Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley

Публикувано от Продавач 
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
19-03-2010 - 19:57:19
avatar
Quote
Cepcem
Quote
valio1900
Quote
Брокеръ

Никой нищо не казва за най важното - доходите. Иначе човек може да си пише всичко което му харесва

Много важен въпрос. Браво някой мисли в този форум.
Ще задам още няколко:
1. При икономически ръст се наблюдаваше струпване на работна сила в големите градове. Какво ще се случи при икономически спад?
2. От 1 милион София нарасна на 2 милиона за 10 години. Какво ще стане като стане отново 1 милион?
3. Ако искам да произвеждам къде бих построил мощности? Там където парцелите са по 1000Е/м2? Там където на 1000лв. заплата се мръщят? Там където за доставка на каквото и да е се губят часове в задръствания?

Това мисля, че е достатъчно да даде насока какво ще се случи с заплатите в големите градове. Но има и оптимизъм ще се возите сами във вагон на метрото.
Именно!*beer* Децентрализацията е логичното продължение на икономическият цикъл в нашата аграрна република. Когато комбинатите (като кремиковци) изчезнат е въпрос на време населението да се разбяга. Има един период, в който си правят кафета, пострижки и си сменят гумите на колата, друг другиму, но това продължава докато изчерпат парите. Все пак за да се вихрят услуги трябва да има и производство, което да налива средства. След което големият град спира да предлага възможности и става неприятно за живеене място.


Дай боже да ти се сбъдне прогнозата и всички аграри да бегат далеча!! Ще се успокоя! А не когато почнах работа на едно място някъкъв селтик да ме пита откъде съм в моя град - Той даже, не може да си представи, че съм столичанин!!!
Аз естествено му казах, че трябва да ми иска разрешение да говори с мен и си тръгнах! Много забавна случка!:]
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
19-03-2010 - 21:08:17
Quote
sobstvenik 31
Quote
Cepcem
Quote
valio1900
Quote
Брокеръ

Никой нищо не казва за най важното - доходите. Иначе човек може да си пише всичко което му харесва

Много важен въпрос. Браво някой мисли в този форум.
Ще задам още няколко:
1. При икономически ръст се наблюдаваше струпване на работна сила в големите градове. Какво ще се случи при икономически спад?
2. От 1 милион София нарасна на 2 милиона за 10 години. Какво ще стане като стане отново 1 милион?
3. Ако искам да произвеждам къде бих построил мощности? Там където парцелите са по 1000Е/м2? Там където на 1000лв. заплата се мръщят? Там където за доставка на каквото и да е се губят часове в задръствания?

Това мисля, че е достатъчно да даде насока какво ще се случи с заплатите в големите градове. Но има и оптимизъм ще се возите сами във вагон на метрото.
Именно!*beer* Децентрализацията е логичното продължение на икономическият цикъл в нашата аграрна република. Когато комбинатите (като кремиковци) изчезнат е въпрос на време населението да се разбяга. Има един период, в който си правят кафета, пострижки и си сменят гумите на колата, друг другиму, но това продължава докато изчерпат парите. Все пак за да се вихрят услуги трябва да има и производство, което да налива средства. След което големият град спира да предлага възможности и става неприятно за живеене място.


Дай боже да ти се сбъдне прогнозата и всички аграри да бегат далеча!! Ще се успокоя! А не когато почнах работа на едно място някъкъв селтик да ме пита откъде съм в моя град - Той даже, не може да си представи, че съм столичанин!!!
Аз естествено му казах, че трябва да ми иска разрешение да говори с мен и си тръгнах! Много забавна случка!:]

Запомни си писанките, защото аз ще те попитам след 12 месеца от къде си. И разрешение от кретен не искам. Не знаеш, ако хора като теб "столичани" напуснат тази страна колко лесен ще е живота, но вие се инатите пък и къде ли ще ви вземат?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-19 21:17 от valio1900.
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
19-03-2010 - 22:34:14
Quote
ivorad
периодите на "нормална" кризисност намаляват предлагането - чрез рязкото забавяне на строителната активност, замразяване на обекти, изтеглянето на оферти, поради загуба на интерес от страна на продавачите. Излизането на пазара на т.н "горещи" имоти в никакъв случай не може да компенсира спадовете по първите три сегмента.

Това твърдение е в разрез с графиките отразяващи предлагането. Ще съм ти задължен, ако предоставиш графични и/или статистически данни, които да го потвърдят.
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
29-12-2013 - 18:23:27
avatar
*book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
03-04-2014 - 10:54:45
avatar
Quote
Продавач
*book*

И отново да препрочетем старите ленти от 2010 година може на някои хора да им е от полза при следващите им "компетентни" прогнози *book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
03-04-2014 - 15:43:36
Продавачо, при прогноза за война в региона какъв ценови тренд очакваш на пазара на имоти? Или да разчитаме, че всички са идиоти?..... Или да инвестираме в общежития за бежанци? Тва сигурно ще е доходно?
Анонимен потребител
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
04-04-2014 - 08:41:02
Ти гледаш на цените от инвестиционна гледна точка, сиреч стои си някой и си прави сметки, ако купя пък продам след време колко ще спечеля и дали тука е по-добре да инвестирам или на Луната, а в момента пазара се движи от потребността от жилище, сиреч стои някой и си прави сметка, имам нужда от жилище за семейството имам определена сума пари струва ли си да купя.
Та при втория начин на мислене прогнози за войни влияят толкова колкото новината за въоръжени мъже в Нигерия завземащи нефтени платформи влияе на решението ти дали да заредиш колата "до горе" или до половината.
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
04-04-2014 - 11:21:22
Quote
Тинки Уинки
Ти гледаш на цените от инвестиционна гледна точка, сиреч стои си някой и си прави сметки, ако купя пък продам след време колко ще спечеля и дали тука е по-добре да инвестирам или на Луната, а в момента пазара се движи от потребността от жилище, сиреч стои някой и си прави сметка, имам нужда от жилище за семейството имам определена сума пари струва ли си да купя.
Та при втория начин на мислене прогнози за войни влияят толкова колкото новината за въоръжени мъже в Нигерия завземащи нефтени платформи влияе на решението ти дали да заредиш колата "до горе" или до половината.
Тинки, гледам на цените и на броя сделки като функция от геополитическото напрежение в региона и икономическото състояние на населението.
Купуващите жилище с кредит намаляват. Купуващите кеш също намаляват или търсят евтини имоти, но в прилично състояние. А предлагането расте като брой обяви.
Анонимен потребител
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
04-04-2014 - 12:20:52
Би ли споделил източниците си за горните твърдения, на които почиват изводите ти.
Примерно:
- статистика на това колко купуват с кредит
- статистика на това колко купуват кеш
- какво е търсенето по различните сегменти
- статистика за предлагането
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
04-04-2014 - 16:22:35
"Статистика"...не я харесвам тая дума. Статистика е еквивалент на "желаната публична информация". Информация черпя от всички големи градове в страната. Имам много колеги и приятели на ръководни постове, собственици на стр. фирми, търговски фирми, нотариуси, съдия-изпълнители, които участват и имат поглед върху икономическите процеси в страната. Също във водеща нац. телевизия и в парламента. От тези контакти научавам достатъчно, за да си съставя мнение.
А предлагането ти е ясно, предполагам. Търсенето (с реална цел за купуване) спрямо предлагането също......С приказки мъртвец няма да съживим, нали?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход