Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: Кога ще излезем от кризата?
20-02-2010 - 17:09:24
Quote
kuku987
скъпото евро, валутните бордове с изкуствено високите обменни нива на местните валути... и ниските лихви...убиват конкуренцията.

Писах го преди години.

Китайците не спят а се развиват с нисък валутен курс на юана... изнасят...
'Развитието' в Европа, по-специално в южните и източните части си беше за сметка на зарибяването и затъването в кредити.

Бг няма вече ресурс (интелект) за да се бори на единствения останал достъпен за момента пазар - умствения труд и високите технологии . В производството и селското стопанство а също и в туризма нямаме голями шансове и перспективи.

само държавата да не се метне да тегли заеми че тогава я оплескахме...

а тенденциите не са розови, аз лично няма да се учудя на едно 15-20 процента постоянна безработица за развитите страни, намаляването на нивото и качеството на сървисите предлагани от правителствата (здравеопазаване, образование, ...) и разни други гъдели като удължаването на пенсионната възраст, намаляване на пенсиите.

'Оправянето' ще го поотложим, всеки ще се спасява поединично.
+1.E е тва с интелекта направо е трепач.Добре дошли в страната на мързела неграмотността чалгата пияниците турските сериали и пълните с шестици дипломи от по три четири университета.Да Живее Република България ковачницата на ИНТЕЛЕКТ и кадри по всичко за цял свят.
Re: Кога ще излезем от кризата?
21-02-2010 - 08:22:55
Quote
batko

+1.E е тва с интелекта направо е трепач.Добре дошли в страната на мързела неграмотността чалгата пияниците турските сериали и пълните с шестици дипломи от по три четири университета.Да Живее Република България ковачницата на ИНТЕЛЕКТ и кадри по всичко за цял свят.


Училище на греха

Мартин Карбовски, Вестник Стандарт, 2 Октомври 2009г.

Даскалото и улицата проповядват, че с мързел и агресия ще успееш

Kaрикатура - Илиян Савков

Ако имаше поне един ясновидец в България, вчера сирените щяха да вият не за проба, а за това което се случва в училището. Това което се случва с децата - колкото и малко да останаха. Половината от българчетата стават само за общи работници. Чудесна новина за хората с възможности у нас. Сега е трудно да се намерят именно общи работници и всеки се прави на висшист, даже иска заплата от 1000 лева. А дечицата ни не могат да четат, трудно смятат, историята им е чужда, география се учи само на едно място - в Немската гимназия. Според изследването на Организацията за икономическо сътрудничество учениците не могат да извличат информация от текст. Сиреч - и вестник не могат да четат. Колко яко - утре за чистачка в моя вход ще се борят поне три млади жени. Днешната пенсионерка се назландисва нещо.
Това е феноменално откритие и уникален процес. Днешният 20-годишен студент, израстнал след началото на прехода, е човек който не може да пише без правописни грешки. Един мой студент ми написа писмо, в което казваше че не може да живее повече "в тази пумия". Друга стажантка по журналистика описва "снушението" си като представя това за разказ за публикуване. Вместо те да се срамуват, на редакциите им е неудобно да им направят забележка. Това е повсеместно.

Висшите училища се молят студентите да се запишат в тях

В голяма степен да учиш висше днес е начин просто да отидеш на една дълга екскурзия в София, предимно на издръжка на родителите. Днес има такава песен, детска - "ако ме видиш само по кожа, / ще поискаш по гръб да те сложа / ако ме видиш само по кожа / ще поискаш брак да ти предложа".
Това е резултатът от бодряшкото постсоциалистическо културно звучене. Наскоро се оказа че българите са измислили мобилния телефон. Продължавайте да вярвате това, докато миете чиниите на модерния свят и вършите общата работа на забогателите нечестно - по времето, когато вие бягахте от училище. Това е и част от културната политика на соцшоумените - хората които доскоро бяха на власт и искаха след тях да няма култура. Е, постигнахте го.

Нещо се случва, малките сладки първолаци отиват на школото със старата идея - да порастнат, да могат да четат и пишат, да станат хора. Тази им заблуда се разрушава само за няколко години. Вижте ги в четвърти клас - те са горещи привърженици на всички грехове, от лошата храна до секса и наркотиците. И това нямаше да е страшно ако не беше мързелът, за който ни казват че бил средиземноморски. Даскалото и улицата им показвар нещо грандиозно - няма смисъл да се стараеш. Излъжи системата - изкарай оценки, но не си напъвай ума. Освен това - утре няма да има кой да ти се смее, че пишеш с правописни грешки. Всички пишат така. Момчетата ще крадат и ще продават наркотици. Момичетата ще имат други, макар и нетрайни активи.
Това ще се промени в деня, когато на лошо образованите им стане ясно, че или ще са бедни, или ще са в затвора. Днес всички деца вярват, че няма да останат бедни, ако са лоши. Ако са жестоки - ще пробият в живота. Добре дошли в бъдещето.

Една позната, родена през 1970г., вчера отписа сина и дъщеря си от училище. Децата са в гимназия. Българското училище създава само пороци в малките детски глави. На пръсти се броят даскалите, на които им личи, че искат да преподават. Всеки гледа да вземе парите и да бяга от час. Във вузовете цената е изпята - "изпит в УНСС - двеста лева и едно прасе". Оцеляващите родители и оцеляващите учители правят от децата си полуграмотни свои екзекутори. Всеки, който иска образование, праща детето си извън страната. Това е краят на една мечта - идва бананизацията и профанизацията. Какво ще стане утре? Маса безработни, които ще чакат държавата да ги "оправя". Това пък е циганизацията на проблема. Днес циганите казват - няма работа за нас. Утре половината българи ще мислят по същия начин. И някой ще им бъде длъжен.

Нуждаем се от крути мерки. Ако днес 18-годишните стават само за общи работници, те едва ли ще могат да променят съдбата си тепърва.
. Утре ще настъпят Дикенсови вермена. Хиляди неграмотни ще търсят правото си на достоен живот и няма да го получат, което ще ги лумпенизира още повече. Понеже не можем да подготвим за тях, по-добро училище днес, нека подготвим за в бъдеще жестоки закони за тези, които от глад ще тръгнат да крадат. Страната ни трябва да мине през катарзис - българите не искат циганската работа, не искат да са общи работници. Но това ще се случи. Сами си го направихте. И това щеше да е нормален процес, ако у нас бандитизмът не беше алтернатива на неграмотността. Като не уважавате училището - постройте нови затвори. Това е краят на патетиката и резултатът да свържем идеята за добро образование и култура с идеята за социализъм. Нация от 50% общи работници, 25% зидаро-мазачи, 20% домакини и проститутки и 5% олигархия плюс представители на новата културна класа - участници във весели танцувални предавания. За това не е мечтал дори Василий Българоубиец плус турските султани, взети заедно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-21 08:29 от greenbul.
Re: Кога ще излезем от кризата?
21-02-2010 - 10:11:29
avatar



Бате, искаш ли да ти кажа сега какво ще стане в България в следващите 36 месеца?На първо място ще вдигнат цените с 20%. За това може да се съди по планирания ръст на пенсиите. Така ще си приберат каквото са дали през последните години. На второ място ще замразят заплатите. В по-тежки случаи ще има и намаления. Пред много работници и синдикатите ще бъде поставен въпроса да се затваря фирмата или да се смъкват заплатите.
Кредитите са взети. Имотите са ипотекирани. Цените на българските полуфабрикати падат на световните пазари. Такива боклуци произвеждат и в други страни по света. Единствено с ниски заплати е възможно да се конкурират. А заплатите са ниски защото се занимаваме с преработка на суровини и долнопробни производства. Сами сме избрали да се конкурираме с Виетнам и Китай. Съответно ще имаме като техните заплати.
За успокоение на прецаканите работници. Много работодатели, на които парите са им паднали от небето/банките, ще слязат от джиповете и ще загубят апартаментите си. Такива хора са затънали до ушите в дългове. Сега банките са частни. Световният капитал не прощава.
Много земеделци например си мислеха, че са станали милионери. Обаче то не е важно дали си станал, а дали си останал след кризата...*sos*
Re: Кога ще излезем от кризата?
21-02-2010 - 11:00:34
Quote
valio1900
Quote
batko
Quote
valio1900
Quote
batko

+1.E е тва с интелекта направо е трепач.Добре дошли в страната на мързела неграмотността чалгата пияниците турските сериали и пълните с шестици дипломи от по три четири университета.Да Живее Република България ковачницата на ИНТЕЛЕКТ и кадри по всичко за цял свят.

Аман от комплексари. Айде чупката да си търсиш качественна страна.
Аз отдавна съм се чупил.Aйде малко да се укротиш и да се огледаш наоколо.Или и ти си същия маймун като тези дето съм описал.Затова ще живеете като скотове щото сте прости неграмотни и мързеливи.И се научи когато някой по умен от теб ти говори добронамерено вместо да го обиждаш да проумеш какво ти се говори.Щото с обиди на другите няма да заживееш по добре.Аман от дървени филосови и отворковци в България.наистина чипа по тези земи е непроменим.затова наказанието са цигани и мизерия.

Мойто момче, много дървени философи като тебе съм слушал. "Когато има безработни, кой е виновен безработните?","Когато има неграмотни, кой е виновен неграмотните?","Когато има кражби и подкупи, кой е виновен крадеца?"
Замътен ви е мозъка от философски мисли. Виновните са управляващите, защото само те имат власт да променят нещата. За да стигнем до тук ти ми кажи какъв потенциял са имали? Същото е положението и с повечето така наречени бизнесмени. Това не означава, че съм си плюл на петите като теб и нямам никакво намерение. И не ръси повече поучителни речи, защото умствения ти капацитет не е голям.
Понеже умствения багаж не ти е много незнам дали ще ме разбереш.Кой е виновен за безработните ами самите безработни са си виновни.Като няма работа в един град отиват в друг отиват там където има или сами си я създават започват нещо да произвеждат или нещо да правят а не да смятат че друг им е виновен и някой им е длъжен.Такива дето си мислят че няма да работят тежка работа или пък за по малко от два бона си е техен проблем .Глада ще ги оправи ако не в панделата дават закуска обяд и вечеря.За неграмотните са виновни семействата им и самите те.Разбери че жълтото по твоите гащи и отпред и отзад си е твое не е мое.Нито съм необразован нито съм безработен и никога не съм бил безработен.За корупцията са виновни тези дето искат и тези дето дават рушвети.Тук вече вина имат и законите и правосъдието.Ще падна от смях управляващите имали властта да накарат някой дето го мързи да работи.Ти си увреден в мозъка приятелю.Ти си комунист нищо че го отричаш.И понеже българия е населена предимно с такива индивиди затова божието наказани е прекрасна природа мизерия и цигания.Сърди се и чакай на управляващите да те оправят.Не ти ли стан задника като кофа от това оправяне че искаш още?
Re: Кога ще излезем от кризата?
21-02-2010 - 13:49:43
Да ви кажа, който е имал пари пак ще има, независимо дали с кражби, много кредити и т.н.
Има и една друга приказка = като имаш да даваш 10-20к а банката ти се потиш, като имаш да даваш 10-20млн - банкера ти се поти.
Има и много хора които се покриха от кредитите си - срещу мижави пари .. регистрират се в някое село(малко градче) сменят си името срещу 30лв. Забегнат в далечна топла страна и ходи го търси.
Re: Кога ще излезем от кризата?
21-02-2010 - 14:24:40
Quote
bota156
Да ви кажа, който е имал пари пак ще има, независимо дали с кражби, много кредити и т.н.
Има и една друга приказка = като имаш да даваш 10-20к а банката ти се потиш, като имаш да даваш 10-20млн - банкера ти се поти.
Има и много хора които се покриха от кредитите си - срещу мижави пари .. регистрират се в някое село(малко градче) сменят си името срещу 30лв. Забегнат в далечна топла страна и ходи го търси.

Страхотен кеф е живота след едно такова "упражнение". Забравяш всичките си близки и приятели (не смееш да им се обадиш), денонощно живееш с мисълта, че все някой, все някъде ще те познае. Измисляш си нова биография за живота си до момента в който си започнал да се криеш, абе нещо от рода на програмата за защите на свидетели в САЩ, само дето там поне от държавата (държавите, ако си пуснат за международно издирване) не ти се налага да се криеш, даже те пазят и ако се наложи ще те скрият на друго място. Все по-малко остават и "далечни топли страни", където не трябва да доказваш произход на парите. Кайманови о-ви, Вирджински о-ви (Британски и Щатски) вече ги натиснаха да разкриват банкови сметки. Даже и да си отворен и да знаеш езици - ходи си обяснявай акцента ти откъде е. Отиваш в Парагвай и ставаш парагваец smiling smiley Банковите трансфери остават като доказетелства (мамка им), а парите в брой по границите ги конфискуват ако те набарат, че и те съдят отгоре на всичко... Абе пак можеш да се скриеш ако си достатъчно хитър, но ставаш фюджитив докато си жив.
Re: Кога ще излезем от кризата?
21-02-2010 - 16:43:19
Превключете на PRO BG...
Re: Кога ще излезем от кризата?
22-02-2010 - 09:28:08
Н. Василев: След големите кризи се правят печалбите

Quote

Н. Василев: След големите кризи се правят печалбите
22.02.2010 08:02
От: Мариян Йорданов
mpy@start.bg
Николай Василев е управляващ партньор във финансовата компания „Експат Капитал” от септември 2009 г. Преди това той е министър в две последователни правителства – министър на държавната администрация и административната реформа (2005 – 2009 г.), вицепремиер и министър на транспорта и съобщенията (2003 – 2005 г.), вицепремиер и министър на икономиката (2001 – 2003 г.).

Николай Василев има 6 години опит в областта на инвестиционното банкиране и консултиране в Будапеща, Токио, Ню Йорк и Лондон, където е работил за няколко мултинационални компании. Той е финансист по образование, притежава професионална степен CFA (сертифициран финансов аналитик).

„Експат Капитал” притежава управляващо дружество, което в момента ръководи три договорни фонда, както и две акционерни дружества със специална инвестиционна цел имоти.

Попитахме Николай Василев кога според него ще свърши летаргията на БФБ-София, има ли интерес от чужди инвеститори към България, какъв е макроикономическият поглед на анализатора, следящ България от над 10 години.

- Г-н Василев, има ли в момента интерес у чуждите инвеститори за вложения в имоти и в акции у нас?

Като цяло в момента няма голям интерес от чуждестранни инвеститори. Активите на нашите 3 договорни фонда се увеличават, но ние не сме показателни за целия пазар. Не мога да говоря събирателно за поведението на чуждите инвеститори, но тяхното мълчание е красноречиво. Не може да се предположи кога ще дойдат, може след шест, а може и след 24 месеца.

Винаги забравяме, че най-големите кризи идват след най-високите растежи и обратно – най-големите печалби, след на-големите кризи. Никога не се учим от този парадокс. Когато цените рухнат, никой не иска да купува, а точно това е периодът, в който може да се реализират големи печалби. От гледна точка на днешния ден беше много неразумно да се купуват имоти и акции през 2007 г. Но от позицията на 2012 г. може би 2010 г. е идеална за покупки. Винаги става така, че след криза цените са атрактивни, но никога не знаеш кой е точният момент.

Пазарът на недвижими имоти се движи със забавяне след икономическия цикъл. Когато икономическият растеж свърши, цените на имотите се задържат още известно време, защото собствениците не искат да продават на по-ниска стойност. След това цените рухват и съответно ръстът идва 1-2 г. след възстановяването на икономиката.

- Кога ще има нова вълна с ръст на SOFIX, както през 2009 г. видяхме две с по 50%?

Борсовите тенденции се развиват много бързо, има и бързи обрати. Сегашният застой може да се промени в кратки срокове. Първата вълна на повишение беше нормален отскок след огромното падане с 85% без вълна от фалити, девалвация и т.н. Второто покачване бе нормално, тъй като винаги след парламентарни избори и съставяне на ново правителство пазарите реагират положително.

Ние наблюдаваме пазарите в цяла Източна Европа и смятаме, че българският е подценен. Той падна повече, а след това се възстанови по-малко и изглежда евтин на фона на останалите. Очакваме българският пазар да се покачи. А ако това не стане, тогава другите трябва да падат.

- Често се посочва, че ликвидността е проблемът пред желаещите да влязат в акции на БФБ, защото после нямало да могат да ги продадат.

Това в различна степен е валидно за повечето развиващи се пазари. Инвеститорите в САЩ говорят същото за Западна Европа, тези в Западна Европа – за пазарите в Източна Европа, ликвидността в България е по-висока от тази в Молдова и т.н.

- Сега отново има позитивни фактори с подобряването на износа, отпушването на еврофондовете, понижението на лихвите. Защо няма вълна на ръст на SOFIX?

Пазарите са импулсивни, може след дългата скука да има месец, в който SOFIX да скочи със 100 пункта. А може застоят да продължи цяла година. Няма автоматизми и резки резултати, по-скоро натрупването на събития отприщва вълна. Повечето играчи на БФБ – София вече имат опит с покачващи се и спадащи цени.

- В България или в чужбина влагате средствата на управляваните от вас договорни фондове?

Трите ни фонда са с мандат цяла Източна Европа. След ръста на пазарите в ЦИЕ през 2009 г. ние продадохме активите си там на добра печалба. Очакваме скоро годишната доходност на фонда ни „Експат Ню Юръп Стокс” да достигне 30%. Считаме, че диверсификацията е полезна и фондовете ни имат и от чужди акции, но българските акции са сред най-подценените в момента.

- Как оценявате възможността за двойно листване във Варшава и София?

Позитивно. Това е крачка напред и колкото повече възможности за листване и за търговия има, по-добре. Това е една малка, но полезна стъпка.

- Наведнъж или поетапно трябва да се предложат пакетите от държавните енергийни компании?

Най-важното е дали има политическа воля да бъдат листнати, всичко останало са детайли. Правилното е всички компании и веднага.

- Какви са личните ви прогнози за БВП на България през 2010 г.?

Прогнозата е за продължаваща рецесия от 2,5%. Някои икономисти казват, че това е прекалено песимистично, но ако забележим растеж, ще коригираме преценката си към подобрение. Причините са очевидни. Не смятаме, че кредитирането се е отпушило достатъчно, очакваме продължаваща стагнация в недвижимите имоти. Не вярвам да има незабавен отскок от дъното.

Износът трябва да е мотор за растежа ни и на годишна база отчита ръст, но това е, защото беше паднал много. Не съм сигурен обаче, че основните ни външни пазари ще растат – например в Германия няма икономически растеж през четвъртото тримесечие на 2009 г.

- Има информации, че руснаци са активизирали покупките си на имоти у нас, така те не се ли явяват ваша конкуренция?

Чуваме от наши партньори, че руснаците купуват. Добре е да има конкуренция, защото, ако няма купувачи, и ние нищо няма да купуваме.

- Защо останахте да правите бизнес в България, а не се върнахте в Лондонското сити?

Още от 2001 г., когато се включих в българската политика, съм казвал, че очаквам да остана тук. Това е нормално след толкова години и толкова контакти в България. Не бих желал 20 години по-късно да започна на бял лист в чужбина. Осем години отсъствие от Лондонското сити е цяла епоха, повечето мои бивши колеги не работят на същото място. Няма такова нещо като пазене на работното място, нито би трябвало да има.

- Подобрението в търговския дефицит не е ли в резултат на намаленото потребление у нас, тоест на обедняване?

И в резултат на намаленото потребление, и в резултат на ръст в износа.

- Според вас дали ако имаше ефективен пазар и развързан курс, левът би поскъпнал спрямо еврото? В последната година ЕЦБ доста развърза монетарната политика, а ние тук я затегнахме чрез бюджета.

За мен валутният борд е по-скоро религиозен въпрос и не подлежи на коментар. А вашата хипотеза ни изважда от тази рамка. Курсът е 1,95583 и точка. Каквото и да прави ЕЦБ, това е курсът и всичко трябва да се нагажда спрямо него. Против смяната на „религията” съм, стабилният валутен борд е най-важен и ако той рухне, всичко останало е на заден план.

А иначе логиката ви за това, че напоследък по-скоро еврото заслужава да падне спрямо лева, е вярна. Особено на юг от ГКПП Кулата.

- Какви са адекватните фискални мерки и реформи в настоящата ситуация в България?

В „Експат Капитал” сме по-консервативни от това, което виждаме, че се случва, и сме притеснени за бюджета. Не помня откога през януари не е имало дефицит, а сега има. Каквито и да са обясненията, това не е добра новина. Януари традиционно е месец на големи излишъци. Според мен трябва да се намаляват разходи, поне 2 млрд. лв. годишно.

- Макроикономистите в САЩ казват, че държавните разходи по-време на криза играят положителна роля. Ние обаче сме малка свръхотворена икономика и каквото и да налее държавата, веднага изтича в чужбина като през пробито корито. Коя е правилната стратегия според вас?

САЩ са огромна и по-затворена икономика и активната монетарна политика може да води до повишаване на икономическата активност. Американците дори да печатат валута, тя е резервна и другите се нагаждат към долара. Ако България започне да прави същото, просто капиталите ще изтекат през границата. За справка може да се даде Русия, която изхарчи четвърт трилион долара в края на 2008 г. и нито защити валутата си, нито спря рецесията.

Това е все едно, ако дойде студен януарски фронт, всички да включим печките си на улицата и да мислим, че температурите ще се повишат. В резултат няма да стане по-топло, а ще платим по-голяма сметка за ток и парно.

- Кои държавни разходи трябва да се ограничат?

Всички разходи. При пенсиите, например, имаме рекорд по разходи спрямо БВП.

- Но ако някое правителство намали пенсиите или вдигне пенсионната възраст ще падне от власт.

Ако някой смята, че е лесно да си политик, греши. Но ако иска да е реформатор, трябва да прави смели промени.

- Кои черни прогнози за България не се сбъднаха?

Много неща не се сбъднаха. Ако през 2010 г. имаме растеж, ще запомним 2009-та като година на рецесия и студена зима, а не на катастрофална депресия и криза, която ще помете държавата и ще я остави без бъдеще. Ясно е, че някога в бъдеще пак ще имаме рецесия, но това само по себе си не е лошо. 2009 г. трябва да ни отрезви, защото през последните 10 години забравихме, че може да има и лоши периоди. Всяка от последните 10 години до 2008 г. беше по-добра от предната, но никой не беше доволен. В последните 10 години беше геройство да вземеш колкото се може по-големи кредити. Обаче не взимането на кредит е успех, а реализирането на печалби.

- Кажете нещо повече за потфейлите на управляваните от вас дружества?

Двата управлявани от нас АДСИЦ – „Експат Бета” и „Експат Дивелъпмънт Фонд” нямат нито лев кредити, което е наш принцип за момента. В договорните ни фонодве имаме доста кеш. Нямаме нужда да продаваме по принуда и тази стратегия ни дава висока доходност. Постоянно търсим нови възможности за покупка на ценни книжа. Имаме български книжа, планираме да увеличим и активите си от Източна Европа. Отделни компании там са подценени, въпреки че като цяло според нас българският пазар е още по-подценен. Винаги обаче сме готови да купим акции в чужбина, когато ги индентифицираме като добри. Единият от фондовете ни – „Експат Ню Юръп Пропъртис” е специализиран в покупката на дялове от АДСИЦ в България и чужбина.

- Но АДСИЦ в момента са доста оплюти и извън фокуса?

Това е чудесно, точно в такива периоди трябва да се купува.

- А кои АДСИЦ са по-атрактивни – тези за земеделска земя или дивелъпърските АДСИЦ?

Имаме и от двата типа, трудно е да се правят сравнения между сектори и подсектори, АДСИЦ се търгуват на нива между 30 и 70% от нетната стойност на активите им, което е атрактивно.

- Не ви ли притесняват таксите за обслужващите дружества?

Всички ни притесняват таксите, но те не могат да бъдат 0. Ако хлябът е безплатен, никой няма да произвеждат хляб. Ако някои такси ви се струват прекалено високи, то просто избягвайте дадения АДСИЦ. В същото време съм сигурен, че обслужващите дружества в момента не са доволни и ще кажат, че управлението на АДСИЦ не е достатъчно добър бизнес.

- Планирате ли увеличения на капитала на управляваните дружества?

Съвсем скоро ще ви изненадаме с увеличение на капитала в някои от нашите инструменти, както и на други компании, които консултираме.
Re: Кога ще излезем от кризата?
22-02-2010 - 10:02:21
Страхотен ще ти е живота 2 метра под земята разчленен на десетки парчета, или в по-добрия случай 20г зад решетките да те онождат извергите ..
ДА не е съвсем офтопик:
Делът на просрочените ипотеки в САЩ през последното тримесечие на миналата година е бил 9,47%, спрямо 9,64% през предходното, сочи проучване на Mortgage Bankers Association. ...
„Вероятно сме свидетели на края на вълната от необслужвани ипотечни заеми, която започна в началото на 2007”, е заявил Джей Бринкман
И сега аналог - при нас необслужването започна в началото на 2009, и вече е 14% (САЩ мерят всеки поне с една просрочена вноска).
И чак след 3 години са първите признаци за оправяне.
Е познайте в БГ кога ще се случи? А накъде ще вървят цените през този период?
Не ми отговаряйте на риторичните въпроси, или пък питайте Дянков :}
Re: Кога ще излезем от кризата?
22-02-2010 - 13:29:56
Ще излезем от кризата, когато този стил стане изключително непопулярен измежду "бизнес елита" на страната и масовия българин (познайте това кога ще се случи?).

Поглед на Би Би Си към една далечна и екзотична култура (изчакайте рекламата, за да видите репортажа):

[news.bbc.co.uk]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход