Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Направление

Публикувано от TZARS 
Направление
16-05-2010 - 20:28:06
avatar
Този сайт го използвам здраво от няколко години, а форума на пет месеца. Нямаше работа около коледните и новогодишни празници и тогава се регистрирах. Първото впечатление, което ми се затвърди е крайно песимистичното настроение, апокалиптични мнения, анализи и мрачни прогнози за България, хората и пазара на имоти, които се налагат. Аз си вадя хляба с имоти от години и ако не съм наясно какво е реалното положение – просто трябва да си сменям професията. Инстиктивно заех малко по-възходяща позиция в дискусиите – просто за да има някакво равновесие. От нова година досега, броя на моите сделките почти не е спаднал съпоставимо със същите периоди на минали години. Извод: хората си купуват жилища и животът си продължава. Категорично съм против тезата – стой си под наем и така ще успееш. В момента търся да закупя жилище за дъщеря ми (като физическо лице) и това е още едно доказателство, за това, че разсъждавам и като гражданин, а не само като брокер. Знам, че сме в криза, че има демографски проблем, че икономиката ни е скапана – това всеки го знае. Не трябва "форума" да разколебава млади семейства, желаещи да си закупят свой собствен дом, да работят и живеят в България. Това е верния „тон”.

В началото бях с ник " ? ".



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-05-16 22:11 от TZARS.
Re: Направление
16-05-2010 - 21:19:31
TZARS,не ми стана много ясно каква е идеята ти с тая прелюдия,ама тъй като съм попаднал на жив брокер от Варна да те питам защо обяви за продажба на апартаменти за кв.Младост около и под Кауфланд направо липсват не само в този сайт и какви са според теб цените в този район?
Re: Направление
16-05-2010 - 23:57:47
Фло, който има излишен апартамент в този район, го дава много успешно под наем. Аз самият живея под наем в тарафа.
Re: Направление
17-05-2010 - 00:10:03
Quote
ndachev
Фло, който има излишен апартамент в този район, го дава много успешно под наем. Аз самият живея под наем в тарафа.
Това добре,обаче мен ме интересуват цените при продажбите!Нямаш ли идея тухлата как върви-70м2?Под светофара на Кауфланд ,срещу стадиона!
Re: Направление
17-05-2010 - 08:50:25
Quote
TZARS
. Не трябва "форума" да разколебава млади семейства, желаещи да си закупят свой собствен дом, да работят и живеят в България. Това е верния „тон”.
.

Не трябва шепа брокита да мътят главите на младите семейства и да задават "верен тон", че е задължително да купят имот баш па по времето на имотния балон и преди финансовата криза! Естествено, че ще ги пишеш такива, нали апартамента на дъщеря ти ще бъде купен точно с паричките на боязливите и неуверени хорица, които все ги плашат от тук и там как цял живот ще са под наем.

Митът за недостъпните имоти свърши. Имотите, пак ще са скъпи, но поне двойно по-евтини от сегашните нива!
Re: Направление
17-05-2010 - 10:03:36
Quote
greenbul
Quote
TZARS
. Не трябва "форума" да разколебава млади семейства, желаещи да си закупят свой собствен дом, да работят и живеят в България. Това е верния „тон”.
.

Не трябва шепа брокита да мътят главите на младите семейства и да задават "верен тон", че е задължително да купят имот баш па по времето на имотния балон и преди финансовата криза! Естествено, че ще ги пишеш такива, нали апартамента на дъщеря ти ще бъде купен точно с паричките на боязливите и неуверени хорица, които все ги плашат от тук и там как цял живот ще са под наем.

Митът за недостъпните имоти свърши. Имотите, пак ще са скъпи, но поне двойно по-евтини от сегашните нива!

*beer*
Вярно е!
Анонимен потребител
Re: Направление
17-05-2010 - 10:52:24
TZARS, виж сега според мен как стоят нещата.

Допреди 3-4 години рефрените бяха:
- не правете хазяина богат (билбордове на ОББ)
- бързо, че изтърва влака (Камито)
- имотите ще се притежават само от отбрани хора в бъдеще

Това всичко породи едно неистово купуване на имоти.
Никой не правеше сметка, какво му е изгодно и какво не - всеки гледаше да купи.

Е, спука се балона и се залюляхме с другата крайност - рефрените станаха:
Не купувай в никакъв случай - живей си под наем.

Ей тука ще цитирам Левон Хампарцумян:
Имот се купува когато имаш нужда от него и като имаш възможност.

Та всичко е въпрос на индивидуална сметка.

Призивите ти - дайте да не плащим хората според мен няма да свършат работа.

Форумът трябва да помогне на хората да напраят един информиран избор.
За по-голямата част според мен ще излезе, че следващите няколко месеца или година ще е по-изгодно да са под наем, за други ще излезе, че сега е момента за покупка.
Във всеки случай според мен всеки трябва да се информира за пазара - дето се вика може да изкочи някой заек.
Аз затова казвам - не трябва да се бърза с покупката, но и не трябва изобщо да не гледаме какво излиза на пазара.
За мен най-добрия вариант към момента е: стоиш под наем и чакаш на "гюме".
Ако падне равносилно на 650-700 евро в Лозенец - купуваш, иначе - чакаш, бърза работа нямаш.

Това 650-700 за Лозенец го смятахме преди няколко месеца на база цени и инфлация след 2000 година.
Re: Направление
17-05-2010 - 12:27:43
avatar
Quote
greenbul

Митът за недостъпните имоти свърши. Имотите, пак ще са скъпи, но поне двойно по-евтини от сегашните нива!

Чул те Господ с двете уши. Остава и доходите да се върнат на нивото отпреди кризата, а цените да не мръднат и всички ще ти благодарят за далновидността.winking smiley
Re: Направление
17-05-2010 - 18:43:37
greenbul...в грешка си.Пак ще си останат недостъпни,ако ще цените им да паднат наполовина от сегашните.Просто ако паднат с 50%,твоята заплата ще е 85% надолу.Достъпни имоти никога няма да има.Те и по времето на държавното планиране пак не са били кой знае колко достъпни.Просто тук твърде много залагате на думата "евтини".Евтини не значи достъпни.Много стоки и особено услуги у нас са много по-евтини в сравнение с други държави.Но за българина са недостижим лукс.Иначе са си евтини.
Re: Направление
17-05-2010 - 23:01:41
много харесва думичката 'никога'
тук имаше цял фен клуб на идеята, че цените на имотите никога няма да падат....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход