Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 01:32:15
Истината е единна-световна валута във вид на златни монети .Мисля,че вече има достатъчно извадено злато за да се осъществи.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 01:32:39
ООН никой не го бръсне за слива, стои си там, колкото другите държави да си мислят, че имат някъква тежест и те. Развиват художественна самодейност, както и повечето подобни организации.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 01:39:27
Quote
granit
Истината е единна-световна валута във вид на златни монети .Мисля,че вече има достатъчно извадено злато за да се осъществи.

Да бе, да. То виж в ЕС какви проблеми стават с единната валута (никоя държава не може да девалвира, за да се оттърве от ситуацията), дето държавите колкото и да са различни пак поне са на един континент. То нали точно с регулациите на нивата на националните валути и лихвените проценти се контролират икономиките (един от лостовете де). Канада примерно ще се навие да има единна валута със Зимбабве, ами нали мързеливите тогава съвсем пък няма да бачкат.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 01:41:20
Quote
BulCan
ООН никой не го бръсне за слива, стои си там, колкото другите държави да си мислят, че имат някъква тежест и те. Развиват художественна самодейност, както и повечето подобни организации.

Това е организация отдушник за да не се притиска котката в ъгъла (опасно е) Има ситуации когато те са единствената алтернатива. Бил съм под тяхна опека и мога да кажа, че са ПОЛЕЗНИ за човечеството.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 01:51:18
Quote
granit
Quote
BulCan
ООН никой не го бръсне за слива, стои си там, колкото другите държави да си мислят, че имат някъква тежест и те. Развиват художественна самодейност, както и повечето подобни организации.

Това е организация отдушник за да не се притиска котката в ъгъла (опасно е) Има ситуации когато те са единствената алтернатива. Бил съм под тяхна опека и мога да кажа, че са ПОЛЕЗНИ за човечеството.

Е, не съм попаднал на точния човек :] Ти пък се оказа, че си по-наясно smiling smiley Абе сигурно има полза от тях, ама като става дума за нещо наистина сериозно, примерно втората Иракска война, изобщо не ги питаха американците ООН и без тяхната резолюция си я започнаха (не, че одобрявам това, за външна политика доста ме дразнят).
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 01:52:34
avatar
Стискайте палци само златният резерв на ФЕД да не се окаже наистина от позлатени ванадиеви кюлчета, както твърдят някои медии, че тогава от трите сигурни Инвестиции - долар, злато и имоти, май ще ви остане само къщята на Пунди до Елин Пелин!clap:

Евала им правя на китайците в това отношение - откопчаха се навреме от доларовият капан и натрупаха резерви от стратегически метали за 20-30 години напред. Е, пообъркаха сметките на доста прогностици и анализатори, ама те това и са свикнали да правят от 3000 години насам. Ни се водят - ни се карат! Уж тръгнаха комунизъм да строят, а то... изкараха най-силната капиталистическа икономика за този век.
Щом Обама им ревна за помощ кога гръмна Уолстрийт, какво повече да коментирам?!*angel*
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 01:53:44
В крайна сметка, след толкова умуване, какво бихте посъветвали средностатистическия БГтовец, който спестява едни 500 - 1000 лв./месец, в каква валута е най-сигурно да си държи спестяванията ?
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 01:58:40
Quote
BulCan
Абе сигурно има полза от тях, ама като става дума за нещо наистина сериозно, примерно втората Иракска война, изобщо не ги питаха американците ООН и без тяхната резолюция си я започнаха (не, че одобрявам това, за външна политика доста ме дразнят).

Добре си разбрал.Там има добре прикрит двоен стандарт което е нормално според мен :]
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 01:58:51
avatar
Quote
tearesum
В крайна сметка, след толкова умуване, какво бихте посъветвали средностатистическия БГтовец, който спестява едни 500 - 1000 лв./месец, в каква валута е най-сигурно да си държи спестяванията ?
- Всякаква, стига да не е в драхми, кога изхвърлят Гърция от еврозоната.
От европейските валути бих заложил на тези извън еврозоната, с доказано действаща икономика и богати природни ресурси. За съжаление в нашите банки, подобни влогове не се предлагат, с изключение на една от валутите, но дори и при нея има силни колебания.
Ако искаш да заложиш на силна валута, то заложи на силна държава необвързана енергийно и политически нито с Русия, нито със САЩ.
ЕС неведнъж се е доказал в ролята си на подлога за интересите на САЩ - Косово го доказа, Ирак го доказа - примери колкото щеш.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 02:06:54
А бе защо ми намирисва, че най-сигурната "валута" за спестяване на БГтовец-а пак клони към хубав имот на изгодна цена ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход