Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley

Публикувано от Продавач 
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
24-01-2010 - 09:39:35
Quote
trader
Абсолютно съм съгласен с Продавач.Евтинията с е отлага за кога не с е знае,но мисля че след около 10-15 години,когато нещата ще са няколко пъти на горе.Ще има плавно и равномерно поскпъване може би в рамките на 4-5 % годишно.Пазара се самоурегулира и в момента се отласва от дъното.Голяма е заслугата и на новото правителство,което успя да овладее ситуацията при положение че комунистите и турците ни засилиха по нанадолнището.

И каква точно промяна намираш в пазара, че намери дъно и то твърдо от което да се отласнеш?
.... намаляваща безработица ????
.... увеличаващи се доходи ????
.... безумно кредитиращи банки ????

Може би нещо друго сподели с нас, моля те.
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
24-01-2010 - 09:42:50
Quote
valio1900
Quote
trader
Абсолютно съм съгласен с Продавач.Евтинията с е отлага за кога не с е знае,но мисля че след около 10-15 години,когато нещата ще са няколко пъти на горе.Ще има плавно и равномерно поскпъване може би в рамките на 4-5 % годишно.Пазара се самоурегулира и в момента се отласва от дъното.Голяма е заслугата и на новото правителство,което успя да овладее ситуацията при положение че комунистите и турците ни засилиха по нанадолнището.

И каква точно промяна намираш в пазара, че намери дъно и то твърдо от което да се отласнеш?
.... намаляваща безработица ????
.... увеличаващи се доходи ????
.... безумно кредитиращи банки ????

Може би нещо друго сподели с нас, моля те.

Абе лаф да става е цялата работа smiling smiley
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
24-01-2010 - 11:40:47
avatar
Имаше времена в които 40 годишните панелки в най-гнусните гета на София се харчиха по 1000 евро. Имаше времена в които брокерите ми се заклеваха, че цени под 1000 евро в София никога няма да има. Вече гоним 500 евро за ново строителство, догодина и 300 няма да има кой да даде.

Прогнозите на "специалистите" отпреди 6 месеца:












Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-24 12:19 от gekko.
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
24-01-2010 - 12:24:38
avatar
Според данните на брокерите през първата половина на 2009та цените в София са паднали с 22% и по прогнози трябвало да паднат с още най-много 10%. А като сравним цените през 2008ма: 1067евро/квадрат с моментните излиза че спада за една година е 50%. 2010 спада ще е отново подобен.
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
24-01-2010 - 12:32:23
avatar
Прогнози за 2010 - Изтрезняване и презимяване (дори брокерите си го признават вече)





Иначе емиграцията, демографската криза, безработицата, задлъжняването, циганизацията и липсатана образование ще натискат пазара още дълги години....Шоуто приключи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-24 12:35 от gekko.
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
25-01-2010 - 14:01:15
Quote
Продавач
Скоро батко ви Продавач не се е разписвал, но нали знаете, че аз винаги съм тук като сянка, която не избледнява дори и на тъмно а хахахахаха? *write*

Прав си, скоро не беше се разписвал и ни беше тъжно. Но ти имаш сериозно извинение - продавач си, а сега опашки пред продавачите на НИ. Ако отделиш 5 минути във форума - трима купувачи ще изпуснеш. А пък и не е удобно да караш хората да чакат на опашката /я... колко хора са се наредили/.*yes*
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
25-01-2010 - 19:38:15
avatar
Quote
Бай Пешо
Quote
Продавач
Скоро батко ви Продавач не се е разписвал, но нали знаете, че аз винаги съм тук като сянка, която не избледнява дори и на тъмно а хахахахаха? *write*

Прав си, скоро не беше се разписвал и ни беше тъжно. Но ти имаш сериозно извинение - продавач си, а сега опашки пред продавачите на НИ. Ако отделиш 5 минути във форума - трима купувачи ще изпуснеш. А пък и не е удобно да караш хората да чакат на опашката /я... колко хора са се наредили/.*yes*

Аз съм брокер и едни мои клиенти продават имотите си, а други мои клиенти търсят да купят нещо максимално изгодно... Аз бях продавач (в буквалния смисъл на думата) преди около 6 години когато във форума още нямаше регистрация...winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
25-01-2010 - 19:52:29
avatar
Quote
Спиридон Тепавичаров
Бях се зарекъл де не коментирам цени , а само сеири, но един уважван от мен опонент в миналото - Продавач, ме провокира . Сега май вече не сме опоненти по отношение на цените , защото май вижданията ни вече съвпадат и май не аз съм си сменил таргета.
Само съвсем добронамерено ще напомня на Продавач какви ги пишеше преди 2-3 годни при 1200 на дупка в Младост и 2000-2500 стара тухла в Лозенец. Тези цени задължително трябваше да се умножата с КМНКСНП= 1, 3. ( Коефициент на Мозъчна Недостатъчност на Купувача и Селска Наглост на Продавача) и се получваше за чиста площ ..........а бе който иска да смята- иска се поне 4-то отделение завършено-толкова, колкото беше учил Самоковеца когато си получи дипломата за завършено виШо по икономика.
Та, нещата си идват на мястото, макар и бавно, т.е закопаването на пари в бетон и тухли би трябвало да понамалее за сметка на развитието на други дейности Мой познат, доктор на техническите науки, го каза най-точно веднъж гледайки София от връх Камен дел- 1800 метра н.в.
" Спиро, дреме ми дедовия че съсипаха хубавия град, защото тук ще им е трудно да дойдат(на върха). Но представяш ли си какво можеше да направи този работлив народ(майстори , общи работници от къде ли не) с тези огромни пари , които се изсипаха долу, в Сънито, в Банско, ако бяха управалявани разумно ."
М..дааа , струва ми се че може да се помисли по това...

Аааааа Спиридоне аз винаги съм си заставал зад думите winking smiley Аз споря със всеки, който изпада в крайности и не съм заставал твърдо зад някои от вечно спорещите лагери - продавачи и купувачи. Просто ник нейма ми много подвежда, а и разбира се споровете ми с куку, асен и тяхната крах-групичка, защото всички те са много крайни и безкрайно НЕобективни.

И споря с всеки, който има нещо да продава, но се е самозабравил и изпада в крайности...преди няколо месеца имаше тук един ентусиаст, който убеждаваше целия форум, че заради некъдърните брокери не можело да му се продаде луксозния двустаен в с.Божурище за около 45000 евро ако не се лъжа... Казах му веднага, че е сбъркал в цената, но той започна и мен да поучава, а аз познавам района отлично и ето оказах се прав, защото това ми е работата и знам кое колко върви и за колко не върви, но аз съм брокер и е логично да имам по-актуална информация от всеки, който не се занимава професионално с това.

И за това споря!

Ето сега мога да ви кажа, че за най-атрактивните предложения в моята агенция огледите през януари сравнено с октомври, ноември и декември взето заедно са повече. Това е съвсем логично и аз го очаквах - всички чакаха търпеливо най-свирепата зима в българската история от виденово време насам и тя дойде. Освен това ще свърши след около месец-два, а следващата определено няма да бъде толкова драматична и нещата ще се уравновесят според мен.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-25 19:58 от Продавач.
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
01-02-2010 - 22:30:31
avatar
Я каква интересна статия *book*book**book**book**book**

Гръмналите ипотеки и пазарът на имоти

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Как сте топ-локейшъни, ултра-разпродажби на кило и т.н.? smiling smiley
01-02-2010 - 23:18:46
Quote
Продавач
Quote
Бай Пешо
Quote
Продавач
Скоро батко ви Продавач не се е разписвал, но нали знаете, че аз винаги съм тук като сянка, която не избледнява дори и на тъмно а хахахахаха? *write*

Прав си, скоро не беше се разписвал и ни беше тъжно. Но ти имаш сериозно извинение - продавач си, а сега опашки пред продавачите на НИ. Ако отделиш 5 минути във форума - трима купувачи ще изпуснеш. А пък и не е удобно да караш хората да чакат на опашката /я... колко хора са се наредили/.*yes*

Аз съм брокер и едни мои клиенти продават имотите си, а други мои клиенти търсят да купят нещо максимално изгодно... Аз бях продавач (в буквалния смисъл на думата) преди около 6 години когато във форума още нямаше регистрация...winking smiley

Има ли още такива, които да купуват, та дори и имотът /в момента/ да изглежда изгоден. Мислех, че притежателите на банкови сметки вече са се убедили, че парите в брой, днес, имат много по-голяма сила от загулилите всякаква ликвидност НИ. Явно все още дъното е много далеч!*yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход