Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 15:44:40
Може, но не е виц. Трябва да се свиква, не е толкова страшно, както го описвате във форума. Да не би в другите държави всеки да гледа 50 инчови LSD-та и ML-ите да се прескачат като зайци по улиците?
Малко по-спокойно трябва да се приема капитализма. Доналд Тръпм си е богат и при кризата, Барбуков също. Гангстерите и мафията са си богати, Маргините също. Чичо Том от Алабама и Джон от Ню Йорк са си бедни, Иван от Люлин също. какво ново виждате?
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 15:52:33
avatar
кога ще излезем от Кризата е =кои са печелившите чисрла от ТОТОТО ?

всеки иска да знае предварително за да спечели преди останалите , но то требе акъл !
за разлика от тотото - от кризата се излиза тогава , когато НИКОЙ не го предполага -иначе сите тъпанари ще предприемат правилно решение а не бива - доилните агрегати требе да работят , стригачните машини-също !
колко сте ми прости,несретните ми !
по-голям шанс имате ако изобщо нищо не четете и не гледате ТВ - тогава шанса ви е 50 % , ако не сте с образУвание по финанси - още 25 %

както го е написал имотко по-горе - и преди и след ще си бъдете същите цървули !
акъла,за разлика от "члена" не се набива насила !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 15:56:52
Quote
batko
Kризата голяма паника настанала ама никой не сваля цените.Каква криза това не е криза а отказ на едни тарикати да свалят цените.Едни тарикати дето живеят в собствен измислен свят на милионери и бентлита силиконови курви и чалга.Е тяхна си работа купувачите не бързат.Строителите и брокерите като видят клиент с кеш си мислят айде сега на тоя ще му вземем един милион щото е останал последния глупак.Скъпи брокерчета и строители.Вижте какво сте настроили и къде.Приравнете цените към реалността.Колкото по дълго време упорствате толкова по лошо за вас.500 евро за жълтите павета и те това е.И то за истинската квадратура а не за вашите шмекерлъци и тарикатлъци.Когато свалите цените и станете почтени тогава ще свърши кризата.Когато промените начина си на живот тогава ще свърши кризата.И въобще кризата е упорството на глупаците че могат да надхитрят природните закони.а да видим кой кого ще надхитри...........

Ако някой може да ми обясни какво общо има между новите инвеститори (строители, предприемачи и както искате ги наречете) и имотите, строени преди повече от 100 години на жълтите павета? И защо цените на тези имоти трябва да станат 500 Евро за мен е пълна загадка. Или смятате, че хората дето живеят на жълтите павета са се обули с ипотечни, потребителски и какви ли не кредити??? Блажени са вярващите...
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 15:59:50
Quote
Imotko
P.S. От кризата ще излезем до края на тази година, като просто ще престанем да му викаме "криза". Така излизат от кризата и другите държави.

Не знам ти как точно му викаш, но тука в реалният бизнес едни фирми си дължим много пари. И докато някоя от тези фирми не намери пари да се издължи, та да се развъртят парите по другите, ще продължаваме дружно да потъваме всички. А ти продължавай да гледаш другите държави и да споделяш с нас...
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 16:12:47
avatar
Quote
Cepcem
Quote
Imotko
P.S. От кризата ще излезем до края на тази година, като просто ще престанем да му викаме "криза". Така излизат от кризата и другите държави.

Не знам ти как точно му викаш, но тука в реалният бизнес едни фирми си дължим много пари. И докато някоя от тези фирми не намери пари да се издължи, та да се развъртят парите по другите, ще продължаваме дружно да потъваме всички. А ти продължавай да гледаш другите държави и да споделяш с нас...

---------------

Това е същността на т.н. Криза - създаване на илюзорен оптимизъм , че нещо ...там.....абе ше се упрай !
никога не съм кредитирал никого - защото знам че ножа има две страни !
руснаците имат поговорка:

ако имам да ти давам 10 рубли - имам проблем

ако имам да ти давам 10000 рубли - Вече ти имаш проблем
------

кризите ги правят за периодично преброяване на шараните , както има периодично ловене на шараните,за подмяна на генетичния материал!
въпросът е да не тичаш с оФцете (да нямаш бизнес за който не се изисква ноу-хау,демек масов бизнес) - иначе ще те прегърне някой по-голям и си в минало време !
ако ти е добър бизнеса - ще тръгнеш нагоре , защото пиявиците/банките трябва да се хранят *smiley_ahh* [money.ibox.bg]

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-09 16:24 от прУфесУр тъпарон.
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 16:14:14
Quote
прУфесУр тъпарон
кога ще излезем от Кризата е =кои са печелившите чисрла от ТОТОТО ?

1, 19, 20, 25, 30, 42
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 16:32:26
Quote
Cepcem
Quote
Imotko
P.S. От кризата ще излезем до края на тази година, като просто ще престанем да му викаме "криза". Така излизат от кризата и другите държави.

Не знам ти как точно му викаш, но тука в реалният бизнес едни фирми си дължим много пари. И докато някоя от тези фирми не намери пари да се издължи, та да се развъртят парите по другите, ще продължаваме дружно да потъваме всички. А ти продължавай да гледаш другите държави и да споделяш с нас...
Това е! Дай една лапа!
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 18:27:36
Съжалявам приятели, но точно това имах предвид. "Ще продължаваме дружно да потъваме всички......." - е, НЕ ВСИЧКИ. Не всички, точно това следва да се разбере. И ние тук, като вас там, дължим едни пари, и на нас ни дължат и т.н., но не всеки ще изплува. Може и аз да не изплувам, теоретично погледнато. И по другите държави не всеки ще изплува, това искам да кажа. И там се самоубиват и скачат от прозорците, и фалират, и се развеждат и както дойде.
Някъде му викат "оздравителен ефект", някъде "естествен подбор", а някои му викат "да свърши кризата".
И няма много неща да се променят, просто ще стане по-трудно, доста по -трудно, както и трябва да бъде.
Например агенция за недвижими имоти "Рапон" ще затвори, "...... пропъртис" също, а "Мирела" и "Явлена" ще си работят, а заедно с такива като тях ще работят и още много други, които си разбират от брокерската работа. И комисионна /това много вълнува публиката/ пак ще се плаща, дали 3, дали 5 или 1%, няма съществено значение за пазара.
Например строителна фирма "И..............", която е голяма и има седем строежа на хубави места, но лаком и тъп управител, и строителна фирма "В и син..............", която е малка и има един строеж в кв."Витоша", с подобен управител, ще фалират, или в някой блок няма да сложат абонатна или трафопост, или нещо друго, и вече няма да ги има на пазара, но много други ще продължат да строят. И цените на имотите /а това вълнува публиката още повече/ дали ще бъдат по 500, 800 или 1500 няма да има съществено значение за пазара.
И т.н. до безкрайност по другите сектори.
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 19:39:35
Естествено, че светът няма да свърши с тая криза. Ние Виденов преживяхме, та тая криза ли няма. Ама и другата крайност с балонирането не беше на добре и тъкмо поради нея сега по-трудно ще се измъкнем. Щото вместо сега да произвеждаме нещо, ние "развивахме" строителството на сгради. Някой хора наистина направиха бая пачка от това - печалба не в проценти, а в пъти. По-умните от тях ще оцелеят и пари ще им останат, ама това няма да помогне на производството и няма да дръпнем напред лесно.
Re: Кога ще излезем от кризата?
09-02-2010 - 21:10:27
В цял свят се свива потреблението и естествено - и производството. При Виденов беше по-добра кризата, не бяхме свикнали на джипове и плазми, та мина с по-малко сълзи и драми. Написах и по-горе - ще бъде доста трудно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход