Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...

Публикувано от dmb 
dmb
Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 09:27:06
Абсолютно убеден съм, че настоящите цени на имоти са абсурдни. Наскоро ми предложиха половин декар около София - и то не на най-атрактивно място, за 36 хиляди евро, което са към 72 високи месечни заплати, т.е. 6 години. Няма такъв пазар у нас, и няма кой да купи такъв имот, освен някой баровец, а баровците не са много. Същото е положението с всякакви имоти, където продавачите още живеят в розовия свят на балона и наивните англичани, дето виждаха потенциал за огромен растеж в държава от цигани и пенсионери.

Но печатането на пари и в ЕС, и в САЩ, неминуемо ще доведе до поскъпване на имотите. Просто печатането е чудовищно, и инфлацията е неизбежна. Така като номинална стойност имотите ще поскъпнат. Разбира се, тогава сигурно заплатите ни ще са станали по 2-3 хиляди евро, а хлябът - 20 евро...:-)
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 09:39:20
Изчакай още малко да видиш какви ще са новите такси по ЗОЗЗ... тогава пак ще коментираш каква да е цената на парцела - -само да не бъркаш парцели (упи) със зем. земи! Ако това което търсиш е атрактивна зем.земя - изчакай, но ако търсиш парцел готов за строителство (упи) - действай бързо с огледите. М/у другото горските земи си имат нови такси от няколко дена! Да им е честито на собствениците на ГОРИ !!
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 09:44:20
Безсмислено е да се повишават много таксите по ЗОЗЗ...освен ако държавата не е решила напълно да убие дребните строители.Парцелите свършват,а покрай градовете е пълно със земеделски земи категория 5/6.Факт.Всички го знаят.И държавата го знае.
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 10:03:41
Най-лошото е, че не са 5/6 а 3/4 ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-15 10:14 от Ivanchoto.
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 10:48:52
avatar
Quote
dmb
Абсолютно убеден съм, че настоящите цени на имоти са абсурдни. Наскоро ми предложиха половин декар около София - и то не на най-атрактивно място, за 36 хиляди евро, което са към 72 високи месечни заплати, т.е. 6 години. Няма такъв пазар у нас, и няма кой да купи такъв имот, освен някой баровец, а баровците не са много. Същото е положението с всякакви имоти, където продавачите още живеят в розовия свят на балона и наивните англичани, дето виждаха потенциал за огромен растеж в държава от цигани и пенсионери.

Но печатането на пари и в ЕС, и в САЩ, неминуемо ще доведе до поскъпване на имотите. Просто печатането е чудовищно, и инфлацията е неизбежна. Така като номинална стойност имотите ще поскъпнат. Разбира се, тогава сигурно заплатите ни ще са станали по 2-3 хиляди евро, а хлябът - 20 евро...:-)

------------------
що ли се сдобивам с усещаньето , че нещо се случва в главите на бугаристанците.......!
вземам повод от мнението на колегата/форумаджия , когото не съм "ъпдейтвал" понеже няма активно присъстивие откъм мнения във форума (което може и да е белег за качество)!
И ако тезата му за заплати от по 2-3 000 Евра е по-скоро иронично/хипетична , то грубата реалност навежда на още по-груби изводи -демек дето текло,пак ще тече !
вземам повод от цената на бензина - при 147 $/бaрeл беше 2.50 а сега при 78 $/берел е 2.20 лв - ако някой има обяснение ( БЕЗ педерони,говорони или тъпарони, плийссс) :]
---------
колкото до парцелите около София..........цените им са такива , каквито СА !
Първа Съществена подробност е , че в т.н. престижни локации НЯМА продажби-защото последните покупки са били НАД 150 ЕВРО/кв и по разбираеми причини Скоро няма да достигнат нива от 60 - 70 евро !
Втора Съществена подробност е , че все още свободинте парцели са собстевност на селяни които чуват само онова което им харесва и чакат...и ЩЕ ДОЧАКАТ пак да режат тикви !
остават покупки на нива от 45 - 50 евро и тук дилемата е - дали да купя евтино или да си стоя в кочината/София !
На несъгласните с този аргумент пожелавам успешни преговори за сваляне на цени на ДАЧИА !!!
Свалят се цени на Мерседес - Дачиата се продава БЕЗ КОМЕНТАР , защото е най.евтина.
----------
към всички педерони,говорони и тъпарони (без Авторъ на темата-просто не го познавам)
навсякъде се продава Предлагане - НАЙ-евтиното Предлагане се продава най-лесно !!!!
И след като се разбере че няма безплатна софра , всичко тръгва постарому !
както можете да очаквате , поЗдрав за всички мераклии за ефтинии ще е :[www.vbox7.com]
----------------

Една друга мисъл мъ турмози откоро :
Скоро една френска банка , много по-мощна от Уникредит откъм ресурс си купи известно рекламно лице - БГ политик . Въпр. Банка имаше до момента бутиково присъствие в БГ , но дали няма да сложи ножа н авсички досега работили при монопол в БГ , кат опредложи европейско ценонобразуване на лихви .
Въпр. БГ политик участваше в една телевизия в предаване за високите лихви по кредитите с Любомир Христов и журн. Слави Ангелов. И като знам,че подобни субектни НИКОГА не говорят безплатно или безпричинно , се ми съ струва, че ши има изненади
----
а какво е вашето мнение ?????????????
, (на педероните,говороните и тъпароните е забранено да дават мнение - има си клозети за тази цел)
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 10:56:35
Quote
dmb
Абсолютно убеден съм, че настоящите цени на имоти са абсурдни. Наскоро ми предложиха половин декар около София - и то не на най-атрактивно място, за 36 хиляди евро, което са към 72 високи месечни заплати, т.е. 6 години. Няма такъв пазар у нас, и няма кой да купи такъв имот, освен някой баровец, а баровците не са много. Същото е положението с всякакви имоти, където продавачите още живеят в розовия свят на балона и наивните англичани, дето виждаха потенциал за огромен растеж в държава от цигани и пенсионери.

Но печатането на пари и в ЕС, и в САЩ, неминуемо ще доведе до поскъпване на имотите. Просто печатането е чудовищно, и инфлацията е неизбежна. Така като номинална стойност имотите ще поскъпнат. Разбира се, тогава сигурно заплатите ни ще са станали по 2-3 хиляди евро, а хлябът - 20 евро...:-)
Напротив , мисля , че инфлацията ще отклони в още по-голяма степен интереса към инвестиране в имоти ( в БГ) . Причини: няма добро рентиране , затварят пари които може да бъдат използвани по- рационално. Нямам впредвид влог в банка ! Съответно спадът ще продължи. За всичко останало смятам ,че си прав.
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 11:09:10
avatar
Quote
paio
Напротив , мисля , че инфлацията ще отклони в още по-голяма степен интереса към инвестиране в имоти ( в БГ) . Причини: няма добро рентиране , затварят пари които може да бъдат използвани по- рационално. Нямам впредвид влог в банка ! Съответно спадът ще продължи. За всичко останало смятам ,че си прав.
-----
напротив :
ако се заемеш да размислиш и да се СЕТИШ защо сите форумаджии тук, в Дневник и пр. говорят за Намаляване на цените на имотите , ще намериш и точния отговор :
---------
ако се не сетиш - жокер: - всички сривлюфци са ВСЕ ОЩЕ НЕ купили , чакащи ефтиния

според Хемунгей глупаците били два вида: зимни и летни!
според мен също са два вида: купуващи скъпо и некупуващи евтино
--------
и понеже парите се управляват не от икономисти (боравещи с числа) а от Финансисти (боравещи с психология) - всичко е калкулирано предварително (глупостта е събрана , претеглена и опакована) !
Всички некупили при първата вълна ще купят при втората , защото ще им се наложи - това са втория вид глупаци , които ще минат по пътеката на първия вид !
така е било още преди Христа , ще бъде поне още 5000 год след Христа
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 11:17:34
Пруфесоре , мисля , че това за френската банка е топ-новина! Съгласен съм с тебе - това може да промени ситуацията .Пък и за останалото съм на същото мнение .Начина на мислене на БГ-еца ти е добре известен. Само си мисля , щом работят за 500лв. скоро никой работодател за същата работа няма да предложи 3000е. ако и да има хиперинфлация ! П.П. Имаш много оригинален начин на изразяване съответно манипулиране на четящите. Виждам, че си образован човек с богата обща култура и като такъв ти е пределно ясно с такъв народ с такова мислене , с такова непрецизно отношение към труда , към околната среда , пълна липса на критерий за стандарт на живот , докъде можем да стигнем .Тепърва им предстои да теглят от собственото си невежество . Ивайло е бил цар , но за малко защото честно казано вътре в себеси си е останал свинар умело използван , употребен и изхвърлен!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-15 11:56 от paio.
dmb
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 11:53:03
Като казвам заплата 2000 евро, съм казал и хляб 20 евро, за да бъда по-ясно разбран...:-)
Re: Цените на имотите ще скочат след това зверско печатане на пари в ЕС...
15-05-2010 - 12:02:13
Quote
dmb
Като казвам заплата 2000 евро, съм казал и хляб 20 евро, за да бъда по-ясно разбран...:-)
Много добре те разбирам. Имам предвид ,че хляба ще е 20е. веднага след скока а заплатите ще растат много бавно спрямо цените. Причина е излишъка на свободна работна сила , сиреч безработицата. Това вече съм го виждал 96-та год.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход