Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ

Публикувано от valsodar 
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 00:59:47
Quote
dodo2
Не се заяждайте с broker112. Може някой и да купи имота. Но важна е думата "може".

Заблудата му идва от "да имат качествен имот на уникално място" - да предположим, че това, което продава е такова. Човекът пропуска обаче факта, че такива като него има много. Или поне в порядки повече отколкото се купуват (иначе щеше да е продал). И така той на практика играе на зарове - появява се 1 купувач с пари, който търси "качествен имот на уникално място" и избира от (да речем) стоте подобни имота. Има вероятност някой да уцели broker112.

Паралелно с тази игра, broker112 може да пуска и тото фишове, за да увеличи шанса за печалба.

Има известна логика и в тази игра - на него му трябва само един да купи, а хора има всякъкви. Въпроса е колко пъти е готов да ходи да го показва, ако е негов и триста пъти да отиде, пак си струва ако продаде. Ако е на клиент обаче може да стане нерентабилно. Аз като съм продавал се уговарях по тел. с 5-6 кандидати за един определен час и така пестях време.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 01:10:11
имота си е мой, и е на 5 минути от мястото където живея, не ми пречи да си ходя да го показвам, отделно от това в цялата сграда има обявени само два такива апартамента за продажба, разбира се на същата цена, единият е мой, но толкова за моята продажба

е, аз все пак ви дадох действителен случай за пример, без да се заяждам с никой, мисля, че достатъчно си избихте комплексите по тоя повод, но както и да е, аз в момента съм продавач ( каквото и да значи това за някои от вас ) пък и купувач съм в момента, търся си нещо по специфично, но това е друг въпрос. Ако можете дайте и вие действителен, ваш пример как в момента купувате или сте купили за 500 Е/ м2, без идеални части където и да било, та да го видя и аз най - после тоя " драстичен " спад на цените.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-06 01:13 от broker112.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 01:21:12
Става въпрос за това, че в БГ има такива парадокси като идеални части като част от квадратурата на НИ, едни от най-високите цени на мобилни разговори в Европа, скъпи маркови парцалки, които вече им е минала модата и пр. пр.

Ама не е луд тоя дето яде яде зелника, а тоя дето му дава. Или ако се позовем на Пруфесора, докато има овце, ще има и вълци да ги стрижат.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 02:02:38
avatar
Quote
broker112
имота си е мой, и е на 5 минути от мястото където живея, не ми пречи да си ходя да го показвам, отделно от това в цялата сграда има обявени само два такива апартамента за продажба, разбира се на същата цена, единият е мой, но толкова за моята продажба

е, аз все пак ви дадох действителен случай за пример, без да се заяждам с никой, мисля, че достатъчно си избихте комплексите по тоя повод, но както и да е, аз в момента съм продавач ( каквото и да значи това за някои от вас ) пък и купувач съм в момента, търся си нещо по специфично, но това е друг въпрос. Ако можете дайте и вие действителен, ваш пример как в момента купувате или сте купили за 500 Е/ м2, без идеални части където и да било, та да го видя и аз най - после тоя " драстичен " спад на цените.

broker112, опитай тогава тактиката да го пуснеш на 5000 евро на квадат - така някой малоумник с кокаинови левчета може да помисли, че това е най-най в София и да го купи.

Тук преди един съсед си беше пуснал къщата за 7 цифрена сума и идваха маргините на оглед. :] Само че балона се пукна, а още не е продал.

(грешка - 7 цифрена)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-06 02:03 от dodo2.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 02:38:53
Broker112 , наистина те налазихме , ама......
Според мен без чувствителен спад в цените пазар просто няма да има.
Дали ти няма да ми продадеш на по – ниска цена или аз няма да купя от теб на висока , разлика няма , но колкото по-бавен е процеса на декапитализация на НИ толкова е по-продължителен , а колкото по-продължителен е спада толкова повече става осъзнат от масите . Продавачите с отказа си да продават по-евтино създават траен низходящ тренд , който трудно ще бъде преобърнат .
С други думи времето ще те пречупи и направи по мек и сговорчив продавач .
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 02:54:22
Питах те преди малко за профила на купувачите ти .... не отговори. Поне би ли ни казал апартаментчетата, които казваш, че са твои, наследствени ли са или си делил от залъка на семейството си да ги купиш. Ако не е така, имаш ли представа как един лекар, учител, счетоводител и т.н може да плати 105000е за 67кв. Момче свиквай, това са бъдещите купувачи и мога да те уверя, че те нямат намерение да купуват и на 500е. кв.м. Не защото не искат да купят, те нямат толкова пари, за да ги похарчат по този левашки начин. Изтрезняването ще е болезнено, особено за "празните кратуни".
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 08:26:59
avatar
Дълго умувах над въпроса за спекулативните купувачи и накрая разбрах - ПУНДИ Е ЗАПОЧНАЛ ДА КУПУВА ИМОТИ!!!!! :}:}:}
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 10:00:35
avatar
Брокерчето 13 години е продавало на балъци, закрепостени с ипотеки, печелило е лесни пари и всичко е набухало в НИ. Сега се чуди как да се освободи от ненужния апартамент и освен това е нагъл - вдигнал цената с 10 %, щото имал огледи. Брокер, искрено се надявам и много ще се радвам ако си накупил няколко подобни имота и то с КРЕДИТ. Следващото, което ще ти се случи е банката да ти поиска допълнително обезпечение и ако нямаш кинти, а те сигурно са намалели щото от огледи не се правят ще трябва да ипотекираш и жилището, в което живееш и сигурно е наследствено. Следващата ти стъпка естествено е да вдигнеш цената с 20% и това ще стане малко преди банката да разпродаде всичките ти НИ на 1/3 от цената им на придобиване, ти оставаш на улицата и то с останалите 2/3 дълг. Ей такива като тебе изкривяваха цените през последните години и нормалните хора не можеха да си позволят дом без заробващи кредити, но всичко се връща да знаеш. Сега вдигни цената с още 10 пункта.
Анонимен потребител
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 11:28:30
Интересно ми е при цена от 100 000 казваш, че ти смъкват с 25-30 000, а при цена от 110 000 с колко ти смъкват?
Да не се окаже, че ти вдигаш цената с 10 000, пък те ти търсят "допълнителна" отбивка от 10-15000, в смисъл ти смъкват с 40-50000 и финално си надолу.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 11:38:09
Quote
gogolcho
Става въпрос за това, че в БГ има такива парадокси като идеални части като част от квадратурата на НИ, едни от най-високите цени на мобилни разговори в Европа, скъпи маркови парцалки, които вече им е минала модата и пр. пр.

Ама не е луд тоя дето яде яде зелника, а тоя дето му дава. Или ако се позовем на Пруфесора, докато има овце, ще има и вълци да ги стрижат.

Такава е наредбата за площообразуването в България, аз не съм сия измислил, да променят наредбите и ние ще променим квадратурите, но едва ли ще променим цените
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход