Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите

Публикувано от OwnerBG 
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
25-01-2010 - 10:51:01
avatar
Quote
goro
Quote
OwnerBG
...
Goro, наистина си схванал основната идея на интереса ми към старите фамилии.За съжаление темата е изключително голяма и не по малко сложна и спорна.Едно ровене из гуглето, може да даде ясна представа за грешните тези които се въртят от години.Официалната история много рядко се занимава с тази тема.Надявам се в средата на март да успея да навържа по голямата част от нещата които съм посъбрал и ще ти ги изпратя ако те интересуват.

Определено ме интересуват. Ще чакам и ако трябва края на март ще ти го напомня.

Между другото, може и да няма връзка с въпроса, но отдавна във връзка със селскостопанските субсидии ми се върти въпроса, какво участие има във властта старата поземлена аристокрация в на европа. независимо от френската револючия, наполеоновите войни, болшевиките и пр... някак ми се струва невъзможно дребни селяни, бивши колони да се организират и да извоюват подобна привилегия и недостатъчна причината "военно-политическа независимост" и др. подобни... Покрай това разбира се намазват и дребните селяни и някои не дотам дребни (за пример, чувал съм, че "синдикалните" лидери на гръцките селяни работят по около 100тина хил. дка земя...)


Goro, малко по нагоре бях споменал че има сериозна връзка между Фанариотите и Имотите.Има няколко периода при които е ставало голямото преразпределение на собственост и влияние.Интересното е, че в повечето случаи печеливши са едни и същи родове преминали през времето и религиите но оцеляли.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
25-01-2010 - 10:58:08
Апелирам гръцкото правителство да си вземе мерки и да си свърши работата, коментира пред Нова телевизия премиерът Бойко Борисов. Той бе категоричен, че няма да оттеглим исковете. Няма да си играем на шикалки, категоричен бе българският премиер.


*ok*Пак съм доволен и горд,че нямаме някоя мишка за премиер!


Кирие Goroacisе ,понеже ти си неразумен т.е. достатъчно прост урод и гърчеещ се цървул влизаш точно в образа на тия,срещу които се е борил Паисий и българските възрожденци ,така,че не е нужно да се осъвременяват алюзиите в твоя случай!

Протеста на фермерите от област Серес въобще не е стихиен земеделски акт,а преднамерена вътрешно-политическа борба на Караманлис,който е от тоя край и загуби последните избори.Кой ще им удовлетвори исканите 13,5 милиарда евро,а?Ясно е ,че се целят безредици и предсрочни избори!

Кирие Goroacisе ,вместо да фанариотстваш можеше да дадеш някоя и друга гледна точка на конфликта от вътрешно-политическия гьовеч!
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
25-01-2010 - 11:52:45
б.б. да се учи от гърчолята как се усвояват европейски фондове, а не да се прави на ощипана девица и да се оправдава, че народа ни тънел в мизерия щото комшията стачкува... кой ми ср... в гащите...

предният път когато селяните от серско затвориха кулата караманлис беше премиер-министър. разбирам, че е трудно да се схване, ако не си чел нещо след Паисий...
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
25-01-2010 - 11:56:22
горо, гледайки едно интервю по българска ТВ с протестиращ фермер (качил се на новото си тракторче) ми направи впечатление, че той си говори почти без грешки на чист български език... Известно е, че земите на юг от днешната българска граница са били населени с преобладаващо българско население. Мисля, че през 20те години на миналия век - след ПСВ, в която губим Беломорска Тракия, има изселвания на доста българи към новите предели на България. Много обаче остават и към тях, за наше съжаление, Гърция провежда умела асимилационна политика. Бих искал да чуя твое мнение по този въпрос - доколко тези хора имат запазено някакво българско самосъзнание и каква трябва да е политиката на БГ-държавата към тях.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
25-01-2010 - 12:29:28
гоголе, допреди 30тина години българския произход вероятно не е бил крит.
мой колега, ми е разказвал, че в някои села флоринско (изпълнявал е инфраструктурни стр. обекти там през 60те години) вода не им давали ако си я поискат на гръцки.
в момента картинката е различна. има останали "славофони" които се македончат.

други мой приятел ги бъзикаше
- откъде знаете български
- от войната. имахме окупационни войски от българия
- ами в съседното село нямаше ли, че не знаят...

аз съм имал помаци на обектите си, които също говорят български но се турчееха.
на друг пък (не помак) баба му знаела български и той от нея от тук от там...
трети пък, "чист грък" съм го чувал в критична ситуация да си казва "олеле, майко"

но да бъдем реалисти.
реално, етническия баланс се сменя 20те и 30те години на миналия век след малоазийската криза. гръцките бежанци от мала азия и тук таме от българия променят етническата картина, вкл. и там където българите са били мнозинство.

иначе не се и съмнявам, че ако икономически българия и гърция бяха точно противоположно поставени, мнозина щяха да си спомнят Паисий и сега да са първи дружки на приятеля ми Фло smiling smiley - те са хора един дол дренки ...
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
25-01-2010 - 13:07:30
Quote
goro
иначе не се и съмнявам, че ако икономически българия и гърция бяха точно противоположно поставени, мнозина щяха да си спомнят Паисий и сега да са първи дружки на приятеля ми Фло smiling smiley - те са хора един дол дренки ...

Няма какво да се съмняваш,вече мнозина си спомнят Паисий,и затова сте толкова активизирани гръцките мекерета и дупедавци!
Вече имате претенции и към България да си оттегли исковете,за да се махнела блокадата! Е ,от това по-голямо нахалство няма,обаче проблема вече става официално международен и политически и основание за намеса на евросъюза и засилване на нашата позиция! Това стана с посещението на премиера,освен,че помогна на няколкостотин души да се приберат по къщите си! И двама да бяха се прибрали пак му свалям шапка!
Трябва да знаете,че в световната история блокада на международна граница винаги е била формален повод за конфликт и то от най-сериозен тип!
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
25-01-2010 - 13:22:47
Quote
gogolcho
. Известно е, че земите на юг от днешната българска граница са били населени с преобладаващо българско население. Мисля, че през 20те години на миналия век - след ПСВ, в която губим Беломорска Тракия, има изселвания на доста българи към новите предели на България. Много обаче остават и към тях, за наше съжаление, Гърция провежда умела асимилационна политика. Бих искал да чуя твое мнение по този въпрос - доколко тези хора имат запазено някакво българско самосъзнание и каква трябва да е политиката на БГ-държавата към тях.

абе те целА българия да бяха асимилирали,че българите в беломорска тракия само са намазали и ти гарантирам,че в днешно време100% от тях богославят деня в който гърция ги е "асимилирала".....
а за "българското самосъзнание"........ако се забрани със закон,току виж бгетовицата пръгнала в подем....
паисий хилендарски и той ако знае кво става с бг в момента и кво е днешното "българско самосъзнание",ше почне да се върти в гроба си като пумпал,вЕрвай ми.....
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
25-01-2010 - 13:41:31
Асене,
хубаво се появи.
Кажи какво става с еврото... тука чувам едни причини, че Гърция била обвинявана за отслабването му, пък аз се сещам за твоя коментар за Тришевата политика...
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
25-01-2010 - 14:19:31
тришетката е виновен разбира се.....той даваше на гърция евро срещу гръцки дълг...и са кой ми сра в гащите......сега гърция е пирамида-ако спре да финансира балона ,гръцките банки фалират,от там гърми и гърция,обаче основен собственик на тези ДЦК реално е ЕСБ,защото трише ги взимаше като "активи"....и са,ако банките в гърция не могат да върнат заемите срещу тях,трише трябва да си търси парите от гърция,а гърция също не може да ги покрие.........
и всичко се крие...гърция не е най големия проблем.....франция и австрия са много по голям проблем,ама нали гърците последни влезнаха под "крилото" на ЕЦБ и те обират пешкира.......някой трябва да бъде обвинен,че да не се гледа цялостната картинка и съответно тва е гърция,защото си била "гласила" статистическите данни.......що не прави трише и в австрия или франция европейска комисия да одитира там?????
като гръцките банки имат проблем-били непрофесионалисти,като френска банка гръмне,че е крила загубите си с години чрез балониране на активи,на европееца му се казва-трейдър изтъргувал 85 милярда и загубил 8 милярда за 1 нощ.....иначе банката била "добре".......
тва дето го шписах едно време за грешките на аборигена трише, сега ще се материялизират и колкото и да крият,накрая всичко ще излезне наяве.......
а гърция е "изкупното" агне за момента.........ама тва е временно,интересно ако европейския парламент изиска одит на трише и ЕЦБ.....тогава гледай шоу......
външното задлъжняване на франция е 180 % от техния БВП,спрямо 120% на гърция........кой мислиш е раздавал евро на франсетата,че да поддържат с 30% по голямо задлъжняване от "лошите" гърци??????
само седи и гледкай шоу......бернанки и той вече не може да налива долари в света,чер да държи долара нисък,защото ще има с неговите камъни по неговата глава......вместо да използват доларите за ликвидност,ще ги използват да купуване на долари с левъридж,което реално ще работи срещу него.......
обаче ако оставят долара да поскъпне,това ще забави излизането на сащ от кризата,а всички се надяват те да излезнат,че да дръпнат напред и останалия свят.....ама как ще продължават да държат долара ниско,идея си нямам.......дано те си имат
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
25-01-2010 - 14:27:31
асенка, българската държава е била една от най-прогресивните в годините след Освобождението. Всички знаем как са били разкъсани българските земи с Берлинския договор поради страха на Великите сили Русия да не добие голямо влияние и излаз на Средиземно море. Впрочем, самата Русия е знаела, че не ще се допусне една голяма българска държава и затова Санстефанския мирен договор е предварителен. Големите ни нещастия обаче не свършват с това. Борбата за национално обединение е дълга и още с първата стъпка към обединението ни - Съединението през 1885 г. получаваме удар в гръб от Сърбия на крал Милан, когато армията ни чака реакция от Османската империя. Сърбия получава негласното съгласие за нападението от Австро-Унгария и... Русия, в която от 83 г. на власт е император Александър ІІІ, който откровено не обича България. През войната удържаме сърбите при Сливница и след това ги бием до Ниш, но Австро-Унгария ни поставя ултиматом да спрем военните действия. Съединението е признато, но териториални придобивки от агресора Сърбия нямаме. По-страшното идва след това Батенберг е принуден да абдикира най-вече по настояване на Русия и у нас идва Фердинанд, чията недалновидна и неразумна политика е причината България да претърпи два тотални краха в Междусъюзническата и ПСВ. България трябва да плаща огромни репарации и губи насесение и територии, най-стратегическата из между които е Беломорска Тракия и излазът на Бяло море. След 9ти септември пък комунизмът нанася непоправима вреда на българската нация - отношението ни към българите извън България е все едно не съществуват... След като такива е отношението към тях, те и да не искат, малко по малко се обезверяват и "предпочитат" да не са българи, а гърци или македонци...

След тоя кратък и недостатъчен преглед на историята, ще завърша с един показателен пример. След Освобождението има богати българи, които дават мило и драго за просперитета на родината ни. Достатъчно е да споменем само братята Георгиеви дарили пари и имот за построяването на Софийския университет или Димитър Ценов... Сега също има богати българи, даже с повече възможности. Обаче не може да посочиш нито един, който да е направил нещо за добруването на България и българите. Защо е така? Ами защото не обичаме държавата си, а не обичаме и себе си даже...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-25 14:30 от gogolcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход