Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето за това ставам фен на кризата

Публикувано от jores 
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:32:55
Quote
камелия
Quote
valsodar

Май свърши вече времето, през което бльокита си събираха комисиона с мутри от купувача winking smiley

Едно напомняне- купувачът и продавачът, в нормалния вариант, плащат ако стане сделка. Ако не стане- всички разходи по реклами и огледи, остават за агенцията.
При така възхитилият те " проект", потенциалните продавач и купувач, плащат по 414Е, независимо дали се стига до сделка.

Т. е., има- няма сделка, каквото и да стане, агенцията гушва 828Е.
Чудесно замислено, а като гледам, спонсори- умници, няма да липсват..........:]

Ками както винаги на стотици километри от истината....

Да те питам ако аз съм класически посредник и никой не ме е ангажирал /за мен ангажимент е договор и пари но го забравяме/, с кой акъл лицето което ме е ангажирало ще има претенции към мен??? Че съм го забравил две седмици например защото в момента работя например с по - 'БЛАГОНАДЕЖДЕН" клиент с който съм преценил, че е по - вероятно да стигна до сделка. Защото в крайна сметка работата на класическата посредническа дейност е близка до теорията на вероятностите, и най - важното по тази схема една сделка плаща труда на посредника по работата с пет други клиенти с които не е достигнал до сделка. Въпроса е дали да си "купиш" човек да работи за тебе или да се довериш на нтеорията на вероятностите с неясен край и качество.

Моля работилите с АНИ да споделят забравяни ли са?
Моля продаващите имоти да споделят прави ли се масимума за продажба на имота им?
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:33:52
avatar
Quote
jores
Добре аз ще ви дам правилната /за мен/ схема И в момента се работи по нея и се плаща по нея, И то без реклама:

Само за купувачи, договор за поръчка със срок три месеца, аванс ХХХ точки тотала при затваряне на поръкчта Х,Х к точки.

Къде е тънкия момент, при такса и аванс клиента има гаранция за извършен обем работа заложен в договора /платил си е да работят за него/ , при схемата действаща и наложена в момента клиента няма никаква гаранция за каквото и да било.

Драгула беше писал по - нагоре, че има разлика в обема работа, и за това си има разценки обвързани с време и са измерими като обем.

Скоро пазара ще нареди нещата убеден съм.

Жорес, в Америчко за да станеш брокер в повечето щати има едно обучение.С една дебелшка книжка.защо не си уредиш една и да не се мъчиш да измисляш топлата вода.Разбира се не се заяждам.Просто спести си малко време.

А пазара няма да се нареди скоро.
Големите играчи не са на пазара и не спазват пазарните принципи.По други пътища вървят.
Боксониерите и двустайните не могат да издържат нормален и развиващ се бизнес.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:34:16
avatar
Quote
jores
Добре аз ще ви дам правилната /за мен/ схема И в момента се работи по нея и се плаща по нея, И то без реклама:

Само за купувачи, договор за поръчка със срок три месеца, аванс ХХХ точки тотала при затваряне на поръкчта Х,Х к точки.

Къде е тънкия момент, при такса и аванс клиента има гаранция за извършен обем работа заложен в договора /платил си е да работят за него/ , при схемата действаща и наложена в момента клиента няма никаква гаранция за каквото и да било.

Драгула беше писал по - нагоре, че има разлика в обема работа, и за това си има разценки обвързани с време и са измерими като обем.

Скоро пазара ще нареди нещата убеден съм.

jores, да, обаче ако се обадиш и кажеш "абе харесах си тази обява, айде да купувам", пак искат "такса".

Някои хора може пък да не искат да плащат точно за техните съвети, а за такива от собствен адвокат или брокер. Или на никой, някой може да поема риск ей така, негово право е.

А и да му се не види, няма ли някоя агенция да започне да публикува обяви с пълна информация, чиста площ и площ на всяка стая поотделно, чертеж на апартамента, точно местоположение на картата, снимки на интериор и екстериор не правени с телефон. Толкова ли е сложно.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:43:39
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
М тъпо, искат такса и от купувача, а като гледам обявите не са това, което трябва да са, така че си оттеглям възторга smiling smiley

Явно у нас нещата стават трудно.

Нещата навсякъде не стават, щом иде реч за безплатен обяд. Безплатно е само сиренцето в капана за мишки.smiling smiley

Тук се бъркаш. Може да има безплатно за даден човек, плаща се солидарно от всички клиенти. Не трябва да се гледа всяка сделка да има положителен баланс, трябва да се гледа годишната печалба да е положителна. Т.е. от един клиент може даже да си вътре от друг на плюс, а от двамата пак на плюс. Така и двамата са доволни, а единия даже е горд че на практика си му дала пари.

Преди като се дърляхме бях казал следното: ако обявите ти са такива, че на практика не се налага посещение, ти нямаш разходи, освен генерирането на представянето на имота - пълна информация, снимки, видео - така както Иво преди писа. Цената за това е доста ниска, несрванимо ниска с тези 2-3% комисиона. Определено при по-голям обем, ще си на прилична печалба. Какви са тия огледи в 21ви век, интернет е такава медия, че може да симулираш и посещение на място, докато някой си седи вкъщи.

А сега какво е - някакви измислени огледи, разочаровани посетители, нерви, защото информацията в обявата няма нищо общо с реалността, губене на време и на двете страни - и всичко с това заради заветното "АМА НА ВАС ТОВА НЕ ВИ ХАРЕСВА?! НИЩО СЕГА ЩЕ ВИ ПРЕДЛОЖИМ НЕЩО ДРУГО" - така човекът вече е хванат в мрежата и ще му се иска комисиона, защото вече агенцията РАБОТИ за него.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:44:45
какви агенции, какви 5 лева - времената на агенциите минаха отдавна. сега за 1 потенциален купувач има 10 продавача - от какъв зор да плащам? за купувача е супер елементарно - звъниш и проверяваш имота, пазариш се и ако ти е изгодно сключваш сделка. ако продавача си има договор с агенция - да си и плаща. купувача зор няма. агенцията няма да те върне ако и посочиш среден за комисионната.

а до жорес:
-да, забравян съм както като продавач така и като купувач
-не, агенциите ги боли *** за конкретните оферти, важното е работата да върви
сега с техните камъни по тяхната глава smiling smiley дано да е здрава smiling smiley
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:49:15
Quote
OwnerBG
Quote
jores
Добре аз ще ви дам правилната /за мен/ схема И в момента се работи по нея и се плаща по нея, И то без реклама:

Само за купувачи, договор за поръчка със срок три месеца, аванс ХХХ точки тотала при затваряне на поръкчта Х,Х к точки.

Къде е тънкия момент, при такса и аванс клиента има гаранция за извършен обем работа заложен в договора /платил си е да работят за него/ , при схемата действаща и наложена в момента клиента няма никаква гаранция за каквото и да било.

Драгула беше писал по - нагоре, че има разлика в обема работа, и за това си има разценки обвързани с време и са измерими като обем.

Скоро пазара ще нареди нещата убеден съм.

Жорес, в Америчко за да станеш брокер в повечето щати има едно обучение.С една дебелшка книжка.защо не си уредиш една и да не се мъчиш да измисляш топлата вода.Разбира се не се заяждам.Просто спести си малко време.

А пазара няма да се нареди скоро.
Големите играчи не са на пазара и не спазват пазарните принципи.По други пътища вървят.
Боксониерите и двустайните не могат да издържат нормален и развиващ се бизнес.

В никакъв случай не го приемам, като заяждане. Разсъждавам така аз имам интерес и клиентите имат интерес или се засичаме или не, бая просто е. Клиентите с интерес да закупят имот убедени в намеренията си са целева група, такива клиенти не им е проблем да се "бръкнат" с аванс сиреч избрали са да работят с Х и са се разбрали за обема работа.
Другото дай да ти търся имот ако ти намеря /ако не се случат междувременно един куп неща/ ще дадеш некой лев. Меко казано кокошкарска работа е това, и за едната и за другата страна е определението.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:58:45
Додо 2
"jores, да, обаче ако се обадиш и кажеш "абе харесах си тази обява, айде да купувам", пак искат "такса". "

Кофти, на това му се вика продажба на координати с бонус натрапено обслужване.
Ако нещата не са доброволни и осъзнати винаги го има усещането, че са те прекарали.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 19:05:05
avatar
Quote
jores

Ками както винаги на стотици километри от истината....

Да те питам ако аз съм класически посредник и никой не ме е ангажирал /за мен ангажимент е договор и пари но го забравяме/, с кой акъл лицето което ме е ангажирало ще има претенции към мен??? Че съм го забравил две седмици например защото в момента работя например с по - 'БЛАГОНАДЕЖДЕН" клиент с който съм преценил, че е по - вероятно да стигна до сделка. Защото в крайна сметка работата на класическата посредническа дейност е близка до теорията на вероятностите, и най - важното по тази схема една сделка плаща труда на посредника по работата с пет други клиенти с които не е достигнал до сделка. Въпроса е дали да си "купиш" човек да работи за тебе или да се довериш на нтеорията на вероятностите с неясен край и качество.

Моля работилите с АНИ да споделят забравяни ли са?
Моля продаващите имоти да споделят прави ли се масимума за продажба на имота им?

Жорес, хайде малко по- мъжки и по- джентълментски, ако можеш, разбира се!
Дали някой ще те "забрави", зависи от клаузите в договора. Логически- докато не си платил и стотинка, работещият за теб, трудно ще те забрави. Но, когато си плащаш предварително една сума, която остава в работещия за теб, независимо дали се стига до сделка, е много лесно да бъдеш забравен. При това- с железен аргумент- дал си парите и няма къде да ходиш.
Много удобно забравяш, че в класически посредническата дейност, се плаща само, ако има сделка.
Разбирам възхитата ти от врътката- това е и твоя идея- да се плаща една сума, която да си е сигурна за агенцията, без да е обвързана с резултат. Така, може би, според теб, е по- справедливо- що да плащат само тези, които са купили/ продали? Да цакат всички, които са решили да видят имот на агенцията.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 19:38:03
Ако се работи на принципа "След мен и потоп.", както в повечето случаи до сега, то наиситна предварителното плащане е проблем. Но ако се опитваш да наложиш нов стил на работа и да останеш на пазара то определено ще се стремиш към качество на услугата и това клиентите ти да останат доволни. Ако не успееш просто няма да има успех инициативата.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 19:49:57
Quote
dodo2
Quote
barbaron
Не ме разсмивайте, на работа съм smiling smiley
Досега било
"комисионна + разходи за правни услуги + цена1", станало "еднократна потребителска такса + цена2"
Какво се е променило в уравнението?

Най-малкото не искат комисиона от купувача, без да им е искал услугите, както се опитват да правят всички нагли АНИ-та.

dodo2, приятелю,
колко агенции са те срещнали на улицата и са ти поискали комисионна без ти преди това да отидеш при тях?
колко от тях са ти поискали комисионна без сделка?

Новия обсъждан модел направо обижда интелигентността на купувача и продавача.
На практика прехвърля всички негативи от несключването на една сделка от агенцията върху продавача и купувача.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход