Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 19:38:49
А дано се върже някой полуидиот да купи. А дано, ама надали.....
Аман от селски тарикати на дребно - чули и те да "сигурни пристани" ;-). Тази попара дето бай ти Ганя си я надроби последните години, сега ще трябва да си я изсърба. Да я върне с кръв и пак да я изсърба. И тогава може да му дойде акъла...ама пак не е сигурно.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 19:46:53
А даже имотите спадат в Евра . А Еврото се обезценява - страхотни инвестиции са направили будалите - в имоти .
Инвестиция- шампион по обезценка
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 20:10:47
Абе какво се тюхкате толкова за еврото, нали ако си харчите парите в България или в Европа е все същото. Ако се харчат извън Европа става по-скъпо само. Ще видим ако продължи да пада еврото дали продавачите на НИ в БГ ще започнат да ги обявяват в долари. Би било доста странно - в държава членка на ЕС цените в щатски долари.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 20:21:35
avatar
И така, в преходът от една несигурна валута в друга по-сигурна, до следващият Ъп нищо чудно цените да са в юани.
За 2025-та, това ще е новият световен лидер, така че... *angel* по-добре забравете за еврото, долара, йената и разни западащи капиталистически валути и беж към бъдещето на световният пазар.
Само дето по него време българската валута ще се показва само в музеите, редом с восъчната фигура на Пунди - символ на растежа в икономиката ни.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 20:27:04
Quote
trader
Еврото се обезценява,само имота е сигурен пристан.smiling smiley


хубу де,хайде да послятаме малко колко е загубил един "собственик",купил в първата половина на 2008 един апт в лозенец за 1800 евро на кв,100 кв.........аз имам познат ,направил това неблагоразумие:

180 000 евро,лихва-отпърво 7.5%,в момента 13.5%...средно за двете години 11%=38 000 евро лихви+ към 40 000 евро ремонт(потребителски на 14% лихва)...
до момента са вкарани в този "имот" реално към 270 000 евро ....
после да речем,че все пак е някакъв актив-ако го е давал под наем ,след като го е ремонтирал-да речем 20 месеца-половината време по 450 евро,половината по 350 евро-имаш доходност от 8 000 евро
реално инвестицията до момента му е коствала 270 000 евро-8000 евро=262 000 евро.
а сега,да сметнеме,ако е теглил същия заем и просто ги е сложил отбратно на лихва-понеже това е най безрисков вид заем-теглиш пари за лихва,и ги оставяш в същтата банка като залог,да ти трупат лихва,разликата която губиш е минимална-да речем по 2.5% на година,за две години имаш 5% загуба.
значи 270000 евро*1.55=408,500$-5% за 2 години=388 000$
ако днес този човек реши да си купи нещо в лозенец,първо обръща доларите обратно в евро-388000:1.27=малко над 300 000 евроsmiling smiley
в момента такъв апт,напълно ремонтиран(не шпакловка и замаска) от величината на 100 кв,спокойно може да се намери за 600 -700 евро(което пак е колосална сума за мен).
реално този човек може да купи между 4 и 5 такива апт днес,в сравнение на 1 преди 2 години!
ето ти сметката-и разликата в цените на имотите от тогава до сега,и разликата в цената на еврото и тогава и сега,и цената на парите(лихвите) от тогава до сега.........с други думи 1:4 е или 75% загуба,или 400% загуба....на теб оставям как да предцениш процентата разлика между това ,колко е 1 апт вчера,спрямо 4 апт днес.......
изичслил съм ти абсолютно всичко,дори и 8 000 евро доходност,ако е рентван апартамента!
на теб оставям да изчислиш колко ще продължава да е загубата на този,купил 2008 в евро и със заем,ако след 2 години 1 долар е равен на едно евро,и в лозенец средната цена на 100 кв апт падне до 300 евро на кв!

аз до сега виждам 300% чиста загуба-1 апт преди,срещу 4 апт днес......
поправи ме ,ако бъркам някъде?
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 20:46:00
Асен и Куку тези неща са ги писали във форума преди години, когато имотния балон още се надуваше, не е като да пише за минало време. Тогава повечето ги смятаха за луди, а те просто предупреждаваха хората да не купуват на тези цени и да не вземат ипотечни кредити.

Асенка, ама сега като се сетя как миналата година пишеше за бъдещата криза в Европа, че и аз не ти вярвах много...
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 20:48:12
avatar
Quote
BulCan
Асен и Куку тези неща са ги писали във форума преди години, когато имотния балон още се надуваше, не е като да пише за минало време. Тогава повечето ги смятаха за луди, а те просто предупреждаваха хората да не купуват на тези цени и да не вземат ипотечни кредити.

Асенка, ама сега като се сетя как миналата година пишеше за бъдещата криза в Европа, че и аз не ти вярвах много...
......................
Добре моите уважения ако е така, но това пак не е причина да изтеглиш кредит и да го шибнеш на влог!
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 20:49:34
Quote
SAHIB 31
Quote
BulCan
Асен и Куку тези неща са ги писали във форума преди години, когато имотния балон още се надуваше, не е като да пише за минало време. Тогава повечето ги смятаха за луди, а те просто предупреждаваха хората да не купуват на тези цени и да не вземат ипотечни кредити.

Асенка, ама сега като се сетя как миналата година пишеше за бъдещата криза в Европа, че и аз не ти вярвах много...
......................
Добре моите уважения ако е така, но това пак не е причина да изтеглиш кредит и да го шибнеш на влог!

Това беше само за пример, че даже и да изтеглиш кредит и го сложиш на влог си на по-малка загуба.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 20:55:45
Те пък да не ги плащаха в евро тия имоти...пак по курса за деня се плащаха.
Пак си правите нещо сметки без кръчмар май.В която и да е относително стабилна валута да се обявят,все тая.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 21:06:12
avatar
Не смятам, че е коректно да слагаш и ремонта в цената на апартамента в Лозенец. Всеки може да си направи какъвто иска ремонт. Аз може да искам покрива на къщата да го позлатя като кубетата на Ал.Невски. Говорим за първоначалната инвестиция и след това колко е загубата или печалбата. Има и още нещо. Ако си наливал ъкъл на хората от форума да не купуват 2005г., а има такива купили пред 2005 и продали лятото на 2008г. за тях убедителен ли си бил? Всичко е моментна пазарна конюнктура и не може да се разглеждат с лека ръка малки отрязъци от времеви периоди особено що се отнася за имоти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход