Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ

Публикувано от valsodar 
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 00:41:31
Quote
broker112
Quote
javcho
Quote
broker112
защото е най - малкият, сега излезна и АКТ 16 и ми е за продаване, дали ще го продам сега или след време е едноо и също, защото и цените на останалите ще са същите, дали по - голями или по - малки ще видим

1. Ако цените ще са "по-големи", защо ще продаваш?

2. Не минава номера, че цените не те интересуват, защото самия ти казваш, че имаш няколко имота следователно не всички са за живеение, някой са и инвестиция. Или и ти си филантроп. *smiley_ahh*

3. Ако идеята е да го продадеш за да го смениш с друг излиза, че не е чак толкова безценнен този "луксозен" имот.

И един съвет към всички занимаващи се с имоти. Наистина "луксознни" имоти в софия НЯМА и при най-хубавите има повече от 2-3 неща с които трябва да се направи компромис, като например качество на околните постройки, съмнителни съседи, инфраструктура и много други. Не е правилно да използвате този термин за всичко, което не е отвратително.


1. Защото след като продам, веднага ше купя на сегашните цени, а няма да си държа парите 5 години в някоя гръцка банка или в банка на Бойко Борисов на жена му.

Това отговаря и на следващите ти въпроси.
Наистина луксозни имоти в София има и то не са еденични случаи, така че си в лека грешка. Веднага ти давам пример: Сградата на Джеймс Баучер, срещу офис Уан, в която живеят Диневи.

За съжаление няма да достигнем до консенсус с теб.

Давам няколко примера, затова че това не е луксозен имот.

1во съседи като Диневи и Маргини не са за предпочитане. Някоя сутрин докато ги взривяват може да те взривят и теб. Да живеш до такива хора има и други недостатъци, винаги трябва да се съобразяваш дали не пречиш на тях или на охраната им. А недай си боже да стигнете да някъкъв съседски конфликт, кой ще помолиш за помощ. Дано да си приятел с Маджо, защото само той ще може да те спаси от Маргините. *black eye*

2ро пейзажа на Баучер е отвратителен. Има хубави сгради, но всяка трета просто мястото и не е там.

3то нямаш хубав път до центъра. Черни връх няма да го има дълго време заради метрото, а другата улица не и знам името към спартак е една от най-лразбитите, натоварени и тесни улици в София.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-07 00:43 от javcho.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 00:45:39
за диневи и маргини си прав, но метрото БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ГОТОВО ДО КРАЯ НА 2012
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 01:06:17
Quote
broker112
апартаментите са ми бизнес, не наследствени, на мераклията дето ми е харектеризирал кредитната история, да наистина имам имоти за продажба, но за твое голямо съжаление нямам кредити, така че ми е все тая кога и на каква цена ще продам, но цена драстично не свалям. Който иска да купува, който иска да не купува. Когато почнах да се занимавам с имоти един двустаен апартамент беше 8000$, когато цените се върнат на такива нива, тогава ще му мисля и ще призная, че има криза. До тогава всичко са приказки на безимотните и мечтите им да се сдобият с имот.
Все още не видях някой да е писал, че е купил или купува някъде имот за 500 Е/м2, защо ли незнам

Вярно, никой не е купил на цена 500Е/м2 защото чакаме 200Е/М2 /и то на ж. павета/.*yes*.

[zdravbadi.com]
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 01:17:18
Quote
broker112
последно по моя имот, за да ви дам повод още да си чешате езиците

Най - високата цена, която ми предложиха преди десетина дни беше 93000Е.
хайде почвайте сега да анализирате. 93000Е, за 67 кв., в момент на криза, но разбира се аз не се съгласих, зор нямам, кредити нямам, и знам, че ще го продам, за цената която искам, а може и за повече, всеки един изминал ден вече е в полза на Продавачите, не на Купувачите

Пич, да знаеш че хората са се пошигували за тези 93000Е*yes*. Що на пробва да се съгласиш с предлаганата цена от купувачите и да видиш дали щяха да купят?! *yes* Следващия път опитай поне за да разбереш колко силно се заблуждаваш. В момента за 67 кв. и 67000Е не можеш да вземеш, независимо къде е имота ти.

[zdravbadi.com]
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 01:27:17
avatar
Бай Пешо предложи му 115000, за да вдигне цената на 130000. :]
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 01:32:37
Quote
dodo2
Бай Пешо предложи му 115000, за да вдигне цената на 130000. :]

За двете му стаичики /най-вероятно без самостоятелна кухня/ бих му предложил 35000-36000Е и до ако се съгласи на първо четене, защото ако обмисля дълго, след месец и 32000 не бих му предложил.

Додо ти колко даваш?*yes*

[zdravbadi.com]
tot
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 01:41:58
аз съм напълно сериозен и предлагам разумна цена - 14 годишния приход от наем на този апартамент, което е изключително щедро предложение. Да направим сметката: 14 x 12 x 250 еуро = 42 000 евро, реални пари.
Ако евентуално имаш интерес от подобна сума, можеш да ми се обадиш или да ми пишеш ЛС във форума.

Това разбира се е приблизителна цена, но схемата за калкулиране е ясна. всичко зависи от срока за изплащане на инвестицията. Ако апартаментът ти разбира се е с хубаво разпределение,с отделна кухня, южно изложение, и не се нуждае от плочки,ламинати, мазилки, баня и т.н. довършителни работи мога да предложа и няколко хил. евра по-нагоре...
успех с продажбата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-07 01:46 от tot.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 02:16:04
avatar
Я виж тииииииииии.
Всички сриФлЮвци купувачи билииииииииии.
И оферират, и Баучър не харесват, а па таа уличка към Спартак, как ли се викаше.
Какво ви става бре хора.
Криза е и по лоша ще става.
Я си къткайте паричките и не ги давайте за тез гадни копториииииии.
И Куку рече по 149, ама май на вечер до година.
Кеша потече в посоката която му харесва, а който не го е разбрал да чете Чл.6

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Анонимен потребител
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 09:36:52
Може пък да искат да видят собственика, а не апартамента.
В крайна сметка той е сложил тази цена smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 09:39:50
Каква отделна кухня на 67м2 ново :cry:
Предполагам че е и на шпакловка и замазка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход