Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?

Публикувано от dmb 
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
05-01-2010 - 00:55:36
Quote
gogolcho
Ако не друго, поне си забавен, така да се каже, по своемуsmiling smiley Та, не ти разбрах адреса, където да дойда?*ok*

Айде лека, че утре трябва да ходя на бракоразводни дела:}

Gogolcho, абе защо си правиш изобщо труда да отговаряш на човек, който се опитва да те впечатли с 19 метра дълбок изкоп, който даже не е и негов? :} Как си представяш някой сериозен инвеститор, бизнесмен или професионалист да плюе така по форуми?
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
05-01-2010 - 09:06:28
avatar
Quote
dmb
... Паднаха цените на терените, на материалите, на труда, дори горивата са поне 25% надолу в сравнение с времето на бума. ....

За мое огромно съжаление това въобще не е така. На терените цените не са мръднали дори на молекулярно ниво надолу, на материалите почти не са мръднали,като даже на някои са и нагоре!, на труда - незначително с някои малки изключения, горивата са нищожен фактор. Т.е. целия сектор в момента седи в едно голямо "изчакване" нещата да се върнат към "ония" времена. Не знам на кого и как ще издържат силите да чака нещо, което скоро няма да го бъде. Подвеждат се от публикации, че до месеци сме излезли от кризата, а не обръщат внимание, че въобще не сме излизали от криза. А тези публикации са си платени от някои "големи" предприемачи и "големи" търговци на НИ.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
05-01-2010 - 11:44:04
Quote
BulCan
Quote
gogolcho
Ако не друго, поне си забавен, така да се каже, по своемуsmiling smiley Та, не ти разбрах адреса, където да дойда?*ok*

Айде лека, че утре трябва да ходя на бракоразводни дела:}

Gogolcho, абе защо си правиш изобщо труда да отговаряш на човек, който се опитва да те впечатли с 19 метра дълбок изкоп, който даже не е и негов? :} Как си представяш някой сериозен инвеститор, бизнесмен или професионалист да плюе така по форуми?

е, друго си е да си одъртял емигрант, завърнал се в България и да се перчиш на комплексарите по форумите как си бил изкарал видиш ли " баснословната " сума от 500000$, вкарана в България, но хора и виждания всякакви, явно и на теб това ти е сделката на живота - да си дадеш живота и младините на гъза на географията за има няма 300000Е, обаче давай смело, тука комплексарите с голфове на кредит ще ти ахат с отвпрена оста, та както казах на бракоразводното адвокатче - Кука ми на пура за такива комплексари

ЕМИГРАНТ - прост и неуспял селянин, дошъл в София, смачкали го като лайно и отишъл да мие чиниите на негрите за стотинки, абе подлога демек
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
05-01-2010 - 12:54:15
Quote
broker112
Quote
BulCan
Quote
gogolcho
Ако не друго, поне си забавен, така да се каже, по своемуsmiling smiley Та, не ти разбрах адреса, където да дойда?*ok*

Айде лека, че утре трябва да ходя на бракоразводни дела:}

Gogolcho, абе защо си правиш изобщо труда да отговаряш на човек, който се опитва да те впечатли с 19 метра дълбок изкоп, който даже не е и негов? :} Как си представяш някой сериозен инвеститор, бизнесмен или професионалист да плюе така по форуми?

е, друго си е да си одъртял емигрант, завърнал се в България и да се перчиш на комплексарите по форумите как си бил изкарал видиш ли " баснословната " сума от 500000$, вкарана в България, но хора и виждания всякакви, явно и на теб това ти е сделката на живота - да си дадеш живота и младините на гъза на географията за има няма 300000Е, обаче давай смело, тука комплексарите с голфове на кредит ще ти ахат с отвпрена оста, та както казах на бракоразводното адвокатче - Кука ми на пура за такива комплексари

ЕМИГРАНТ - прост и неуспял селянин, дошъл в София, смачкали го като лайно и отишъл да мие чиниите на негрите за стотинки, абе подлога демек

По принцип не смятах да ти отговарям, но да направя само няколко фактологични уточнения и то не заради себе си, а заради стотиците хиляди хора напуснали България по ред абсолютно реални причини (за мен и много други, финансите са били последната от тях).

Термина емигрант в Канада (landed immigrant) се използва за (permanent resident, т.е. постоянно живеещ). Такъв съм бил до 1994 г. От там нататък съм citizen (поданник), това, че ти слагаш всичко в един кюп си е твое незнание на материята. По времето когато бях в София (до 1989 г.), в моята област течаха пари като река (комунистите поне наливаха в културата за да се показват навън колко сме добри и ни носеха на ръце). Неквалифицирана работа в Канада съм работил точно 11 месеца докато бях студент през първата година (продавач в денонощен магазин - нощни смени). След този период минималната ми ставка на час е била $35, максималната $140. Та за негрите и чиниите ги разправяй на баба си (не, че няма гастарбайтери, които да мият чинии, но това пак си е някакъв труд, а срамен труд няма). Самата дума негри за мен звучи доста обидно, колкото и това да звучи странно на хора, живяли и живеещи в ограничени общества. Мога да подчертая, че от "негрите" има наистина велики от световен мащаб хора, докато не се сещам за подобни от БГ циганите (с твоя речник би трябвало да ги нарека мангали). За горецитираната сума - бях я сметнал набързо "на око", само за да отговоря на един пост във връзка с приноса като парични потоци към БГ от българи в чужбина (има си статистики, можеш да ги видиш - парите като цяло са повече, отколкото БГ получава от ЕС). Не става въпрос за сделка, това са просто средства за преживяване, които съм си прехвърлял докато пребивавам (не завърнал се, а пребиваващ) в страната. В момента, в който реша, че искам да се завърна в Канада или да отида някъде другаде, парите ще си остават или където се изкарват или ще бъдат пренасочени, където пребивавам. За да не спамя повече и да не превръщам форума в "Искренно и лично", ще отбележа, че най-големия ми страх от бъдещ живот в България е, че ако остана тук, един ден детето ми, което в момента няма и година, ще се обучава и общува заедно хипотетично и с деца на такива като теб (не само, но няма как да се избегнат и такива). Аз отдавна съм оформил ценностната си система и съм "имунизиран" към влияния, но за подрастващото поколение, това би било пагубно. Аз лично не мога да си представя, че не мога да намеря един известен (от така наречения "елит"winking smiley човек в държавата, който мога да дам за пример на децата си... Осъзнавам, че това звучи леко обидно, но не бих си позволил да го напиша до мнозинството от участниците във форума, за теб обаче, имайки предвид постовете ти, нямам никъкви скрупули. Жив и здрав.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-05 13:18 от BulCan.
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
05-01-2010 - 13:37:08
Quote
BulCan
... Аз отдавна съм оформил ценностната си система и съм "имунизиран" към влияния, но за подрастващото поколение, това би било пагубно. Аз лично не мога да си представя, че не мога да намеря един известен (от така наречения "елит"winking smiley човек в държавата, който мога да дам за пример на децата си...

Голям проблем? - не. Трагедия! Ценностният модел беше обърнат наопаки.

На брокера няма какво да му забелязваш. Момчето или има проблем, по вероятното, или хипертрофирано чуство за хумор. Не че бях забравил изцепките му. По скоро реших да му коригирам цените за Солун, а и използвах случая да пусна малко информация за когото може да бъде полезна.
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
05-01-2010 - 14:50:28
да темата наистина се превърна в " Искрено и лично " на разни бракоразводни адвокати, емигранти и строителни работници в Гърция, така че няма смисъл вече
Са съжаление този форум не е място за обмяна на опит и помощ за имоти, а е място за избиване на комплекси от хора нямащи нищо общо с имоти.

По заглавието на темата: За цървулковците, които никога няма да могат да си позволят имот - строители и предприемачи в България няма, за тях има измамници, кожудери и др. подобни .
За нормалните хора - има строители и има инвеститори.


ЕМИГРАНТ - прост и неуспял селянин, дошъл в София, смачкали го като лайно и отишъл да мие чиниите на негрите за стотинки, абе подлога демек
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
05-01-2010 - 16:37:21
avatar
Едва 5-ти януари сме, а някакъв номер за спешни повиквания вече е подал заявка за Чичовец на годината. Акселерация рийш.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход