Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите

Публикувано от OwnerBG 
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 11:30:59
avatar
Quote
zlostyr
Горо, "История славянобългарска" е писана за хора като теб!

Няма да те разбере, за такива като него е възклицанието "Пази, Боже, сляпо да прогледа"!
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 11:39:34
Злостурчо,
ИСТОРИЯ СЛАВЯНОБОЛГАРСКАЯ е писана заради неграмотниците заради които от време на време ми се налага да обяснявам , че циганина не е българин, а мутрата не е българско явление!

п.п.
За мен е нормално бедни и необразовани момчета, които името си не знаят какво означава в превод да не разбират демагогските игри. Тъжно ще ми е обаче, ако подобни екземпляри представляват програмисткото общество в България и не са излизали от племенната пещера.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 11:57:03
Възклицанието "Пази, Боже, сляпо да прогледа" ( както и едноименния разказ на Алеко Коснстантинов) не е за такива като мене, а за един друг български герой на същия автор - оня дето се провиква в банята: "Булгар! Булгар!..."

Докъде стигнахме!
б.б. - да се отъждествява с България!
к. на б.б. - също да се отъждествява с България!
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 12:13:23
avatar
Quote
goro
Възклицанието "Пази, Боже, сляпо да прогледа" ( както и едноименния разказ на Алеко Коснстантинов) не е за такива като мене, а за един друг български герой на същия автор - оня дето се провиква в банята: "Булгар! Булгар!..."

Докъде стигнахме!
б.б. - да се отъждествява с България!
к. на б.б. - също да се отъждествява с България!

Ставаш смешен...........и жалък.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 13:28:41
"Преди години се изучаваше "Пази боже сляпо да прогледа" на Алеко Константинов и заедно с Елин Пелиновият Андрешко формираше мирогледа на подрастващите."


"Сега наскоро си задавам въпроса за Христо и играта на думи в "Пази боже сляпо да прогледа". Всъщност, защо е лошо да слепия да прогледа? От къде идва тази "народна" мъдрост която препоръчва слепия да не проглежда, глухия да не чува, а невежия да не учи? Светлината винаги е символ на познанието, живота и пробуждането.

Съмнявам се, че това българска мъдрост. Дано да не е..."

[gemicha.blogspot.com]

Стига бря smiling smiley Не можете да изслушате мнение по-различно от вашето. Goro е от другата страна на тази граница. Може и до някъква степен да е пристрастен, но дава инфо от гръцка гледна точка. Не ги обичм особено гърците, но си е тяхната държава. Вие се хващате на евтиния популизъм на ББ (вовеки да се свети името му).
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 14:28:30
avatar
Quote
goro
Злостурчо,
ИСТОРИЯ СЛАВЯНОБОЛГАРСКАЯ е писана заради неграмотниците заради които от време на време ми се налага да обяснявам , че циганина не е българин, а мутрата не е българско явление!

п.п.
За мен е нормално бедни и необразовани момчета, които името си не знаят какво означава в превод да не разбират демагогските игри. Тъжно ще ми е обаче, ако подобни екземпляри представляват програмисткото общество в България и не са излизали от племенната пещера.

Горко, някога може да се е казвала Славяноболгарская, на днешен книжовен български си е Славянобългарска. Писана е точно за тия, които са се срамували да се нарекат бърлгари и са се гърчеели по това време!

Този лаф за бедните и необразовани момчета, дето не си знаели името, го отдавам на твоето образование и възпитание, с помощта на което си навлязъл в невероятно престижната и изискваща висока квалификация професия на брокерите.

И да се подкрепя гръцката държава в немощта и да се справи в този очевидно безсмислен протест (държава с 300 млрд. дългове не може да отпуска помощи на никого), като в същото време се оплюват всички опити на българското правителство да се справи с проблема, за мен си е вид родоотсъпничество. Нямам нищо против емигрантите, имам много приятели, които са в чужбина, и се радвам за тях, уважавам много от емигрантите във форума, в един момент и аз не бях далече от емиграция, но държание като твоето е типично за "екземплярите", на които Паисий е казвал "О, неразумни и юроде"!
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 15:59:51
Злосторчо!
ИСТОРИЯ СЛАВЯНОБОЛГАРСКАЯ се е казвала и още се казва така! Не смятам да обяснявам на патриотари-погромисти защо не е необходимо да се "превежда" на новобългарски - видно е, че не е по възможностите им да го разберат.
За моето образование и професия не се безпокой. Те са от времето, когато за едно место във ВУЗ, да не говоря за СУ, се състезаваха поне десетина човека. Пък... и още чета, наблюдавам и се уча! smiling smiley
Темата не е за гръцката държава, а за дебелашките шеги на б.б. и ефекта от тях! (Само ще ти припомня, че няколко страници по назад съм ти дал линкове в които задлъжнялата с 300млд държава е отделила и няколко хиляди за България. Дали от куртоазия, дали от лицемерие не ме интересува, защото има значение най вече осъзнаването на собствения интерес. Обратното засега не се е случвало.)

Българското правителство не само не се справя с проблема - то е проблем!

Захванал си и въпроса за емиграцията. Всички патриотари в този форум, като им покажеш задника в международното огледало на родолюбие го избиват. Аз само ще им припомня, че и преди 130 години наричаха същата тази емиграция нехранимайковци, хъшове, некадърници и пр... Хора от нея изгониха - вече в новоосвободена България. Но най-големите дарители в България са пак от Емиграцията! Разбира се, нито СУ, нито Априловската гимназия могат да отворят очите, на тези дето дерат народа си, както турчин не го е драл и докараха страната до там един съфорумец да я нарича "Западна Анадола"...
Вместо да обяснят защо на тях даже и дребните стотинки им спират, а на тези дето са дали 300млд., продължават да им дават...

По надолу не чети! Не е за погромистка главица!
Прави ми впечатление, че в отговор на акциите на б.б. засега имаме реакция само на ниво "заместник-министърът на околната среда,енергетиката и климатичните промени Янис Маниатис" (опозоционните партии не ги броя). И ми е трудно да го разчета. Интересна в случая е фамилията на този зам. министър - Маниатис, което ме кара да мисля, че произхода му е от Мани.
Мани е облас в юго-източна гърция, в пелопонес. За 400г. турско робство там турски крак не се задържа. Мани има своеобразно вътрешно автономно самоуправление и маниатите са известни с бунтарството си, независимостта и отмъстителността си.
В политиката няма нищо случайно.
Но незнам, дали това е съгласувана политика на гръцкото правителство или самосиндикална акция на един маниатис. Във всеки случай и в двата случая човека от племенната пещера е събуден! И първата крачка в тази посока бе направена от б.б. Надявам се, че няма да има други последствия и човека от племенната пещера и в двете страни ще бъде приспан отново - просто, това изискват интересите на региона!

п.п.
Използвам израза човека от племенната пещера в смисъла в който го използва Патрик Кенън в "Залезът на демокрацията"
Начефф?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-30 16:00 от goro.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 16:36:53
avatar
Quote
BulCan
"Преди години се изучаваше "Пази боже сляпо да прогледа" на Алеко Константинов и заедно с Елин Пелиновият Андрешко формираше мирогледа на подрастващите."


"Сега наскоро си задавам въпроса за Христо и играта на думи в "Пази боже сляпо да прогледа". Всъщност, защо е лошо да слепия да прогледа? От къде идва тази "народна" мъдрост която препоръчва слепия да не проглежда, глухия да не чува, а невежия да не учи? Светлината винаги е символ на познанието, живота и пробуждането.

Съмнявам се, че това българска мъдрост. Дано да не е..."

[gemicha.blogspot.com]

Стига бря smiling smiley Не можете да изслушате мнение по-различно от вашето. Goro е от другата страна на тази граница. Може и до някъква степен да е пристрастен, но дава инфо от гръцка гледна точка. Не ги обичм особено гърците, но си е тяхната държава. Вие се хващате на евтиния популизъм на ББ (вовеки да се свети името му).


Bulcan, я да взема да пусна един поздрав, че май се понатрупа лоша енергия...
Той е за всички тук.




link
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 17:26:23
avatar
Quote
BulCan
"Преди години се изучаваше "Пази боже сляпо да прогледа" на Алеко Константинов и заедно с Елин Пелиновият Андрешко формираше мирогледа на подрастващите."


"Сега наскоро си задавам въпроса за Христо и играта на думи в "Пази боже сляпо да прогледа". Всъщност, защо е лошо да слепия да прогледа? От къде идва тази "народна" мъдрост която препоръчва слепия да не проглежда, глухия да не чува, а невежия да не учи? Светлината винаги е символ на познанието, живота и пробуждането.

Съмнявам се, че това българска мъдрост. Дано да не е..."

А аз, силно се надявам, ти да си чел разказа и да си разбрал какво казва автора............защото, размислите на писача, са потресаЮщи!

Quote
BulCan
Стига бря smiling smiley Не можете да изслушате мнение по-различно от вашето. Goro е от другата страна на тази граница. Може и до някъква степен да е пристрастен, но дава инфо от гръцка гледна точка. Не ги обичм особено гърците, но си е тяхната държава. Вие се хващате на евтиния популизъм на ББ (вовеки да се свети името му).

Не си прав. Не иде реч за различно мнение, а за подигравка и с нас, и с Премиера, и с България. Горо дава инфо от гръцка гледна точка и те може да са си прави за тяхната държава, но той оспорва по обиден начин правото на нашата държава. Това е дразнещото.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 17:28:09
avatar
Горо, поласкан съм, че в отговор на мой пост си написал продължение на Илиадата :]
Сега ще се постарая и аз!
Последно за Славяноболграская - така се е казвала, когато я е написал Паисий, но от тогава езика се е променил и днес никой не казва така, а Славянобългарска. Разбирам намерението ти да ме изкараш псевдопатриот, който дори не знае как се казва най-важната книга от Възраждането, но номера не минава... (въобще и не искам да се пиша на патриот, обаче държание като твоето леко ме изнервя).
Относно образованието ти - сигурен бях, че ще е престижно (СУ), предполагам специалността е нещо като продажба на НИ....

Че шегите на Б.Б. са дебелашки не отричам, но поне се опитва да направи нещо за тази държава, и досега е свършил доста повече от предните правителства. По въпроса с гърците също се опитва да прави нещо, за разлика от предното правителство, по време на предните блокади.

Цялата ти тирада за емиграцията е напълно безмислена в случая, не съм се захващал с емиграцията, дебело подчертах че нямам нищо лошо спрямо тях, това беше отговор на репликата ти за племенната пещера.
И да, излизал съм 10-ина пъти от пещерата, за твое сведение и знам много добре на какъв хал сме в нашата пещера и каква е разликата с останалите. Но това не е причина като ни засегнат интересите да си траем, защото точно с подобно държание и чуждопоклоничество я докарахме дотук - то не бяхме слуги на Германия, на СССР, на САЩ и накрая все сме най-зле.
На онзи твой пост за добросъседските намерения на Гърция, дето може би щели да ни отпуснат газ (от статията не разбрах дали наистина са) и са ни дали колосалните 50 000 Е за техника за отводняване, мислех да не отговарям, но сега ще отговоря. Как стоят подобни жестове на добросъседство пред исторически факти като съпротивата на гръцката църква срещу движението за самостоятелна българска църква през Възраждането или договора им със Сърбия зад гърба на България по време на Балканските войни (типично по гръцки/византийски)?

"Вместо да обяснят защо на тях даже и дребните стотинки им спират, а на тези дето са дали 300млд., продължават да им дават... " - даването вече приключва. Колкото и големи тарикати да са гърците няма целия ЕС да им плаща сметката. И съвсем скоро ще започнат да си я плащат те. Протестите там тепърва започват.

П.П. След като в една друга тема нагледно показа, че нямаш никаква представа за програмирането с изцепки като - програмистите се вадят конвейр, по-лесно се става от брокер програмист, отколкото обратното, да говориш за програмисти/погромисти не е много състоятелно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход