Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко са богати българите ?*book*

Публикувано от dival 
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 13:24:45
Информацията ми е напълно точно, но това са вписвания на продажби, така че може 20-ина да са фиктивни. И още нещо: в София има около 140 нотариуси, а всеки има поне по една сделка на ден, даже и по две, иначе да са умрели от глад, а такова нещо не се забелязва.
И миналия март продажбите си бяха горе-долу толкова.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 13:28:56
Quote
partzalev
Дивал, предлагам ти още едно понятие, току-що го измислих: ДЕПОЗИТЛЬО !

Сетих се за още: ДЕПОЗИТЛЯР ; СПЕСТОЪНЪР !

Уихвар:]
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 13:36:33
Нотариусите колкото замъкнаха последните 2 години ... могат 4 години без нито една сделка да изкарат и хич няма да умрат от глад. Освен ако са забили всички кинти в тухли и бетон разбира се. Дет сега не могат да ги продадат, а за ядене не стават ...
*book**book*Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 13:54:10
avatar
Quote
partzalev
Дивал, предлагам ти още едно понятие, току-що го измислих: ДЕПОЗИТЛЬО !

Сетих се за още: ДЕПОЗИТЛЯР ; СПЕСТОЪНЪР !

"ЪПАНАР"..."СРИВЛЬО ... БРОКАМ...ПУНДЪП ...
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 13:54:16
Quote
TZARS


BulCan , дай боже всички българи да са заможни като теб - яйца на няколко места и някой друг имот.
Пиша го добросърдечно.
Твоят ник ми напомня една финансова пирамида от Виденовата зима - "Алба Бул" (Албания-България), доста варненци изгоряха с бая пари горките; а твоя ник е (България-Канада), според мен.

Е, това, че яйцата са в различни кошници, не значи, че са големи smiling smiley Истината е, че не съм изобщо особено заможен, не съм свързан и с Варненските пирамиди, по това време не съм бил в страната. Ако бях свързан, сигурно щях да съм заможен :]
tot
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 13:54:24
Quote
Imotko
Информацията ми е напълно точно, но това са вписвания на продажби, така че може 20-ина да са фиктивни. И още нещо: в София има около 140 нотариуси, а всеки има поне по една сделка на ден, даже и по две, иначе да са умрели от глад, а такова нещо не се забелязва.
И миналия март продажбите си бяха горе-долу толкова.
Човек, ти май наистина си нямаш ни най-малка представа за състоянието на пазара или просто се опитваш да убедиш хората в неща, които нямат нищо общо с истината. Нотариусите не всеки ден по една сделка, ами 1 на една седмица ако имат пак са доволни.
Та нека ти споделя, моята информация, която е от 1-ва ръка( мой приятел, много близък нотариус, един от най-оборотните в града)
1. От началото на годината до сега е имал 11 сделки с прехвърляне на имоти. Всички те са били на предишна фаза предварителен договор сключен преди 1-2-3 години.
2. До 2009-та не се е занимавал със заверки, пълномощни и т.н. Връщал е такива клиенти. Буквално се е занимавал само със сделки за недвижими имоти. В момента се занимава главно със заверки, пълномощни, ипотеки и т.н.
3. Никога няма да умре от глад. Нотариалното лоби в държавата е толкова силно, така че нотариусите ще продължават да смучат и ще бъдат най-богатите хора в БГ, ако ще и нито един апартамент повече да не се продаде...
4. Сега ще ти дам малко иформация относно чистата печалба на моят приятел за последните 3 години( приспаднати са разходите за заплати на 2 деловодителки и една секретарка, както и сметки за ток, вода, консумативи и т.н.
-2008-ма - 485 000лв. чист приход
-2009 -та - 210 000 чист приход
За началото на тази година ми каза, че януари нямало почти никаква работа и оборота не е повече от 6-7 хил. лева. За февруари бил около 8000лв.
Така, че нотариусите не ги мисли....

п.п. Ако ти е чудно как се изкарват такива пари без да има сделки с недвижими имоти, мога да ти дам сума примери... Най-много клиенти идвали за заверяване на анекси към предварителни договори( примерно за удължаване срока на изпълнението и намаляне на цената), както и на споразумения на закъсали строители с клиенти. Те така точно за 3 мин. се изкарват 200 кинта...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 14:38 от tot.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 14:19:17
Quote
Imotko
Информацията ми е напълно точно, но това са вписвания на продажби, така че може 20-ина да са фиктивни. И още нещо: в София има около 140 нотариуси, а всеки има поне по една сделка на ден, даже и по две, иначе да са умрели от глад, а такова нещо не се забелязва.
И миналия март продажбите си бяха горе-долу толкова.

Отвори сайта на агенцията по вписванията. За първо тримесечие ще видиш 3618 сделки за София. Ако нотариусите правеха по 2 сделки, само за март месец 22*2*140=6160 за месец март само smiling smiley. Не мислиш ли че не се връзва. Нека приемем, че януари и февруари са правени с по20% по-малко сделки - 5000 февруари, 4000 януари. Не мислиш ли, че сборът ще е около 15 000 сделки за първото тримесечие? А той е 5 пъти по-малък.

Естествено винаги можеш да заявиш, че в агенцията по вписванията са мошенници smiling smiley
tot
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 14:37:12
Quote
kopan
Quote
Imotko
Информацията ми е напълно точно, но това са вписвания на продажби, така че може 20-ина да са фиктивни. И още нещо: в София има около 140 нотариуси, а всеки има поне по една сделка на ден, даже и по две, иначе да са умрели от глад, а такова нещо не се забелязва.
И миналия март продажбите си бяха горе-долу толкова.

Отвори сайта на агенцията по вписванията. За първо тримесечие ще видиш 3618 сделки за София. Ако нотариусите правеха по 2 сделки, само за март месец 22*2*140=6160 за месец март само smiling smiley. Не мислиш ли че не се връзва. Нека приемем, че януари и февруари са правени с по20% по-малко сделки - 5000 февруари, 4000 януари. Не мислиш ли, че сборът ще е около 15 000 сделки за първото тримесечие? А той е 5 пъти по-малък.

Естествено винаги можеш да заявиш, че в агенцията по вписванията са мошенници smiling smiley
В по-горният ми пост и аз му казвам същото. По 2 сделки на ден:}
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 14:38:20
avatar
Quote
kopan
Quote
Imotko
Информацията ми е напълно точно, но това са вписвания на продажби, така че може 20-ина да са фиктивни. И още нещо: в София има около 140 нотариуси, а всеки има поне по една сделка на ден, даже и по две, иначе да са умрели от глад, а такова нещо не се забелязва.
И миналия март продажбите си бяха горе-долу толкова.

Отвори сайта на агенцията по вписванията. За първо тримесечие ще видиш 3618 сделки за София. Ако нотариусите правеха по 2 сделки, само за март месец 22*2*140=6160 за месец март само smiling smiley. Не мислиш ли че не се връзва. Нека приемем, че януари и февруари са правени с по20% по-малко сделки - 5000 февруари, 4000 януари. Не мислиш ли, че сборът ще е около 15 000 сделки за първото тримесечие? А той е 5 пъти по-малък.

Естествено винаги можеш да заявиш, че в агенцията по вписванията са мошенници smiling smiley

Драги спицалииисти,
Какви сделки смятате за януари.
Я по добре си понапишете домашното.
Кога, кой е работил.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
tot
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 14:43:51
Вярно е, че агенцията си направи голяма почивка. Започна да вписва от 20-ти януари
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход