Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

да препрочетем историята си - за национално самочувствие

Публикувано от argonavt 
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
24-02-2010 - 03:02:48
Quote
OwnerBG

А декларациите са до 10 години.

OwnerBG, както винаги полезен smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 00:01 от BulCan.
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
24-02-2010 - 03:07:33
брех, много военни нещо сте се събрали тука smiling smiley
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
24-02-2010 - 03:17:18
Quote
Panther1
брех, много военни нещо сте се събрали тука smiling smiley

Без обиди, моля, моля... Срочна служба, по принуда... smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-25 00:02 от BulCan.
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
24-02-2010 - 03:31:33
Всякакъв опит от мисиите е полезен! Грешно е да се мисли ,че функцията на армията е строй се преброй се!
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
24-02-2010 - 21:40:44
Това , което мен ме вълнува е , че историята ни е представяна според това на кой как му е угодно. Напоследък се ровя из книгите и откривам доста неща , които не съм знаел или са ми били представяни в друга светлина. Мисля , че трябва да преразгледаме историята , за да придобием национално самочувствие , което за съжаление ни липсва. Ето , скоро е 3-ти март . Как се чувствате като българи , като ви кажат , че свободата ни е подарена?
За мен има две много важни събития , които остават все още в сянка - борбата за самостоятелна Българска църква и Съединението. Това са събития , в които нацията е обединена и жъне плодовете на единениетно , въпреки пречките от Русия.

Колкото и да говорим , че Сърбия е суверенна държава , то тя напада България именно подстрекавана от Русия. Благодарение на подвига на Българската армия , сега сме държава. Нещо интересно - преди две години прочетох една новела от полк.Гюлмезов /офицер в тогавашния Сливенски гарнизон/ за разбиването на четата на капитан Набоков/доскорошен офицер в милицията на Източна Румелия/ , изпратена от Русия в България /Бургаско/ да се бие против съединението. След разгрома и ликвидирането на Набоков , Русия упорито отрича за него и казва , че е жив и здрав. Налага се есхумация на трупа.
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
24-02-2010 - 22:21:18
Quote
BulCan
Quote
OwnerBG

А декларациите са до 10 години.

OwnerBG, както винаги полезен smiling smiley Това не го знаех, вече мога да не се притеснявам, че могат да ме опандизят, минали са повече от 2Х по 10 години, откакто подписах smiling smiley

А на нашите нямаше срок sad smiley
А колко бяха абсурдни - това вече е друг въпрос *yes*
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
24-02-2010 - 22:47:34
Все ми се струва че (пре)прочитането на Захари Стоянов в оригинал дава повече информация за историята и що за народ сме, отколкото мазните , платени. депутатствуващи историци от всички партии и епохи...

"И сега това това мекере, това кално турско кепазе говори за патриотизъм, род и родина в Народното събрание "

Захари Стоянов за Хаджииванчо Хаджипенчович- съзерцател на ханъмските шалвари преди 1878 г. и десидент след 1878 г...

Нещо да се е променило след 130 години, .. а ?
Дебилния хомсексуален олигофрен Олимпи Кътев или мазньото Софиянски да отстъпват по нещо на Хаджииванчо Хаджипенчович ?
Вечно мучащия недоволно БГ народ да направи поне една стачка срещу управлението на пухкавото добре хранено бебе Станишев ?
"Телевизията ходи след победителите" -Коя политическа пачавра изрече този лозунг- да не би руснак или германец, а?

Не ги мислете руснаците, момчета, лоши или добри, това си е техен избор, защото имат право на такъв. Ако не вярвате , питайте Анхела Меркел.
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
24-02-2010 - 22:56:22
avatar
Quote
kokoex
Quote
BulCan
Quote
OwnerBG

А декларациите са до 10 години.

OwnerBG, както винаги полезен smiling smiley Това не го знаех, вече мога да не се притеснявам, че могат да ме опандизят, минали са повече от 2Х по 10 години, откакто подписах smiling smiley

А на нашите нямаше срок sad smiley
А колко бяха абсурдни - това вече е друг въпрос *yes*

Срока не е в декларацията, а в закона който май го поправяха и частично отмениха.Имаше само срок че не можеш да напускаш страната за 3,5,10г. в зависимост от достъпа.Просто кодовете са сменяли в такива срокове.
Да не говорим че и топографските карти бяха тайна с висока степен на защита.
Ама не си е здравословно да се говори много много.*huh*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
24-02-2010 - 23:10:48
За 1:5000 - даваха 5 години а за 1:25000 - 25 години smiling smiley
И след като си служил в "по-особенно" подделение на БНА пак те проверяваха 6 месеца за да ти дадат допуск до така "секретните" топографски карти *angel*

А за срока - точно за него ставаше въпрос че в други подделения наистина им пишеше - толкова и толкова години нямате право да напущате границите, а при нас беше "нама право да напуска". Е след 10-ти никой не се интересуваше вече де, ама да ти забранят и да общуваш с чужденци си беше направо култово - особенно като се има предвид плажните "закачки" winking smiley
Re: да препрочетем историята си - за национално самочувствие
24-02-2010 - 23:20:19
Quote
OwnerBG
Да не говорим че и топографските карти бяха тайна с висока степен на защита.
Ама не си е здравословно да се говори много много.*huh*

Като стана дума за карти, спомняте си 1:50000 с какъв гриф бяха.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход