Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...

Публикувано от dmb 
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 12:48:06
avatar
Quote
paio
Quote
dmb
Но печатането на пари и в ЕС, и в САЩ, неминуемо ще доведе до поскъпване на имотите. Просто печатането е чудовищно, и инфлацията е неизбежна. Така като номинална стойност имотите ще поскъпнат. Разбира се, тогава сигурно заплатите ни ще са станали по 2-3 хиляди евро, а хлябът - 20 евро...:-)
Напротив , мисля , че инфлацията ще отклони в още по-голяма степен интереса към инвестиране в имоти ( в БГ) . Причини: няма добро рентиране , затварят пари които може да бъдат използвани по- рационално. Нямам впредвид влог в банка ! Съответно спадът ще продължи. За всичко останало смятам ,че си прав.

При първи признаци на "здрава инфлация", българина (продавач) инстиктивно ще завиши продажната цена на имота си, като мярка за сигурност. Продавачите, много бързо ще се усетят, че продажбата им може да се отложи във времето, но да продадеш в начален стадий на инфлационен процес - това е гарантирана загуба. Цените на имотите ще изпреварват темпа на инфлацията, а заплатите ще изостават. Ще има период на малко на брой сделки и след като всичко утихне, този който е купил по-рано - той ще е спечелил.
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 13:31:24
Ама вий открихте топлата вода, БРАВОс!!!!!

Я сега ми кажете, прУфесУрони тАпАрони, колко от тия напечатаните Артийки дойдоха в джобчетата ви, а? eye popping smiley НИЩО ?!?!?! Верно ли eye popping smiley

Аууу, ми сега, кАде сЪ тиа напечатаните артийки дет ще ми плащате с тях по 10бона на м2.

Марш да миете чиниите, белким за 2 години моете да си позволите да купите поне един квадрат.

Верно сте прУфесУри тАпАрони
neo
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 13:48:11
ЕЦБ ще изтегля ликвидност [www.forexnews.bg] пп печатането май е виртуално
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 14:14:22
Quote
TZARS

При първи признаци на "здрава инфлация", българина (продавач) инстиктивно ще завиши продажната цена на имота си, като мярка за сигурност. Продавачите, много бързо ще се усетят, че продажбата им може да се отложи във времето, но да продадеш в начален стадий на инфлационен процес - това е гарантирана загуба. Цените на имотите ще изпреварват темпа на инфлацията, а заплатите ще изостават. Ще има период на малко на брой сделки и след като всичко утихне, този който е купил по-рано - той ще е спечелил.

Това със здравата инфлация като израз ми хареса!При здрава инфлация печелят само кредитополучателите в друга валута-показа го практиката!Останалите губят- и продавачи и купувачи,защото такова чисто състояние само продавач и само купувач в природата не съществува!Всеки е едновременно и двете!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-15 14:22 от фло.
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 14:54:14
avatar
Quote
фло

Това със здравата инфлация като израз ми хареса!При здрава инфлация печелят само кредитополучателите в друга валута-показа го практиката!Останалите губят- и продавачи и купувачи,защото такова чисто състояние само продавач и само купувач в природата не съществува!Всеки е едновременно и двете!

--------------
При здрава инфлация печелят само кредитополучателите в друга валута печелят само нощем , демек на сън , сутринта пак са на пързалката !
----------
инфлацията и лихвените проценти са като "ИН и ЯН" и се "произвеждат" в една и съща "фабрика" от един и същи люде...........които знаят ефекта ПРЕДИ да го произведат , така че ще спечелят освен кожените мартеници и някой и друг буркан с лубрикант...........тези твои кредитополучатели !

-----------
При здрава инфлация печелят тези , които имат СТОКИ НА СКЛАД отпреди инфлацията , сещаш ли се ???
демек , ако си купил бетонно желязо 100 тона на 82.ст/кг - СЕГА продаваш на 1.40 лв/кг ............*ok*winking smiley !
-------
иначе за другото си прав - който не е купил евтино-ще купи скъпо !
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 15:47:45
avatar
Quote
neo
ЕЦБ ще изтегля ликвидност [www.forexnews.bg] пп печатането май е виртуално

какво им обясняваш - тука са още в камненната (имотна) ера.

И вярват, че като купят имот с кредит ще прецакат банката и ще ударят кьоравото smiling smiley

ся на инфлация се надяват...

утре на големи такси за новото строителство, в други ден на Марсианците...

далаверат УМРЯ - време е за 2 години да го стоплите!

плашат ни с инфлация играчите - да не тръгнат всички да продават на безценица и да ги изпреварят smiling smiley
това е филма в момента - ама пуканките ми няма да свършат скоро smiling smiley
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 16:40:39
защо по форумите е пълно с хора говрещи за падане на цените - защото повечето хора мразят некадърни посредници и се подиграват с нещастието
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 17:50:46
Бърз опит за обяснение на цената на бензина

Един барел петрол "струваше" 147 долара на 11.07.2008. По тогавашния фиксинг на БНБ това прави около 181.564 лева.
Един барел петрол "струва" около 78 долара тия дни. По тияденшния фиксинг на БНБ това прави около 122.122 лева.
Т.е. "поевтиняването" на едни барел в долари от около 47% всъщност е "поевтиняване" в лева от около 33%.

През лятото на 2008 лукойл е продавал горивото на цена от около 900 лева за хиляда литра (без акциз и ддс)
Сега (5.5.2010) лукойл продава на цена от около 1000 лева (без акциз и ддс)

Инфлацията от лятото на 2008 до сега е около 12.8%
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 19:22:04
Quote
прУфесУр тъпарон

-----------
При здрава инфлация печелят тези , които имат СТОКИ НА СКЛАД отпреди инфлацията , сещаш ли се ???
демек , ако си купил бетонно желязо 100 тона на 82.ст/кг - СЕГА продаваш на 1.40 лв/кг ............*ok*winking smiley !
-------
иначе за другото си прав - който не е купил евтино-ще купи скъпо !

ПрУфесУре,с това обяснение за печалба от инфлация одма печелиш катедра в ИМБГ/институт по морски бури и гръмотевици/!Личи си ,че си млад прУфесУр и не си видял виденовата инфлационна буря,за да знаеш кой как е спечелил.Аз по него време без никакъв хабер от финанси реализирах 25% печалба от френския франк през долара и лева.При това съвсем несъзнателно както се казва-просто ме хвана бурята с дебел френски кредит!Сигурен съм,че и Сорос не е знаел предварително,че ще спечели от британската лира,макар,че сега му приписват магични прогнозни способности !Както и да е ,тия разговори не са за форум а за симпозиум!Симпозиум,казват била дума от гръцки и означавала "събиране на мъже да пият вино"А,де!*drunk**drink1*
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
16-05-2010 - 04:43:40
avatar
Quote
dedolini
Бърз опит за обяснение на цената на бензина

Един барел петрол "струваше" 147 долара на 11.07.2008. По тогавашния фиксинг на БНБ това прави около 181.564 лева.
Един барел петрол "струва" около 78 долара тия дни. По тияденшния фиксинг на БНБ това прави около 122.122 лева.
Т.е. "поевтиняването" на едни барел в долари от около 47% всъщност е "поевтиняване" в лева от около 33%.

През лятото на 2008 лукойл е продавал горивото на цена от около 900 лева за хиляда литра (без акциз и ддс)
Сега (5.5.2010) лукойл продава на цена от около 1000 лева (без акциз и ддс)

Инфлацията от лятото на 2008 до сега е около 12.8%

------------------
дедоwinking smiley Линчо , Бърз - но Неуспешен опит
ако не съм изяснил просто смисъла на въпроса си (връзката НЕфт / бензин) на фона на цените на имотите-разбираемо е писанието ти!
щото в обратния вариант ич не е добро положението - дано не си редиш и личния живот по тези "правила",вързани за "данни" за инфлация на база НСИ , акцизи.........
за да не съм голословен-опростявам:
при непроменени ценообразуващи фактори (юли 2008 - декември 2008) и корекция на нефта от
147 .00 $/барел до 33 .00 $/барел около Нова година (2008) - бензина следваше да е слезе ОТ 2.60 лв/л до около 60 - 70 Стотинки/литър !!!
Ако не е бил толкова , значи на Пазара действат Други фактори , които най-вероятно действат и при имотите !
а аргументите ти за инфлация ги скрий на скришното място (дето слънце ич не влиза).......
въпросните несъответствия между нефт/бензин говорят за голЕмо иманье (ама не на пари а на оФчи фактори) - въздействащи на бензина , както и на имотите !
ако все още се УчУдваш за какво иде реч - виж какво правят гърците при житие - поне 6-8 пъти по-добро от нашето .....
а ако Ногу са Учудваш - цените на стоките са функция на съдържанието на кухината,инсталирана над раменете ни - при гърците тази кухина е пълна и служи за разсъждение а при нас е олекотена и е за закачалка на офчите ни калпаци !
-------
иначе си прав - имотите ще поскъпнат !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход