Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни

Публикувано от SAHIB 31 
Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 09:34:57
avatar
Вече се разбра, че икономиката се готви за нов растеж. Отрицателната стойност ще е само през първото тримесечие. През второто и третото ще бъде патова ситуация, а през четвъртото лек + от около 2-3%.
Ето защо няма да излязат изчисленията с влогаритми на недостигкешовиците жадуващи за имотна евтиния. Растежа винаги е свързан със съпътстваща инфлация. Ако приемем че икономиката е един носорог то инфлацията е онази африканска птица наречена ox picker, която е вечно кацнала на гърба му и го чисти от паразити. Няма да се сбъднат и прогнозите на някои псевдоикономисти които предричат стагфлация. Стагфлация без увеличение на паричната маса не може и няма как да има. Печатането на парична маса отдавна ни е забранено. Паричната маса ще нахлува контролирано от странство и ще поражда единствено инфлация. Няма нужда да обяснявам на дебелите кратуни колко е струвал 1$, 1GBP или каквато и да е пара която може да се сравнява по покупателна сила в исторически план.
В този смисъл извода е че няма как да ви продам имота си за без пари и по симпатия или по красота. Налягайте си парцалите да се трудите на договор, да не криете доходи, да създавате семейства и да си осигурявате жилища, а не да се спотайвате като врабче в хамбар с някакво влогче в очакване на армагедон. Съветвам ви сериозно, защото мине не мине време вода изтекла и няма да имате за да плащате и наема.

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-05-04 20:20 от SAHIB 31.
1.9
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 10:04:21
Саиб, ти очевидно не живееш в БГ, а от икономика разбираш колкото Дянков.
Той така твърди - вече се стабилизираме, остово и строителството да се посъживи и да дръпне останалата икономика. Да се смееш ли, да плачеш ли ...
За покупателната "сила" си прав, но това е тривиално и важи за сравнително дълъг период от време.
Я, като си такъв експерт ми кажи какво ще стане с валутните ми влогове в евро и щ. долари?
И изобщо какво искаш да кажеш?
Ако си ришил да се изживяваш като форумен идиот - вече има такъв. Или си Пунди с нов ник.
Или бидейки в Хамериката, си се набутал с имот по 1000е на квадрат с надежда за продажба на 1200, а сега и за 800 не можеш? А и наема е мизерен.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 10:07:46
avatar
Quote
SAHIB 31
Вече се разбра, че икономиката се готви за нов разтеж. Отрицателната стойност ще е само през първото тримесечие. През второто и третото ще бъде патова ситуация, а през четвъртото лек + от около 2-3%.
Ето защо няма да излязат изчисленията с влогаритми на недостигкешовиците жадуващи за имотна евтиния. Разтежа винаги е свързан със съпътстваща инфлация. Ако приемем че икономиката е един носорог то инфлацията е онази африканска птица наречена ox picker, която е вечно кацнала на гърба му и го чисти от паразити. Няма да се сбъднат и прогнозите на някои псевдоикономисти които предричат стагфлация. Стагфлация без увеличение на паричната маса не може и няма как да има. Печатането на парична маса отдавна ни е забранено. Паричната маса ще нахлува контролирано от странство и ще поражда единствено инфлация. Няма нужда да обяснявам на дебелите кратуни колко е струвал 1$, 1GBP или каквато и да е пара която може да се сравнява по покупателна сила в исторически план.
В този смисъл извода е че няма как да ви продам имота си за без пари и по симпатия или по красота. Налягайте си парцалите да се трудите на договор, да не криете доходи, да създавате семейства и да си осигурявате жилища, а не да се спотайвате като врабче в хамбар с някакво влогче в очакване на армагедон. Съветвам ви сериозно, защото мине не мине време вода изтекла и няма да имате за да плащате и наема.

В този смисъл никой и не ти иска имотчето. Най-малкото защото се обезценява всекидневно. А парите на хората с кеш се увеличават.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 10:18:17
avatar
Quote
1.9
Саиб, ти очевидно не живееш в БГ, а от икономика разбираш колкото Дянков.
Той така твърди - вече се стабилизираме, остово и строителството да се посъживи и да дръпне останалата икономика. Да се смееш ли, да плачеш ли ...
За покупателната "сила" си прав, но това е тривиално и важи за сравнително дълъг период от време.
Я, като си такъв експерт ми кажи какво ще стане с валутните ми влогове в евро и щ. долари?
И изобщо какво искаш да кажеш?
Ако си ришил да се изживяваш като форумен идиот - вече има такъв. Или си Пунди с нов ник.
Или бидейки в Хамериката, си се набутал с имот по 1000е на квадрат с надежда за продажба на 1200, а сега и за 800 не можеш? А и наема е мизерен.

---------------

добре е,че има " такива като теб" и сходните ти - че иначе откъде месо,вълна и мляко ?
едно е сигурно - много хора ще научат (за кого правят кризите , ще научат че пазаруването се прави с очи а не с уши) - дано си от тях , защото при следващата криза ще си същата ............(градински плод,жълт и голям-става за печене winking smiley , някои го ядят други го дават на прасетата)

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 10:23:25
avatar
---------------

добре е,че има " такива като теб" и сходните ти - че иначе откъде месо,вълна и мляко ?
едно е сигурно - много хора ще научат (за кого правят кризите , ще научат че пазаруването се прави с очи а не с уши) - дано си от тях , защото при следващата криза ще си същата ............(градински плод,жълт и голям-става за печене winking smiley , някои го ядят други го дават на прасетата)[/quote]

Как откъде - от кредитите които изплащат набуталите се с тях
1.9
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 10:28:20
Quote
прУфесУр тъпарон
Quote
1.9
Саиб, ти очевидно не живееш в БГ, а от икономика разбираш колкото Дянков.
Той така твърди - вече се стабилизираме, остово и строителството да се посъживи и да дръпне останалата икономика. Да се смееш ли, да плачеш ли ...
За покупателната "сила" си прав, но това е тривиално и важи за сравнително дълъг период от време.
Я, като си такъв експерт ми кажи какво ще стане с валутните ми влогове в евро и щ. долари?
И изобщо какво искаш да кажеш?
Ако си ришил да се изживяваш като форумен идиот - вече има такъв. Или си Пунди с нов ник.
Или бидейки в Хамериката, си се набутал с имот по 1000е на квадрат с надежда за продажба на 1200, а сега и за 800 не можеш? А и наема е мизерен.

---------------

добре е,че има " такива като теб" и сходните ти

Именно! Аз и сходните ми работим за износ и то главно за Арабския свят и криза при нас няма. Нямаше и по време на Виденовата зима - тогава заплатата ми бише привързана към зелените гущери.

Помня и времето на East-West и сие. Тогава едни разбирачи като теб обикаляха банките за по-висока лихва. А едни ощи по-големи разбирачи дори си продадоха апартаментите. После всички пиха по една студена вода.
Неотдавна други разбирачи купуваха на зелено, щото цените ще растат още.

Аз - жълтата тиква, (като съм прост) си простроих удобна къща по собствен проект и ако реша ще си купя и апартамент.

И за да ти угодя, ЪП на цените!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-04 10:39 от 1.9.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 10:32:35
Стилът на първия пост и ответните му реакции вещаят само едно - за пореден път ще се разрази саркастично оплюване между "влогари" и "имотковци".
Какъв е смисълът от това, не мога да разбера?......
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 10:45:55
Quote
ivorad
Стилът на първия пост и ответните му реакции вещаят само едно - за пореден път ще се разрази саркастично оплюване между "влогари" и "имотковци".
Какъв е смисълът от това, не мога да разбера?......

Много просто - типично по български всеки гледа в канчето на другият.
Между другото автора на темата доколкото си спомням твърдеше че е бил учител. Нека обърне внимание на думата раЗтеж. Иначе става ясно какво е нивото и на образованието ни и на държавните ни служители.
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 11:02:24
avatar
Quote
1.9
Именно! Аз и сходните ми работим за износ и то главно за Арабския свят и криза при нас няма. Нямаше и по време на Виденовата зима - тогава заплатата ми бише привързана към зелените гущери.

Помня и времето на East-West и сие. Тогава едни разбирачи като теб обикаляха банките за по-висока лихва. А едни ощи по-големи разбирачи дори си продадоха апартаментите. После всички пиха по една студена вода.
Неотдавна други разбирачи купуваха на зелено, щото цените ще растат още.

Аз - жълтата тиква, (като съм прост) си простроих удобна къща по собствен проект и ако реша ще си купя и апартамент.

И за да ти угодя, ЪП на цените!!!

------------
Знаеш ли , не твърдя че си прост , !
няма прости хора - има хора-носители на прости мнения и в този ред на мисли непознати не коментирам - мненията им обаче са дискусионни .
Щом си построил къща - възможно е да ревизирам мнението си , но ......това което е при апартаментите , го има и при голяма част от къщите.......и понеже вероятно не става ясно - опростявам :
ако си купил парцел на 100 и нагоре евра/кв и си строил над 600 - 650 евра/кв жилищна площ - - то ти си същият като тези,които са купили апартаменти НАД 800 ЕВРА/кв - Балониран си отсЕкъде !
---
Къщата , както и апартамента не е само място за спане , това е и актив , който при необх се продава и ако си бил "по вятъра" при нужда ще го отнесеш двоен
Живееш в най-простата държава (в простата държава всичко се случва) и ако си бил "с елитните офце" при строежа - да не ти дава господ да разбереш за какво ти говоря!
----
не знам защо мислиш,че съм обикалял банки за лихви, East-West ,пирамиди.......вероятно защото ме мериш с твоите мерки
не ти знам занаята , но си Еднопосочник - демек печелиш само когато контрагента е доволен.......Пазарът обаче не е публичен дом,откъдето двете страни излизат удовлетворени ......Кризата е за такива като ВАС - печелещи от доволни хора.........има и друг вариант,като му дойде времето- ще го усвоиш по принуда *smiley_ahh* !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Влогаритмите с които изчисляват недостигкешовиците са погрешни
04-05-2010 - 11:10:59
avatar
Досега единствено 1.9 ми е отговорил нещо по същество. Не е обоснован обаче с това за кое и защо не е съгласен с мен?
Ако имаш влог в $, това е много добре защото, ако играеш на къси позиции само за един месец си спечелил 18-20%. Ако си такъв тип инвеститор, Браво!
Благодаря на Кокоекс за забележката. Аз обаче чакам влогарчетата да се аргументират в ползата на влога при отново зараждаща се инфлация. Аз вече виждам ползата от нея. Икономиката прави обратен завой. Бавно и трудно маневрира, но ще се завърти. Строителството тръгна леко. И това не съм го прочел от Др. Иванов, а го наблюдавам навсякъде където обикалям. Най вече имам впечатление от "Слатина", "Редута" и "Надежда". Има строежи където работата въобще не е спирала.
Ако чакате някой строител да дойде да ви покани да купите без пари няма да се получи. Вече отново се чува и за продажби на зеленко.
Това означава - КРЕДИТИРАНЕ, КРЕДИТИРАНЕ, КРЕДИТИРАНЕ. А кредитирането означава КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ, КУПУВАНЕ.
Вече само идиоти не са разбрали, че сега е подходящия момент за покупка.
Прав е ПрУфесУра, като говори за форумната фауна. Ако се движиш и реагираш като масата винаги си губещ и ще купиш на баснословни цени. Пример : Аристотел Онасис. Вижте кога е направил най голямата си придобивка на активи.
.........................
Апостол Петър е казал: "ETIAMSI OMNES EGO NON". Хайде тичайте за речника. Да не забравя - на латински е, не на английски.

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход