Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко са богати българите ?*book*

Публикувано от dival 
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 01:51:48
Quote
камелия
За себе си, знам че се различават. И какво от това? Нали чуждите банки се сринаха по света? При нас беше по една причина, при тях- по друга. А резултата за хората- един и същ. А имотите останаха. Не мисля, че ние сега, сме по- мъдри от дедите си. По- напреднали сме в технологиите и по- арогантно високомерни сме.

Как какво от това? Кои банки по света се сринаха? Вероятно американските визираш. Ако е така, колко от депозиторите във фалиралите банки в САЩ загубиха спестяванията си? А колко от ипотекарите загубиха имотите си? Колко от всички останали собственици на имоти загубиха от обезценка на имотите? Ако САЩ са твърде далеч за сравнение, нака да сверим ситуацията с Румъния, Латвия или Гърция - държави, които са близко или географски, или икономически. Колко банки фалираха там? Не се ли усеща разликата с 1997-ма?
Както казах, при всички кризи проблема е в парите, но има съществена разлика в това дали парите се обезценяват или поскъпват. Ако трябва да дам пример, през лятото на 2008-ма година даден апартамент се купуваше за 80 000 евро. Сега същия се продава за 40 000 евро и не се купува. Кой е изгорелия? Оня с парите или този с апартамента? Аз се оглеждам наоколо, но фалирали банки не виждам все още. Виждам обаче много продавачи, които са убедени, че утре цените ще са двойни и въпреки това неистово се опитват да продадат сега!!!
Да, резулататът винаги е един и същ. Един яде свинско - друг зеле, но средно статистически - всички ядем свинско със зеле.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 02:30:33
Ей, човек не може да изгледа един филм... за малко да ви остави и ще се скарате smiling smiley Истината е следната: изключително малко вероятно е някой "влогар" от форума да е купувач директно на някой "имотар" или който и да е от двете групи да е клиент на някой брокер, така, че пряк конфликт на интереси няма. Всеки от нас просто си защитава позицията, която е заел или в която е попаднал, както и всеки си има виждане за нещата. Подсъзнателно предполагам всички искаме да се уверим, че постъпваме правилно и не бъркаме. Всяка ситуация си има плюсове и минуси. Лошо няма и да поспорваме, майтап, това-онова, само да не приемаме нещата лично. Едва ли бихме се зарадвали ако на някой съфорумец примерно му отнемат ипотекиран имот или друг пък му изгори влог в банка или на трети му потрябват пари, а не може да продаде НИ, нито пък можем да предизвикаме промяна на тренда на пазара с постове. И на кандидат продавачите и на кандидат-купувачите бих казал следното позитивно нещо (което си е самата истина): какъвто и да е тренда, дали като цяло няма купувачи или като цяло няма изгодни имоти - на всеки му трябва само ЕДИН, който да му свърши работа (освен ако не е посредник, ама там пък все пак може да се работи и при възходящ и при низходящ тренд, е при възходящ е по-добре). Трета поправка вече правя, ама се сетих, че ако някой продава или купува повече имоти, може да му трябват повече от ЕДИН имот или купувач, не е като да не може и с един де, ако този ЕДИН купува или продава повече от ЕДИН имот. smiling smiley

Размяната на мнения и информация си е хубаво и полезно нещо. Аз лично съм научил доста неща от този форум (и от сривльовци и от up-ъри), дайте да не го осираме или манипулираме (просто не сме застанали на сделка един срещу друг за да има някъква полза от това). Хайде спирам с четенето на морал :]*drink1*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 03:43 от BulCan.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 04:05:43
Quote
sobstvenik 31

Ако трябва да ти отговоря защо не съм влогар ще ти отговоря честно и по същество: Когато бях първа година студент, беше Виденовата зима - барикади , хипер инфлация, обезценяващи се влогове! Оттогава не вярвам на банките и кешовицата ! Може и да ме искараш,че имам психологически проблем. Няма да ти се разсърдя! Просто обяснявам. На мен искренно ще си призная , че яйцата са ми в една кошница- НИ.

Ей, гледай наистина как на всички ни се отразяват преживените неща... Абе лошо няма, взел си си позиция и си я отстоявай, то никой не знае кой крив, кой прав, а и на всеки нуждите са различни (аз лично не смятам, че имотите ще се сринат). Важното е да се чувстваш добре със себе си. Виденовата зима съм я пропуснал, но знам доста за нея и си имам някои опасения за банките (предполагам както и други "влогари"winking smiley. Сложил съм яйцата на няколко места, запазил съм си и някой друг имот и съм си поел риска. Всеки си има причини да прави това, което прави.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 04:23:11
avatar
Попаднах случайно на една статия :[borsi.blog.bg]

Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 10:19:58
Quote
BulCan
Ей, човек не може да изгледа един филм... за малко да ви остави и ще се скарате smiling smiley Истината е следната: изключително малко вероятно е някой "влогар" от форума да е купувач директно на някой "имотар" или който и да е от двете групи да е клиент на някой брокер, така, че пряк конфликт на интереси няма. Всеки от нас просто си защитава позицията, която е заел или в която е попаднал, както и всеки си има виждане за нещата. Подсъзнателно предполагам всички искаме да се уверим, че постъпваме правилно и не бъркаме. Всяка ситуация си има плюсове и минуси. Лошо няма и да поспорваме, майтап, това-онова, само да не приемаме нещата лично. Едва ли бихме се зарадвали ако на някой съфорумец примерно му отнемат ипотекиран имот или друг пък му изгори влог в банка или на трети му потрябват пари, а не може да продаде НИ, нито пък можем да предизвикаме промяна на тренда на пазара с постове. И на кандидат продавачите и на кандидат-купувачите бих казал следното позитивно нещо (което си е самата истина): какъвто и да е тренда, дали като цяло няма купувачи или като цяло няма изгодни имоти - на всеки му трябва само ЕДИН, който да му свърши работа (освен ако не е посредник, ама там пък все пак може да се работи и при възходящ и при низходящ тренд, е при възходящ е по-добре). Трета поправка вече правя, ама се сетих, че ако някой продава или купува повече имоти, може да му трябват повече от ЕДИН имот или купувач, не е като да не може и с един де, ако този ЕДИН купува или продава повече от ЕДИН имот. smiling smiley

Размяната на мнения и информация си е хубаво и полезно нещо. Аз лично съм научил доста неща от този форум (и от сривльовци и от up-ъри), дайте да не го осираме или манипулираме (просто не сме застанали на сделка един срещу друг за да има някъква полза от това). Хайде спирам с четенето на морал :]*drink1*

Знаеш ли какво ме развесели докато четях темата
преди се пишеше - кешовик
сега вече се пише влогар
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 10:39:58
2007-ма според агенцията по вписванията в България е имало 325 385 продажби. Нали няма някой, който си мисли, че 50 или 60 хиляди "кешовици" или "влогари" ще оправят нещата?

edit:
2009-та продажбите са 147 554

2008-ма не я взимам под внимание, тъй като там всичко се преобърна някъде към средата на годината.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 10:47 от kopan.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 10:45:02
Дивал, предлагам ти още едно понятие, току-що го измислих: ДЕПОЗИТЛЬО !

Сетих се за още: ДЕПОЗИТЛЯР ; СПЕСТОЪНЪР !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 10:49 от partzalev.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 11:10:19
От началото на март 2010г. за ден в София има по около 120-140 продажби. Само продажби, с лека сезонна тенденция към увеличаване. На закъсалите са им малко, на сривльовците са им много, но има много хора, на които са им тамън. Това е пазар, другото са празни приказки.
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 11:57:32
Quote
Imotko
От началото на март 2010г. за ден в София има по около 120-140 продажби. Само продажби, с лека сезонна тенденция към увеличаване. На закъсалите са им малко, на сривльовците са им много, но има много хора, на които са им тамън. Това е пазар, другото са празни приказки.

Не знам откъде черпиш информация, но ако това е действителната цифра (120-140), то нямаме лека сезонна тенденция, а двоен бум в продажбите. За сравнение миналата година март са били около 60-70 продажби на ден. Не, че има някакво значение де. Важното е, че се продава. Няма да сме песимисти я smiling smiley
Re: Колко са богати българите ?*book*
17-03-2010 - 12:22:59
avatar
Quote
BulCan
Quote
sobstvenik 31
Ако трябва да ти отговоря защо не съм влогар ще ти отговоря честно и по същество: Когато бях първа година студент, беше Виденовата зима - барикади , хипер инфлация, обезценяващи се влогове! Оттогава не вярвам на банките и кешовицата ! Може и да ме искараш,че имам психологически проблем. Няма да ти се разсърдя! Просто обяснявам. На мен искренно ще си призная , че яйцата са ми в една кошница- НИ.
Ей, гледай наистина как на всички ни се отразяват преживените неща... Абе лошо няма, взел си си позиция и си я отстоявай, то никой не знае кой крив, кой прав, а и на всеки нуждите са различни (аз лично не смятам, че имотите ще се сринат). Важното е да се чувстваш добре със себе си. Виденовата зима съм я пропуснал, но знам доста за нея и си имам някои опасения за банките (предполагам както и други "влогари"winking smiley. Сложил съм яйцата на няколко места, запазил съм си и някой друг имот и съм си поел риска. Всеки си има причини да прави това, което прави.

BulCan , дай боже всички българи да са заможни като теб - яйца на няколко места и някой друг имот.
Пиша го добросърдечно.
Твоят ник ми напомня една финансова пирамида от Виденовата зима - "Алба Бул" (Албания-България), доста варненци изгоряха с бая пари горките; а твоя ник е (България-Канада), според мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход