Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 21:11:49
avatar
Еврото падна?!И борда ли?!Когато коментирате се осъзнайте,в коя държава живеете...Масово заплати се взимат в ЛЕВОВЕ, а левът е с фиксиран курс...Или си взимате заплатите и пазарувате в Щатите?Едно е верно-длед тройния съюз,съветския съюз,ще закрием и евлопейския съюз:]
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 22:11:40
Quote
trader
Еврото се обезценява,само имота е сигурен пристан.smiling smiley

Ех трейдър трейдър, от таквиз ми ти умни трейдъри като теб се получи е те тази графика:



Елементарната аритметика ще ти покаже, че когато имотите паднат двойно и да кажем еврото падне двойно, то сигурния ти пристан, че те е докарал до четворна загуба.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 22:26:17
avatar
greenbul графиката ти е подвеждаща, случайно ли спира до там, докъдето са стигнали имотите в момента? Ако я продължиш с още 2 години до 2010 на ъпърите ще им стане по-ясно какво да очакват. :]
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 22:32:08
Нещо се чува инфо че европейската банка ще пуска печатницата,трябвали им 600.000.000.000(600 милиярда),решението трябвало да се вземе до края на другата седмица за размера а другото е ясно,може да го търсите в чуждестранните медии. Това как ще повлияе на еврото*write* -НАДОЛУ за еврото и може би нагоре за златото тъй като това ще е знак че евро банката не може да овладее задлъжнялоста на страните от пиигс. Нищо чудно да видим 1долар= 1 евро=2 тубички вазелин-редовното мазане отзад гарантира намаляване на болката до 75%. Нека само да подскажа(бърз жокер за българското правителство в случай на 1 долар=1евро). Колко беше цената на горивата преди 6 месеца и сега,наблудавахте този процес ще е много важен за вас,петрола е в доларки,тоест ако еврото се обезцени с още 15-20% до края на тази и началото на другата година като нищо може да видите горивата по бензиностанциите да са 3.20-3.50 за литър. Дори и 3 лева да е бензина и нафтата,това ще бъде пагубно за бизнеса и обикновенния човек(ние всички знаем колко много са свързани стоките с горивата). Това ще докара допълнителна инфлация в стоките(не имотите),така също до неконкурентоспособност на външния пазар(европейския-ние друг много нямаме). За да уддържи полжението правителството ще задържи заплатите на същите нива(в най добрия случай ще се вдигнат с 2-5%-което е нищо спрямо 30-40% инфлация). Резерва ще вземе да намалява и намалява(може би ние ще сме последните които ще се помолим отново на МВФ-но на кого би му пукало тогава,ние тогава поне ще сме ударили едно стабилно дъно 12000метра под морското равнище-марианска падина= минус около 11300 метра) и после дами и господа идва часът на истината,БОРДЧЕТО. Как изглеждат нещата от страни-ниски цени висока инфлация-ниска покупвателност-завишаване на данъците-по голяма непукопователност-по високи цени-митинги-национални стачки-намаляване на рейтинга-повече стачки-МВФ-пробиване на 2-3 допълнителни дупки на колана тоест затягане-оф заболя ме главата. Извинявам се ние в форум за имоти ли сме,ами за остатъка от нещата се сещайте вие.(все пак това е само един сценарий,така че не притеснявайте много,пък и 2012 година е близо така че ....*ok*).Леката от мен за сега
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 22:54:49
Quote
dodo2
greenbul графиката ти е подвеждаща, случайно ли спира до там, докъдето са стигнали имотите в момента? Ако я продължиш с още 2 години до 2010 на ъпърите ще им стане по-ясно какво да очакват. :]

Хахах, сори сега видях - спада е толкова голям че не се е хванал и го е отрязало отдясно.
За сведение на незнаещите софикса към днешна дата е 410.50 все благодарение на тредъри дето знаят къде са спокойните пристани за парите ...
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 23:14:02
avatar
Изненада: червената точка е там, където се реже картинката на greenbul:



Ето и картинката за имотите:



Открийте единствената прилика.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 23:29:34
Quote
SAHIB 31
ЕЕХЕ, че ти си бил гениален бе! Лесно е да коментираш нещо в миналото. А от къде ще разбереш че ще пада пазара 3 години , и ако го разбереш защо ще си теглиш кредит и ще го слагаш на депозит с по-ниска лихва за да си на загуба? Кредита се тегли за да купиш някъкъв актив, който не знаеш накъде ще тръгне. Ако го изтеглиш и веднага го вложиш на по-ниска лихва правиш моментна сделка с която си на загуба. Кой ще го направи? Такива пишман разказвачи като теб ми е писнало да слушам. От камбанарията на сегашния момент е лесно да се прави анализ на миналото.

как от къде си щял разбереш?от форумите на имоти.нет от 2007 и 2008.....*angel*
ти като си чел бг "специялистите и АНАЛизаторите",са разбира се,че ще плачеш и ще се правиш на палячо по форумите
пунди ще ти го каже:

УМНИТЕ ЧЕТАТ ДНЕшНИЯ ВЕСТНИК,А РАЗУМНИТЕ УТРЕШНИЯ winking smiley

през 2007 и 2008 утрешната преса можеше да я намериш само във форумите на имоти.нет...........и днес е така.....само тук я има утрешната преса........
да не ми хленчиш пак след 2 години,че е нямало от къде да знаеш,че имотите в софето ще са двойно по ниски от днешните им нива?

тия изчисления,дето съм ги правил по нагоре,са на база на това,което е станало от тогава до сега......те не са теория...теория бяха преди 2 години...В МОМЕНТА СА ФАКТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
аз за кво съм им забранил на съфорумците от време оно да не вярват на бг пресата и да не четат гамени като хърсев,ЗНАЕШ ЛИ????????
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 23:43:13
Quote
BulCan
Асен и Куку тези неща са ги писали във форума преди години, когато имотния балон още се надуваше, не е като да пише за минало време. Тогава повечето ги смятаха за луди, а те просто предупреждаваха хората да не купуват на тези цени и да не вземат ипотечни кредити.

Асенка, ама сега като се сетя как миналата година пишеше за бъдещата криза в Европа, че и аз не ти вярвах много...

нормално.......на един ник от сайт за имоти ли да вярваш,или на цяла европа.......
че и аз да попадна в някой сайт,дето някакъв си да ми разправя,че европата ще рухне,че се управлява гаменски а в същото време да чета как сащ ще фалират и че ЕС ще е новия сащ.....че аз дори бих помислил за този съфорумец,че не е добре с главатаsmiling smiley
нито пък съм очаквал повечето да ме вземат "насериозно"...знаех,че за времето си звучах налудничево,защото всичко изглеждаше точно обратното.....все пак подробно съм описвал и къде са грешките,които ЕС допуска и защо това ще стане.....и някои хора са се позамислили над това......когато е трябвало.....
що се касае до БГ-наистина човек не му трябва да е рокет сайънтист за да предвиди кво ще се случи.....просто не трябва да е гамен,или да не ci производство на поточната линия за промиване на мозъци,наречена УНСС.
бях пуснал една тема "добро утро българия" някъде февруари 2008,дето бях извадил всичките данни от БНБ,които така се криеха от пресата и едно прочитане на темата бе достатъчно,че да се разбере това,което се случва днес....ОЩЕ ОТ ТОГАВА!
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 23:52:42
Quote
dodo2
Изненада: червената точка е там, където се реже картинката на greenbul:
Открийте единствената прилика.

Никога няма да забравя, как една зима се прибирах към София и един приятел ме омайваше колко сигурна печалба носела борсата, беше зимата на 2007-ма... Какви времена бяха, Камелка шиткаше гнили панелки по 1000 еврака квадрата, а Сахиб и Мюмюн, лееха бетон на поредната кооперация за по 100 лв. надница. Черен Кайен отвеждаше поредната мутреса за силиконов ъпгрейд, а баламурниците плащаха скъпо и прескъпо и целуваха ръка всеки му - от мазния банкер, до дъртата брокерка, намирайки "спокоен пристан" на парите, които щяха да изкарват през следващите 30 години. Не само този форум, а радио, вестници, списания и други медии предупреждаваха, че тая няма да я бъде вечно, но ето че пак кризата ни изненада, като декемврийски сняг ...
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
08-05-2010 - 23:57:27
Quote
acen1975
Quote
BulCan
Асен и Куку тези неща са ги писали във форума преди години, когато имотния балон още се надуваше, не е като да пише за минало време. Тогава повечето ги смятаха за луди, а те просто предупреждаваха хората да не купуват на тези цени и да не вземат ипотечни кредити.

Асенка, ама сега като се сетя как миналата година пишеше за бъдещата криза в Европа, че и аз не ти вярвах много...

нормално.......на един ник от сайт за имоти ли да вярваш,или на цяла европа.......
че и аз да попадна в някой сайт,дето някакъв си да ми разправя,че европата ще рухне,че се управлява гаменски а в същото време да чета как сащ ще фалират и че ЕС ще е новия сащ.....че аз дори бих помислил за този съфорумец,че не е добре с главатаsmiling smiley
нито пък съм очаквал повечето да ме вземат "насериозно"...знаех,че за времето си звучах налудничево,защото всичко изглеждаше точно обратното.....все пак подробно съм описвал и къде са грешките,които ЕС допуска и защо това ще стане.....и някои хора са се позамислили над това......когато е трябвало.....
що се касае до БГ-наистина човек не му трябва да е рокет сайънтист за да предвиди кво ще се случи.....просто не трябва да е гамен,или да не ci производство на поточната линия за промиване на мозъци,наречена УНСС.
бях пуснал една тема "добро утро българия" някъде февруари 2008,дето бях извадил всичките данни от БНБ,които така се криеха от пресата и едно прочитане на темата бе достатъчно,че да се разбере това,което се случва днес....ОЩЕ ОТ ТОГАВА!

Абе не е като да не съм те вземал на сериозно, винаги съм те чел с голям интерес и за доста неща си ме провокирал да се замислям и да се ровя. За ЕС дългосрочно не съм бил оптимист още от преди 10 години, откакто прочетох една книга на Маргарет Тачър и нейното мнение за съюза. В САЩ винаги съм вярвал, никъде няма по-голяма свобода на бизнеса от там (не, че харесвам особено външната им политика де, но това е отделен въпрос). Все пак нещата са динамични и дет' се вика филма не е свършил още. Тепърва може да има изненади и от двете страни на океана.

Кат' си тръгнал да фъргаш таро картите, какво мислиш за инфлацията в САЩ до една година примерно?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход