Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?

Публикувано от Бай Пешо 
Анонимен потребител
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 20:06:46
Айде да смятаме.
Цена 2000 година в Лозенец за тухла - $300.
При най-скъпия долар от 2.5 лева това прави 375 евро.
80% отгоре - 675 евро цена в момента.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 20:10:44
Quote
Бай Пешо
Quote
tot
В сайт за имоти в Германия излиза, че цените на апартаменчетата в Берлин варират около 300-600 евро.
Говорим за напълно завършени, дори обзаведени апартаменти с отделна кухня и чиста площ.
За сумата от около 30-35 хил. евро ми излизат безброй обяви на 2-стайни 50-60 кв. чиста площ smiling smiley
ето го сайта, който разбира немски да си провери smiling smiley
[www.immobilienscout24.de]

Чудя се какво чакат нашите строителни преприемачи и "брокери" та да не заминат за немско и да им надуят един балон smiling smiley

Е, те това са реалните цени и то в Берлин. А в София, когато стигнат дъното, ще са на 70-75% от Берлинските.

Друго ми стана интересно при този срив на цените. Имам познат, който продава апартамент на жълтите павета и който с големи мъки закачи някъкъв кандидат-купувач /който по-късно се отказа от покупка и отложи за неопределеното бъдеще покупката/. Та този мой познат си извади данъчна оценка, която се оказа над 2,42 пъти над договорената с купувача сума!!! Сградата в която е апаратмента е от 40-те години. Тия чиновници, които изготвят оценките не са ли чувли за амортизаци на сградите? Какви са тези данъчни оценки?
Между другото кандидат купувачът се отказа /поне това е бил повода/ точно заради огробната сума, която е трябвало да си поделят като разходи с продавача /моя познат/ по продажбата /нотариални такси, местен данък и т.н. + комисионната на брокера/.

Ако калкулираме и подобни разходи при покупко-продажбата, ще разберем че причините за липсата на купувачи и срива на цените не са една или две.

Дай повече подробности за тази знаменателна оферта и може да помогнем на твоя познат. Една таванска боксониера до площад Славейков замина по този начин за дни.

И ние сме имали подобни случаи за данъчна оценка по-висока от договорената цена, но не чак толкова драстично. В един случаите се отказа пък продавачът, защото реши, че продава на ниска цена.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 20:20 от dragula.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 21:48:49
Още едно обективно мнение подкрепено от факти .


dessoboy
Мнения: 25
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 10:00 am Заглавие: Кореспондентът Ви от гр. Русе Отговорете с цитат
Здравейте, момчета! Не знам дали съм уцелил точната тема за коментара си, но това не ме притеснява, защото Вие сте си едни и същи и в тази тема и в другите теми, така че ще Ви разкажа тук какво става в гр. Русе с пазара на имоти и кой е водещ фактор в дали да се купи имот и къде.

ТА ЗНАЧИ КАК СЕДЯТ НЕЩАТА В РУСЕ:
В момента има много апетитни имоти ново строителство акт 16 и адекватна локация - на крачки от училище, кауфланд и технополис и др. големи магазини, в непосредствена близо до главни пътища се продават на приемливата цена от 375 Евро/кв.м., кварталът не е особено престижен, но няма и да си сред хората с брадвите и каруците.
Това което оказва рефлектираща роля върху активността на пазара на имоти не е нито цената, нито локацията, а очакванията на купувачите за подобряване или влошаване на икономическата обстановка. Имам впредвид, че един човек дори да има кеш в днешните несигурни времена едва ли би го инвестирал в жилише, в което самият той не знае дали ще живее цял живот или в близките 10 години. Младите все още не знаят къде ще се устроят - в кой град. Малко по-големите между 25г. и 35г. започвайки работа не смятат да я работят 30 години, а гледат в перспектива 2-3 години с надеждата, че от някъде ще изкочи нещо по-добро и после ще искат имотът им да е в района на на новата по-добра работата и това ще ги възспре да купят имот сега, особено при главоломният спад който наблюдаваме сега. По-възрастните пък вече си имат имотчета и си чакат само годините за пенсия.
Психиката на човек се променя, когато се чувства застрашен и когато го бият. Не рискува да се закача (на пазара). Не изчаква пазарът да се оправи, защото пазарът на имоти не го плаши, а го плаши икономическата ситуация в страната. 600 новорегистрирани безработни всеки месец в Русе, а вакантните работни позиции всеки месец са едва 150. С други думи новите безработни по официални данни всеки месец са 0,5% от населението на гр. Русе. Т.е. ако до сега безработицата е била 9% в Русе, след 1 година по официални данни би трябвало да е 15%. Тази несигурност и ниските цени на наемите пренасочват финансовите му средства като резерва за покриване на по-належащи нужди през близките години.
Според мен справедливата цена на панелките в Русе е 230-250 евро/кв. м. (при сегашни 300), а на новото строителство от 300 до 400 евро/кв.м Но се опасявам, че дори и при тези цени пазарът пак няма да живне, а ще последва едно подценяване на цените на имотите до 250 евро за ново строителство и 180 Евро за панелени блокчета.
Сетих се още един фактор, който оказва влияние при избора на имот ново строителство. Заради зачестилите сигнали за некачествено строителство, някой хора са в процес на изчакване не да паднат цените, а да видят въпросният блок как ще изглежда след 5 години, дали няма да е паднал самият той или мазилката му. Падането на мазилката автоматично означава погледите да се пренасочат към нещо друго и запазено на 5 години или да се проучи още по-новото строителство, което в момента изпитва затруднения.
p.s. Извинявам се! Много дълъг коментар наистина ще се опитам да го синтезирам в следващия си пост.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 22:00:15
не само в Русе е така !
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 22:32:08
Quote
dragula
Quote
Бай Пешо

Друго ми стана интересно при този срив на цените. Имам познат, който продава апартамент на жълтите павета и който с големи мъки закачи някъкъв кандидат-купувач /който по-късно се отказа от покупка и отложи за неопределеното бъдеще покупката/. Та този мой познат си извади данъчна оценка, която се оказа над 2,42 пъти над договорената с купувача сума!!! Сградата в която е апаратмента е от 40-те години. Тия чиновници, които изготвят оценките не са ли чувли за амортизаци на сградите? Какви са тези данъчни оценки?
Между другото кандидат купувачът се отказа /поне това е бил повода/ точно заради огробната сума, която е трябвало да си поделят като разходи с продавача /моя познат/ по продажбата /нотариални такси, местен данък и т.н. + комисионната на брокера/.

Ако калкулираме и подобни разходи при покупко-продажбата, ще разберем че причините за липсата на купувачи и срива на цените не са една или две.

Дай повече подробности за тази знаменателна оферта и може да помогнем на твоя познат. Една таванска боксониера до площад Славейков замина по този начин за дни.

И ние сме имали подобни случаи за данъчна оценка по-висока от договорената цена, но не чак толкова драстично. В един случаите се отказа пък продавачът, защото реши, че продава на ниска цена.

Офертата не е нито знаменателна, нито интересна за участниците във форума. Апартаметът, както и да го погледнеш си е скъп, т.е. не е атрактивен за купувачи. Но цената не е интересното в случая, а това че въпреки високата му цена /все още далеч над 200Е/м2 *yes*/, данъчната му оценка е в пъти по-висока /2,42 пъти/ от и без това високата договорена сума. Коперациата е на около 70 години и също не е в идеално състояние. На всичкото отгоре апартаментът не е луксозен, дори бих казал че се нуждае от сериозен ремонт. Но тъй като чиновникът, който е изготвял оценката дори не го е посетил, няма как да знае тези "малки подробности". Парадосът е огромен и съм почти сигурен, че е станала някаква грешка.
А интересното е дали съществува възможност да се "обжалва" въпросната данъчна оценка. Защото дори и от абсолютен профан ще бъде забелязано несъответствието /стига разбира се този профан да си направи труда да посети оценявания имот/.

[zdravbadi.com]
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 22:53:38
Данъчните оценки се правят от програма. Не се намесва човек и не се посещават имотите. И не могат да се обжалват. Поне аз не знам за такъв случай, но не знам и за такъв фрапиращ случай на висока данъчна оценка.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:02:01
Quote
dragula
Данъчните оценки се правят от програма. Не се намесва човек и не се посещават имотите. И не могат да се обжалват. Поне аз не знам за такъв случай, но не знам и за такъв фрапиращ случай на висока данъчна оценка.

Човекът мисли да ги съди за пропуснати ползи! За ползите не зная как ще ги осъди, но ако вещи лица посетят това жилище със сигурност ще оценат апартамента поне 3 пъти под данъчната. Той е наистина стар и много амортизиран и ако някой се излъже да го купи ще трябва да му спретне много сериозно ремонтче.

А тази програма няма ли опции, които да отчитат амортизирането на жилището и моментното му състояние.
Притеснителното е и че евентуалният бъдещ купувач може би /така си мисля/ ще плаща данъци съобразно тази сгрешена данъчна оценка. Това така ли е или не?

[zdravbadi.com]
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:02:28
avatar
Quote
Тинки Уинки
Айде да смятаме.
Цена 2000 година в Лозенец за тухла - $300.
При най-скъпия долар от 2.5 лева това прави 375 евро.
80% отгоре - 675 евро цена в момента.

Криви са ти сметките - долара го смъкнаха на 1.80 още през пролетта на 1998-ма. а декември същата година е бил 1.64 winking smiley (bnb.bg - статистика - валутни курсове - избор на дата )
Тоест, получава се квадратен метър през 2000-та около 240-250 евро за Лозенец.

От тук насетне си вадете изводите сами, колко е надут балона и още колко много въздух под налягане има да излети от него!
Апропо, на дъното което се гони, се отива баш при Куку winking smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 23:11 от valsodar.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:09:57
Програмата отчита амортизациите, отчита всичко с някакви коефициенти, които не са подбрани съвсем правилно.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:12:37
avatar
Куца е от всякъде, което си говори за натаманистика в съставянето й.

Амортизацията сваля от цената! winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход