Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни

Публикувано от SAHIB 31 
Анонимен потребител
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
07-05-2010 - 11:08:48
Quote
SAHIB 31
Това означава - КРЕДИТИРАНЕ, КРЕДИТИРАНЕ, КРЕДИТИРАНЕ. А кредитирането означава КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ.

Ама има и едно ВРЪЩАНЕ, ВРЪЩАНЕ, ВРЪЩАМЕ на кредитите.
Последните година и нещо хората разбраха, че ПА-ПА-ПА има и обратна страна.

За да има КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ трябва да има натрупани пари. За да се натрупат обаче трябва първо да се върнат взетите кредити.

В момента тези, който имат пари са преживели имотния бум, тах с растящи цени не можеш ги изплаши - те този филм са го гледали.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
07-05-2010 - 11:17:22
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
SAHIB 31
Това означава - КРЕДИТИРАНЕ, КРЕДИТИРАНЕ, КРЕДИТИРАНЕ. А кредитирането означава КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ.

Ама има и едно ВРЪЩАНЕ, ВРЪЩАНЕ, ВРЪЩАМЕ на кредитите.
Последните година и нещо хората разбраха, че ПА-ПА-ПА има и обратна страна.

За да има КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ трябва да има натрупани пари. За да се натрупат обаче трябва първо да се върнат взетите кредити.

В момента тези, който имат пари са преживели имотния бум, тах с растящи цени не можеш ги изплаши - те този филм са го гледали.

--------------
както винаги си неадекватен (меко казано)
пари има , от взетите кредити ще се върне ВСИЧКО - закон за частния фалит може да има през 2444 год.....*smiley_ahh*.
на ТЯХ им казват "умните пари" а на вас - простите хора
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
07-05-2010 - 13:02:09
avatar
Quote
TZARS
Quote
2010
Днес проверих годишната лихва за едномесечен срочен влог в "Банката от Бай Тошо" - 2.8 %

Преди 13 години се опарих с Приморска Популярна Банка и ся многу ма е страх от банки с гулеми %.

На това се казва горчив опит, или - парен, каша духа.

Давате примери за Банки с големи лихви.
Защо, "най-споменаваната и препочитана от Вас банка" има само по един офис в градове като Пловдив и Варна?
Няма логика - в големи и богати градове да няма пунктове за събиране на кеш.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-31 18:33 от TZARS.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
07-05-2010 - 13:36:58
Борисов: Спрете да трупате в банка, инвестирайте
- A + 07 май 2010 / News.dir.bg
Трябва да се провокира харченето и инвестирането в бизнес сред българите, смята министър-председателят Бойко Борисов.

"При условията на финансова криза само за първите няколко месеца на годината с 5 милиарда повече българите са спестили пари и са ги сложили на лихва в банката. С една дума българинът е много пестелив, но и тръгва по най-лесния начин – да си сложиш пари в банката и с лихвата да живееш. Искам да ги успокоя за достатъчен период от време и им обяснявам защо трябва да се успокоят и бизнесът да започне да работи по-спокойно”, каза премиерът по bTV тази сутрин.

По повод предупреждението на Международния валутен фонд българската надзорна банкова система да бъде по-бдителна към поведението на банки-майки Борисов каза: „Почти всеки ден управителят на БНБ ми праща справки и лично контролира паричния поток”, цитира го "Фокус".
Той бе категоричен, че няма изтичане на пари от България към банки-майки на други държави като Гърция.
„В момента банката всеки ден следи движението на парите и в случая, ако тръгне такъв поток, ние веднага ще го спрем. БНБ ежеминутно следи движението на парите, за да не отидат към чужди държави. Сиреч има гаранти. Освен това ние им държим гаранционен депозит в нашата банка, така че да може да бъдемБ достатъчно силен буферът, ако нещо се разклати дадена чужда банка, повтарям”, каза още Бойко Борисов.

По повод критиките на опозицията, че политиката на правителството и шумните операции на МВР са в стил "като няма хляб, има зрелища", той коментира: "Но пък има и магистрали, които се строят, мостове, красоти. Не случайно дадохме пари за тютюнопроизводителите, 148 милиона за социално слабите, за безработните, в условията на криза".

Министър-председателят защити и идеята за създаването на специализирания съд "Антимафия", който според критиците ще действа като трибунал в разрез с демократичните норми.
„Брюксел е този, който ни е задал знакови дела, които наблюдава от много, много години. И всичките те се провалят. На уважаваните от мен адвокати искам да кажа, че 20 години те правеха законите. Ние сега образно казано даваме възможност на прокурорите да подготвят законите, за да може народът да се успокои и да има справедливи присъди”, каза премиерът.
По думите му тези съдилища не се създават, за да дават задължително осъдителни присъди, защото тези съдии и сега са съдии.

„Просто Висшият съдебен съвет ще избере най-добрите съдии и ще ги прати там по критерии. Аз нямам нито един съдия там. Няма нито един съдия, който да съм назначил или по моя препоръка да е станал. Даже може би в тези съдилища ще попаднат съдии, с които сме били в конфликт години наред и утре могат да ме съдят мене, ако направя нарушение. В случая трябва да изчистим съзнанието си срещу кого или за кого. Ние трябва да демонстрираме на Европа, че този проблем с наказанията в България е приключен и има справедливост. Колкото и да се опитвах да дистанцирам управлението от съдебната система, знаете, излезе американският посланик и каза: „Борисов, реформата в съдебната система е твоя работа, колкото и да се дърпаш”, заяви още премиерът.

Според Борисов за размерите на България италианската мафия е сравнима с българската организирана престъпност.
„Колко години народът се тормози от тях. Аз съм убеден,че промените в НК и НПК, промените, които сега със специализираните съдилища ще станат, ще има по-ефективен съдебния процес. Няма да споря с останалите. Аз съм се нагледал и наслушал как се провалят, шиканират делата в съдебния процес”, каза Бойко Борисов.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
07-05-2010 - 21:15:20
avatar
За някои лум....ци сривльовци които изтъкват като причина, че понеже ни били много ниски заплатите за да си позволим ново жилище прилагам следните данни с която се определя % на позволимост за покупка на недвижим имот в Европа. Прави впечатление в таблицата, че България стои на някакво средно ниво, даже под средно, така че тези празни приказки на влогарите отново прозират като кьорфишек.
Вижте данните :

Индекс "позволимост" при покупката на недвижими имоти*
Люксембург 3.9
Германия 4.98
Норвегия 5.24
Белгия 5.44
Швеция 5.62
Холандия 5.69
Кипър 5.85
Финландия 10.39
Словения 10.6
Ейре 10.79
Испания 11.81
Естония 13.5
Гърция 13.64
България 14.5
Хърватска 16.46
Италия 18.29
Чехия 18.9
Франция 19.43
Македония 22.42
Литва 26.29
Полша 26.86
Великобритания 27.54
Латвия 32.82
Румъния 42.2
Украйна 63.67
Русия 108.91


Източник: Globalpropertyguide
* данните са за централните градски части на столиците в съответните държави
Текст и снимки:



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-08 13:13 от SAHIB 31.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
07-05-2010 - 22:13:20
avatar
По-достоверно сравнение е следното: бихте ли могли да отдадете имота си под наем и с прихода да се преместите в държава от списка да живеете под наем в подобно жилище. Кои са тези държави?

Quote
SAHIB 31
За някои лум....ци сривльовци които изтъкват като причина, че понеже ни били много ниски заплатите за да си позволим ново жилище прилагам следните данни с която се определя % на позволимост за покупка на недвижим имот в Европа. Прави впечатление в таблицата, че България стои на някакво средно ниво, даже под средно, така че тези празни приказки на влогарите отново прозират като кьорфишек.
Вижте данните :

Индекс "позволимост" при покупката на недвижими имоти*
Люксембург 3.9
Германия 4.98
Норвегия 5.24
Белгия 5.44
Швеция 5.62
Холандия 5.69
Кипър 5.85
Финландия 10.39
Словения 10.6
Ейре 10.79
Испания 11.81
Естония 13.5
Гърция 13.64
България 14.5
Хърватска 16.46
Италия 18.29
Чехия 18.9
Франция 19.43
Македония 22.42
Литва 26.29
Полша 26.86
Великобритания 27.54
Латвия 32.82
Румъния 42.2
Украйна 63.67
Русия 108.91


Източник: Globalpropertyguide
* данните са за централните градски части на столиците в съответните държави
Текст и снимки:
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
07-05-2010 - 22:32:03
avatar
Е, не може да е по-достоверно Додо. Значи ако сравняваме един имот в България който струва примерно Е30 000 и се отдава за Е300 и един такъв в Париж който струва Е300 000, а се отдава за 3000, как ще направиш такава замяна на местожителството си при еднакъв % позволимост. по отношение на доходност от наем?
С уточнението, че примера е условен, защото признавам, че доходността в България е по-малка.

П.П. Нека някой да припомни на този не намерил себе си човек, че обидите дори изречени на чужд език пак си остават обиди, заради което има правила във форума.

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-07 22:37 от SAHIB 31.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
07-05-2010 - 23:32:22
avatar
Quote
SAHIB 31
Е, не може да е по-достоверно Додо. Значи ако сравняваме един имот в България който струва примерно Е30 000 и се отдава за Е300 и един такъв в Париж който струва Е300 000, а се отдава за 3000, как ще направиш такава замяна на местожителството си при еднакъв % позволимост. по отношение на доходност от наем?
С уточнението, че примера е условен, защото признавам, че доходността в България е по-малка.

П.П. Нека някой да припомни на този не намерил себе си човек, че обидите дори изречени на чужд език пак си остават обиди, заради което има правила във форума.

О, ако ми покажеш имот за 30000, който носи 300 евро, и аз - сривльовеца - бих си купил един да има. Всъщност когато (ако) това се случи, бих казал, че вече цените са "нормални".

Между другото преди време бях смятал нещо като това от твоите данни за Германия и UK, получиха се сходни данни за двете държави, затова ми се струва, че твоето има грешка или се отнася за центъра на столиците, аз смятах "години за покупка на масово жилище, от човек с масова заплата, като се извадят разходите за храна и битовите" и в двата случая беше около 6-6.5 години. У нас се получаваше към 20 години - от тук и Коефициент на тъпота на българина = 3.5.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
07-05-2010 - 23:42:14
avatar
За грешка, трябва да се отнесеш към източника който е посочен. А относно абсолютните числа които съм посочил, застраховал съм се че е условно. Просто сравнявам като % доходност, че аз примерно с доходността от България ставам само за просяк в Париж. Но цената също е 10 пъти по-малка. Този спор който водим, ме подсеща за балканските цени за която бях пуснал тема. Няма държава на Балканите с по-ниски цени от нашите. При положение че далеч не всички са в ЕС. Вярно е и че доходността ни май се получава да е най-малка, но това не е единствения фактор ценообразуващ НИ. Знаеш го.

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 11:59:41
Откъде го извади тоз индекс "позволиомост"? Защото ако погледнем съотношението цена/доход картинката е малко по-различна:
http://www.globalpropertyguide.com/Europe/price-gdp-per-cap/

Russia 139.93x
Montenegro 136.24x
Ukraine 93.14x
Romania 53.38x
UK 45.95x
Bulgaria 37.51x
Poland 33.05x
Macedonia 32.92x
France 30.54x
Greece 29.80x
Czech Rep. 26.02x
Lithuania 24.17x
Latvia 21.66x
Croatia 21.26x
Slovak Rep. 21.14x
Italy 19.66x
Estonia 19.46x
Portugal 17.71x
Malta 17.13x
Spain 15.52x
Finland 15.39x
Hungary 15.02x
Switzerland 14.93x
Slovenia 14.41x
Ireland 12.37x
Cyprus 11.99x
Netherlands 10.63x
Turkey 10.27x
Denmark 9.75x
Germany 8.96x
Luxembourg 7.63x
Austria 7.60x
Belgium 7.06x

The house price to income ratio is the ratio of the cost of a typical upscale housing unit of 100 square metres, compared to the countrys GDP per capita. Normally this ratio will be much higher in low income countries than in high income countries.
The formula is: (Price per square metre / GDP per capita)*100.


Дай конкретен линк и обяснение как е съставена тази "позволимост"?
Важното е, че сме ги били 'хангличанчетата', но те пък къде се бутат с тоя Лондон мъглив ;-)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-08 12:01 от Winnetou.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход