Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley

Публикувано от Продавач 
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
01-02-2010 - 23:21:35
avatar
Има ли още такива, които да купуват, та дори и имотът /в момента/ да изглежда изгоден. Мислех, че притежателите на банкови сметки вече са се убедили, че парите в брой, днес, имат много по-голяма сила от загулилите всякаква ликвидност НИ. Явно все още дъното е много далеч!*yes*

Студено, студено мноооого е студено е при теб *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
01-02-2010 - 23:24:12
avatar
Виж на конкурентния сайт графиката за движението на цените в дългосрочен период!
Виж за какъв времеви период, с колко са се върнали цените!
Продължи по времевата линия и след две години ще видиш, че апокалиптичната прогноза на Куку е всъщност... оптимистична! winking smiley

Балона не е надут за два дена, че да чакаме за два дена дъното му. winking smiley
BG
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
01-02-2010 - 23:35:17
Продадоха къща за две овце
автор: Любомир Йорданов, прочитания: 233, коментари: 0
Дом в монтанското с. Дъбова махала е бил продаден само срещу две овце. Селото опустява и къщите се продават на безценица, сподели кметът Александър Борисов.

Местната жителка Данка И. решила да се мести в друго село и обявила за продан къщата си. Кандидати нямало и тя свалила цената до 200 лв. Дочул за офертата другоселец приел цената, но предложил вместо с пари да плати с две овце. За да не е съвсем на загуба, жената взела животните и заминала. “Къщата не е голяма, но е здрава. Има 500 кв. м двор и кладенец. В друго село щеше да струва доста повече”, казват местните.

В Дъбова махала има 128 къщи, но само в 46 от тях има хора. “Тук е по-скъпо да купиш дърва за огрев отколкото къща. Вървят за жълти стотинки!”, разказва кметът Борисов.
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
02-02-2010 - 15:50:00
Quote
BG
Продадоха къща за две овце
автор: Любомир Йорданов, прочитания: 233, коментари: 0
Дом в монтанското с. Дъбова махала е бил продаден само срещу две овце. Селото опустява и къщите се продават на безценица, сподели кметът Александър Борисов.

Местната жителка Данка И. решила да се мести в друго село и обявила за продан къщата си. Кандидати нямало и тя свалила цената до 200 лв. Дочул за офертата другоселец приел цената, но предложил вместо с пари да плати с две овце. За да не е съвсем на загуба, жената взела животните и заминала. “Къщата не е голяма, но е здрава. Има 500 кв. м двор и кладенец. В друго село щеше да струва доста повече”, казват местните.

В Дъбова махала има 128 къщи, но само в 46 от тях има хора. “Тук е по-скъпо да купиш дърва за огрев отколкото къща. Вървят за жълти стотинки!”, разказва кметът Борисов.
Вчера в Дъбова махала, утре и в София Варна и Бургас. То така се почва,............ от Дъбова махала*yes*. Лошото е, че като свършат овцете /истинските имам предвид/ няма с какво да се плащат панелките в Люлин, Обеля и Левски и цената им може да падне на 2 кокошки............ докато свършат и кокошките, а след това.......
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
18-03-2010 - 22:10:07
avatar
От цялата криза най-невярващо гледат хората, които си търсят за покупка нещо максимално евтино ама да не е боксониера все пак да си има две стаи - демек гарсониера или двустаен апартамент по "новите стандарти".
Масата от хората се оглеждат в крайните квартали и там можете да видите специално за панелките в Младост и Люлин, че цените са мръднали съвсем малко на долу за съжаление. Преди кризата най-евтината панелна гарсониерка в Люлин /изключваме тези в блокове тип общежитие, без първи и последен етаж/ варираше около 32000 евро и сделки се сключваха бързо на такива цени. В Младост панелните гарсониерки при най-тънки цени бяха преди кризата - 35000 евро. Вижте с колко са спаднали - в Люлин най-ниските цени са около 27000 евро, а в Младост около 33000 евро. Пак повтарям говорим за класическа панелка, която НЕ е боксониера и е поне 42кв.м. без първи и последен етаж и да не е в блок тип общежитие. Цените им стоят така от миналата година и вероятно ще продължават да стоят така и догодина. За жалост след всичките приказки и фоерверки става за пореден път ясно за масата от хората - демек тези с не много големи месечни доходи и с малко спестени пари, че кризата не им помага много с цениТЕ sad smiley

Ако питате мен реалните цени трябва да бъдат:

Панелни гарсониери в Младост, Люлин, Надежда, Овча купел, Левски, Дружба и т.н.
18000 - 26000 евро

Панелни двустайни в Младост, Люлин, Надежда, Овча купел, Левски, Дружба и т.н.
22000-32000 евро

Панелни тристайни в Младост, Люлин, Надежда, Овча купел, Левски, Дружба и т.н.
31000-40000 евро

За ЕПК и тухли и за другите квартали е малко по-сложно, но панелките са по-лесни за "унифициране". Цените разбира се варират според местоположението, състоянието, етажа, изложението и т.н. Но там е работата, че чак сега започнаха да ме питат клиентите - "Кажи ми реално колко струва?" До сега беше - аз искам обаче не по-малко от еди колко си защото толкова ми трябват за еди какво си...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
18-03-2010 - 22:19:11
avatar
Quote
Продавач


Ако питате мен реалните цени трябва да бъдат:

Панелни гарсониери в Младост, Люлин, Надежда, Овча купел, Левски, Дружба и т.н.
18000 - 26000 евро

Панелни двустайни в Младост, Люлин, Надежда, Овча купел, Левски, Дружба и т.н.
22000-32000 евро

Панелни тристайни в Младост, Люлин, Надежда, Овча купел, Левски, Дружба и т.н.
31000-40000 евро

За ЕПК и тухли и за другите квартали е малко по-сложно, но панелките са по-лесни за "унифициране". Цените разбира се варират според местоположението, състоянието, етажа, изложението и т.н. Но там е работата, че чак сега започнаха да ме питат клиентите - "Кажи ми реално колко струва?" До сега беше - аз искам обаче не по-малко от еди колко си защото толкова ми трябват за еди какво си...
Колкото по-рано се сетят да зададат този въпрос, толкова по-добре (за тях). За купувачите под наем идват по-добри времена
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
18-03-2010 - 22:25:11
avatar
Аз моите клиенти ги подсещам най-редовно, но все пак аз не държа целия пазар на недвижими имоти *xxx* Освен това да не мислиш, че като им кажа реалната цена и те се съгласяват с мен moody smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
19-03-2010 - 00:34:45
avatar
Е, ти ако не успееш има един доста по-сериозен фактор, който ще успее да ги вразуми и той е пазарът!
Нека си държат високо-високо цените! Лошо няма. Те ще си чакат, а друг ще продава winking smiley
Някой, който е схванал навреме, че за да има търсене, то трябва да има и адекватно предлагане.

А на гордите собственици на кокошка с цената за кон - леко им приземяване! smiling smiley
Тя посоката отдавна е ясно каква е. Дано да имат какво да си подложат под задника, че обикновено е тежко за самочувствие и за финанси.

Смешно си е от страни, колко дълго си продължи периодът на отричане у нас - почти 2 години.
Явно спадът няма да е за по-малко от десет в този му балкански случай.
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
19-03-2010 - 01:05:25
Абе даже 20. А ти достатъчно ли си млад, за да доживееш да си купиш жилище?
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
19-03-2010 - 08:00:50
avatar
А ти ще доживееш ли още 30 да продаваш на мечтаните ти цени, а?
До една година и половина, цените ще са си ударили дъното и после все ще са си там, без растеж.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход