Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето за това ставам фен на кризата

Публикувано от jores 
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:13:17
Ако не харесаш нищо за купуване, дали връщат таксата?
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:16:23
avatar
Какво се лепнахте за таксата от купувача? Купувачите ще ползват други агенции или себе си за огледи.

По-важното е таксата за продавача. Фиксирана такса, без такса за купувача, ако е потърсил агенцията за дадената обява. Нещо което може да се нарече "нормално", за разлика от сегашното статукво.

А ако този метод и тази агенция или каквото е там стане популярно (а ако се постараят то може да стане и да сложат в джоба си всички, защото първи започват нещо, което клиентите ви го набиват в главите от 5 години) и ако на сайта им са представени обявите както трябва (като например нещата, кото Ivo.NovDom е показвал), защото щом няма да се натискат за комисиона от купувача нищо няма да им пречи да дават пълна и качествена информация, тогава ви гарантирам, че ще имат и клиенти купувачи, които ще плащат тази фиксирана такса, защото ще предпочетат тях пред разни изкукали бабки станали брокери (тук Камелия да не помисли че визирам нея, просто скоро имах подобен случай - звъня за една обява, а там горката жена докато се мъчеше да ми даде информация се чува "бабо! бабо! абе бабо бе, дай да ям", на фона на някакъв турски сериал по тиливизоръ).

На всички е ясно, че качеството на обявите в момента е такова (наакано), защото "брокерите" ги е страх "да не ги прескочат". Завоалирани неща с лъжлива информация.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-08 18:17 от dodo2.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:16:25
avatar
Quote
valsodar

Май свърши вече времето, през което бльокита си събираха комисиона с мутри от купувача winking smiley

Едно напомняне- купувачът и продавачът, в нормалния вариант, плащат ако стане сделка. Ако не стане- всички разходи по реклами и огледи, остават за агенцията.
При така възхитилият те " проект", потенциалните продавач и купувач, плащат по 414Е, независимо дали се стига до сделка.

Т. е., има- няма сделка, каквото и да стане, агенцията гушва 828Е.
Чудесно замислено, а като гледам, спонсори- умници, няма да липсват..........:]
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:17:47
avatar
Quote
Scyther
Ако не харесаш нищо за купуване, дали връщат таксата?

Разбира се че я връщат.С лихва.
Ако е такса де.
А не цена на "продукта".

Абе вие ли бяхте хората дето твърдяха че няма смисъл от плащане на комисион при свършена работа и изповядана сделка.

И сега парите напред, и надеждите след тях.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:17:50
avatar
Quote
камелия
Quote
valsodar

Май свърши вече времето, през което бльокита си събираха комисиона с мутри от купувача winking smiley

Едно напомняне- купувачът и продавачът, в нормалния вариант, плащат ако стане сделка. Ако не стане- всички разходи по реклами и огледи, остават за агенцията.
При така възхитилият те " проект", потенциалните продавач и купувач, плащат по 414Е, независимо дали се стига до сделка.

Т. е., има- няма сделка, каквото и да стане, агенцията гушва 828Е.
Чудесно замислено, а като гледам, спонсори- умници, няма да липсват..........:]

Купувачът не плаща. Плаща ако е наел агенцията да му върши работа, а не насила.

P.S. Поне аз това разбрах от сайта им по диагонал.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-08 18:19 от dodo2.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:22:16
Не е написано, дали връщат таксата, но вероятно дори и да я връщат, няма да се връща цялата. Лично аз нямам против подобен тип работа, все пак те ще ми търсят имот, водят преговори, подготвят огледи. Според мен това е труд, който трябва да бъде заплатен, а и старите брокери трябва да подкрепят подобен начин на работа, нали най-големия ви проблем са туристите. Ако си сериозно решен да сключиш сделка е нормално да си готов да заплатиш за подобна услуга. Ако естествено не си сигурен в желанието си, ще потърсиш някой друг брокер да те разкарва по огледи без пари.
Разликата обаче от dicho-вото: "Като се обадиш и отатък те чака комисион!" и "Ето ви 810лв търсете ми имот!" е огромна. Реално не знам подробности, но всеки сам може да си прецени като разбере условията. Според мен има бъдеще в подобен род услуга.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:24:14
Добре аз ще ви дам правилната /за мен/ схема И в момента се работи по нея и се плаща по нея, И то без реклама:

Само за купувачи, договор за поръчка със срок три месеца, аванс ХХХ точки тотала при затваряне на поръкчта Х,Х к точки.

Къде е тънкия момент, при такса и аванс клиента има гаранция за извършен обем работа заложен в договора /платил си е да работят за него/ , при схемата действаща и наложена в момента клиента няма никаква гаранция за каквото и да било.

Драгула беше писал по - нагоре, че има разлика в обема работа, и за това си има разценки обвързани с време и са измерими като обем.

Скоро пазара ще нареди нещата убеден съм.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:24:42
Quote
dodo2
Quote
камелия
Quote
valsodar

Май свърши вече времето, през което бльокита си събираха комисиона с мутри от купувача winking smiley

Едно напомняне- купувачът и продавачът, в нормалния вариант, плащат ако стане сделка. Ако не стане- всички разходи по реклами и огледи, остават за агенцията.
При така възхитилият те " проект", потенциалните продавач и купувач, плащат по 414Е, независимо дали се стига до сделка.

Т. е., има- няма сделка, каквото и да стане, агенцията гушва 828Е.
Чудесно замислено, а като гледам, спонсори- умници, няма да липсват..........:]

Купувачът не плаща. Плаща ако е наел агенцията да му върши работа, а не насила.


P.S. Поне аз това разбрах от сайта им по диагонал.

Аз разбрах, че е точно обратното.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-08 18:27 от dragula.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:25:55
avatar
М тъпо, искат такса и от купувача, а като гледам обявите не са това, което трябва да са, така че си оттеглям възторга smiling smiley

Явно у нас нещата стават трудно.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
08-02-2010 - 18:28:07
avatar
Quote
dodo2
М тъпо, искат такса и от купувача, а като гледам обявите не са това, което трябва да са, така че си оттеглям възторга smiling smiley

Явно у нас нещата стават трудно.

Нещата навсякъде не стават, щом иде реч за безплатен обяд. Безплатно е само сиренцето в капана за мишки.smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход