Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето за това ставам фен на кризата

Публикувано от jores 
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 21:26:58
avatar
....Като клиент на ENG имоти, Вие ще заплатите еднократно твърдо фиксирана потребителска такса.....

Идеята е хубава само че пари напред никога!
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 21:30:04
Quote
камелия
Quote
Купувач
Jores,
На мен, като потенциален клиент, повече ми харесва с твоята добавка - процент от постигната разлика.
Но пак нещата опират до доверие. Ако лелка, бивш лаборант, без елементарни финансови и правни познания ми я предлага, няма как да ме спечели. И за съжаление пак стигаме до момента на изчистването на боклука от този бизнес.

На теб не ти трябва човек нито с правни, нито с финансови познания, на теб ти е достатъчен Жорес и ония- дето вече са развили идеята му.
Quote
jores

Резултат какво е резултат? Какво правим ако аз съм свършил работата си а резултат няма?

Ето, това ти трябва- да ти вземат паричките без да видиш сделка. Ама, ще ти обяснат, че са си свършили работата..............:]
Ама, нали си умен, давай...........търси разликата......spinning smiley sticking its tongue out

Ками как ще коментираш тези два примера:
Наемаш посредник да ти търси имот около 100к/Е правиш сделка на четвъртия месец комисионна 5к/лв.

Наемаш консултант с много точно и конкретно задание за три месеца като аванса е 600 лв. и той ти гарантира, че ще видиш за периода 30 имота с между 85% и 100% от заложените в договора параметри, но ти нищо не харесваш, ако човека си е свършил работата но твоят вътрешен свят, казва, че нито един от имотите не е твоя какво следва анекс и нови 600лв. за нови три месеца, на четвъртия месец и 40-я оглед попадаш на твоя имот правиш сделката но тоталната цена не е 5к/лв. а 3,2 к/лв. При това през целия период са те возили с кола /комфортна/ не си попадал в ситуация "за кво ме водиш тука м..у" бил си наясно с всички процеси, изкаран е максимума от сделката и всичко това гарантирано с договор, неустойки и т.н.

Де да знам ако ще купувам и ми се гарантира втората възможност бая ще се замисля, кое да си избера.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 21:40:49
Quote
кратункьо
....Като клиент на ENG имоти, Вие ще заплатите еднократно твърдо фиксирана потребителска такса.....

Идеята е хубава само че пари напред никога!

А с банкова гарнация или сметка под условие може ли winking smiley, няма пара напред ама ако се окаже, че не си в час и си губил времето на изпълнителя да си ги дръпне.
Е аз понеже се ценя, не си мърдам пръста без ангажимент от ответната страна.
Този начин на работа не е за посредтвени индивиди, представям си класическата лелка брокер от средата на 2008г. да поиска от някой ангажимент, въпроса е срещу какво, какво ще му предложи...
Но има и хора, които ценят познанията и труда си има и клиенти които ценят парите и времето си, за тях са подобни продукти те ще се срещат защото имат общ интерес.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 21:46:06
avatar
Quote
brotarius
Много надребно се заяждате наистина. Ками, я ми кажи ти с твоя дългогодишен опит не си ли чувала или виждала платени комисионни на ПД без да има сделка накрая? Там каква е разликата? Пак обясняват, че са свършили работата, даже ако не се лъжа и ти беше от защитниците на тая порочна идея.

Аз съм виждала, но ти не си, щом задаваш въпроса. Ще ти обясня.
За да се стигне до подписване на предварителен договор, значи посредникът наистина си е свършил работата. Двете страни са постигнали съгласие и подписвайки, и капарирайки, са заявили сериозното си намерение да завършат сделката.
След предварителния договор, сделката е в ръцете на договорилите се и в клаузите му затова има санкция за неизправната страна. Ако някой от двамата се откаже, то не е защото посредникът не си е свършил работата. При това, ако сделката се развали, изправната страна е компенсирана с неустойка, възлизаща на 10% от цената на сделката. И ако това не е защитен интерес, здраве му кажи.
А при тази " схема", която и Жорес рекламира тук, ти си плащаш, другият плаща, а " неизправна" страна, която да понесе отговорността, ако няма сделка- тц!
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 21:50:51
Или в едната крайност, или в другата. Или по 3% от двете страни, или такса за 30 огледа. Тъпотия, само си чешете езиците. А някой хора помним времето, когато комисионните бяха по 1-1,5%, какво им пречи да се върнат пак там.
Впрочем от първите 600 лева 150 са само за бензин на Мерцедеса на брокера, но нали клиентът е цар, а и кешът е в банката на лихва, та си няма кола горкия, да го повозим.
На сривльовците трябва да започнете да им викате "лихвари".
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 21:55:18
avatar
Аха, лихвари - много точно определени за хора получаващи лихви за това, че са с малко повече акъл, от тези които им ги плащат!*angel*
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 22:06:34
Quote
jores

При това през целия период са те возили с кола /комфортна/ не си попадал в ситуация "за кво ме водиш тука м..у" бил си наясно с всички процеси, изкаран е максимума от сделката и всичко това гарантирано с договор, неустойки и т.н.

Де да знам ако ще купувам и ми се гарантира втората възможност бая ще се замисля, кое да си избера.
Не че се заяждам , не съм брокер , на този етап и купувач не съм , ами например :
Ако случайно брокера не дойде с кола , ако пък не е комфортна , и те заведе на няколко апартамента да набере бройката .
Все пак термините " добра локация" и "добро състояние" са много разтегливи
Един имот обявен за ремонт може да е за 2-3 хил. , а може и да е за 15-20 хил. ,а може и да е за събаряне (къща примерно)
На една и съща улица, в един квартал на едни 50-100 метра вече да не е добро мястото.
Ще ги съдиш ли после ?
Какво толкова се въодушевявате не разбирам .
Отделно, че в този сайт има няколко обяви на нови сгради , където и сам можеш да си отидеш да се свържеш със строителя.
Единственото което ти гарантират 100 % е че ще ти вземат парите.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 22:10:02
Quote
камелия
Quote
brotarius
Много надребно се заяждате наистина. Ками, я ми кажи ти с твоя дългогодишен опит не си ли чувала или виждала платени комисионни на ПД без да има сделка накрая? Там каква е разликата? Пак обясняват, че са свършили работата, даже ако не се лъжа и ти беше от защитниците на тая порочна идея.

Аз съм виждала, но ти не си, щом задаваш въпроса. Ще ти обясня.
За да се стигне до подписване на предварителен договор, значи посредникът наистина си е свършил работата. Двете страни са постигнали съгласие и подписвайки, и капарирайки, са заявили сериозното си намерение да завършат сделката.
След предварителния договор, сделката е в ръцете на договорилите се и в клаузите му затова има санкция за неизправната страна. Ако някой от двамата се откаже, то не е защото посредникът не си е свършил работата. При това, ако сделката се развали, изправната страна е компенсирана с неустойка, възлизаща на 10% от цената на сделката. И ако това не е защитен интерес, здраве му кажи.
А при тази " схема", която и Жорес рекламира тук, ти си плащаш, другият плаща, а " неизправна" страна, която да понесе отговорността, ако няма сделка- тц!

Ками няма, кой да обори горното, но то е токова близко до това за което аз говоря, че ако се замислиш може да постигнем единомислие winking smiley.
От посредника/брокера/консултанта се изисква най - общо в началната фаза да направи подбор и покаже имоти, с параметри, каквито клиента е задал, ако го направи но клиента не купи, той в тази част свършил ли си е работата или не е?
Решението за покупка чие е на обслужващия персонал или на възложителя? Кой може утре да преспи /след 30 огледа примерно/ и да реши, че не е време за покупка, в такъв случай вложения труд и разходи по обслужване на възложителя за чия сметка е редно да са /вкарай малко разум и чувство за справедливост ако можеш/.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-08 22:17 от jores.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 22:29:07
avatar
Quote
jores

Ками няма, кой да обори горното, но то е токова близко до това за което аз говоря, че ако се замислиш може да постигнем единомислие winking smiley.
От посредника/брокера/консултанта се изисква най - общо да покаже имоти, каквито клиента търси, ако го направи но клиента не купи, той в тази част свършил ли си е работата или не е?
Решението за покупка чие е на обслужващия персонал или на възложителя? Кой може утре да преспи /след 30 огледа примерно/ и да реши, че не е време за покупка, в такъв случай вложения труд и разходи по обслужване на възложителя за чия сметка е редно да са /вкарай малко разум и чувство за справедливост ако можеш/.

Може и да постигнем единомислие, но само ако огледаш нещата от всички страни.
Никой не иска да плаща предварително, никой не иска да плаща за труда ти, ако няма добър за плащащия резултат. Всички, плюещи брокерските комисиони, не отчитат работата, свършена по сделката, дори когато тя се е състояла. Купувачите пък, въобще не приемат, че трябва да плащат, щото, вижждаш ли, той продавачът плащал.............
И ти се присъедини към хОра, пишейки, че е порочно да се взима процент от реализирана сделка, щото той покривал загубите от нереализирана............
И какво предлагаш? Да взимаме от всички, независимо дали сме постигнали крайния резултат, който е предмет на работата ни.
Чудесно, за нас, но няма да стане. Освен ако не излезе специален закон, който да задължи всички да взимат такса. А това, също няма да стане.
Навсякъде по света са го играли това, не се е получило и са стигнали до процента от сделката. Едва ли има фирма, която да не включва в цената на "изделието" си и загубите. Иначе, никой не би просъществувал.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 22:54:50
На такива тъпи патки като теб няма кой да иска да плати. Нито предварително, нито следварително. Вероятно затова смени попрището... Вероятно затова не можеш да проумееш за какво иде реч. Или както винаги си безсмислена опозиция, само заради спорта.
Както вече писах, по схемата на jores, аз искам да платя предварително. Проблемът е само доверието. Ако услугата се предлага от "брокер тип камелия" ще бягам като от прокажен, но ако получа реална консултация не мисля, че са загубени пари. Дори да не се стигне до сделка. А варианта за процента от разликата доста ми допада.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход