Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите

Публикувано от OwnerBG 
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
27-01-2010 - 12:24:47
avatar
Quote
goro
Хи, хи...
Камелче да ти кажа следващите стъпки (с премиери като б.б. и професорите ни по международно право ще са същия дол дренки)
- б.б. забранява на българските фирми да си връщат заемите към гръцки банки - вече е правено от Жанчо Виденов на времето по отношение на бълг. банки (за тва и нямаме)
какво следва - знаеш - голямо момиче си

Бог да пази България!

Ще ти се да стане така, ама няма да ти се уреди въпроса! Голямо момче си, намери си друг извор на радост- "беше к'во беше, ама кака се ожени"- знаеш ли я тази приказка?:]
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
27-01-2010 - 14:06:45
Quote
камелия
Quote
goro
Хи, хи...
Камелче да ти кажа следващите стъпки (с премиери като б.б. и професорите ни по международно право ще са същия дол дренки)
- б.б. забранява на българските фирми да си връщат заемите към гръцки банки - вече е правено от Жанчо Виденов на времето по отношение на бълг. банки (за тва и нямаме)
какво следва - знаеш - голямо момиче си

Бог да пази България!

Ще ти се да стане така, ама няма да ти се уреди въпроса! Голямо момче си, намери си друг извор на радост- "беше к'во беше, ама кака се ожени"- знаеш ли я тази приказка?:]

Те това се казва прозрение, мисъл и вдъхновение!!!

:] :] :]
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
27-01-2010 - 15:15:53
Понеже имам малко време до следващата си среща, пък и знам ли, може и на някой селянин в бг да му е полезно...
Претенциите на селяните от Триполи, Пелопонес, към б.б. изразени пред окръжния управител... :]

Частичен превод на линка по долу.
Започвам от първия говорещ - след като сядат - вдясно
- ...обвинявам за отношението на полицията, да тероризира селяните, да се обажда на селяни от Коринтско и да ни казва тя на нас какво ще правим в Триполи. С тия мерки селскостопанска политика няма да стане. Вижте сега ние искаме гарантирани минимални изкупни цени на продукцията си, да знаем какво ще засадим и какво долу горе ще изкараме, искаме минимални доходи с които да можем да издържаме семействата си. Към момента, нас дребните селяни направо ни изкореняват с общата политика, която се провежда от ЕО. Говорим буквално за унищожаване на дребните земеделци. Едрите земеделци са добре ние обаче не можем да преживеем. В този момент, в Триполи където се намираме, произвеждаме картофи и гледаме до нашите картофи, картофи от египет на цена 5-10 цента (с неплатени мита)...
Искаме да спрат промените дето тръгва да се правят (в законодателството) спрямо нас - това за основната професия. Значи, според тези промени, аз дето си допълвам доходите с някой и друг надник в строителството, няма да вземам помощите, няма да взимам субсидиите, няма да взимам нищо...
Вторият говорещ до него
- знаете добре управителю какво става с кооперациите и сдруженията на животновъдите, как някой за една нощ си правят съюза, магазина, как някои пребират субсидиите пък други нищо... сега отиват ... да наложат да вземат субсидиите от ЕО те... За нас това е повод за война! Ако стане. Казвам ви го директно. Ако тази нова "фирма" вземе и една стотинка от парите на животновъдите незнам какво ще стане. Искаме ако останат пари, да се изгради микролаборатория за млеката на животновъдите... Плячка станахме на едрите търговци. Изтребват ни... 15 години изкупните цени не са мръднали
Третият говорещ - правия
- ... какво да ви кажем, цената на зехтина не я знаете, вноса на картофи - не го знаете? портокалите с 3цента на килограм - не го знаете, да ви кажем за млякото, да ви кажем, че един животновъд за да вземе разрешение за кошарите си и ток трябва да се продаде сам целия... какво да ви кажем значи... не го знае правителството, не го знае окръжното упр. ... и да не ни посреща полицията сякаш сме терористи... ще се обаждат на семействата на селяните... къде се намират...






накрая казваха нещо за Камито, ама е прекалено цветно за да го превеждам...

:]
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
27-01-2010 - 15:27:39
goro ,

Едва сега успях да прочета постовете ти и констатирам леко стъписване, изненада.
Очевидно е, че ми предстои "битка" с предразсъдъците и мисловните щампи. Какво да се прави - съседи сме с гърците, но много малко се познаваме.
Благодаря. Пристрастността ти не е от значение, тя е разбираема, на мен не ми пречи.

Излиза, че след почти 30 години в ЕС страната не може да реши по дори относително "приемлив" начин проблемът с корумпирания и крадлив елит. Всъщност, какво има за чудене, ами то малко по на запад (но на същата шрина) от Гърция положеннието въобще не е по-добро.

Започвам настойчиво да се питам дали един от мотивите, които кара германците да бъдат основен двигател на европейската идея (да ме извиняват петлите, но хич не съм им фен и добра дума за тях мога да кажа само срещу щедро възнаграждение :-)))), а именно - чувството за историческа вина и задължение да се изгради една нова Европа (нещо, от което при това може и да се печели) вече не се сблъска с сериозни остования за промяна на политиката и отношението и кога биха казали: Стига толкова !
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
27-01-2010 - 15:30:48
А това е като преглед по реда на вдигане на блокадите (на б.г. границата е трета или четвърта)



Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
27-01-2010 - 15:34:23
avatar
Quote
goro
Понеже имам малко време до следващата си среща, пък и знам ли, може и на някой селянин в бг да му е полезно...
Претенциите на селяните от Триполи, Пелопонес, към б.б. изразени пред окръжния управител... :]



накрая казваха нещо за Камито, ама е прекалено цветно за да го превеждам...

:]

Предлагам ти да се спреш докато е време. Минаваш всякакви граници.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
27-01-2010 - 17:20:57
avatar
Камелче престани да се държиш като партиен секретар на отдел химическо чистене в комунално битови услуги. Тато си замина, лапаницата свърши я иди прахта на някое PC да позабършиш че титлата си да оправдаеш. И виж какво съм ти писал в общата дискусия. Сложил съм си гумени одежди в очакване на словесната ти диария. Сигурно ще е цветуща както са безбройни професионалните ти превъплащения.:} Любима ти е хи, хи, хи, хи, хи, хи, хи, хи.

Ни копува ни продава
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
27-01-2010 - 18:02:17
avatar
Quote
ТОРТКО
Камелче престани да се държиш като партиен секретар на отдел химическо чистене в комунално битови услуги. Тато си замина, лапаницата свърши я иди прахта на някое PC да позабършиш че титлата си да оправдаеш. И виж какво съм ти писал в общата дискусия. Сложил съм си гумени одежди в очакване на словесната ти диария. Сигурно ще е цветуща както са безбройни професионалните ти превъплащения.:} Любима ти е хи, хи, хи, хи, хи, хи, хи, хи.

Айде, селската визитарка пак изви гласец!
Що не отидеш да позабършеш още един кенеф, че да не губиш тренинг? Щото и от там ако те наритат, както не можеш да се преквалифицираш, аман ти е работата............
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
27-01-2010 - 18:30:55
avatar
Брюксел разследва 425 млн. евро помощи за гръцките фермери

От Дневник

Европейската комисия съобщи, че започва официално разследване на решението от миналата година да се отпуснат на протестиращите в момента гръцки фермери помощи в размер на 425 милиона евро.

Сумата, оформена като "компенсации", е предвидено да се раздава от гръцката Организация за застраховане на земеделската продукция (ELGA) през 2008-2009 г.

Брюксел има съмнения в логиката зад финансовата подкрепа за фермерите и подозира, че това е прикрита форма на държавна помощ.

Средствата били оправдани като обезщетяване за последиците от природни бедствия в Гърция през споменатия период. В действителност обемът на такива щети изглежда доста по-малък, а мярката може би не съответства на правилата на единния пазар, се казва в съобщението.

Започването на разследване дава право на Европейската комисия да получи пълна информация за оценяване на казуса. Властите в Атина имат 1 месец да представят своите обяснения.


Старшинката в родната казарма казваше че гонката по устав е най болезнена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-27 18:36 от OwnerBG.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
27-01-2010 - 20:09:24
avatar
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход