Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?

Публикувано от Бай Пешо 
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 12:45:03
avatar
Иворад, обясни ми каква е корелацията - заплати - цени на НИ. Примерно моята заплата как точно се влияе от цените на двустайните в Младост ? Ще ти дам жокер - не съм брокер, нито общак с основно образование и не продавам строителни материали.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 12:48:56
avatar
Quote
ivorad
Quote
drakkar
До 6 месеца ще се върнат цените от 1999-2000 г. които са и нормалните за бг.

Цените от 2000 са съответни на доходите от 2000. Да се мечтае за тези цени, означава да се мечтае за заплати от 100-150 евро.......
Можете ли го осъзна?
Май не......

Това са най-новите лъжи на строителната мафия. Паднат ли цените ще падат и заплати. Двете нямат нищо общо, може да паднат заплатите на безпросветните зидари, може и без работа да останат, ама това не касае нормалните хора. Пък и не ми пука за тях, щото последните 2-3 години вземаха пари, които не заслужават, да са си правили сметката да спестяват, сега банките дават добри лихви по депозитите. Икономиката не е само строителство, набийте си го в кухите кратуни!
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 12:54:58
Quote
drakkar
Иворад, обясни ми каква е корелацията - заплати - цени на НИ. Примерно моята заплата как точно се влияе от цените на двустайните в Младост ? Ще ти дам жокер - не съм брокер, нито общак с основно образование и не продавам строителни материали.

Дълъг разговор, който следва да се води с непредубедени събеседници - а се намираме в тема, чийто автор напълно сериозно вярва, че е пуснал оферта за боксониера, при положение, че става дума за маломарна таванска стаичка.....И тази кретения очевидно намира възторжени фенове, което е особено жалко.....
Само едно ще кажа по въпроса Ви - който се надява, че цените на масовите жилища средна ръка ще се върнат / да кажем - тристайните/ в диапазона от 12 до двадесетина хиляди евро в СФ и големите градове / приблизително толкова струваха през 1999-2000/, и при запазени нива на доходи на средна ръка домакинство там от порядъка на 2000 лева тристаен апартамент ще може да се купи за едно-двугодишен семеен доход - то такива хора определено нямат и най-малка представа за нещата.
Само това казвам, нищо повече!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 12:57 от ivorad.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 12:56:49
Quote
drakkar

Това са най-новите лъжи на строителната мафия. Паднат ли цените ще падат и заплати. Двете нямат нищо общо, може да паднат заплатите на безпросветните зидари, може и без работа да останат, ама това не касае нормалните хора.

:}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 12:57 от ivorad.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 13:00:22
Quote
Бай Пешо
Quote
Imotko
Ако може всички продавачи за се организират и бойкот на алчността. Защото какво друго, освен алчност, е да искаш да купиш нещо без пари. А да очакваш сериозно това да се случи е и глупост.

Ако можеше.... ама не може - на голям зор са. На зор са заради алчността си и лакомията си. Набалбукани са със скъпи кредети, а не могат да плащат. Как да се организират като са люти конкуренти за лов на изчезващата порода "купувач на НИ".*yes*

А идеята за бойкот от страна на купувачите е отлична. Да покажем, че и в Бг може да има гражданско общество clap:.

Може може Пешко, всичко може. Или банката да разсрочи кредита, или да поработиш в чужбина, или да се посвиеш в разходите, или още мнооооого други варианти......
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 13:04:37
А защо си мислите, че доходите не могат да падат?! Като те уволнят, с колко ти пада дохода - с 100 процентаeye popping smiley В частни фирми се свалят заплатите. Хора с бизнес им пада печалбата или даже са на загуба. Лица със свободна професия са по-малко търсени и съответно имат по-малко доход. Най-сигурни си остават държавни служители и работещи в държавната администрация.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 13:05 от gogolcho.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 13:04:44
Quote
drakkar
Ако може всички потенциални купувачи да се организират и бойкот на алчността ! Никакви покупки ! Имота не е храна, че да е толкоз неотложна нуждата от него. Както предприемачи и брокери са се организирали и не свалят цените ! До 6 месеца ще се върнат цените от 1999-2000 г. които са и нормалните за бг. Пък през тези 6 месеца банките няма да ги чакат, ще почнат те да разпродават, изобщо кока-кола и пуканки ще са доста продавани продуктиspinning smiley sticking its tongue out и вазелин също ха-ха
Никой не се е организирал за нищо. Нито сега, нито преди. Посоката и скоростта на движение на цените зависи само от пазара. От всички фактори влияещи на пазара само банките могат да се организират.
Потенциалните купувачи, ако могат да се организират, за да имат успех със сриването на цените трябва да пуснат собствените си имоти на пазара на нива, които смятат за справедливи. Макар че всеки, който говори за цени от 149Е/кв.м. за топлокейшън, от 200Е/кв.м. за жълтите павета и т.н., не би продал собствен имот на тези места на такива нива, нито дори на 5 пъти по-висока цена.

Имам реален случай за апартамент, който се оферираше на 200 000 Е, съседът отгоре предложи 100 000 Е. И когато го попитах дали би си продал своят имот за 200 000 Е, защото на едни клиенти им беше нужна по-голяма площ, той възмутено отказа. Става дума за еднаква площ и сходно състояние, като неговият беше на трети етаж над магазини, а нашият на втори етаж над магазини в сграда без асансьор.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 13:08:05
Quote

Потенциалните купувачи, ако могат да се организират, за да имат успех със сриването на цените трябва да пуснат собствените си имоти на пазара на нива, които смятат за справедливи. Макар че всеки, който говори за цени от 149Е/кв.м. за топлокейшън, от 200Е/кв.м. за жълтите павета и т.н., не би продал собствен имот на тези места на такива нива, нито дори на 5 пъти по-висока цена.

Както и никой от "ъперите" тук не би купил на цени от август 2008 г.winking smiley
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 13:14:54
Quote
drakkar
Иворад, обясни ми каква е корелацията - заплати - цени на НИ. Примерно моята заплата как точно се влияе от цените на двустайните в Младост ? Ще ти дам жокер - не съм брокер, нито общак с основно образование и не продавам строителни материали.
Твоята заплата не се влияе от цените на двустайните в Младост, но те се влияят от нея. За да паднат цените на двустайните в Младост до нивата от 2000 година, трябва първо заплатата ти да падне до нивото от 2000 година.
Искаш ли го или не го искаш?

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 13:15:50
Ей например аз си давам имотчетата под наем и хич не ми дреме дали цените ше паднат или качат. И ми е през оная работа. Кат гледам бездомници (дето не искат да купуват щото им е скъпо) във форума бол. Плащайте си наемчетата, аз за никъде не бързам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход