Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ

Публикувано от valsodar 
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 20:06:14
Quote
javcho
Quote
broker112
защото е най - малкият, сега излезна и АКТ 16 и ми е за продаване, дали ще го продам сега или след време е едноо и също, защото и цените на останалите ще са същите, дали по - голями или по - малки ще видим

1. Ако цените ще са "по-големи", защо ще продаваш?

2. Не минава номера, че цените не те интересуват, защото самия ти казваш, че имаш няколко имота следователно не всички са за живеение, някой са и инвестиция. Или и ти си филантроп. *smiley_ahh*

3. Ако идеята е да го продадеш за да го смениш с друг излиза, че не е чак толкова безценнен този "луксозен" имот.

И един съвет към всички занимаващи се с имоти. Наистина "луксознни" имоти в софия НЯМА и при най-хубавите има повече от 2-3 неща с които трябва да се направи компромис, като например качество на околните постройки, съмнителни съседи, инфраструктура и много други. Не е правилно да използвате този термин за всичко, което не е отвратително.


1. Защото след като продам, веднага ше купя на сегашните цени, а няма да си държа парите 5 години в някоя гръцка банка или в банка на Бойко Борисов на жена му.

Това отговаря и на следващите ти въпроси.
Наистина луксозни имоти в София има и то не са еденични случаи, така че си в лека грешка. Веднага ти давам пример: Сградата на Джеймс Баучер, срещу офис Уан, в която живеят Диневи.
ss7
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 20:34:50
Quote
broker112

Това отговаря и на следващите ти въпроси.
Наистина луксозни имоти в София има и то не са еденични случаи, така че си в лека грешка. Веднага ти давам пример: Сградата на Джеймс Баучер, срещу офис Уан, в която живеят Диневи.

Човека ти е написал, че съседи като Диневи изключват термина "луксозно" от заглавието на сградата ама ти май не си го дочел winking smiley
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 21:17:05
явно за теб луксозна сграда да, когато тя е , населена с работници в Кремиковци или пък недай си боже учителки и учители
всеки си има разбирания, но тук твойте са меко казани странни
ss7
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 21:40:56
Quote
broker112
явно за теб луксозна сграда да, когато тя е , населена с работници в Кремиковци или пък недай си боже учителки и учители
всеки си има разбирания, но тук твойте са меко казани странни

Нещо против учителите и учителките ли имаш??
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 23:01:00
Да проверим малко фактите:
Quote
broker112
През изминалата седмица дигнах цената с 10 %, но огледите пак си продължиха, както и предложенията за цена, която не ме устройва.
Quote
broker112
Къде го видяхте това шоу, аз незнам, знам само, че за 67 кв.м., за 105000 Е имам по 8 - 10 огледа седмично.
Quote
broker112
Най - високата цена, която ми предложиха преди десетина дни беше 93000Е.
Quote
broker112
Сега излезна и АКТ 16 и ми е за продаване
Какви изводи могат да се направят:
1.Въпростинят апартамент би трябвало да е бил обявен на около 96000Е цена, за да може да стане 105000Е след 10% увеличение. На оферта от 93000Е се отговаря с контра оферта 105000Е smiling smiley. Това лично аз намирам за забавно и показващо начина на мислене на индивида.
2. Наскоро въпросният апартамен е получил АКТ16, което води до сравнително точното предположение, че е закупен през 2008-ма година около пика на балона. От тук следва, че релано продавачът явно е заплатил тези или близки по количество пари, за това е решил да се опита да го продаде преди нещата наистина да са се скофтили, защото после може и 5 години да чака подобни цени.
3. Как така идват 8-10 човека седмично на оглед на конкретната цена след като е минала само една седмица. Ако подобен е начинът на статистическо определяне, то възможно е да кажем, че в София средната цена е 3000Е/m2, защото някога подобен апартамент е бил продаден.
4.Съдейки по доста нервните и откровено глупави коментари на въпросния индивид в предишни теми, може да се направи извод, че 8 страници тема са прекалено голямо и ненужно обърнато внимание, а също и че хората които ходят на огледи окуражават сериозно нашия напет продавач, защото доскоро и тях ги е нямало. Остава само да пожелаем успех и при оферта от 103000Е, да не се пропусне контраоферта от 115000Е. Няма без пари да си даваме апартаметчетата я! Та това са около 45m2 ЧЖП лукс!!! И тъй като продавачът е и брокер, трябва да си прибере и 6% комисионна да не се мине все пак може да предложи пакетна услуга.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 23:10:01
Размазване.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 23:34:59
broker112
Къде го видяхте това шоу, аз незнам, знам само, че за 67 кв.м., за 105000 Е имам по 8 - 10 огледа седмично.


Така е аз бях десетия на огледа тази седмица ако става въпрос за същия апартамент срещу катедралата „Свети Щефан“ два етажа под кафето на Ники Лауда.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 23:46:20
Quote
granit
broker112
Къде го видяхте това шоу, аз незнам, знам само, че за 67 кв.м., за 105000 Е имам по 8 - 10 огледа седмично.

Еми точно това е шоуто - хората идват да позяпат . Един вид - Я да го видим тоя апартамент що е толкова скъп.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 23:53:33
avatar
Искам да живея в блока на братя Диневи - това ми е мечта!

Ако може и Глория да е там. Дзъннннн - "Како Глория, свърши ми захарта, дай една чаша, че правя курабии".

Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
07-03-2010 - 00:29:53
Глория - Добре дошъл smiling smiley









Уморих се от теб smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-07 00:38 от gogolcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход