Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ

Публикувано от valsodar 
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 16:46:12
Що го взехте за мезе човека . Има право да си иска цена каквато той си определи.
Но защо сега продаваа ? , цените растат .
По добре да изчака 1 год и тогава вече с право да му иска и 2000 Е. кв.м. Ако сега го продаде ще съжалява че се е минал
*huh*
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 16:51:46
avatar
Quote
BulCan
Quote
broker112
последно по моя имот, за да ви дам повод още да си чешате езиците

Най - високата цена, която ми предложиха преди десетина дни беше 93000Е.
хайде почвайте сега да анализирате. 93000Е, за 67 кв., в момент на криза, но разбира се аз не се съгласих, зор нямам, кредити нямам, и знам, че ще го продам, за цената която искам, а може и за повече, всеки един изминал ден вече е в полза на Продавачите, не на Купувачите

Давали са ти 1400 Е на м2, аз бих го продал на тази цена, ама ти си знаеш най-добре де... Трябва наистина да е нещо уникално...

Ако е платил 1500 Е, трудно ще го продаде за 1400, ако не е закъсал за пари - трябва да е сигурен, че скоро цените няма да "хвръкнат" (както каза Дянков), а изглежда, човекът е убеден в обратното.

Освен това си мисля, че в деня, когато е пуснал първото си мнение, някой някъде в София е платил 1600 евро за квадрат, все пак вероятно си има сделки. Просто ако продаде, трябва банкет да дава и да ни черпи и всички нас, че не сме го уручасали smiling smiley

Милиони живеят с надеждата за печалба от лотарии. Една част от тях наистина печелят.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 16:54:37
Бърз въпрос към broker, като разбира се не го задължавам да отговаря.

Защо продаваш луксозния апартамент на супер място?

И едно пожелание за късмет, защото имам чувството, че без късмет трудно ще се справиш с живота.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 17:46:30
защото е най - малкият, сега излезна и АКТ 16 и ми е за продаване, дали ще го продам сега или след време е едноо и също, защото и цените на останалите ще са същите, дали по - голями или по - малки ще видим
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 18:16:36
Мдаа, явно верно имотчетата рипкат ли рипкат....R.I.P ..... R.I.P ......R.I.P. Айде, че не останаха!
BG
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 18:41:57
Брокер 112:защо не опиташ да го замениш зад граница?Може да си сигурен че за стойноста която притежава твоя апартамент,може да придобиеш апартамент 80м2 в Берлин или два апартамента в Щатите.Германия и САЩ са много по западнали държави от Бг ,но да се надяваме че един ден ще ни настигнат.Избора е твои!
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 19:35:57
Верно го взехте за мезе човека, а все пак той не е Пунди. Брокер...ще се опитам да ти дам съвет. За целта обаче, ще започна от по-далеч, а именно : всички ние сме много добри в даването на акъл за чуждите пари и като премахнеме от този момент дребните битови и етнически заяждания, причината в това да сме много добри е чисто прозаична - това просто не са нашите пари. На местото на "пари" може да се постави всичко - имоти, коли, семейни проблеми и т.н. Проблемът е че, когато обачени трябва акъл/съвет от нас към/за нас става сложно. Защо? Защото се набъркват емоциите. Това "нещо" ( каквото и да е то!) си е наше мамка му! В голяма степен то е истрадано. Било с недоспиване, било с екстра труд, със заеми и въобще с нерви. По този начин същото това нещо е натоварено и с очаквания. Та, съветът ми към теб е да махнеш емоцията при продажбата на апартамента. Опитай се да бъдеш брокер, като на чужда собственост т.е., лиши го от чуства и се води само от пазарната студена логика. Само за миг си представи че е на клиент и ти трябва да му дадеш консултация за точният равновесен момент, при който пазара говори. Ако го направиш и все още си уверен че си на прав път, тогава играй докрай и си искай твоето. Но ако у теб се появят съмнения при втория вариант...тогава хубаво помисли. Пазара е гадно нещо, въобще не се интересува от нашите чуства, той си има собствена логика и е като природно явление. Не можем да му се сърдим че го има, а просто можем ( и трябва), да минимизираме загубите или по някакъв начин да го впрегнем ( природното явление) и да го накараме да работи за нас. Желая ти успех!
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 19:47:38
аз нямам нищо, ама нищо против пазара или пък против купувачи и продавачи, аз си продавам един апартамент и му искам определена сума пари, който иска да го купува, който не иска, да не го купува, има и много по евтини от моя и много по скъпи. Кредити нямам, загуба от апартамента също, пък пари за баница и кисело мляко все ще се намерят. Просто го дадох като действителен пример от пазара, но то седем страници с постове имаше само еденични логични постове, всичко друго беше избиване на комплекси от разни цървулковци, лишени от всякаква логика. Мерси за всички съвети.

За Шатите, не съм привърженик на дървеното строителство и ако исках още преди повече от 10 години можех да емигрирам там. Бях спечелил и зелена карта даже. Но не ми се живее в една виртуална и упаднала държава, с хора, на които умственият им потенциал и развитие е равно почти на нула
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 19:57:44
Quote
broker112
защото е най - малкият, сега излезна и АКТ 16 и ми е за продаване, дали ще го продам сега или след време е едноо и също, защото и цените на останалите ще са същите, дали по - голями или по - малки ще видим

1. Ако цените ще са "по-големи", защо ще продаваш?

2. Не минава номера, че цените не те интересуват, защото самия ти казваш, че имаш няколко имота следователно не всички са за живеение, някой са и инвестиция. Или и ти си филантроп. *smiley_ahh*

3. Ако идеята е да го продадеш за да го смениш с друг излиза, че не е чак толкова безценнен този "луксозен" имот.

И един съвет към всички занимаващи се с имоти. Наистина "луксознни" имоти в софия НЯМА и при най-хубавите има повече от 2-3 неща с които трябва да се направи компромис, като например качество на околните постройки, съмнителни съседи, инфраструктура и много други. Не е правилно да използвате този термин за всичко, което не е отвратително.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 20:04:42
Quote
broker112
аз нямам нищо, ама нищо против пазара или пък против купувачи и продавачи, аз си продавам един апартамент и му искам определена сума пари, който иска да го купува, който не иска, да не го купува, има и много по евтини от моя и много по скъпи. Кредити нямам, загуба от апартамента също, пък пари за баница и кисело мляко все ще се намерят. Просто го дадох като действителен пример от пазара, но то седем страници с постове имаше само еденични логични постове, всичко друго беше избиване на комплекси от разни цървулковци, лишени от всякаква логика. Мерси за всички съвети.

За Шатите, не съм привърженик на дървеното строителство и ако исках още преди повече от 10 години можех да емигрирам там. Бях спечелил и зелена карта даже. Но не ми се живее в една виртуална и упаднала държава, с хора, на които умственият им потенциал и развитие е равно почти на нула


Типично по български.

1ви вариант: апартамент на Витошка, С-класа, готин GSM, но с дрехи от OUTLET и яде баница и кисело мляко. Брокер липсва ти класа.

2ри вариант: 3-4 собствени апартамента, но яде баница и кисело мляко.

Е защо подаде документи, губи време и плаща такси за тази зелена карта?

Неможеш да решиш, какво искаш за себе си, но въпреки това даваш съвети на другите.

Не е учтиво.



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2010-03-06 20:09 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход