Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 17:00:37
Какъв концлагер, какъв "елитарен клуб" сънувате, какви 5 лева? Това беше просто само идея за ограничаване на спама и дракането във форума. Нали в такъв случай всеки може да си създава и по-елитарен от "елитарния" клуб и да си общува свободно без да се налага да налива акъл на "ВлогароНедостигКешовците" и "УФцете" и да се радвате помежду си на идеите си. Освен ако някои хора не живеят само за да "наливат акъл" на останалите... тогава нещо такова не би ги устроило, защото им обезмисля присъствието във форума.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 17:43:06
avatar
Quote
SAHIB 31
Понеже спорехме с Додо за възвръщаема доходност от наем ето картинката за да се види, че сме златната среда и да се спре със спекулациите :

Тук няма какво да се спори...

Записки по търговските въстания
Високите наеми доведоха до втора стачка в столичния мол City Center Sofia

Скромното ми мнение е, че новите два (Сердика център и Тхе Малл - защо да го е в България всичко е на английски) с офис площите си, всички офис сгради, които съвсем скоро се пускат по Цариградско, както и останалите проекти, които ще бъдат завършени, ще разкажат играта първо на офис наемите, от там на всички наеми, а от там и на цениТЕ на имотиТЕ. Никакво планиране + лакомия = простотия.

И всичко това няма нищо общо със самата икономика - може да си излезем успешно от "кризата", а имотите да си пътуват надолу още много време. Иначе и аз нямам нищо против да литнат нагоре с по 50% на година, ама няма. Предпочитам работеща икономика.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 18:15:03
avatar
Quote
dodo2
Скромното ми мнение е, че новите два (Сердика център и Тхе Малл с офис площите си, всички офис сгради, които съвсем скоро се пускат по Цариградско, както и останалите проекти, които ще бъдат завършени, ще разкажат играта първо на офис наемите, от там на всички наеми, а от там и на цениТЕ на имотиТЕ.
Никакво планиране + лакомия = простотия.
И всичко това няма нищо общо със самата икономика.

Дали пък тук ние не грешим.
Всеки един МОЛ струва бая пари (поне 100 млн. евро) и този, който ги дава си е направил отлично свое маркетингово проучване. У нас има около 30-тина МОЛ-а = 3 млрд. евро, а това са пари с голямо "П".
Всяка една такава инвестиция е огледана предварително от всички страни.
Щом са хвърлили едни чували с пари в "бетон и тухли" - значи има защо.
Я да погледнем 5 - 10 години напред - ние сме песимисти, но времето ще покаже.
Май грешим с нашите черни прогнози.
Май ние гледаме отдолу, а те отгоре. Различна гледна точка.
Според мен те мислят по-добре от нас.
Това, че в момента имат незаети площи, то това е обща болка.
Улиците на големите ни градове са пълни с празни магазини и офиси.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-08 18:27 от TZARS.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 18:54:37
Quote
TZARS

Дали пък тук ние не грешим.
Всеки един МОЛ струва бая пари (поне 100 млн. евро) и този, който ги дава си е направил отлично свое маркетингово проучване. У нас има около 30-тина МОЛ-а = 3 млрд. евро, а това са пари с голямо "П".
Всяка една такава инвестиция е огледана предварително от всички страни.
Щом са хвърлили едни чували с пари в "бетон и тухли" - значи има защо.
Я да погледнем 5 - 10 години напред - ние сме песимисти, но времето ще покаже.
Май грешим с нашите черни прогнози.
Май ние гледаме отдолу, а те отгоре. Различна гледна точка.
Според мен те мислят по-добре от нас.
Това, че в момента имат незаети площи, то това е обща болка.
Улиците на големите ни градове са пълни с празни магазини и офиси.

Не толкова до мисленето , ами до лобито.
Следващата стъпка е да не се дава статут на магазини на новите сгради- на нетехни инвеститори . Доколкото съм дочул хранителни магазини нови тип квартални май нема да има - има си хипермаркети за тази работа , Молове .
Така си осигурят наематели на моловете. После ще измислят някакво ограничение и за офисите - и фирмите >от жилищата > в офис сградите .
Големите вериги ще излапат и фалират малките магазинчета . Бавно и неусетно отиваме натам.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 19:13:36
Не съм съгласен че всеки МОЛ е с правилно маркетингово проучване.
Ще да пример с Дунав Мол-Русе
Готов е вече ,но не го пускат защото не може да мине 30% заетост на търговските площи.Отделно се намира на пичка си лелина.
При положение че в центъра на града ще има 2 и 1(най-големият от всичките ) в населен квартал.
И така де сигурен съм че са смятали с големият калкулатор ,че ще налапат всеки румънец 50 метра след като е минал граница и нема да ги оставят да стигнат до центъра.Така де ,Русе беше шопинг зона на Букурещ.
Събота и неделя не можеш да се раминеш от тях .А сега пукнат мамалигар няма .
Помня че когато ни приемаха в ЕС ,бяха на кантар с нас откъм доходи.И изведнъж -двойно баце.
Ама нещо заплатките и пенсиите с -25%.Да не станат Гърция номер 2.
Така де .....Дунав мол мисля че е гризнал дръвцето
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 19:19:53
Лоши времена за балъците
А дигнаха и много данъка... Ужас:]
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 20:23:21
Гледам сега в инвестора един пост на Мариян Йорданов и се чудя на популистките изказвания на ББ, че българите били спестили 5 милиарда лева от Нова година насам (ептен взема хората за канарчета премиера):

"Мариян Йорданов


Мнения: 1808


Да българинът е спестил, но не 5 млрд. от началото на 2010 г., а 2,9 млрд. лв. за 12 месеца."

[www.investor.bg]
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
08-05-2010 - 21:02:13
avatar
Quote
BulCan
Гледам сега в инвестора един пост на Мариян Йорданов и се чудя на популистките изказвания на ББ, че българите били спестили 5 милиарда лева от Нова година насам (ептен взема хората за канарчета премиера):

"Мариян Йорданов


Мнения: 1808


Да българинът е спестил, но не 5 млрд. от началото на 2010 г., а 2,9 млрд. лв. за 12 месеца."

[www.investor.bg]
ББ не знае на кой свят се намира..Още е по инерция от кметското си поприще и мисли,че хората са лапнишарани...Кега ще го видим дали е бил добър...пожарникар...:]Нали знаеш ,че всички данни изнесини от него са с...по-далечен прицел?
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
09-05-2010 - 10:57:28
avatar
След отчетения рекорден спад от над 80% за 2009 г. на сделките с имоти на зелено анализаторите очакват тази тенденция да се задълбочи в следващите поне две години. През 2010 г. се потвърждава тенденцията да се търсят имоти с влязло в сила разрешително за ползване, или т.нар. Акт 16. Така както преди време бе модерно да се закупуват имоти на зелено заради нарастването на тяхната цена и стойност, сега купувачът залага на сигурност. Т.е. сградата трябва не само да е готова, но и да е въведена в експлоатация. Това коментира Иван Горанов, управляващ съдружник в Home for you пред Фокус. По думите му тази тенденция в търсенето ще се запази в близките година и половина-две. Същевременно статистиката сочи, че в предпочитаните столични квартали цените на имотите остават стабилни. В Пловдив нещата стоят малко по-тревожно от останалите градове. Там пазарът на имоти е подценен, цените паднаха много и се реализират по-малък брой сделки. Хубави имоти в Пловдив могат да се намерят на нива от 600-700 евро на кв. м. Там има и предложения от по 450-500 евро на квадрат, допълва Горанов. Във Варна и Бургас се очаква активизиране на пазара заради пристигащите вече руски туристи.

Ей тва е майна, "на зеленото" в застой, но надежди в "червеното".
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
09-05-2010 - 13:30:28
avatar
Quote
TZARS
"SAHIB", що не си смениш ник-а, на Роберт 31, Джордж 31 или Майкъл 31, да видим как тогава ще те обиждат.
Дали ще имат силата да напишат: тъп америкацец, шотландец или ингилизин.
================================================================
Прав си царс но аз не се обиждам на такива названия, защото ни най-малко не се отнасят за мен. Нито злобния Барбарон, нито титулувания жрец Асен не могата да ми оспорят нищо по същество, а само хвърлят бясни искри срещу ми, което ни най-малко не ме впечатлява. Когато започнат да гледат на трайните активи като на наистина трайни, когато се изтъпанчи някой от тях и каже, че е собственик на нещо, каквото и да е или когато ми кажат какви са им несметните печалби от дребните краткосрочни спекулацийки, тогава ще ме убедят.
Но някои, въпреки високопарните им приказки съм ги разобличил и вече никога не повдигат въпроса по предмета на спора. Виж да ти говорят за култура на диалога , за морал, да обиждат в същото време - това го умеят. Но ги зачеши конкретно в тяхното наказателно поле и ще видиш как изпускат въздух.
По отношение на ника, чакам великия цензур, КОЙТО МЕЖДУ ДРУГОТО КАЗА ВЕДНЪЖ ЧЕ ОТ НЕГО НИЩО НЕ ЗАВИСИ , В СЪЩОТО ВРЕМЕ СЕ ХВАЛИ КАК ЛЕСНО ЩЯЛ ДА СЕ РАЗПРАВИ С МЕН, да видя как ще ме спре, като съм си приготвил два допълнителни IP специално за онзи комплексирания работодател с индекс 1900 /на него също запушването на нечия уста му е любимата тема/ и много подходящ ник /никове/ за да продължа да ги просвещавам, въпреки, че вече за два месеца ги разбрах и много от тях са ми безинтересни. Само имотите са ми интересни, но защо са интересни и за 90%, дето ги плюят като инвестиция и то в този форум, ето това за мен е голямата загадка??? Някои вездесъщи борсови спекуланти какво търсят във форум за имоти, ами не отидат в инвестора да ръсят мозък също е загадка? Още по-малко защо не го ръсят в собствените си страни, ами мътят водата на милиони българи в наш форум и това е въпрос за мен с понижена трудност. Изписвам го не защото ми пречат, а за да се замислят тези които четат!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход