Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 12:16:42
avatar
От същото място бе Вожде на апачите, нали съм посочил източника, сега и да ти го поднеса на тепсия ли?
Понеже спорехме с Додо за възвръщаема доходност от наем ето картинката за да се види, че сме златната среда и да се спре със спекулациите :



.......................
Източника е същият.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 12:56:46
SAHIB31, не е лошо, когато започнеш да цитираш нещо и да правиш изводи от него, да си се убедил, че си го разбрал наистина. Ако не можеш да бъдеш сигурен в това, че си го разбрал (обяснимо е съдейки по интелектуалните способности, които демонстрираш) поне попитай някой по-умен от теб преди да ставаш смешен във форума.
По отношение на първия ти пост във връзка с "позволимост"-та, тя не се измерва в %, а е изведена като индекс на базата на БВП на глава от населението и касае само централните части на столици.
Също друго, което не си стоплил е, че е по-добре този индекс да е по-малък като, както се вижда от данните, е нормално да е между 5 и 10. Зад нас по този показател са столици като Париж, Лондон, Прага, Рим и естествено останалите Балканкси и бивши руски републики. Ако си ходил в някоя от първите 4 столици ще ти стане ясно защо там е по-скъпо от София, а при останалите става дума за нашата лудост в по-големи размери. Аз лично мисля, че няма дори и Балканска столица, чийто център да е по-лош от този на София, но съдя само по Букурещ и Белград, може и да има.
А реалната картинка се придобива от данните, които е цитирал Winnetou, но те са над твоя праг на схватливост, така че не се поти и мъчи да ги разбереш.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 13:11:29
avatar
Ех, Бруталниос! Благодаря ти, че ме осветли, че това е индекс, нали аз (не) го бях написал и че това се отнася за централните части на градовете - също (не) е упоменато! А това че малките стойности са по-благоприятни е много ясно, но това показва, че сме по добре от Чехия, Италия, Великобритания, Хърватска и много по-добре от Полша която Вие сривльовците възхвалявате че не е имало балон. Както съм показал и от двете таблици България е близо до средното ниво колкото и да Ви е мъчно. По отношение на това какво съм разбрал и къде съм бил, не ме сравнявай с теб и твоето жалко интелектуално ниво! За това, че ти се иска да дойде разрухата и не я виждаш в табличен вид, аз нямам вина.

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-08 13:23 от SAHIB 31.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 13:38:17
Quote
SAHIB 31
прилагам следните данни с която се определя % на позволимост за покупка на недвижим имот в Европа.
Та казваш, че това, което съм написал предварително ти е било ясно smiling smiley. Обаче не си личи за съжаление. Ако измерваш т. нар. позволимост в %, както си написал, кое е по-добре 5% или 15%?! Така че не става ясно от твоите словоизлеяния, дали е по-добре по-малката стойност, а даже напротив, логически следва да е обратно.
А това, че като някаква банка със * накрая си решил да дадеш иситинската информация не променя факта, че от първите ти изречения в него си личи, че не си го разбрал.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 13:50:33
avatar
Цялото ти словоизлияние не променя фактите. И понеше мислиш, че индексите не се измерват в % ще ти дам една проста за смятане задачка. Като изтъкнат Влогар би ли казал годишната ти лихва по влога като я разделиш на 12 и получиш % и от него извадиш инфлацията измерена в % за месец март колко голяма възвръщаемост имаш на "ИНВЕСТИЦИЯТА" ти влог?

[www.spekulanti.com]


П.П. Следващия пост е от един човек който се успокоява като брои постовете на хората. Не е първия няма и да е последния, но това няма значение откакто са сложили брояч. Ако някой няма какво да анализира, анализира брояча.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-08 14:14 от SAHIB 31.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 15:02:49
Чета пак форума и си мисля колко интересни и полезни хора или го напуснаха, или влизат от дъжд на вятър, просто защото последно време е невъзможно да се водят нормални дискусии. Не разделям участниците на up-ъри и сривлювци, ами на такива, които умеят да общуват във форум с останалите и такива, които не умеят (или по-скоро си го правят по някакъв необщоприет техен си начин).

Напълно е ясно, че нормално общуване в сегашният ни състав е невъзможно. Какво правят хората в такива случаи в реалният живот - ами разделят си се на групи мирно и кротко и дразненията спират. Предложението ми към съфорумците и админите на сайта е следното:

Дали няма да проработи добре една "сегрегация", нещо като стая за пушачи и стая за непушачи. Да се направят виртуални "стаи", където да може да се чете и пише с контролиран достъп и да се разделяме "по интереси". Пак повтарям, не става въпрос за непоносимост към идеите на "отсрещния лагер", просто до начини на вируално общуване на съфорумците. Малко е сложно как да се решава кой до къде да има достъп, но технически е изпълнимо. Може да се направи например някой като пусне определена тема, останалите да му изпращат authorization request (както е на Skype или на Fcool smiley и ако ги одобри, да могат да пишат в темата. Така ще се избегнат всякъкви целенасочени спамове, глупави пререкания и форума ще възвърне информационната и анализаторската си същност.

Просто една идея...

П.П. Усетих се, че и в момента съм написал този пост в темата на някой друг и спамя, ама то самото заглавие на темата си е спам само по себе си... Другото, за което се сетих за гореописаната ми идея е, някой ако пуска тема, всеки да може да я чете, но да получава одобрение от автора да може да пише в нея. Темите с "ограничен достъп" да са евентуално само малко на брой, във всички останали да си важат правилата на "демокрацията".



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-05-08 15:20 от BulCan.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 16:04:36
avatar
Да още малко някои участници ще пожелаят да се създаде елитарен клуб за избрани влогари за да могат да се надлъгват преспокойно, без никой да им смущава дълбокомислените разсъждения с различно мнение от тяхното. Аз даже предлагам в тези теми с ограничен достъп, ако се промъкне някой инакомислещ да бъде депортиран в нещо като виртуален форумен концлагер, където да има най-различни като вид и обем наказания - бой с тояги, разчекване между два коня , стягане с инквизиторски клещи и ако не се вразуми същият този участник , който си е позволил да общува по неправилния начин да бъде изгарян публично на импровизирана клада.
Отстрани всички правилно мислещи да ръкопляскат на премахването на адовото изчадие! Как ви се струва?

П.П. Въпреки, че е регистриран преди 1 година, горния участник "съвсем случайно" се е объркал, че спами в чужда тема (по негови думи).
За мен това обаче няма значение защото аз съм ъпър и не ме интересуват темите с ограничен достъп, както и всяка проява на ограничаване правата на свободно общуване.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-08 16:11 от SAHIB 31.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 16:20:33
Айдеее, индекси и проценти, доходност от наем и "позволимост" - съвсем ги омешахме понятията. Нямам намерение да споря с радиоточка - само се дразня от манипулативните изказвания, като тези с "позволимостта". Като гледам работата отиде като при 'инвестиционното злато', ама нейсе.

@Булкан тук това не може да стане. Все пак форумните идиоти основно правят вятър и трафик. Ако се навият А&К може и да се помисли върху въпроса обаче. Дето се вика и входа е ясен - 5 лв (щото средностатистически сривльо няма повече у джеба ;-) ).
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 16:26:22
Quote
BulCan
" ама то самото заглавие на темата си е спам само по себе си... .

Както винаги мъдро хортуваш, Булкан .... и кротичко..

Народът го е казал по-силно: каквото повикало-такова се обадило...

Навремето един терикат между наставленията за шпакловане опитваше да пробута къща за половин миЬОн ойро на 350 км на изток от Чертата на бозата.
Това че форумът е за имоти , не означава че имотите трябва да се възхваляват на всяка цена, защото хубавите страни така или иначе си личат-те са като хубавите жени-зазяпваш се дори да не го искаш. Лошите обаче не се виждат, а терикатите ги крият . Затова трябва да се изтъкват слабостите и негативните страни на строителство, ценообразуване, измами с общи части. Това предпазава хора, които до вчера са гледали София само "по света и у нас", а от днес са нейни жители по някаква причина- (работа, следване) да не налетят в лапите на първия мародер, решил че е време да се погрижи материално за 5-тата си силиконка. Дори само 10-на семейства да са се въздържали да закупят "този невероятен 100 кв.м. апартамент, реални 70, от които 20 кв.м. тераса в невероятния Лозенец само за невероятните 1500 евро/кв.м" през 2008 , или да са броили 1200 на дупка в Младост 4 (нямам нищо против Младост 4-чисто и сравнително спокойно) , форумът си е отработил мисията..
И още нещо, някой трябва да обясни на този със 160-те поста за 9 дена , че за да бъдеш безпардонен гьонсурат като Пундела, трябва да бъдеш интелигентен колкото него, или поне наполовината. След като Господ не можа да му обясни, положението явно е неспасяемо.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 16:26:29
avatar
Quote
SAHIB 31
Да още малко някои участници ще пожелаят да се създаде елитарен клуб за избрани влогари за да могат да се надлъгват преспокойно, без никой да им смущава дълбокомислените разсъждения с различно мнение от тяхното. Аз даже предлагам в тези теми с ограничен достъп, ако се промъкне някой инакомислещ да бъде депортиран в нещо като виртуален форумен концлагер, където да има най-различни като вид и обем наказания - бой с тояги, разчекване между два коня , стягане с инквизиторски клещи и ако не се вразуми същият този участник , който си е позволил да общува по неправилния начин да бъде изгарян публично на импровизирана клада.
Отстрани всички правилно мислещи да ръкопляскат на премахването на адовото изчадие! Как ви се струва?

П.П. Въпреки, че е регистриран преди 1 година, горния участник "съвсем случайно" се е объркал, че спами в чужда тема (по негови думи).
За мен това обаче няма значение защото аз съм ъпър и не ме интересуват темите с ограничен достъп, както и всяка проява на ограничаване правата на свободно общуване.

-----------------
ако ще се прави концлгер , има подходящ прототип за героя на Ралф Файн (списъкът на Шиндлер) , хубавото е,че няма евреи защото те са мъдри хора и не го заслужават - трябва да им се сваля шапка три пъти дневно , а за "фаунистите" ще бъде приложено цялото въбражение на оберщурмфюрера SS - търси се педерон ,говорон или тъпарон за ролята на Форумския Шиндлер
събирам оферти - ще провеждам кастинг
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход