Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

да препрочетем историята си - за национално самочувствие

Публикувано от argonavt 
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
27-02-2010 - 12:36:41
Стига с тия руснаци и американци, бре! Империи са, това им е работата и мисията, да налагат влиянието си. Какво по-естетствено за руската политика да иска да е заобиколена от приятелски или дори сателитни държави. Американците и те това правят от 200 години в Латинска Америка, сега и по целия свят, за доктрина Монро не сте ли чували. Стига сме обвинявали този и онзи за миналата ни и сегашна или бъдеща действителност....че нашите галфони на върха на държавата никога не са се обединили около висши държавни интереси, искаме другите държави и то Велики сили да се съобразяват с нас.С курвите кой се съобразява? Ей тва ни е била политиката 130 години, курвенска, затова и никой не ни е бръснал за слива. Че и евтинко сме се продавали, колкото да си уредят животеца нашите политици до девето коляно. И ако Борис III е имал малко възможности да показва кой знае какъв характер, то преди Балканските войни сме имали. Кой ни закопава тогава? Не са руснаците, те са си гледали интереса и е нямало да тръгнат срещу най-стария им съюзник Сърбия. Руският император директно е казал, че ако България започен военни действия, той няма да спре румънците. Дъртият покерджия Фердинанд поставя всичко на масата и играе за "всичко или нищо". Само за това е трябвало да бъде обесен ритуално. Но като са ни били дупедавци и политици, и военни, не само не го обесват, ами го оставят да се прави на голям политик и след това. И пак ние сме си били виновните, оня, макар и български цар, си е бил с манталитета на германо-австрийски аристократ. Нашите лакеи не го спират или поне ограничават и от там започва нашата трагедия. Подобни лакеи се подмазваха доскоро и на неговия внук, същия комарджия. Достойните българи като Стамболов, Стамболийски са били физически отстранявани и за назидание заклани като животни. Малоумниците от ВМРО например нарочват Стамболийски за най-големия им враг и го дерат на ивички, а забравят главният виновник да загубим Македония - Фердинанд и неговите "дипломати". Затова дори и тази "желязна" организация се разпада и самоунищожава. Дори и там започват да се делят на комунисти, федералисти, върховисти и разни други - исти.

Така че крайно време да да спрем да обвиняваме Путин, Брежнев, Буш, Ран-Ът, Брад Пит или Джордж Клуни, руснаци, сърби, американци, германци, пакистанци, индианци /по-специално от племето навахо/ и т.н. и да се вгледаме в себе си и в националните герои и предатели. Да си дадем оценка на нас самите. Толкова години ни е обединявала единствено омразата, към вътрешния или външния враг. И ако бай Пешо или бай Иван могат да мразят и да дават фриволни квалификации, държавните мъже трябва да изхождат винаги от интереса на държавата и то не от днес за утре. Аз например не виждам какъв е проблемът да правим бизнес и с Щатите, и с Русия, стига да си отстояваме националните интереси и тези на ЕС.
Какво общо може да има един икономически проект като АЕЦ Белене /колкото и политика да има там/ с политиката на Русия по време ан Съединението 1885 г.? Все едно политиката ни спрямо САЩ и Великобритания да се определя на база бомбардировките им над София. Или пък политиката на Германия или Русия да се определя на база единствено избитите помежду им преди 60 години.
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
27-02-2010 - 14:08:41
БРАВО КОМБАТ !!!*ok**ok**ok*

1. Да спрем да се изживявяме като жертви на чужди конспирации.
2. САМИ да си определим националните приоритети / без обръщане на задника към всеки "чуждоземен ескперт"/, приятелите , противниците и интересите.
3.САМИ да управляваме настоящето си и да определяме бъдещето си.
4.Не само да разпознаваме а и бързо и безпощадно да режем главите на ПРОДАЖНИЦИТЕ, ПРЕДАТЕЛИТЕ и
ПАРАЗИТИТЕ / защото към момента над 90% от действащите политици и управляващи са такива /

"няма вечни приятели -има вечни интереси "

п.п. под "рязане на глави" имам пред вид точно това. В много случаи смъртното наказание е единственото вярно и целесъобразно такова с подчертано траен и положителен за обществото ефект .
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
27-02-2010 - 17:55:06
Quote
фло
Quote
kokoex
Фло, план е едно - ТОПОГРАФСКА карта е съвсем друго. На плана няма ИСТИНСКИ географски координати, често няма и релеф. Плана е доста по опростен от КАРТА. Друг е въпроса че площа която покрива една 5000-на и една 25000-на са съвсем различни и затова в зависимост за какво ги ползваш си избираш и мащаба.

Колега,за някой,дето е позабравил какво е мащаб ще припомня,че това е съотношение на начертаното към действителната площ на земната повърхност или в случая на 1 :5000 означава,че на 5000см от действителната площ отговаря 1 см от чертежа,който при този мащаб се нарича план! 5000см .са 50 метра и каква топография на 50 метра бе колега?!Част от земната повърхност изобразена в съотношение 1:5000 се нарича план ,а не географска или още повече топографска карта.Картите,както и да ги наричат -топографски и географски започват от 1:10000,или казано по друг начин -няма карти с мащаб 1:5000!

цитат:Плана е доста по опростен от КАРТА.-точно обратното,там точността е по-голяма и достоверността също!Картографирането на дадена местност ,всъщност е резултат от плановете на мястото!

Фло, прав си за детайлността на ПЛАНА. Ако става дума за кадастрален план. Така е. Аз имах впредвид че за моите нужди за които съм ги ползвал плана е неподходящ точно заради площа която обхваща. Аз съм работил обекти с по-голяма площ и затова съм ползвал обикновенно 25000-те, 5000-те бяха също малки. Така че зависи от нуждите за които ти трябва. Но пак повтарям ПЛАНЪТ не е в деиствителна координатна система, докато КАРТАТА е в реалната координатна система. Не се лъжете че кадастърът ви дава истинските координати. Плановете не са съобразени със формата на референтният геоид, защото обхващат съвсем малка площ и това не води до кой знае какви деформации. За България има 5 000-ни картни листи с истински координати, затова не приемам че от мащаба зависи дали е план, дали е карта. Тя и пътната карта на страната се нарича карта, и по-мащаб влиза в твоето определение, ама общо взето си е една рисунка /да не се обиждат създателите и/ но нейното предназначение е такова. Между другото виждал ли си един голям лист на който казват разграфка на КАРТНИТЕ листи. Та там разграфката /онези K-XX-XX-X-X и L-XX-XX-X-X за България/ е за КАРТНИ листи и забележи че кодировката е до М 1 : 5 000.
А колкото до мащабите - долавям някакво подигравателно отношение. Гарантирам ти че за мащабите, координатите, картографията и прочие може би съм по-наясно дори и от теб. Освен ако не си ми колега winking smiley
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
27-02-2010 - 18:32:30
Quote
kokoex
Та там разграфката /онези K-XX-XX-X-X и L-XX-XX-X-X за България/ е за КАРТНИ листи и забележи че кодировката е до М 1 : 5 000.
А колкото до мащабите - долавям някакво подигравателно отношение. Гарантирам ти че за мащабите, координатите, картографията и прочие може би съм по-наясно дори и от теб. Освен ако не си ми колега winking smiley
*drink1* Не бе колега,не влагам такова отношение ,като споменах за мащабите-беше за останалите,които четат това дето си пишем с теб!Та и на мен са ми наливали картографията в ухото и това съм запомнил-този мащаб не е карта, заради реквизитите ,които характеризират един лист като карта-картна рамка например.Бих направил уточнението,че твърде вероятно е това да се отнася само за меркаторската проекция в което и съм сигурен!
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
27-02-2010 - 18:57:10
Quote
фло
Quote
kokoex
Та там разграфката /онези K-XX-XX-X-X и L-XX-XX-X-X за България/ е за КАРТНИ листи и забележи че кодировката е до М 1 : 5 000.
А колкото до мащабите - долавям някакво подигравателно отношение. Гарантирам ти че за мащабите, координатите, картографията и прочие може би съм по-наясно дори и от теб. Освен ако не си ми колега winking smiley
*drink1* Не бе колега,не влагам такова отношение ,като споменах за мащабите-беше за останалите,които четат това дето си пишем с теб!Та и на мен са ми наливали картографията в ухото и това съм запомнил-този мащаб не е карта, заради реквизитите ,които характеризират един лист като карта-картна рамка например.Бих направил уточнението,че твърде вероятно е това да се отнася само за меркаторската проекция в което и съм сигурен!

Мен са ме учили че за да е карта трябва да е с реални координати, а планове могат да се направят всякакви - и малки и големи *angel* Зависи от партията и правителството *angel* но все пак те си остават някак си виртуални - в едни малко измислени координати които нямат почти никаква връзка с действителността и с реалните персонажи *drink1*
И другото което са ме учили - картата взема предвид деформациите /от кривина на геоида, от разположение върху геоида, от надморската височина и прочие/, докато за нуждите на плана се приема че основата на изобразяваната повърхност е идеално равна и тогава дори и надморската висоина не оказва значение. Затова и плановете са за по малки площи, защото иначе дефомациите ще станат по-забележими. При картите например паралелните линии не са успоредни, докато при плановете те винаги са успоредни. Има си доста разлики наистина. Ако погледнеш 5 000-ен картен лист най малкото ще забележиш липсата на кръстовете през 100 мм и неуспоредноста на паралелите, както и тяхното завъртане. И наистина при картите се използват съвсем други проекции докато при плана е Декартова.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-27 19:18 от kokoex.
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
27-02-2010 - 21:20:13
Quote
фло
Писмо от „България” 1
Плачете, историци
Димитри Иванов
...
Да, Иван Вазов написал през 1878 "Здравствуйте, братушки!". Но после той написал "Що дирите тук?", когато казаците и румъните нахлули в Добруджа. Българската конница сразила казашките ескадрони, за които онзи ден един историк написа (на страниците на този вестник) колко били казаците легендарно твърд и страшен народ. Вярвам. Но и на вуйчо си вярвам.

@фло?
Нали знаеш че Димитри е бил агент на Второ и Шесто?
В цялата тая боза дето той я е изписал има много емоция и твърде малко реални факти.

Никой не спори, че сме се били срещу руснаци и румънци. Но пак да кажа - ние сме агресорите. Българските войски започват действията като навлизат на румънска територия и превземат крепостта Тутракан (по това време румънска).
Т.е. ние сме нападнали двете страни, които ни освобождават от турците. Нали знаеш, че и румънски части участват в Руско-турската освободителна война? Димитри е пропуснал разни такива "малки" детайли. Така са те комунягите и хората които им вярват.
Ръмунците нахлуват в Добруджа през Втората Балканска, и тогава руски войски не участват.
Та Димитри е сътворил една голяма мътилка като цяло, волно или неволно не знам - всеки да си решава сам.

Действията на българските армии през Първата Световна са документирани - има информация колкото си искаш.
Търсиш генерал Тошев Добруджа и четеш на воля. А пък ако искаш продължавай да се излагаш.
Да цитираш агент на комунистите с лъжлива информация, за да оплюеш руснаците - това е доста жалко според мен.
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
27-02-2010 - 21:50:23
Quote
Panther1
Т.е. ние сме нападнали двете страни, които ни освобождават от турците. Нали знаеш, че и румънски части участват в Руско-турската освободителна война?

Ето го основния проблем - ние и поколенията след нас трябва да сме признателни на Русия по презумция. За всяка едно нещо ние трябва да слушаме големия брат. Е , какво ни е самочувствието на българи ? Никакво. Тук е мястото да уточня , че симпатицирам на руския народ като народ , култура , но на руската политика - НЕ. Затова казвам , че най-важните събития за последните 150 години са САМОСТОЯТЕЛНАТА БЪЛГАРСКА ЦЪРКВА и СЪЕДИНЕНИЕТО. И двете са постигнати от българския народ без НИЧИЯ ПОДКРЕПА и въпреки пречките на други държави , особено Русия.
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
27-02-2010 - 21:57:35
Quote
Panther1

@фло?

Никой не спори, че сме се били срещу руснаци и румънци. Но пак да кажа - ние сме агресорите. Българските войски започват действията като навлизат на румънска територия и превземат крепостта Тутракан (по това време румънска).eye popping smiley
te]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(по това време румънска)-това не се ли наричаше освобождение вместо агресия!?Румънците са държали цялата Добруджа-границата е била почти до Варна!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-27 21:58 от фло.
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
27-02-2010 - 22:03:54
Не са ни виновни нито руснаците, нито американците, нито..... марсианците. Всеки си гледа интереса. Само нашия интерес никой не го гледа - политиците, които ние "демократично" избираме ни подават за жълти стотинки - това е истината. Дано поне с това правителство нещата да се променят, че иначе зле. Пари вече нема, но да не ни свърши и надеждата, че това е най-лошото.

[zdravbadi.com]
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
27-02-2010 - 22:04:14
Quote
фло

(по това време румънска)-това не се ли наричаше освобождение вместо агресия!?Румънците са държали цялата Добруджа-границата е била почти до Варна!

не , защото по тези земи живеят МАРСИАНЦИ. eye popping smiley

Аз лично се чудя на колегата Panther1.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-27 22:07 от argonavt.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход