Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко са богати българите ?*book*

Публикувано от dival 
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 14:45:11
Оунъре, прав си работните дни на агенцията по вписванията януари са почти наполовина от март, но част от декемврийските сделки влизат януари. С това също трябва да си запознат.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 14:48:56
хахаха
разчленихте го Имотко smiling smiley
сакън човек да не се опита да ви хлъзне лекинко, опасни сте *bow*
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 15:37:57
Пълни смешници, които не са виждани натУрален акт на живо.

До 21.01.2010г. АВ беше в инвентаризация и не се вписваха сделки. От 25.01.2010г. до 11.03.2010г. има вписани около 4700 сделки по данни от вписан нотариален акт /продажби, дарения, ипотеки /само договорните/, замени/.
Т.е. по около 138 на ден. Добре, продажбите да са 100, както и ви написах, и се увеличават.
Ако данните за сделките и парите на твоя нотариус са верни, му кажи да се гръмне.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 15:44:29
Абе, копан, незакопан, какви сделки от декември ти влизат януари, нали номерацията на актовете е поредна по дни и години. Ако си изповядвал сделка на 28.12., поради традиционната декемврийска навалице ще си получиш вписания нотариален акт най-рано на 20.01. следващата година, но на него ще пише вписан на дата 28.12.
Аман от неграмотници.
tot
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 15:51:40
Quote
Imotko
Пълни смешници, които не са виждани натУрален акт на живо.

До 21.01.2010г. АВ беше в инвентаризация и не се вписваха сделки. От 25.01.2010г. до 11.03.2010г. има вписани около 4700 сделки по данни от вписан нотариален акт /продажби, дарения, ипотеки /само договорните/, замени/.
Т.е. по около 138 на ден. Добре, продажбите да са 100, както и ви написах, и се увеличават.
Ако данните за сделките и парите на твоя нотариус са верни, му кажи да се гръмне.
Абе човек, не си прав. Няма реални сделки...90% са ипотеки. И то главно строители, които ипотекират недовършените си апартаменти в полза на поставени оттях фирми(най-често офшорки), за да ограничат възможността на прецакани клиенти и кредитори да възбраняват имотите като обезпечения за бъдещи искове...

Не ми се спори с теб, защото няма никакъв смисъл, да те убеждавам в нещо, което е факт и може би ти много добре знаеш.
Я си извади справка за последните 3 месеца на някоя строителна фирма и виж какъв процент са продажби и какъв ипотеки. Ще останеш изненадан



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 15:52 от tot.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 16:04:31
Дааааааа, заверките на нотариуса са предоговаряне на предварителни договори, а сделките в Агенцията по вписванията са ипотеки, които строителите си правят сами на себе си. А защо на офшорки, защо не помежду си. Пълни глупости, нямам думи.
Ivorad или някой друг в друга тема правилно посочи, че сривьовците пишете само недоказуеми неща, като посочените по-горе, като целта е да всявате паника и да се радвате, че Вуте е по-зле, защото няма кеш, пък вие си имате в банката.
Аз ви посочвам професионално данни, не от статистика или от други непълни към момента източници, а от самия извор.
Тълкувам ви ги, а вие ако щете ги разбирайте, ако не-не. Казвам, че имоти се купуват и продават, не на какви цени и не какви ще бъдат цените след една или две години, просто хората купуват имоти, това са фактите. Никой не започва да строи нови обекти, построеното или строящото се в момента лека-полека се продава, а вие почакайте още да получите нещо без пари. Успех.
tot
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 16:22:41
Quote
Imotko
Дааааааа, заверките на нотариуса са предоговаряне на предварителни договори, а сделките в Агенцията по вписванията са ипотеки, които строителите си правят сами на себе си. А защо на офшорки, защо не помежду си. Пълни глупости, нямам думи.
Ivorad или някой друг в друга тема правилно посочи, че сривьовците пишете само недоказуеми неща, като посочените по-горе, като целта е да всявате паника и да се радвате, че Вуте е по-зле, защото няма кеш, пък вие си имате в банката.
Аз ви посочвам професионално данни, не от статистика или от други непълни към момента източници, а от самия извор.
Тълкувам ви ги, а вие ако щете ги разбирайте, ако не-не. Казвам, че имоти се купуват и продават, не на какви цени и не какви ще бъдат цените след една или две години, просто хората купуват имоти, това са фактите. Никой не започва да строи нови обекти, построеното или строящото се в момента лека-полека се продава, а вие почакайте още да получите нещо без пари. Успех.
първо нито съм за срив нито за ъп в имотите.
Второ, явно наистина си нямаш представа относоно работата на нотариусите.
Няма какво да ти обяснявам, защо е по-добре апартамента да ти е ипотекран към офшорка( не отричам, че няма и много други видове ипотеки)
И последно, не казвам, че имоти не се купуват и продават. Просто не е както ти твърдиш, че се купуват по 280 имота на ден( 140 нотариуса по 2 сделки), а не повече от 10-15 на ден и то масово, такива, които са били платени на зелено и сега се прехвърлят...
Заровен съм със справки на повече от половината строителни фирми в СФ, всеки ден се занимавам със възбрани, нот. покани, и с нотариуси и с ЧСИ контактувам почти всеки ден..., така че много добре знам за какво става въпрос в момента...
А относно това, че никой не строи пак не си прав - само ФИЛТО, ТОРИН и НИКМИ са започнали последния месец 7 нови обекта. само, че това са сериозни фирми, а не сулио и пулио, които решиха да стават предприемачи....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 16:23 от tot.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 16:34:19
Мисля че всички сме малко или много за - ъп
това означава добър стандарт и добра икономика
и много работни места
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 16:39:32
Quote
Imotko
Абе, копан, незакопан, какви сделки от декември ти влизат януари, нали номерацията на актовете е поредна по дни и години. Ако си изповядвал сделка на 28.12., поради традиционната декемврийска навалице ще си получиш вписания нотариален акт най-рано на 20.01. следващата година, но на него ще пише вписан на дата 28.12.
Аман от неграмотници.

Извинявай, явно е че визирам предварителните договори. Както и да е. Те и предишни години са се отразявали по аналогичен начин, така че можем да ги не ги вземем под внимание.
Ако си прав че до средата на март има 4700 сделки, това наистина е добре. Ако в оставащите след 11 март работни дни 140нотариуса вписват по 2 сделки всеки ден, то ще имаме до края на март 8620 сделки. Страхотно това е повече от 2008-ма. Тогава сделките за тримесечието бяха 8035.

ПП В интерес на истината, има обръщане на тенденцията на годишна база, още миналото тримесечие. Не ми се рови, но Барба даже беше дал графики. Порядъка беше някъде около 10% на годишна база. Ама да ме убедите, че има 2-3 пъти повече сделки от миналата година, нещо не ви вярвам.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 16:44 от kopan.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 19:24:24
avatar
Quote
dival
Quote
BulCan
Ей, човек не може да изгледа един филм... за малко да ви остави и ще се скарате smiling smiley Истината е следната: изключително малко вероятно е някой "влогар" от форума да е купувач директно на някой "имотар" или който и да е от двете групи да е клиент на някой брокер, така, че пряк конфликт на интереси няма. Всеки от нас просто си защитава позицията, която е заел или в която е попаднал, както и всеки си има виждане за нещата. Подсъзнателно предполагам всички искаме да се уверим, че постъпваме правилно и не бъркаме. Всяка ситуация си има плюсове и минуси. Лошо няма и да поспорваме, майтап, това-онова, само да не приемаме нещата лично. Едва ли бихме се зарадвали ако на някой съфорумец примерно му отнемат ипотекиран имот или друг пък му изгори влог в банка или на трети му потрябват пари, а не може да продаде НИ, нито пък можем да предизвикаме промяна на тренда на пазара с постове. И на кандидат продавачите и на кандидат-купувачите бих казал следното позитивно нещо (което си е самата истина): какъвто и да е тренда, дали като цяло няма купувачи или като цяло няма изгодни имоти - на всеки му трябва само ЕДИН, който да му свърши работа (освен ако не е посредник, ама там пък все пак може да се работи и при възходящ и при низходящ тренд, е при възходящ е по-добре). Трета поправка вече правя, ама се сетих, че ако някой продава или купува повече имоти, може да му трябват повече от ЕДИН имот или купувач, не е като да не може и с един де, ако този ЕДИН купува или продава повече от ЕДИН имот. smiling smiley

Размяната на мнения и информация си е хубаво и полезно нещо. Аз лично съм научил доста неща от този форум (и от сривльовци и от up-ъри), дайте да не го осираме или манипулираме (просто не сме застанали на сделка един срещу друг за да има някъква полза от това). Хайде спирам с четенето на морал :]*drink1*

Знаеш ли какво ме развесели докато четях темата
преди се пишеше - кешовик
сега вече се пише влогар

Смея да твърдя, че аз го въведох !!!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход