Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко са богати българите ?*book*

Публикувано от dival 
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:09:12
не разбраха някои че не можеш да ПРИНУДИШ хората да изсипят парите си в НИ. това ще стане ако има някаква изгода от подобна инвестиция, а не защото били паднали лихвите примерно.
били се увеличили влоговете на българите, били забогатели - не е вярно. просто има хубави лихви и много пари са "излезли" в балансите на банките. в момента в който паднат лихвите тия пари ще изчезнат така както са се появили - кои обратно в сейфа, кои в бърканбанк, кои вчужбина, кои за бизнес... вярно че форума е за имоти, ама що си мислите че хората в бг са безмозъчни зомбита с фетиш към имотите в софия?
в НИ винаги се е инвестирало за сигурност - имаш фирма, печелиш добре, искаш да се подсигуриш за старини, та и за внуците да има - купуваш имоти/злато/земя. така е от векове.
когато видите икономиката да се стабилизира, когато безработицата падне и хората се почувстват сигурни в благосъстоянието си, тогава очаквайте ръст.

замислете се че поставяте каруцата пред коня - чакате хората да купуват ни и така да се стабилизира икономиката. а всъщност е точно обратното. първо икономиката ще се разбуди, тогава свободните пари ще се влеят в плазми/мерцедеси/хапартаменти. в анкета наднес.бг преди дни 62% от хората отговориха че се чудят как ще си платят сметките през месеца. как очаквате от човек който е притеснен финансово да предприеме покупка на имот???
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:11:57
Quote
vivic
...замислете се...
искаш прекалено много от някои хора *angel*
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:17:52
avatar
Еми, да то имотите не са за всеки!!! Затова някои имат и продължават да работят на пазара копуват или продават , наемат или отдават, просто живеят! Други ни копуват , ни продават! Чакат 2012г. или апокалипсис на планетата или на спестяванията!?

Колко трябва да го повтарям. Но ми хареса твоето мнение, че все пак ако хората се замогнат ще купуват злато, имоти и други инвестиции за да оставят на внуците си ! Някои хора много се противят и на това, като че ли и това не искат да оставят нищо на наследниците си , а само цървулите от странстването си по дивия запад. Само, че аз като наследник оценявам и съм благодарен и от друга страна знам как оценяват бездомните - проклинат родителите си до девето коляно!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:23:24
Quote
vivic
не разбраха някои че не можеш да ПРИНУДИШ хората да изсипят парите си в НИ. това ще стане ако има някаква изгода от подобна инвестиция, а не защото били паднали лихвите примерно.
били се увеличили влоговете на българите, били забогатели - не е вярно. просто има хубави лихви и много пари са "излезли" в балансите на банките. в момента в който паднат лихвите тия пари ще изчезнат така както са се появили - кои обратно в сейфа, кои в бърканбанк, кои вчужбина, кои за бизнес... вярно че форума е за имоти, ама що си мислите че хората в бг са безмозъчни зомбита с фетиш към имотите в софия?
в НИ винаги се е инвестирало за сигурност - имаш фирма, печелиш добре, искаш да се подсигуриш за старини, та и за внуците да има - купуваш имоти/злато/земя. така е от векове.
когато видите икономиката да се стабилизира, когато безработицата падне и хората се почувстват сигурни в благосъстоянието си, тогава очаквайте ръст.

замислете се че поставяте каруцата пред коня - чакате хората да купуват ни и така да се стабилизира икономиката. а всъщност е точно обратното. първо икономиката ще се разбуди, тогава свободните пари ще се влеят в плазми/мерцедеси/хапартаменти. в анкета наднес.бг преди дни 62% от хората отговориха че се чудят как ще си платят сметките през месеца. как очаквате от човек който е притеснен финансово да предприеме покупка на имот???
+1
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:27:30
Quote
dival
Quote
vivic
не разбраха някои че не можеш да ПРИНУДИШ хората да изсипят парите си в НИ. това ще стане ако има някаква изгода от подобна инвестиция, а не защото били паднали лихвите примерно.
били се увеличили влоговете на българите, били забогатели - не е вярно. просто има хубави лихви и много пари са "излезли" в балансите на банките. в момента в който паднат лихвите тия пари ще изчезнат така както са се появили - кои обратно в сейфа, кои в бърканбанк, кои вчужбина, кои за бизнес... вярно че форума е за имоти, ама що си мислите че хората в бг са безмозъчни зомбита с фетиш към имотите в софия?
в НИ винаги се е инвестирало за сигурност - имаш фирма, печелиш добре, искаш да се подсигуриш за старини, та и за внуците да има - купуваш имоти/злато/земя. така е от векове.
когато видите икономиката да се стабилизира, когато безработицата падне и хората се почувстват сигурни в благосъстоянието си, тогава очаквайте ръст.

замислете се че поставяте каруцата пред коня - чакате хората да купуват ни и така да се стабилизира икономиката. а всъщност е точно обратното. първо икономиката ще се разбуди, тогава свободните пари ще се влеят в плазми/мерцедеси/хапартаменти. в анкета наднес.бг преди дни 62% от хората отговориха че се чудят как ще си платят сметките през месеца. как очаквате от човек който е притеснен финансово да предприеме покупка на имот???
+1
+1
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:29:08
Дивал!
А колко са богати циганите, като си помислиш само, че никой от тях
не живее в апартамент, а върху земя!
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:37:36
Quote
partzalev
Дивал!
А колко са богати циганите, като си помислиш само, че никой от тях
не живее в апартамент, а върху земя!
*ok* МНОГО ТОЧНА ЗАБЕЛЕЖКА - в статията пише колко са богати българите
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:39:45
avatar
Quote
partzalev
Дивал!
А колко са богати циганите, като си помислиш само, че никой от тях
не живее в апартамент, а върху земя!

Почти колкото влогарите, но са май по-богати поради следните причини:

Разлика между цигани и влогари:
Циганите никога нищо не плащат на държавата, а влогарите плащат данъци осиуровки и т.н.
Циганите реално живеят върху чужда земя, строят върху нея безнаказано и си живеят живота!, влогарите са самотни души, чакащи да съберат необходимата сума и пасивно живеещи при родителите си !
Циганите създават семейства върху ничията земя и продължават рода си и си живеят реалния живот.
Влогарите, чакат да натрупат спестявания , стистати са и затова не ги харесват жените, не се женят, и не създават поколения!

РЕЗУЛТАТ: ЦИГАНИЗАЦИЯ НА НАЦИЯТА ; ЗАБВЕНИЕ ЗА АЛЧНИТЕ ВЛОГАРИ И НАЙ - ГОЛЯМАТА ПРОЯВА НА НЕУВАЖЕНИЕ КЪМ РОДИТЕЛИТЕ СИ - ДА ГИ ОСТАВЯТ БЕЗ ВНУЦИ!!!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:45:20
Quote
sobstvenik 31
Quote
partzalev
Дивал!
А колко са богати циганите, като си помислиш само, че никой от тях
не живее в апартамент, а върху земя!

Почти колкото влогарите, но са май по-богати поради следните причини:

Разлика между цигани и влогари:
Циганите никога нищо не плащат на държавата, а влогарите плащат данъци осиуровки и т.н.
Циганите реално живеят върху чужда земя, строят върху нея безнаказано и си живеят живота!, влогарите са самотни души, чакащи да съберат необходимата сума и пасивно живеещи при родителите си !
Циганите създават семейства върху ничията земя и продължават рода си и си живеят реалния живот.
Влогарите, чакат да натрупат спестявания , стистати са и затова не ги харесват жените, не се женят, и не създават поколения!

РЕЗУЛТАТ: ЦИГАНИЗАЦИЯ НА НАЦИЯТА ; ЗАБВЕНИЕ ЗА АЛЧНИТЕ ВЛОГАРИ И НАЙ - ГОЛЯМАТА ПРОЯВА НА НЕУВАЖЕНИЕ КЪМ РОДИТЕЛИТЕ СИ - ДА ГИ ОСТАВЯТ БЕЗ ВНУЦИ!!!



Остава да се уточни понятието "чужда земя"!!!!!
Re: Колко са богати българите ?*book*
16-03-2010 - 23:45:29
Quote
sobstvenik 31
Някои хора много се противят и на това, като че ли и това не искат да оставят нищо на наследниците си , а само цървулите от странстването си по дивия запад. Само, че аз като наследник оценявам и съм благодарен и от друга страна знам как оценяват бездомните - проклинат родителите си до девето коляно!

Много е добре да се оставя наследство, което по възможност да се трупа през поколенията. На мен просто не ми харесва БГ манталитета да се осигуряват децата преживе с жилища, да се подпомагат финансово, всичко да отива при тях и пр. Това ги разглезва и никога не се научават да се справят сами с живота. Аз имам наследственни имоти (повечето на мое име даже), но до момента не съм се ползвал от тях, да са живи и здрави нашите още дълги години, като починат един ден - ако не аз, децата ще ги ползват. Вместо този модел родителите ми ходят по круизи (като западните пенсионери, а в замяна на това се научиха да не пристигат на гости, без да сме се уговорили).

Най-доброто наследство, което странстващите оставят на децата си (освен цървулите) е, че децата им израстват, възпитават се и обикновенно остават в нормални държави. Освен това повечето успяват да оставят и някой имот, освен това каквото са имали в БГ. Синът на един приятел миналото лято дойде в БГ (20 годишен, роди се в Канада) и ми каза, че от всичко най-благодарен е на баща си и майка си, че навремето са заминали. Изобщо не е изолиран случай, имам преки наблюдения над много подобни. Аз ако се завърна или отида някъде другаде, няма да е по финансови причини (дохода ще ми е същия, не зависи от местоживеенето), ами само с идеята дъщеря ми да израстне в нормална държава и среда, да сме живи и здрави, като порасне да има избор, ама след като вече е свикнала и възпитана от другата страна на "линията на бозата"... Това е мое лично мнение, може и да не съм прав, но така ги усещам нещата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход