Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни

Публикувано от SAHIB 31 
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
09-05-2010 - 13:43:41
avatar
Нека всички да поддържат добър тон на общуване. Това е всичко.
Няма място за расова или етническа омраза.
Смятам, че тук пишат разумни и образовани хора.

Този сайт го използвам 6 - та година, в един период от две години тук имах 800 актуални оферти.
Във форума съм от три - четири месеца (в начало с ник ?), никой не познавам лично.
Не съм пристрастен към никого. Форума е удобно място за обмен на инфо и мнения.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
09-05-2010 - 13:58:12
Quote
SAHIB 31
онзи комплексирания работодател с индекс 1900 /на него също запушването на нечия уста му е любимата тема/

Какъв ми е комплекса? Не за друго, но и намен да си полезен с нещо.

Quote
SAHIB 31
Само имотите са ми интересни, но защо са интересни и за 90%, дето ги плюят като инвестиция и то в този форум, ето това за мен е голямата загадка???

Кое точно ти е интересно за тях? Това което съм видял от теб е самолюбие и никаква креативност. По 15 поста/ден в които пише едно и също. Напоследък плачеш като жално пале за изгонването ти от форума и нападаш хора с доста по-голям стаж и опит от теб. На теб форум не ти трябва, не си тук да чуеш и други мнения, а трибуна за да си изливаш мислите. Това се прави на площада с тъпан с ръцете, а не тук.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
10-05-2010 - 10:19:10
Quote
dodo2
...
И всичко това няма нищо общо със самата икономика - може да си излезем успешно от "кризата", а имотите да си пътуват надолу още много време. Иначе и аз нямам нищо против да литнат нагоре с по 50% на година, ама няма. Предпочитам работеща икономика.

Всъщност това не само има общо - товае Е самата икономика.

На прага сме на революция в българските модели на управление. Нали у нас все още е престижно да си собственик - всеки мутроподобен олигофрен харчи откраднатите пари по начина, по който ги е похарчил негов познат, най-вероятно подобен мутро-олигофрен. Имал съм случай, то си е като виц, да ми се обажда административният директор !!! на една огромна фирма и да ме пита кой ми е СОБСТВЕНИКЪТ... И аз да му мрънкам, щото ми е неудобно на непознат да кажа, че е идиот ... "ами ние сме акционерно дружество"... а онзи чак се ядоса - "КАК ТАКА?!?!?! НЯМАТЕ ЛИ СИ СОБСТВЕНИК?!?!?!? АМИ ВАС КОЙ ВИ УПРАВЛЯВА ТАМ БЕ!?!?!?!?" ... Оххх... разговорът не приключи добре. Обеч това е практика - собственик е нещо значимо!!!

А то е едно нищо.

Мутро-олигофренът си построил хотел и станал собственик на хотел. За известно време хотелът работи добре и всички познати на въпросната маймуна станали също собственици на хотели. После започнали да си пречат и бизнесът тръгнал зле. После започнали да УПРАВЛЯВАТ и ... стана тя, каквато стана.

Те така е и с МОЛ-овете и със строителния бум.

Та започнах с революцията.
Развитият Запад е преосмислил въпросите на управлението още преди повече от век. Около 60-те години на 20 век окончателно е скъсана тъждествената връзка собственик-управител. Собствениците са се отказали от управлението на собствеността си и са я поверили в ръцете на мениджъри. В момента дори малките фирми, които са в основата на западната икономическа активност, наемат професионалисти или ползват професионални консултации по въпросите на собствения си бизнес и неговото управление. За големите компании това е правило вече половин век.
А у нас все още собствениците твърдо и решително провалят бизнеса си.

Ако Асен е фаталист по отношение на монетарната политика на България, аз съм фаталист по отношение на управлението на бизнеса. Най вече малкия и средния.
Защо трябва и ще поскъпнат имотите и защо ликвидността им не ме интересува?
09-05-2010 - 19:35:50
avatar
Имотите трябва да поскъпнат. Ако това Ви звучи налудничаво все пак трябва да е ясно, че почти винаги 80% от богатството принадлежи на 20% от населението. В България съотношението е още по-фрапиращо. Аз не твърдя, че съм богат, дори напротив, но гледам в какво инвестират богатите и че добре подбраната инвестиция НИКОГА НЕ СЕ ПРОДАВА! Що се отнася до мен аз продавам едва 5% от активите си в НИ. Тези нищожни 5% ги продавам за да ги вложа в управление на други НИ. Защо ликвидността на НИ не ми е нужна? Защото аз не продавам. Защо е нужно НИ да поскъпнат? За да може богатите да станат още по-богати, а бедните по-бедни. Това познато ли Ви звучи?



..................................

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Защо трябва и ще поскъпнат имотите и защо ликвидността им не ме интересува?
09-05-2010 - 19:48:22
Quote
SAHIB 31
Имотите трябва да поскъпнат.
Все пак не може да се отрече че някои хора се трудят доста усърдно и активно да осъществят тази идея - като например пускат все нови и нови теми с разнообразни заглавия за ръст на имотите.*tired*
Re: Защо трябва и ще поскъпнат имотите и защо ликвидността им не ме интересува?
09-05-2010 - 22:39:25
Quote
SAHIB 31
Имотите трябва* да поскъпнат. Ако това Ви звучи налудничаво все пак трябва да е ясно, че почти винаги 80% от богатството принадлежи на 20% от населението. В България съотношението е още по-фрапиращо. Аз не твърдя, че съм богат, дори напротив, но гледам в какво инвестират богатите и че добре подбраната инвестиция НИКОГА НЕ СЕ ПРОДАВА! Що се отнася до мен аз продавам едва 5% от активите си в НИ
..................................

Още през 2008 г. много забогатели българи (наблягам на много) се усетиха и продадоха имоти в България, но не за да купят сега в България отново; те закупиха обезценени къщи, вили и всякакъв тип имоти в САЩ за да го отдават под наем. От първа ръка знам, че една къща, за която искат Е 1 млн. . и тук и зад Голямата вода е много по-вероятно да си намериш наемател там (пр. за Е1500), отколкото в България. При все че САЩ не е раят на земята. Сигурно богатите умеят добре да си правят сметката.

________________
* може би в защита на твоята теза трябваше да пишеш ще, а не трябва



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-09 22:40 от antoninus_pius.
Re: Защо трябва и ще поскъпнат имотите и защо ликвидността им не ме интересува?
09-05-2010 - 22:45:22
Quote
antoninus_pius
Quote
SAHIB 31
Имотите трябва* да поскъпнат. Ако това Ви звучи налудничаво все пак трябва да е ясно, че почти винаги 80% от богатството принадлежи на 20% от населението. В България съотношението е още по-фрапиращо. Аз не твърдя, че съм богат, дори напротив, но гледам в какво инвестират богатите и че добре подбраната инвестиция НИКОГА НЕ СЕ ПРОДАВА! Що се отнася до мен аз продавам едва 5% от активите си в НИ
..................................

Още през 2008 г. много забогатели българи (наблягам на много) се усетиха и продадоха имоти в България, но не за да купят сега в България отново; те закупиха обезценени къщи, вили и всякакъв тип имоти в САЩ за да го отдават под наем. От първа ръка знам, че една къща, за която искат Е 1 млн. . и тук и зад Голямата вода е много по-вероятно да си намериш наемател там (пр. за Е1500), отколкото в България. При все че САЩ не е раят на земята. Сигурно богатите умеят добре да си правят сметката.

________________
* може би в защита на твоята теза трябваше да пишеш ще, а не трябва

1 000 000 / 1500 = 650 месеца. Добра инвестиция *bow*
за пореден път ще има.............пак ни излъгаха
за пореден път ще търсим причината за провала си другаде а не в нас........
--------------
както се казва - докато умните умуваха - Лудите Напазаруваха евтино и вече................*ok*
нормални са настоящите ви реакции , нормални ЩЕ са и последващите ги.........
споко , ще има и други кризи (под секрет ви казвам - следващата е планирана за 2042 год) ако не вие - внуците ви да се възползват

както казва класикЪ: човешката глупост е по-стара от Стария завет *smiley_ahh*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 07:59 от мерЪклия за еФтиния.
Re: мерЪклии за еФтиния - има ли още от тази порода ?
09-05-2010 - 18:23:14
Quote
мерЪклия за еФтиния
за пореден път ще има.............пак ни излъгаха
за пореден път ще търсим причината за провала си другаде а не в нас........
--------------
както се казва - докато умните умуваха - Лудите Напазаруваха евтино и вече................*ok*
нормални са настоящите ви реакции , нормални ЩЕ са и последващите ги.........
споко , ще има и други кризи (под секрет ви казвам - следващата е планирана за 2042 год) ако не вие - внуците ви да се възползват

Искаш да ти продължа мисълта???
Напазаруваха евтино и вече...ЧСИ-тата ги разпродадоха. Посоките са ДВЕ, но едната е печаливша и в 99% от случаите предсказуема.
Re: мерЪклии за еФтиния - има ли още от тази порода ?
09-05-2010 - 23:21:12
avatar
Quote
valio1900
Quote
мерЪклия за еФтиния
за пореден път ще има.............пак ни излъгаха
за пореден път ще търсим причината за провала си другаде а не в нас........
--------------
както се казва - докато умните умуваха - Лудите Напазаруваха евтино и вече................*ok*
нормални са настоящите ви реакции , нормални ЩЕ са и последващите ги.........
споко , ще има и други кризи (под секрет ви казвам - следващата е планирана за 2042 год) ако не вие - внуците ви да се възползват

Искаш да ти продължа мисълта???
Напазаруваха евтино и вече...ЧСИ-тата ги разпродадоха. Посоките са ДВЕ, но едната е печаливша и в 99% от случаите предсказуема.
Отиваш към Карлуково?:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход