Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?

Публикувано от dmb 
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 20:18:53
ей, много разбирачи в тоя форум, много нещо бе, чак си позволил умника разбивки да ми прави,
тия 300000 Е дето си ги сложил за строителство обикновенно отиват само в дупка и укрепване, щото се строи в София, не в Равно поле, ако има мераклия, давам му веднага проект за 1700 м2 в Лозенец, денивелация, между един готов калкан и двуетажна къща, отделно две подземни нива по 450 м2, да ми го направи завършено ( без китайски и ботевградски материали ) за 1700 x 300 E/м2, ама ще го направи само на приказки по форумите
25% обезщетение - къде, щото в Манастирски ливади и Борово за мен не е решение, ако има оферти пращайте ги на лични
Дори и селяндурите дето идваха в София вече не купуват на шпакловка и замазка, дори и те разбраха, че Манастирски ливади и Борово са гетата на София.
А в тия 300 Е/м2 дали влизат: градоустройствени процедури, дела със съседи, проект, 14 лв/м2 разрешение за строеж, външни връзки, абонатна обурудвана, 5 % комисионна на читав брокер за продажба на апартаментите, не е много ясно - това само форумният инвеститор умник си го знае.
За сведение досега в България имоти купуваха само бедни англичани, с много, ама много редки изключения, ипотекират си имот в Англия и купуват с парите в България. Богати англичани в България няма, богатите си купуват по света и не мислят за България, тука пак беше само тинята, работила цял живот. За този тип хора 1200 - 2000 Е /м2 в Централен столичен квартал е неимоверно ниска цена. За пример 80 м2 апартамент в престижен квартал в Лондон е 1 500 000 лири. В центъра на Мадрид апартаментите са по 15 - 17000 Е/м2. В Гърция ( но не по селата около Халкидики ), Солун - от 5000 Е/м2 нагоре, в Атина - среден квартал 100 м2 - 300 - 350 000 Е. Затова бедните англичанчета купуваха тука, и пак ще купуват, просто банките не им дават кредити за сега.
Освен това българин с 500 - 1000 лв заплата не е потенциален клиена за покупка на имот, никога не бил и никога няма да бъде, така че да ми правите сравнение за цени на имоти и заплати от по 1000 лв е повече от смешно, все едно Балкан стар да определят цените си по минималната заплата за София - пълна идиотщина.

Ако има някой инвеститор или строител може да си говорим надълго и нашироко, но с разни голтаци с 5 кинта в джоба и голф на изплашане ... нали се сещате.
Крайно време е и тоя форум да не е анонимен както всички останали нормално форуми. Да се знае кой, кой е, щото складажия или компютърджия, или продавач на обувки да говорят и пишат за строителство и имоти е смешно. Явно няма администратори тука.

Не забравяйте, че форума е място за обмяна на опит, а не за избиване на комплекси от разни модератори, цървули и емигранти



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-04 20:23 от broker112.
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 20:36:46
avatar
Turbo, успокой се, не се пали толкоз, вярно криза е ама трябва да се владееме *beer*
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 20:40:49
Ванка,
Иванов,
душице,
наистина ми липсваше.....
така , както слънцето и водата липсват на всяко живо същество (В. И. Ленин)
и както Лили Иванова и "хризантемите" липсват на тъщата....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-04 20:45 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 21:09:50
Quote
broker112
... В Гърция ( но не по селата около Халкидики ), Солун - от 5000 Е/м2 нагоре, в Атина - среден квартал 100 м2 - 300 - 350 000 Е. ..

Колега, аз малко само да те поправя за Солун - Гърция. Не че не бих могъл и другаде, ама да се придържаме към тясната си специализация!
Апартамент в отличен квартал на Солун, ново строителство - 2500 - 3500е на кв. м. - клони повече към първата цифра в момента и говорим за квадратура в която не се включват терасите (обикновено един нов апартамент от 70-80 кв.м. има около 15-20 кв.м. тераси които "не се броят"winking smiley
Като цяло - ново строителство - в границите на градския транспорт - 1000 - 3500е на кв.м. Обезщетения - голям балон - бяха стигнали на места до 65%.
Ново строителство в същинския град - 1200 - 3500е!
Цени на строителни материали - по скъп бетон - останалите са съизмерими.
Изисквания за консрукцията - поне два пъти по високи от тези в Б-я на практика - съответно забрави:
- колона 25/25, 30/30, 35/35
- противоземетръсни шайби - само Г - образни
- "гладко" желязо от кангала - йок!
- задържителен двоен зид с топлоизолация по средата включително и този отделящ те от съседите!
- за термомостовете - излишно да говорим
- степен на завършване - вече почти задължително гардероби в спалните, кухнята отдавна е включена, но напоследък са вкарали и ел. приборите (фурна, хладилник, пералня и пр... - най-често инокс при по скъпите апартаменти)
- за 12 години не съм чул нито веднъж за течове и мухлясали стени при новото строителство - Солун е "влажен" град.
Разходи на човекоден труд - средно 100Е всичко
Включване към централно парно няма, но има индивидуално отопление за всеки един напоследък с индивидуален котел.
Цени от 5000е на кв. м. и нагоре се срещат - рядко по центъра (там е старо стоителство 1000-1200е) - единствено на крайбрежната улица и обикновено касаят апартаменти за пример 100кв.м. със 120кв.м. тераси, гараж и пр., като последните не влизат в квадратурата...
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 21:19:51
Когато аз си търсих за мен в Солун, в района между Кулата, пристанището и голямата църква ( преди около 2 години ) цените дето ми обаждаха бяха около и над 5000 /м2, наистина с много голями тераси, които не влизат в квадратурата. Тогава имаше в Каламария, посока летището 95 м2 за 190 000Е.
За изискванията незнам, но тогава ( преди две години ) имаше някави идеи за строителство в Солун, но разочарованието ми дойде от факта, че одобряване на проект в Солун трае около осем месеца и не минава номера с плащането. ( това по твърдения на мой познат грък, работещ в строителна фирма в Гърция )
По памет мисля, че тогава ми обявиха цена от 750 - 800 Е себестойност за строителсвто, което не беше голям проблем при тия цени на имотите, но тия осем месеца направо си ме изумиха
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 21:33:14
Себестойност - говоря само строително монтажни работи - около 600е - да не казвам по-малко - по държавни сметки за жилищно апартаментно строителство по ниска (не ми се проверява сега) и забелижи играещите за държавни поръчки дават и под тази цена - друг е въпроса после smiling smiley. Забележи - няма как да не платиш осигуровките - калкулират се на база количествени сметки и върху възнаграждения които понякога са над реалните, но понякога ти остават (т.е. свършил си работата с по малко надници) и ги продаваш на някой колега дето не му стигат (демек работили са при теб, а не при него). Ако ти излязат и грънци като копнеш работата може да стане много дебела и все за твоя сметка.

За района който говориш действително има жилища над 5000е на кв., но само за първа линия - ако не, или е някакво огромно изключение или са те работили.
Цени отдалечени между крайбрежната и Цимиски в същия район - около 2000е и предполагам надолу - 2-3мин от морето
Над Цимиски или по скоро над Егнатия - цени под 1500е - 1300е - 5-10мен от морето
И в двата случая става въпрос за старо строителство (ново рядко се среща) "идеален център"

Каламаргя е скъп квартал, ако не най-скъпия - цени ново строителство средно, грубо 2700-3300е., старо наполовина.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-01-04 21:44 от goro.
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 21:48:00
Quote

ей, много разбирачи в тоя форум, много нещо бе, чак си позволил умника разбивки да ми прави,
тия 300000 Е дето си ги сложил за строителство обикновенно отиват само в дупка и укрепване
:] развесели ме
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 21:49:19
нямам представа, но си спомням, че тогава цените бяха тези, крайбрежната между кулата и пристанището и втората или третата главна улица, на коята е голямата църква, успоредно на крайбрежната улица, спомням си че тези дето гледахме тогава бяха с големи стаи, голяма дневна и тераси, както и големи входове, почти всички от мрамор или друг камък, за осигоровките незнаех, не се стигна дотам, заради осемте месеца за проекта
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 21:57:43
Quote
broker112
нямам представа, но си спомням, че тогава цените бяха тези, крайбрежната между кулата и пристанището и втората или третата главна улица, на коята е голямата църква, успоредно на крайбрежната улица, спомням си че тези дето гледахме тогава бяха с големи стаи, голяма дневна и тераси, както и големи входове, почти всички от мрамор или друг камък, за осигоровките незнаех, не се стигна дотам, заради осемте месеца за проекта

Да, това е района между Цимиски (най-скъпата търговска улица на Солун) и са хванали и малко и нагоре - голямата църква е Света София между Цимиски и другата главна търговска улица изток-запад. Действително са ти понадули цената. 99% от входовоете в Гърция са с мрамор, така че това не е особен критерий за цената.
За разрешението действително може да стигнеш 8 месеца, включвайки цялата процедура от визата през проектирането до разрешението. (Не е голям проблем - докато работиш едната сграда подготвяш следващата) Но може и за месец да приключиш. Има много зависи.
Re: Има ли изобщо реални строителни бизнесмени в България?
04-01-2010 - 22:05:20
Quote
goro
Quote
broker112
нямам представа, но си спомням, че тогава цените бяха тези, крайбрежната между кулата и пристанището и втората или третата главна улица, на коята е голямата църква, успоредно на крайбрежната улица, спомням си че тези дето гледахме тогава бяха с големи стаи, голяма дневна и тераси, както и големи входове, почти всички от мрамор или друг камък, за осигоровките незнаех, не се стигна дотам, заради осемте месеца за проекта

Да, това е района между Цимиски (най-скъпата търговска улица на Солун) и са хванали и малко и нагоре - голямата църква е Света София между Цимиски и другата главна търговска улица изток-запад. Действително са ти понадули цената. 99% от входовоете в Гърция са с мрамор, така че това не е особен критерий за цената.
За разрешението действително може да стигнеш 8 месеца, включвайки цялата процедура от визата през проектирането до разрешението. (Не е голям проблем - докато работиш едната сграда подготвяш следващата) Но може и за месец да приключиш. Има много зависи.

може и така да е било с понадуването, но рамките бяха тези, за входовете не го казах като критерий, а просто ми направи впечатление
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход