Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко са богати българите ?*book*

Публикувано от dival 
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 22:28:10
Не съм съгласен, че за квалифициран специалист разликата спрямо Западна Европа е 4-5 пъти, по-скоро 2 пъти, освен може би скандинавските страни, но те са скъпи така или иначе а и не особено дружелюбни към чужденци.
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 22:30:57
Quote
Panther1
Тея 59 хиляди депозита сигурно са собственост на има-няма 1000 човека, и те си имат имоти и фирми в излишък.

и на 59 хил човека да са - пак не излиза сметката , още повече че които е успял да задели тази сума със сигурност е решил проблема си с жилището
Мисълта ми е че дори 59хил човека да тръгнат да купуват - едва ли ще обърнат тенденцията
не споря за цени , гледам на тази статия като някакъв ориентир - нищо повече
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 22:33:47
avatar
30 000-40 000 не е бройка, която може да обърне тенденцията, ама хайде да кажем, че все е нещо. По-интересното е дали има пазар на труда за натурализираните българи. Какви работни места ги чакат? Доколко са квалифицирани? Каква част от тях действително искат да живеят в БГ и каква просто искат паспорт на ЕС и беж по развитите европейски държави? Какво може да накара един квалифициран специалист с търсена професия да работи в БГ на заплата 4-5 пъти по-ниска от западна Европа (при равни или малко по-високи разходи там, хайде даже да ги сложим 2 пъти по-високи за някои места) при отворен пазар на труда?

По принцип има резон в твоето мнение, особено ако е продиктувано от личен опит! Не всеки европеец, обаче ще се навие да изостави всички близки и да се разкрачи на два континента или две религии и да се кръсти примерно Бул Инд; Бул Бра ; Бул Австр или Бул Кит.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 22:37:36
avatar
По принцип сигурно има резон в твоето изказване, обаче не всеки европеец ще се навие да изостави своите близки и религия и да се кръсти примерно Бул Инд, Бул Бра, Бул Кит или Бул Фра.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 22:42:21
Quote
Boby
Не съм съгласен, че за квалифициран специалист разликата спрямо Западна Европа е 4-5 пъти, по-скоро 2 пъти, освен може би скандинавските страни, но те са скъпи така или иначе а и не особено дружелюбни към чужденци.

Веднага мога да ти дам примери - магистър фармацевт - БГ 1000-1200 лв. УК - 3000 паунда. Лекар специалист в БГ 1800 лв, в Германия 4500 Е (те варират естественно, но става въпрос за една и съща личност в случая). Музикант в симфоничен оркестър в София 500 - 900 лв. - малък град в Германия - 2500-3500 Е. Това са съвсем реални примери на мои приятели, първия пример е за жена ми.
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 22:45:58
Quote
sobstvenik 31
По принцип сигурно има резон в твоето изказване, обаче не всеки европеец ще се навие да изостави своите близки и религия и да се кръсти примерно Бул Инд, Бул Бра, Бул Кит или Бул Фра.

Ба си разкрачването, става дума за ЕС страни. Колко му е БГ-Германия или БГ-УК. Не казвам, че всеки го иска, казвам, че вече има много повече възможности отколкото преди години и хората масово го правят.
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 22:46:52
Май имаш предвид Варна, а не София, но съм съгласен че за много професии е по-голяма разликата. Май че сумите които даваш са чисти за БГ и бруто за УК и Германия.
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 22:50:19
avatar
100 000 жилища в София са необитаеми, засечено от сметките за ток.
Дори и всичките да ги обявят на цена от 50 000 лева , дори и всичките 59 000 вложителя да дойдат на 100% да си похарчат спестяванията в София, дори и това няма да е достатъчно да се промени съществено съотношението предлагане/търсене, за да се формира бултрап на пазара.

Не слагам в сметката необслужваемите жилищни ипотеки и имотите в останалата част на страната.
Приемаме, че цяла България е само в София и пак - ЯДЕЦ! winking smiley
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 22:53:22
Quote
Boby
Май имаш предвид Варна, а не София, но съм съгласен че за много професии е по-голяма разликата. Май че сумите които даваш са чисти за БГ и бруто за УК и Германия.

Точно София имам предвид. Чисти за БГ е малко условно като те осигуряват примерно на 1/3 от заплатата, ако особено държиш мога с няколко разговора да питам колко е и нето, ама би било глупаво да звъня и да обяснявам, че питам заради някакъв форум в Интернетsmiling smiley Абе вземи някоя статистика, там си показва ясно. Гледай средните заплати и ще видиш, не съм ги гледал, но предполагам, че и там ще ти покаже нещо подобно.
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:00:55
avatar
Quote
valsodar
100 000 жилища в София са необитаеми, засечено от сметките за ток.
Дори и всичките да ги обявят на цена от 50 000 лева , дори и всичките 59 000 вложителя да дойдат на 100% да си похарчат спестяванията в София, дори и това няма да е достатъчно да се промени съществено съотношението предлагане/търсене, за да се формира бултрап на пазара.

Не слагам в сметката необслужваемите жилищни ипотеки и имотите в останалата част на страната.
Приемаме, че цяла България е само в София и пак - ЯДЕЦ! winking smiley

Еми, да то имотите не са за всеки!!! Затова някои имат и продължават да работят на пазара копуват или продават , наемат или отдават, просто живеят! Други ни копуват , ни продават! Чакат 2012г. или апокалипсис на планетата или на спестяванията!?:]

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход