Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
16-11-2010 - 14:06:42
Quote
Muza
Гърците такива, немците онакива, само ние сме най-хубавите. То, че си е така, така си е. smiling smiley
Само, не мога да си обясня, как техните държави са далеч по-уредени от нашата.

P.S. Привет, Жоро! smiling smiley


Защото трябва работа и дисциплина, а не хубост и хитрост.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
16-11-2010 - 16:32:32
Горо ма ти вярваш ли в това дето си написал?С твоя почерк?Немците и франкофоните си фалират банките а гърчолята продължават сиртакито.Разпадал се ЕС и други простотии.Нито ЕС ще се разпадне нито банки ще фалират просто гърчолята ще им спукат задниците и ще си върнат всичко до последния цент както стана с България.Ще видят какво са трапища по пътищата глад мизерия много работи ще видят.То ако така ставаше вземаш кредит забравяш да върнеш след втората вноска и после пак кредит.Кой ще ти го даде и при какви условия?И какво ще продадат гърците за 250 милиарда?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
17-11-2010 - 00:15:06
Quote
batko
Горо ма ти вярваш ли в това дето си написал?С твоя почерк?Немците и франкофоните си фалират банките а гърчолята продължават сиртакито.Разпадал се ЕС и други простотии.Нито ЕС ще се разпадне нито банки ще фалират просто гърчолята ще им спукат задниците и ще си върнат всичко до последния цент както стана с България.Ще видят какво са трапища по пътищата глад мизерия много работи ще видят.То ако така ставаше вземаш кредит забравяш да върнеш след втората вноска и после пак кредит.Кой ще ти го даде и при какви условия?И какво ще продадат гърците за 250 милиарда?

А ти вярваш ли че това, дето си го писал по горе, съм го казал аз?
Щото аз поне знам, че когато България фалира дълговете и бяха редуцирани! Друг е въпроса, че впоследствие бяха приложени мерките на чикагско-фридманова неолайнярска школа (имаща и до днес основно думата в МВФ) в една страна в която нямаше реален частен бизнес и подготвени почтени люде които да го упражняват. И стана тя каквато стана...
Същата неолайнярска политика се прилага сега спрямо Гърция. Има обаче една основна разлика. Има един частен бизнес, който е минал периода на начално натрупване на капитала преди 200 години, нито за минута не отсъствал от пазарите (тези дни Евробанк и Етники, след дълга изолация, отново излязоха на международния междубанков пазар и получиха над 4 млд.-ва линия) и парите на гърците като цяло в гръцки и чужди банки са три пъти дълга им! В известна степен и затова става въпрос.
Но... с такава дървена глава начело на Германия, ако последната вземе изцяло превес в Европа може да бъде съсипана всяка малка страна. Нищо, че брутния дълг на гърците (държавен + частен) е равен на немския, по малък от италианския, френския, испансия, португалския, английския и т.н. - под средните за Европа задължения като цяло...

Колкото до българските представи на някои тук за Гърция, нееволюирали от времето на Паисий - ще ги оставя без коментар - толкова пропуски в образованеето ми е невъзможно да запълня.


Muza,
Привет!
Драго ми е да те видя.
Чудех се дълго дали си заслужава форумното ми участие. Самогъделичкането понякога е приятно smiling smiley и нали нищо човешко не ми е чуждо и в изпълнение на задълженията на свободния гражданин (по Перикъл) smiling smiley се върнах към любимата си тема. Може да не е полезно за никой, но и аз нямам какво да загубя...


Та да се върнем на днес!
Днес лявото м...о на Меркел, в лицето на министъра на икономиката на Австрия първо заяви, че Австрия нямало да предостави вноската си по следващата част от заема за Гърция, защото последната не изпълнявала задърженията си. Няколко часа по късно същото м...о се сети, че проверяващите пристигнаха в Атина едва тези дни и все още не е известно дали гърците изпълняват задълженията си по споразумението. И му се наложи да се поправя!
Че в случая става въпрос за изказване именно на лявото м...о на Меркел в опит да се противопостави на консолидиращата се срещу немската бруталност Европа, е ясно.(Че Европа се готви да даде отпор на немската дебелащина не е ясно само на нашенци, но българина по принцип обича да марширува)
Това, което не мога да си обясня е изказването на Шойбле. Когато един човек в инвалидна количка прекарващ по голямата част от времето си напоследък по болниците (което автоматично означава, че няма силите и времето за да разгледа сериозно какъвто и да е сериозен проблем - пък какво остава за държавническа политика)... та когато един такъв човек започне да приказва, че за решението на проблемите освен солидарността съществували и други начини аз определено си мисля, че освен физическите проблеми този човек има и психически!!! Да беше млад и мускулест спортяга, щях да го разбера - млад зелен, но имащ време да поумнее! Но старец в инвалидна количка, жив единствено благодарение на социално-солидарните и правни структури на обществото!!! Непонятно ми е!

Пак днес за първи път, немците успяха да обединят гръцките медии срещу себе си (по принцип гръцките медии си критикуват предимно собствените управници). Дори в момента един от каналите показва кадри от немското човеколюбие, а един толкова умерен журналист като Хаджиниколау си позволи да припомни, че страната възползвала се най-много от европейската солидарност от втората световна война насам - Германия, демонстрира неприемлива арогантност.

Пак днес, Ирландия категорично отказа европейска помощ въпреки настояванията на Германия и Европа. И как няма да отказва (докато може) ! Нали примера на Гърция е пред очите и! (При Ирландия проблема не е задлъжняването на държавния, а на частния сектор - за сведение на някои умни глави тук дето си мислят, че последното няма значение! )

Пак днес от кабинета на чичо Сам им се наложи да звънят на дървената фрау за да и се обясни, че продължава да прави същите глупости които правеше преди една година и че последствията от политиката и са непредвидими. Но...
Храни куче да те лае!

2000 години немската зараза е носела на Европа само беди и разрушения! От разрушаването на античния свят с ненадминат до тогава вандализъм, отворило впоследствие вратите на арабската и турската инвазия, през втората световна война та чак до днес, когато в една с мъки обединена Европа, вместо да се потърси сметка от неолайнярските управници довели до една от най-сериозните кризи, немската олигофрения насъсква един народ срещу друг!
Ясно е (за умните хора от столетия), че Германия не само е недостойна да води Европа. Но е и опасна за свободните човеци!
Германия трябва да бъде изгонена, на стоките и трябва да бъдат наложени мита напук на Адам Смит, а границите с нея възстановени и опасани с бодлива тел - така както и харесва!!!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
17-11-2010 - 00:29:29
За Muza
нещо с определено Балкански характер!





от един непоправим и заклет Андрешко, макар и не шоп!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
17-11-2010 - 21:02:33
Quote
goro

Muza,
Привет!
Драго ми е да те видя.
Чудех се дълго дали си заслужава форумното ми участие. Самогъделичкането понякога е приятно smiling smiley и нали нищо човешко не ми е чуждо и в изпълнение на задълженията на свободния гражданин (по Перикъл) smiling smiley се върнах към любимата си тема. Може да не е полезно за никой, но и аз нямам какво да загубя...

Жоро,

Разбрах те, още преди... smiling smiley Човек има нужда от общуване, обмяна на мисли. В реалния живот, това се осъществява по-трудно, защото е по-трудно да се стикова времето, с хората, с които би могъл. Това е хубаво на форумите, че можеш да си прочетеш, да напишеш в удобно за теб време. Човек, сам трябва да го усети и...се убеди. smiling smiley

В другата гръцка тема, бях написала нещо, но тогава, в суматохата го изтрих. В общи линии беше това:
Грък, завършил в Германия, оженил се там за германка, живял там и в момента в който става вдовец, се връща в Гърция. Но! Той, не иска да има нещо общо с гърци!!! Никакъв бизнес с тях. Бизнес само с българи. Приятелите му са българи. Не иска да чуе и за жена - гъркиня. Иска и търси - българка.
За това и написах по-горе - уж, сме " 'убави", пък... smiling smiley

Благодаря ти, за поздрава! smiling smiley Аз, едва ли мога да те изненадам с нещо гръцко. Ще те поздравя с един клип на Ели, в който всичко си има... сиртаки, прекрасни стихове, чудесни фотоси... smiling smiley





smiling smiley*drink1*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
17-11-2010 - 22:57:47
Муза,
друго се канех да пиша тази вечер: след новините, като че ли ми се нарежда мозайката за политико-икономическите игри, доколкото това е възможно за простосмъртен, но ще го оставя за малко по късно.

Твоят приятел грък, незнам защо ми напомня за един случай който имах в началото на 90те. Един гръцки доставчик ми казва че не работел с банки ПРИНЦИПНО, а само кеш. Нали бях млад и зелен, повярвах. А то било по-просто - дължал пари човекът и банките не работели с него... Напомня ми също и за разни "гърци", дето бабите им знаели български. Те си спомнят само "олеле майко" ако да речем им падне тухла на главата... smiling smiley
Разбира се, не казвам, че твоя случай има нещо общо.
Аз лично от години не правя разлика между българи и гърци. Сменям само езика на псуване в зависимост от коя страна на границата съм...
Виж немците... Долу горе от около 4-5 години съм си ревизирал сериозно мнението smiling smiley

За "форумджийството" и битието си абсолютно права!

За теб и за Ели - нещо, което сигурно ви е известно, но пък аз открих наскоро - Кавафи в изпълнение на Шон Конъри. (Между другото превода на Стефан Гечев на български е великолепен, но няма как да го сложа тук )





И пак същото, за моите приятели дето са почитатели на езика на онази порода дето вместо Европа, казва Оупа! smiling smiley







Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-11-17 23:06 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
17-11-2010 - 23:21:52
Жоро,

Съжалявам, че те отклоних... Извини ме! smiling smiley*drink1*

Quote

Итака

Константинос Кавафис

Превод: Стефан Гечев

Когато тръгнеш нявга за Итака,
моли се пътят ти да е далечен,
изпълнен с перипетии и знания.
От ластригоните и от циклопите,
от Посейдон сърдития не бой се -
такива в пътя нивга не ще срещнеш,
ако възвишена остава мисълта ти,
ако отбрано чувство
душата и телото ти докосва.
Ни ластригоните, нито циклопите,
ни Посейдона разгневен ще срещнеш,
ако ги сам в душата си не носиш,
ако душата ти пред теб не ги възправя.

Моли се - пътят ти да е далечен.
И много да са пролетните сутрини,
когато с толкоз радост и любов
ще влизаш във невиждани пристанища.
Да спреш край финикийски градове
и много пъстри стоки да закупиш -
седеф, корали, кехлибар и абанос,
и всевъзможни тънки аромати,
колкото можеш повече прекрасни аромати.
В египетските градове да спреш,
да учиш и да учиш от учените.

Недей забравя никога Итака.
Да стигнеш там - това е твойта цел,
ала по пътя никак да не бързаш,
че по-добре - години да пътуваш
и остарял на острова да спреш,
богат, с каквото в пътя си спечелил,
без да очакваш нещо той да ти даде.

Итака те дари с прекрасното пътуване.
Без нея нямаше да можеш в път да тръгнеш.
Но нищо друго няма тя да ти даде.

И ако бедна я намериш, не те е тя излъгала:
тъй мъдър, както си сега със толкоз опит,
навярно вече си разбрал Итаките що значат.

1911

[www.litclub.com]

P.S. Отивам да го покажа на Ели. smiling smiley*drink1*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
18-11-2010 - 05:03:00
Китай, който е най-големият държател на държавни ценни книжа на САЩ, повиши обема на активите си за трети пореден месец, предаде Асошиейтед прес.
През септември Пекин е увеличил инвестициите си в американски държавни книжа до 883,5 млрд. долара, обяви министерството на финансите на САЩ.
По този начин показателят се е повишил с 1,7 процента спрямо август. През по-голямата част от 2010 година Китай увеличава инвестициите си в този тип книжа, допълва АП.
на министерството на финансите отбелязва, че Китай и други страни все още имат "здрав апетит" за американски ценни книжа въпреки рекордния годишен бюджетен дефицит на Вашингтон. Общо чуждестранните правителства са увеличили покупките си на американски държавни облигации с рекордните 39,5 млрд. д. през септември.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
18-11-2010 - 08:54:42
Горо досега разбрах че мразиш немците незнам защо ама ги мразиш.Гръцки бизнес я не ме разсмивай.Та това са цигани не са бизнесмени.Не плащат бягат крият се.Да не говорим за собствениците на шивашки цехове из България.Не плащат заплати по една година нито осигуровки данъци.Взели помещението под наем но не плащат идват товарят си машините и ходи ги търси.Ама немеца няма да търпи гръцката цигания.И ще марширува Ханс пак на площада в Атина.Та немците се възползвали от Европа не ме разсмивай.Америка даде парите.Европа беше разрушена след втората световна война.Та гърците като не им изнася да излизат от еврозоната и ЕС никой не ги държи насила там.Ще ми бъде интересна твоята реакция ако съм взел пари ит теб не ти ги връщам и разправям навсякъде колко си нагъл и как ме съсипваш.Та от мен да знаеш немеца плаща както е по договор не се крие не мами.Немеца е точен и коректен и е кеф да работиш с него.Иди в немска банка внеси 10 лева и виж какъв документ ще ти дадат после иди в гръцка.Гърците са си чисти цигани.Немеца работлив коректен и точен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-18 08:57 от batko.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
18-11-2010 - 11:54:01
Бях решил снощи да подредя малко сухи факти от последните дни, но не остана време.
Та... по памет smiling smiley

Последния месец 3 от големите гръцки банки увеличиха капиталите си с по над 1млд. евро всяка (Пиреос, Етники и Евробанк - за последната не съм сигурен)
Миналата седмица пресата съобщи, че две от най-големите гръцки банки са излезли от изолация и са получили кредитни линии от международните пазари срещу залог на гръцки ДЦК.
Едната е Етники (чиято собственост е ОББ) - 4,7млд.
Втората е - Eurobank в по-малки размери от Nomura и др..
Общите задължения на гръцките банки към ЕЦБ, без да съм сигурен, че си спомням точно цифрата спаднаха около 2%.

На 15ти Попандреев се срещна със Саркози. Какво са си говорили те си знаят, но пред събранието на европейските социалдемократи, което председателствува, Попандреев обвини Меркел че политиката и води към фалит малките страни. Обяви също, и че към момента няма по прозрачни сметки от гръцките сметки в Европа (с поредното преревизиране на гръцката статистика от евростат с незнайните смени на методологията, които тепърва ще се приложат към останалите страни от еврозаната. към гръцкия държавен дълг беше добавен дълга на държавни публични компании и де що можаха да намерят за задължения немските счетоводители).
Ангела Меркел (да не си помислите, че това е истинското име на номенклатурата) не му остана длъжна. Декларира, че Гърция влязла в Еврозоната по политически причини и т.н.... немските глупости. (Къде го чукаш, къде се пука!)
В следващото си интервю Попандрее отвърна, че Гърция е влязла в еврозоната отговаряйки на всички критерии и, че това е добре известно и проверяемо!!!
От кабинета на чичо Сам, по червения телефон, предупредиха Меркел, че продължава да твори нелепици.

На 16ти, лявото м..о на Меркел заяви, че Австрия ще блокира вноската си за декември (190млн) по заема за Гърция, защото последната не изпълнявала задълженията си. Проверяващите току що бяха кацнали в Атина - и няколко часа по-късно лявото м..о се сети, че няма как да знае все още дали гърците си изпълняват договорките и започна да се поправя ... "Ако... да ама не..."
Оня дето го играе европейски президент предупреди, че се залага на карта ЕО.
Оли Рен излезе да се обяснява, че засега всичко се движи по план - и по план и по "технически причини" гърците ще получат следващия транш не декември а януари, което отдавна било договорено. (В гръцкия бюджет е записано, че вноската ще се получи в края на декември, ама никой не се сетил да запише "техническите причини" smiling smiley
Гърците отвърнаха, че нямат проблем с касовите си наличности за декември и могат да чакат до януари.

Вчера сутринта (17ти) немци и гърци се кълняха, че не става въпрос за война, а за приятелски спор помежду им. Моят приятел консерватор (консерватор та дрънка) подчерта вечерта - "с методите на третия райх".
Същия ден Меркел, смекчила тона, изпрати писмо до съгражданите си за да ги увери, че Германия не само най-леко прекарала кризата (нали знаят да маршируват и им стягат колана вече 10та година) ами и е излязла вече от нея!!!
Строс Кан от другата страна на океана веднага заяви, че някои са си въобразили, че кризата е свършила... И че немците е време да преразгледат политиката си на търговски излишъци за сметка на партньорите си (отдавна американците обясняват на дружинната, че трябва да разхлаби колана на вътрешното си потребление), защото може и да няма да има на кого да изнасят...
МВФ, в разрез със европейската солидарност обяви, че ще приведе на ЕЦБ парите договорени за Гърция ТОЧНО ПО ПЛАН - декември, а не януари.
Някак между другото Financial Times вчера коментира, че Попандреев в критиката си срещу Меркел, изразил мнението на повечето европейски страни. В суматохата, но не си спомням вече кога, и Трише не пропусна да тегли една дипломатическа на другарката дружинна...

Снощи, докато миех чиниите, слушах как от единия новолайнярски гръцки канал обвиняваха двама от гръцките министри (на труда и на транспорта), че почти "изгонили" от кабинетите си европейските проверяващи. "Как е възможно" - възмущаваше се журналистката неолайнярка, иначе не лошо момиче, правителството да се държи по този начин с нашите солидарни приятели лихвари!!!
На мен пък, незнам защо ми се стори, че Германия прилича на новозабогатяла българска мутра. Също както новозабогателите български мутри обвиняват българските си съграждани че били бедни щото били мързеливи и непроизводителни, Германия обвинява своите партньори.

Допреди няколко дни от МВФ а и в гръцките медии се тиражираха изказвания че е добре да се разсрочат част от заемите за да се стимулира икономиката и да не се разсипва страната. Всъщност Строс Кан беше заявил че МВФ е готов на подобна стъпка, както и да се преразгледа подписаното споразумение в този дух - почти невероятно за чикагската школа. От вчера подобни приказки отлетяха. Гърците обявиха, че ще продължат да спазват споразумението и че за 2011 ще компенсират и увеличението на дупката с 4млд. в резултат на новата статистика.
Дали ще стане, дали една невидима ръка им наля допълнителни пари и дали ще фалират не ми е ясно. Че са основен конкурент на австрийци и немци на Балканите е видно.

--------
п.п.
batko,
Само от уважение и за последен път пряко, към особата ти!
Прескочи горното. Започни от Паисий!
Между другото малко любопитни факти (не за теб - на теб бизнеса на гърците ти е ясен като слънце).
Според Lloyds List на база Gloden Destiny за 2010 година гърците са направили поръчки за нови кораби на стойност 6,7млд - общо (Преди по малко от месец китайците им отпуснаха кредитна линия от 5млд. още) 231 кораба с вместимост 25,8 млн.тона. От тях 142 насипни сухи превозвачи (незнам дали това е точния термина), 65 танкера 19 контейнероваза. Слава богу, че не са под шапката на стройната Меркел!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-11-18 12:27 от goro.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход