризата и да си развива.
Нали не смятате, че занапред нама да има нужда от жилища. Даже и влогарите излизат на пазар, щото им падат лихвичките.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
28-06-2010 - 01:10:49
Quote
Imotko
. Репликата беше към чуждоземните разбирачи на живота. Как е квартирката в Англия? А в Масачузетс?
.
Ти си малоумен комплексар,и по принцип с такива дриопитеци не комуникирам,но понеже премалчаването на една твоя реплика явно приемаш като слабост,и продължаваш нещо да се заяждаш да ти отговоря а,квартирката си ми е много хубава,и дворче си имам и зеленина,за разлика от теб които си се заврял в някоя кутийка ,и искаш да те погребат в подпаркетното щото тва си е твоито,и ти с години си рупал хляб и лук,че да платиш бетона.Аз за разлика от теб мога да работя навсякаде по света,имам знания и клалификация,но ти ще си умреш спомняйки си няколкото луди години в които банките решиха да поекспериментират с малоумници като теб и поотпуснаха препълнените портфеили,да но това време мина и замина,и не се очертават да се върнат,и нещата трябва да стъпят на някаква логика,и логиката не е колко ти си платил за парцел,за майстори с производителност на магарета и за безумни лихви по кредита,логиката е че това струва толкова колкото купувача е съгласен да плати,и това че на теб висококомпетентни телефонисте дет се обръща към хората с алооо,това не ти харесва и е през онази работа на същите тез купувачи,аз изразих теза,и ти вместо да ме сразиш с факти започна да ме обиждаш с олигофренските си забележки и с повтарянето на изтъркани лафове че тва не са плюнки ами е лек дъждец.Спирам да се занимавам с теб,не си ми на нивото,упражнявай се и като измислиш нещо ново,заповядай,а за ситуацията в момента,искам само да ви кажа кризата тепърва идва ,не мислете че е отминала,сега доиде време европейските правителства да си искат версйиките дето наляха в банките преди 2 години ,а те банките в България са се такива,и сега техните централи ще дърпат първо от периферията,времето на лесния кредит отдавна отмина и в Европа,и инвеститорите от там които наливаха у нас ще се пробват да минимизират загубите,и дребните и по едрите,едните щото така и не се осигури сигурност на инвестицията и,а никои не иска мангали и селски тарикати да му крадът кабела и маркуча от двора,а по едрите защото е ясно че пазара няма да расте а напротив.Имоти са се купували и ще се купуват,спор няма,но при тази наличност,демографски срив,нова вълна емигранти която виждам ежедневно,продаването ще е доста по трудно и на съвсем други цени.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
28-06-2010 - 01:32:09
Естествено, че имаш знания и квалификация да миеш чинии (образно казано) навсякъде по света. И само защото миенето на чинии в точката на географията, където си, е по-добре платено, отколкото в България, не те прави по-умен. Защото ако беше малко по-умен, щеше да разбереш, както и някои други хора във форума, че вашата покупателна способност не определя цените на недвижимите имоти в България. Колкото и да се пънете и да пишете, имоти за без пари няма, няма и да има. Основните икономически закони продължават да действат и миячите на чинии рядко стават собственици на хубави имоти.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
28-06-2010 - 07:58:33
Quote
Imotko
Естествено, че имаш знания и квалификация да миеш чинии (образно казано) навсякъде по света. И само защото миенето на чинии в точката на географията, където си, е по-добре платено, отколкото в България, не те прави по-умен. Защото ако беше малко по-умен, щеше да разбереш, както и някои други хора във форума, че вашата покупателна способност не определя цените на недвижимите имоти в България. Колкото и да се пънете и да пишете, имоти за без пари няма, няма и да има. Основните икономически закони продължават да действат и миячите на чинии рядко стават собственици на хубави имоти.

Добре де,
а кой ще купува имоти? Англичани, турци, руснаци?!
Спомняш ли си преди години как туристическият отрасъл обърна гръб на българските летуващи и си казаха, че ще разчитат на западни туристи (много българи се оплакваха от отношението на персонала по черноморието) и като резултат отидоха на море в Гърция и Турция. И през последните години, като се презастрои от 1 страна (много хотели по черноморието), а от друга като намаляха чужденците, хотелиерите зареваха на тема патриотизъм (да почиваме по българските курорти). Така става и с имотите. Нали знаеш, като изпуснеш питомното, ще гониш дивото (Михаля).

Айде малко факти и примери, стига избиване на комплекси.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
28-06-2010 - 13:32:52
Quote
salvador
Те просто мислят,че ще спечелят от срива.Не им стигат знания и опит,за да осъзнаят,че от срив ще загубят 99% от хората.При това ще загубят хора,дето и идея си нямат що е то пазар на имоти и никога не са участвали на него.

99% не, но около 90%- да. Всички знаят, че пунакенто на имотния балон ще доведе до тежки последствия. Беше написано по вестници списания и казано по телевизия и радио, официално още преди 3-4 години, за да могат хората да се подготвят.

Quote
salvador
Но ще загубят ако пазарът блокира.Така е в икономиката-всички сме свързани и рискът се разпределя в края на краищата върху всички.


Прав си, но положението е неспасямо вече. Това щеше да хубава препоръка преди, но сега е вече късно. Балонът е надут.


Quote
salvador
Дори за момент да изглежда,че един е рискувал повече и е загубил повече.Накрая всички губим еднакво,защото повредата в някое звено спира целия мотор.

Значи какво и ипотекаря с 200 000 евро за връщане в смърдяща люлинкса панелка и бизнесменът с 200 000 евро в швейцарска банка ще са еднакво прецани. Не вярвам, приятелю, не ти вярвам!


Quote
salvador
И при 50% от сегашните цени пак няма да могат да купят-така ккато не можеха да купят преди две години.

Не става дума за тези които не могат и няма да могат. Кешовиците имат пари и на сегашните цени да купят. Просто сешаните цени са безобразно и цинично високи. Някой, ако ми предложи баничка за 100 лв. няма да я купя не защото нямам 100 лева, а защото една мазна баничка с мас и извара вместо сирене, няма как да струва толкова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход