Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ

Публикувано от valsodar 
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
05-03-2010 - 22:22:30
Сигурен съм, че ще е интересно да споделиш с един "форумен специалист" профила на един човекът, който идва на оглед при теб и купува дупка от 67кв за 1600е.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
05-03-2010 - 22:33:36
avatar
И аз го гледах това предаване, голям майтап :]. Не съм много сигурен (беше шумно в стаята) но ми се стори, че към края на репортажа въпросният спец спомена нещо за 17-19% доходност от имотите...
Същия този смешник преди почти една година пак по БТВ обясняваше, че имотите вече нямало накъде да падат.

Quote
broker112
защото може би 90 % от хората са с грешни разбирания и подведени от митове и легенди.
А когато някой твърди, че 90% от хората са с грешни рабирания, може би самият той бърка winking smiley
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
05-03-2010 - 23:49:03
Quote
valsodar
Туй с вдигането на цената ми хареса!
Ще взема да купя нещо от тебе, но не и преди да я вдигнеш поне 4 пъти! winking smiley
Тогава ще дойда на оглед, а без общи части и на реална квадратура - ама хич не ме търси!

имаше един дядо, който ми предложи цена на кв.м. на застроена площ, без идеалните части, попитах го като му го продам без идеалните части, значи те ще си останат за мен, така ли, и той ще влиза през прозореца на 5 етаж, без да използва стълбите - отговор не последва
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 00:00:57
Quote
ilianm
Поредния новоизлюпен брокер
Като посъбереш малко стаж ще разбереш че клиентите не купуват не защото са малоумни цървуланковци, а защото не си им предложил това което търсят на цената която ги устройва.
А когато предлагането не отговаря на търсенето дори и ти знаеш какво следва
И това не е някаква заплетена сложна ситуация, за която е виновен целия световен анти-имотен заговор, а просто
ЦЕНИТЕ СА МНОГО ВИСОКИ:cry:

много се чудех какво или дали въобще да отговарям на " невероятно интелигентният " ти пост, но ще се облегна на поговорката " убий простака с мълчание ", въпреки 13 - годишният ми стаж в областта на имотите
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 00:33:06
Quote
broker112
Quote
valsodar
Туй с вдигането на цената ми хареса!
Ще взема да купя нещо от тебе, но не и преди да я вдигнеш поне 4 пъти! winking smiley
Тогава ще дойда на оглед, а без общи части и на реална квадратура - ама хич не ме търси!

имаше един дядо, който ми предложи цена на кв.м. на застроена площ, без идеалните части, попитах го като му го продам без идеалните части, значи те ще си останат за мен, така ли, и той ще влиза през прозореца на 5 етаж, без да използва стълбите - отговор не последва

Aми дядото си е свикнал на старите апартаменти, където в ценообразуването не влизат идеалните части. Начисляваш му идеалните части в-у чистата квадратура и ще види каква е реалната цена на м2.

Добре, че не е бил някой германец, австриец, испанец или друг западно-европеец, щеше да извади не само идеалните части, ами и всички вътрешни и външни стени от квадратурата, терасите на по-ниска тарифа. Там такава е практиката, просто като се каже цена на м2 се разбира светла площ само. И в един момент, щеше цената да лъсне 1800-2000 Е на м2 - по-скъпо или поне същото, като в страната му.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 00:41:08
Quote
broker112
Quote
dival
извиняваи че питам , но при 8-10 огледа седмично защо не си продал

защото може би 90 % от хората са с грешни разбирания и подведени от митове и легенди. Всички искат да имат качествен имот на уникално място, но искат да го пулучат за без пари, което няма как да стане. Подведени от тези митове и легенди ми правят оферти с по 25 - 30 000 Е отстъпка от цената и едва ли не се чудят как аз не се съгласявам или пък имат виждането, че 100 000 Е са всичките пари на тоя свят и че всички други са под тяхното ниво. Това си е мое мнение и не насилвам никого с него, но както казах факта, че тази седмица дигнах цената и огледите продължиха ме кара да мисля, че съм прав

Учудвам се на тези 10% вдигане на цената. На твое място бих я удвоил. Бъди реалист, при това търсене, само с 10% нагоре си е живо набутване за продавача.*yes*

[zdravbadi.com]
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 00:46:09
avatar
Не се заяждайте с broker112. Може някой и да купи имота. Но важна е думата "може".

Заблудата му идва от "да имат качествен имот на уникално място" - да предположим, че това, което продава е такова. Човекът пропуска обаче факта, че такива като него има много. Или поне в порядки повече отколкото се купуват (иначе щеше да е продал). И така той на практика играе на зарове - появява се 1 купувач с пари, който търси "качествен имот на уникално място" и избира от (да речем) стоте подобни имота. Има вероятност някой да уцели broker112.

Паралелно с тази игра, broker112 може да пуска и тото фишове, за да увеличи шанса за печалба.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 00:51:09
Един поляк си купи апартамент в БГ-курорт точно като се пукна балона. Въобще не успя да хване защо общите части му ги вкарват в квадратурата, въпреки опитите на инвеститора да обясни. Беше забавно - полякът го биеше парата и беше купувал къде ли не по света и вика, че такова нещо нямало никъде, а нашият инвеститор му обяснява - "виж с`я, ма нали трябва да се качиш по стълбите до апартамента си..."*ok*. Накрая кандиса, че го беше страх да не гръмне банката и да не му платят парите по обезценен курс после. Сега се мъчи да продаде имота на доста по-ниска цена, но никой не го иска в момента.
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 00:52:26
Quote
dodo2
Не се заяждайте с broker112. Може някой и да купи имота. Но важна е думата "може".

Заблудата му идва от "да имат качествен имот на уникално място" - да предположим, че това, което продава е такова. Човекът пропуска обаче факта, че такива като него има много. Или поне в порядки повече отколкото се купуват (иначе щеше да е продал). И така той на практика играе на зарове - появява се 1 купувач с пари, който търси "качествен имот на уникално място" и избира от (да речем) стоте подобни имота. Има вероятност някой да уцели broker112.

Паралелно с тази игра, broker112 може да пуска и тото фишове, за да увеличи шанса за печалба.

clap:
Там /в тотото/ е неговият шанс. Останалото са безумни мечти и напразни надежди.*yes*

[zdravbadi.com]
Re: Спекулативно настроени купувачи превзеха пазара за НИ
06-03-2010 - 00:55:13
Broker112 , тези 13 години в бизнеса наистина ти личат , надменен си и арогантен .
Досегашният ти опит на изкривения ни пазар ти дава фалшива увереност , че виждаш ли скоро всичко ще се оправи и ще бъде както преди .
Не бих искал аз да съм този дето ти носи лоша вест , но щом се налага…..
Предстои ти открит урок по КРИЗА НА КРЕДИТА и всички последствия от нея .
Успех с продажбата .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход